rada
30.07.07,13:01
Milí moji "poraďáci". Napriek tomu, že sme sa nedávno vrátili od Jadranu kde sme strávili čistého času 16 dní som po 4 či 5 dňoch neustále unavená. Je pravdou, že (do práce idem až od 1.8.07 takže som stále doma) denno-denne niekoľkokrát periem, upratujem, varím, nakupujem - jednoducho mám o program postarané. Nezdá sa mi ani to, že by to bolo pribúdajúcim vekom :eek: :eek: :eek: ? V noci spím pomerne dobre bez zobúdzania, nič ma nebolí, necítim sa chorá. Snažím sa jesť aj dostatok vitamínov - melón, zeleninu, ovocie a napriek tomu sa aj ráno prebudím a už som unavená (aj bez akýchkoľvek nočných ...:D :D :D ). Známi mi odporúčajú zakúpiť bylinkové výťažky z rastliny Guarana, ktorá by mohla napomôcť odstrániť únavu a pocit vyčerpanosti. Nie som v žiadnom prípade zástancom pojedania syntetických vitamínov a rôznych propagovaných preparátov. Preto sa obraciam na Vás či máte niekto skúsenosti s daným výživovým doplnkom.:confused: :confused: :confused:
plavčík
30.07.07,11:04
Guarana pôsobí asi ako káva...preberie ťa , ale únavu neodstráni. Ak si pripadáš skutočne unavená existuje syndróm chronickej únavy...je to skutočné ochorenie ktoré treba liečiť.
Ale možno to je skutočne"len" bežná únava.Takže skús spomaliť a miesto domácich prác zbehni niekde do termálneho kúpaliska či na masáš ...možno kaderník.... Veľa zdaru.
najag
30.07.07,11:45
Guarana dokaze potlacit unavu a nabudit pozornost, ale pri Tvojom pocite by som Ti odporucal interne vysetrenie, najma ak tento stav unavy bol pre Teba pred nedavnom cudzi.Takze Guarana je dobra, ale nie na prekrytie stavu nejakej moznej nemoci, ktorou je aj syndrom chronickej unavy.
plavčík
30.07.07,11:57
Ešte ma napadla jedna vec....NIE SI NÁHODOU CHUDOKRVNÁ ? Ak áno únava je jeden s prvých príznakov
jana2
30.07.07,12:00
Aj pri problomoch so štítnou žľazou sa človk cíti stále unavený. Doporučujem
lekárske vyšetrenie. Moja sestra mala tento istý problém, až to skončilo tak,
že k lekárovi išla už neskoro a tak jej museli štítnu žľazu vyoperovať.
Netreba to podcenovať.
Gabi03
30.07.07,12:01
Guaranu pijem vo forme čaju. Má vynikajúcu chuť a naozaj pomáha. :D Ale je to subjektívny názor, nakoľko ja som dosť dobre ovplyvniteľná. Čiže podvedomé vsugerovanie u mňa funguje na 100%. ;)
rada
30.07.07,12:08
Je pravda, že som anemická celý život. Začiatkom roka mi robili krvné výsledky a boli OK. Možno je to aj z každodennej domácej práce a navyše svokra veľké zdravotné problémy - v nemocnici dostáva krv, infúzie = psychická záťaž :eek: .
Ako som spomínala 1.8. idem do práce a chcela som byť oddýchnutá, "čerstvučká" - čo teda nie som. Možno si v práci oddýchnem :D . A keď nie navštívim lekára ;) .
Takže som si chcela trocha pomôcť Guaranou keďže moji známi ju dosť "ospevujú". Prečítala som si aj stránky na internete a vyzerá to tak ako ste aj Vy napísali použitie namiesto kávy či čaju. Mne postačuje jedna ranná kávička denne na tú som zvyknutá. Vyzerá to tak, že by som si zbytočne otravovala organizmus.
Ďakujééém za názory.
Gabi03
30.07.07,12:12
mimotemy A nie je lepšie guarana ako káva? :confused: :rolleyes:
rada
30.07.07,12:24
mimotemy A nie je lepšie guarana ako káva? :confused: :rolleyes:
Neviem posúdiť, pretože som Guaranu ešte neskúsila.
Ale ráno voňavá a príjemne teplá kávička a na vyše aj donesená mojou polovičkou občas do postele. No čo by ste si dámy radšej vybrali ? Ja určite tú kávičku a k tomu šunkový rožtek:D .
Gabi03
30.07.07,12:31
Neviem posúdiť, pretože som Guaranu ešte neskúsila.
