Hrad
30.07.07,10:48
Dobrý deň,

má niekto skúsenosti s účtovaním týchto zákazníckych kariet?
Chceme zaviesť zákaznícke karty v lekárni, na ktoré sa budú zapisovať body za nákup. Moja šéfka chce, že tieto body sa nebudú vymieňať za tovar, ale že na konci roka, alebo za určité obdobie im za body vyplatí peniaze.
Ako to budem účtovať ?
Vie niekto poradiť?
..MARIA
30.07.07,20:39
Prajem pekný deň, mám ten istý problem a prave som rozmýšlala, ako to budem učtovať. Spoločne budeme čakať ,kým nám niekto poradí.
Dúfam, že sa najdú dobré duše. Dakujem
..MARIA
06.08.07,16:01
Dobrý deň. Nikto nám neporadí?
..MARIA
10.12.07,08:06
Prajem pekný den a vraciam sa k teme zakazníckzch kariet. Prosím Vás vie mi niekto poradiť, ako mám účtovať zľavu na základe použitia zákaznických kariet v lekárni. Napr. Zákaznik za každých 100,- Sk dostane 1 bod a pri daľšom nakúpe ked ma nazbierané body zaplatí, o 100 sk menej. Čiže v pokladni mi chýba 100,- Sk. Môžem túto vernostnú zľavu zúčtovať do nákladov? Dakujem
Daduľa
10.12.07,08:44
Ja myslím, že múže zúčtovať do nákaldov vernostnú zľavu. Máme podobný systém bonusove karty, po nazbieraní určitého počtu bodov, si môže zákazník vybrať niektorý z bonusových tovarov. Bonusový tovar nakúpený ide do nákladov firmy, takže prečo by nemohlo ísť tak isto aj peňažné plnenie??
..MARIA
11.12.07,14:15
Ďakujem pekne za odpoveď, aj mne to tak vychadza, len som ešte chcela počuť názor druhého.
bacak
05.08.08,05:49
Princip ZK: zakaznikovi sa za kazdy nakup pripocita na ZK urcity pocet bodov, za ktore si potom moze nakupit nejaky tovar v pomere 1bod=1SK
moj sposob uctovania je takyto
na konci mesiaca mi program vyhodi kolko korun si zakaznici "usporili"
nauctujem to ako
568/325
pri mesacnej uzavierke mam trzbu rozdelenu na hotovost a platbu ZK, celu trzbu zauctujem klasicky na 211 a tu platbu ZK zauctujem ako
325/211
neviem ci to je spravne, tento mesiac som to robil prvy krat
Rozalka
05.08.08,06:00
Je to síce trošku mimo témy - čo sa týka miesta, ale podstata je tá istá, snáď pomôže.

Mám takúto zákaznícku kartu v kvetinárstve, kde mi na ňu zapisujú nákupy. Karta má 10 riadkov, keď sa zaplní, vypočítajú priemernú cenu nákupu a pri najbližšom nákupe mi túto sumu odpočítajú z ceny tovaru, de facto mi dávajú dodatočnú zľavu 10%. Vzhľadom k tomu, že predaj ide cez ERP, tržba je zaúčtovaná v skutočnej predajnej cene - teda nižšej o dodatočnú zľavu.
korenmilan
03.10.08,06:17
Princip ZK: zakaznikovi sa za kazdy nakup pripocita na ZK urcity pocet bodov, za ktore si potom moze nakupit nejaky tovar v pomere 1bod=1SK
moj sposob uctovania je takyto
na konci mesiaca mi program vyhodi kolko korun si zakaznici "usporili"
nauctujem to ako
568/325
pri mesacnej uzavierke mam trzbu rozdelenu na hotovost a platbu ZK, celu trzbu zauctujem klasicky na 211 a tu platbu ZK zauctujem ako
325/211
neviem ci to je spravne, tento mesiac som to robil prvy krat
My máme obdobný problém s účtovaním vernostných kariet . Vie niekto poradiť ako správne postupovať?
Dávame zákazníkovi 1 bod za každých 100,- Sk nákupu. Tento bod si vyčerpá zákazník v priebehu roka. 1 bod má hodnotu 1,- Sk. Pri nákupe tovaru zaplatí vernostnými bodmi.