astonmedia
30.07.07,10:22
Ahojte, chceil by sme rozbehnut kadernictvo v jednom vacsom meste chcel by som sa opyat ci s tym nahodou niekto nemate skusenosti.
Aljok
30.07.07,08:49
Buková
07.08.07,11:23
Kaderníctvo - dve SZČO , každá má pridelené IČO, DIČ, ERP je zaregistrovaná na jednu SZČO, pokladnica je rozdelená PLU , uzávierka je len jedna, ale je rozdelená : 1 - suma 200.-Sk , 2 - suma 500.-Sk. Faktúry za nájom a materiál má každá vystavené na svoje meno. Nemajú zmluvu o združení. Ako mám účtovať o tržbách cez pokladnicu?, keď denná uzávierka je len jedna. Viete poradiť, stretol sa s tým niekto???
viera29
07.08.07,14:44
ahoj,
dostala som tvoju spravu ale neda sa mi konktretne odpovedat len tebe lebo mi to system neumoznuje neviem co s tym je.
Ako som kedysi spominala riesila som tuto vec ohladne kaderniciek na zivnost. Nakoniec som sedela s pani z Danovej kontroly a povedala mi ze nesmu v ziadnom pripade robit na jednej pokladni lebo by dostali pokutu od danovnikov. Takze kazda ma svoju pokladnu a pekne pracuje na nej inak to nejde urobit.... je to smola ale system je tak posataveny a clovek s tym moc neurobi. Ak mas otazky posli mi na seba mail aby som mohla odpovedat lebo cez poradu to nefunguje..
pekny den
abel
07.08.07,14:58
Kaderníctvo - dve SZČO , každá má pridelené IČO, DIČ, ERP je zaregistrovaná na jednu SZČO, pokladnica je rozdelená PLU , uzávierka je len jedna, ale je rozdelená : 1 - suma 200.-Sk , 2 - suma 500.-Sk. Faktúry za nájom a materiál má každá vystavené na svoje meno. Nemajú zmluvu o združení. Ako mám účtovať o tržbách cez pokladnicu?, keď denná uzávierka je len jedna. Viete poradiť, stretol sa s tým niekto???
Myslím, že tá druhá SZČO, ktorá nemá ERP, podstupuje veľké riziko. Poskytuje služby, pri ktorých je ERP povinná. Ak sa jej zdá nejakých 10.000.- za ERP veľa, čo bude hovoriť na výšku pokuty?
SZČO, na meno ktorej je ERP zaregistrovaná, bude musieť priznať celú tržbu, žiadne rozdelenie na sumu 1 a sumu 2 jej nepomôže.
Veď kaderníčka si môže dať do nákladov 60 % z príjmov bez toho, aby ich preukazovala, takže aj pri 300.000.- Sk ročnej tržbe jej ešte stále hrozí len minimálna daň.
Celé je to postavené na hlavu, odporúčam čo najrýchlejšie to dať do poriadku ( buď zmluva o združení alebo ešte jedna ERP).
Buková
09.08.07,17:54
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Zistila som: Servisný technik rozdelil dennú uzávierku na dve mená, a navrhol Zmluvu o združení.
Ale už majú obidve prijaté faktúry za nájom a energie, nákup materiálu na svoje meno, a IČo.
Ešte som rozmýšľala, či by jedna SZČO nefakturovala služby tej druhej na základe uzávierky, ale keď sa nad tým zamyslím, kadernícke služby musia mať ERP. Chcem ísť zajtra na DÚ poradiť sa čo s tým?