Ale ráno voňavá a príjemne teplá kávička a na vyše aj donesená mojou polovičkou občas do postele. No čo by ste si dámy radšej vybrali ? Ja určite tú kávičku a k tomu šunkový rožtek:D .

Už neprotirečím. :D
rada
30.07.07,12:38
Už neprotirečím. :D
A ja zase nevymením guaranu za kávičku :D
Psycholog
30.07.07,12:49
Amazonští indiáni používali semena s kofeinem po celá staletí jako hlavní léčivo pro mnoho nemocí. Tato rostlina má povzbuzující účinky a zároveň snižuje bolest. Guraně se přičítají následující vlastnosti: výborně uvolňuje nervovou a svalovou soustavu, reguluje průtok krve, odstraňuje bolesti hlavy, uvolňuje zácpu, snižuje hladinu cholesterolu, vyrovnává váhový úbytek, protože emulguje tuk. Co se týče únavového syndromu CFIDS je zde mnoho faktorů – prosím podívejte se na články v příloze. Dnes mnoho lékařů i laiků módně přičítá každou špatně identifikovanou situaci únavovému syndromu a ne jen únavě z přepracování – úklid, zaměstnání, děti, tchýně atd., atd. Guarana překrývá bolest, která zdravému organismu říká POZOR zde se něco děje! Takže s plavčíkem říkám: „skús spomaliť a miesto domácich prác zbehni niekde do termálneho kúpaliska či na masáš ...možno kaderník.... Veľa zdaru“ Petr.
rada
31.07.07,07:25
Amazonští indiáni používali semena s kofeinem po celá staletí jako hlavní léčivo pro mnoho nemocí. Tato rostlina má povzbuzující účinky a zároveň snižuje bolest. Guraně se přičítají následující vlastnosti: výborně uvolňuje nervovou a svalovou soustavu, reguluje průtok krve, odstraňuje bolesti hlavy, uvolňuje zácpu, snižuje hladinu cholesterolu, vyrovnává váhový úbytek, protože emulguje tuk. Co se týče únavového syndromu CFIDS je zde mnoho faktorů – prosím podívejte se na články v příloze. Dnes mnoho lékařů i laiků módně přičítá každou špatně identifikovanou situaci únavovému syndromu a ne jen únavě z přepracování – úklid, zaměstnání, děti, tchýně atd., atd. Guarana překrývá bolest, která zdravému organismu říká POZOR zde se něco děje! Takže s plavčíkem říkám: „skús spomaliť a miesto domácich prác zbehni niekde do termálneho kúpaliska či na masáš ...možno kaderník.... Veľa zdaru“ Petr.
Áno vidím to aj sama. Je to určite z toho domáceho prepracovania v kombinácii s problémami okolo svokry. Nakopilo sa to naraz a akoby to nemalo konca kraja.
U kaderníčky som bola a mám celkom pekný melír.:D Na masáži som taktiež bola a pomohlo mi to akurát v deň masáže.:D Na kúpaliská nechodím - 16 dní, ktoré sme strávili pri mori mi musia stačiť na čas ďaľšej dovolenky pri mori.
Viem, že by mi pomohlo možno "vypariť sa" a byť sama snáď tri dni, na nič nemyslieť, o nikoho sa nestarať, problémy dať bokom... Ale je to tu, takže musím s tým žiť. Držím sa hesla "všetko sa vždy nejako vyrieši". Takže hor sa zajtra s úsmevom do práce.:D
dari1
31.07.07,08:53
ja bezne pouzivam guaranu, ked nemam, tak magnezium, ked som "vyhorena", nic ma nebavi, som unavena a tak.
Mne pomaha, nabudi ma. Svoje 2 kavy denne pijem vzdy.
Vyskusaj, nezistila som ziadne negativne ucinky (iba raz, ked som si ju dala vecer a nemohla som spat).
Nestoji za to sa nechat otravovat otravnym zivotom, ked to moze ist s usmevom.
vilob
02.08.07,19:45
ahoj. ja by som to tak isto neriešila ani guaranou, ani ničím iným pretože zhruba pred dvomi rokmi som mala presne tento istý problém. unavená, unavená, unavená... stále by som len spala, nevládala som. a výsledok? mononukleóza. je to infekčné ochorenie, prenášané ako kvapôčková infekcia, takže k tomu prídeš ani nevieš ako. stačí sa ti napiť po infikovanej osobe a máš to. a je to svinstvo, nešla som sa toho zbaviť skoro rok. zisťuje sa to v krvi-IM Test. ináč príznaky sú aj zväčšené uzliny, prípadne často po sebe opakujúce sa angíny. mňa však trápila len tá únava. takže smelo k lekárovi na krvičku:) aspoň ja by som teda určite šla.