Valika
13.02.05,10:36
Pošle mi niekto vzor odpisového plánu pre hmotný majetok? Vopred dakujem.
Manual
13.02.05,10:28
Valika, moc nerozumiem otázke. Veď určite robíš v nejakom sw. Pretože v Alfe alebo Omege keď zaeviduješ DHM, tak ti hneď vypočíta jak daňové tak aj účtovné odpisy napr. na 4 roky keď je v I. odp. skupine. A to je ten odpisový plán. Ten si vytlačím a priložím ku karte DHM. A to je všetko.
Alebo vypočítať ručne. Nie je k tomu čo viac písať.
Pekný nedelný deň želám...
Valika
13.02.05,12:26
Robila som r.2004 na SW CLERK asi dosť neznámy program, už v r.2005 som ho zmenila na MRP tiež som si vytlačila vlastne vypočítané odpisy napr. na 4 roky ale myslela som si že ešte niečo mi k tomu chýba.Tie odpisy sú vlastne rozplánované napr. na 4 roky.Máš pravdu.Utekám domov na dnes práce už stačilo ved je nedeľa!!!
Pekný zvyšok dňa.
Predstavovala som si ešte nejakú tabuľku napr. v EXCELI pre ten plán.Neviem ako to majú ostatní. Dííík.
lenkak
13.02.05,14:15
Tak ako Manual:
ja si v MRP vytlačím odpisy a ešte k tomu spravím kartu Dlhodobého majetku. Kvôli lepšej prehľadnosti.
jeso
13.02.05,14:18
robím to presne tak isto-tlačím kartu každého majetku zvlášť -na nej je všetko-skupina, počet rokov odpisovania, samotné odpisy...
marcelaStanakova
15.02.05,16:36
Mám otázku k odpisom HIM.
Jedná sa HIM vo firme,ktoré sa už odpisuje dosť dlho a tento rok to proste vychádza tak , že keby sa dali odpisy do nákldov bola by firma v strate čo majiteľ nechce pripustiť.Môže sa napr. jeden rok neodpisovať proste vynechať a nabudúci pokračovať?Alebo sa musí dodržovať odpisový plán?
gabri
15.02.05,18:15
Mám otázku k odpisom HIM.
Jedná sa HIM vo firme,ktoré sa už odpisuje dosť dlho a tento rok to proste vychádza tak , že keby sa dali odpisy do nákldov bola by firma v strate čo majiteľ nechce pripustiť.Môže sa napr. jeden rok neodpisovať proste vynechať a nabudúci pokračovať?Alebo sa musí dodržovať odpisový plán?
Učtovné odpisy sa nesmú vynechať, zrejme si mala na mysli tieto, nie daňové.
Manual
15.02.05,19:36
Mám otázku k odpisom HIM.
Jedná sa HIM vo firme,ktoré sa už odpisuje dosť dlho a tento rok to proste vychádza tak , že keby sa dali odpisy do nákldov bola by firma v strate čo majiteľ nechce pripustiť.Môže sa napr. jeden rok neodpisovať proste vynechať a nabudúci pokračovať?Alebo sa musí dodržovať odpisový plán?
Kludne môžeš prerušiť v r. 2004 odpisovanie HIM a v roku 2005 budeš pokračovať ďalej tak, ako keby nebolo prerušené, to značí, že neprídeš o žiadny odpis. A môžeš prerušiť odpis jedného HIM alebo všetkých HIM, firma má na výber.
Pekný neskorý večer želám...
jeso
15.02.05,19:40
pripájam sa k tvojej odpovedi Manual-robím to tiež podla toho ako stojím zo ziskom alebo stratou-bud preruším odpis u jedného HM alebo u viacerých, nič tým nestrácam a nenavyšujem si zbytočne stratu
lenkak
15.02.05,19:42
Ja som už tiež mala prerušené odpisy.
Manual
15.02.05,19:45
Som toho názoru, že je treba stále plávať nad "daňovou" hladinou, veď čo je to za podnikatela čo je 3-4 roky v strate a popri tom ani neinvestuje z čoho by mohla strata vzniknúť. To 3-4 roky nosí vlasné peniaze do firmy ??? Čo Ty na to?
Pekný večer želám...
ANNA
16.02.05,06:05
Mám spravený odpisový plán, možno niekomu pomôže
agrodruzstvo
16.01.07,07:40
Mohli by ste mi prosim poslat Vas vzor odpisového plánu pokial ho este mate. Dakujem a prajem prijemny den.
agrodruzstvo@centrum.sk