paul
13.02.05,12:21
Ako mám previesť sumu z pokladne na účet v slsp v JÚ Alfa?
Zuzka
13.02.05,11:24
Alfu síce nepoznám, ale podľa mňa tam máš priebežné položky, či nie? mýlim sa?
paul
13.02.05,11:26
Alfu síce nepoznám, ale podľa mňa tam máš priebežné položky, či nie? mýlim sa?
Takže najprv výdavok z pokladne a potom príjem na účet? Potrebujem aj PPD aj VPD? Dakujem
lenkak
13.02.05,11:28
Každý účtovný program by mal mať v peňažnom denníku priebežné položky. Pretože prevody medzi pokladňou a bankou sa riešia iba cez priebežné položky, či už výdaj, alebo príjem. Takto by mala byť na tom aj Alfa.
Manual
13.02.05,11:30
Ano, cez priebezné položky. Ja som si tam ešte dopísal Prevod z pokl. na BU. A výpis o prevode z pokl. na BU a naopak.
A odsleduj si pohyby v POKL. a na BU, kde pribúda o kde odbúda, či je to tak ako to chceš robiť. Treba vypísať aj PPD resp. VPD, podla toho kde prevádzaš.
Pekný deň želám...
Zuzka
13.02.05,11:32
Takže najprv výdavok z pokladne a potom príjem na účet? Potrebujem aj PPD aj VPD? Dakujem
Áno, potrebuješ vypísať aj pokladničné doklady.
lenkak
13.02.05,11:37
Takže najprv výdavok z pokladne a potom príjem na účet? Potrebujem aj PPD aj VPD? DakujemPaul predbehol si ma, a tak Ti ešte raz odpovedám.

Takže zobral si z pokladne 1000Sk, vypíšeš si výdavkový pokl. doklad na týcho 1000Sk, ideš do banky, vložíš ich na účet a v banke Ti dajú o tom potvrdenie. Ty si toto potrvrdenie priložíš k tomu výdavkovému dokladu. V programe to zaeviduješ ako priebežnú položku - výdaj. Potom Ti príde bankový výpis, tam budeš mať pripočítaných 1000Sk a v denníku v programe si to zaeviduješ ako priebežnú položku - príjem. Týmto sa Ti priebežné položky vyrovnajú.
Takisto aj keď vybereš peniaze z banky 1000Sk. Dajú Ti o tom potvrdenie ty si k nemu vypíšeš príjmový pokl. doklad a v denníku to zaúčtuješ ako priebežnú položku - príjem. Príde bankový výpis tam budeš mať odpočítaných 1000Sk a v programe si zaeviduješ priebežnú položku - výdaj.

Takto by to malo fungovať aj v Alfe.Dúfam, že si ma pochopil.;)
Lenuška
13.02.05,11:37
ppd a vpd tlačíš priamo z Alfy - je tam v Evidencii PD - TLAČ. Treba však vypísať
číslenník partnerov a cez F7 doplniť - Vyplatené komu......... KeĎ sa jedná o prevod
fin. prostr. mám v čísleníku aj seba. Až potom tlačíš cez klasickú TLAČ.
paul
13.02.05,13:01
Paul predbehol si ma, a tak Ti ešte raz odpovedám.

Takže zobral si z pokladne 1000Sk, vypíšeš si výdavkový pokl. doklad na týcho 1000Sk, ideš do banky, vložíš ich na účet a v banke Ti dajú o tom potvrdenie. Ty si toto potrvrdenie priložíš k tomu výdavkovému dokladu. V programe to zaeviduješ ako priebežnú položku - výdaj. Potom Ti príde bankový výpis, tam budeš mať pripočítaných 1000Sk a v denníku v programe si to zaeviduješ ako priebežnú položku - príjem. Týmto sa Ti priebežné položky vyrovnajú.
Takisto aj keď vybereš peniaze z banky 1000Sk. Dajú Ti o tom potvrdenie ty si k nemu vypíšeš príjmový pokl. doklad a v denníku to zaúčtuješ ako priebežnú položku - príjem. Príde bankový výpis tam budeš mať odpočítaných 1000Sk a v programe si zaeviduješ priebežnú položku - výdaj.

Takto by to malo fungovať aj v Alfe.Dúfam, že si ma pochopil.;)
Myslím že to už hcápem. Polopaticky: idem do banky, dajú mi potvrdenie a zaučtujem výdaj na základe potvrdenia a ked mi koncom mesiaca príde výpis zaevidujem príjem na BÚ alebo môžem aj hneď ako vložím sumu na účet?
sway
13.02.05,13:06
Myslím že to už hcápem. Polopaticky: idem do banky, dajú mi potvrdenie a zaučtujem výdaj na základe potvrdenia a ked mi koncom mesiaca príde výpis zaevidujem príjem na BÚ alebo môžem aj hneď ako vložím sumu na účet?príjem účtuj až pri výpise!!! - nech nemáš z toho guláš! - dobrú chť - ide obed!!!;)
Beata
13.02.05,13:08
Myslím že to už hcápem. Polopaticky: idem do banky, dajú mi potvrdenie a zaučtujem výdaj na základe potvrdenia a ked mi koncom mesiaca príde výpis zaevidujem príjem na BÚ alebo môžem aj hneď ako vložím sumu na účet?Príjem na účet účtuješ na základe výpisu z BÚ a teda nemôžeš ho zaúčtovať hneď ako vložíš peniaze na účet.
paul
13.02.05,13:12
príjem účtuj až pri výpise!!! - nech nemáš z toho guláš! - dobrú chť - ide obed!!!;)
To som ale šikovný pochopil som to už na 5. pokus! Ďakujem aj za guláš.
babenko1
21.02.05,19:41
Ako mám previesť sumu z pokladne na účet v slsp v JÚ Alfa?ak to chceš priamo v účtovníctve v programe, tak si dáš napríklad príjem z banky - pokladňa príjem, do kódu účelu si dáš 12 - čo je príjem z priebežnej položky, zadáš sumu a potvrdíš a keď ti príde výpis z banky, tak dáš banka výdaj, kód účelu 12- výdaj na priebežnú položku a automaticky sa ti nastaví suma, ktorú si prijímal v pokladni :-)