hasič
30.07.07,14:44
Prosím poraďákov o pomoc pri mojej chorobe s chrápaním. Ako sa toho vyvarovať, prípadne zmierniť, prípadne obmedziť rachot v nočnom kľude. Kto mal s tým problém - poradte.
veronikasad
30.07.07,12:49
zadaj si cez google spánkové laboratórium - dozvieš sa viac.
DanielaSL
30.07.07,13:04
Klobúk dole pred tebou, že máš záujem na tom niečo zmeniť...chrápanie je príšerná vec, keď je ten druhý nútený to v noci počúvať (vlastná skúsenosť). Držím palce, aby ti v tom spánkovom laboratóriu zistili príčinu a pomohli. Rôzne kvapky a iné pomôcky na ktoré sú reklamy sú neúčinné.... Môj muž nemá záujem niečo so sebou a chrápaním urobiť.:confused:
hasič
30.07.07,13:16
Trocha som to laboratórium našprtol, ale zisťujem, že to nebude jednoduchá vec. Priznám sa, že neviem či aj to je účinné. Neabsolvoval to už niekto ? Ak áno, aké sú s tým skúsenosti ?
Psycholog
30.07.07,13:37
Chrápání je možno odstranit těmito způsoby:
a) chirurgicky - pokud se to povede, je to ale riskantní,
b) koupit si polštářek na "spaní" proti chrápání, s ním se pak vůbec nevyspíte, ale nechrápete,
c) smrtí - chrápání je definitivně ukončeno.
Nevím co je nejlepší řešení, ale jiné neznám. Přeji pevné nervy Vašemu okolí, Petr
Melnick
30.07.07,14:19
Psycholog,tou treťou možnosťou si ma nepotešil.:D :D :D
Psycholog
04.08.07,01:17
Protože můj soused chrápe a já nemohu spát, našel jsem v čase mezi 02,00 až 04,15 hodin na netu další příspěvek k chrápání - viz příloha. A jdu spát. Petr
adi11
04.08.07,08:49
Ja viem,že to nepatrí sem do chrápania, ale neviem ako dať moju otázku ohľadne syna.Pýtala som radu ohľadne bylinkových čajov- konkr.maté.Môj syn je teraz v Anglicku a tam behom 2 týždňov sa mu 5 zatočila hlava a akoby mal odpadnúť. Bol tam na vyšetrenie anič. Výsledky má v poriadku tak ako u nás na Slovensku. Lekár mu tam predpísal liek Cardicor. Prosím ťa, keď Ty si odborník poraď či má ten liek brať?.On veľmi nechce .No vidím ho v PC na obrazovke, že sa trápi.Pracuje tam v Mcegdonalde.Nestresuje sa ani doma, býva s priateľkou v peknom byte. Ten tlak mal vtedy 150/100.Vopred ďakujem!
adi11
04.08.07,09:21
Peter, ešte som zabudla k tej mojej otázke na syna /27 r./ Chcem sa spýtať,aký máš názor na užívanie Švédskych kvapiek. Ja som ich brala asi 4 mesiace, ked ma v zime bolel bedrový klb.A velmi mi to pomohlo.Po 2 mesiacoch mi to prešlo. Čítala som v knihe od Trebenovej, že švedske kvapky su dobre užívať na všetko.Mohol by ich syn brat na ten zvýšený tlak ?.Ja si myslím, že uškodiť mu nemôžu.Čo Ty na to ? Vdaka s pozdravom Anka.
Psycholog
04.08.07,12:02
Prosím ťa, keď Ty si odborník poraď či má ten liek brať?.On veľmi nechce .No vidím ho v PC na obrazovke, že sa trápi. Pracuje tam v Mcegdonalde.Nestresuje sa ani doma, býva s priateľkou v peknom byte. Ten tlak mal vtedy 150/100.Vopred ďakujem!
mimotemy Především nejsem odborník, jsem psycholog a díky holistickému pohledu na člověka se stále učím i v oblasti fyzických problémů člověka. Takže NEJSEM LÉKAŘ!! Jen se orientuji v čínské medicíně a bylinkách – 1400 bylinných receptur. Zdravotní stav zjišťuji u klientů vyšetřením EAV viz: www.lecitelstvi.com/energeticka.htm (http://www.lecitelstvi.com/energeticka.htm)
Pokud má syn odmítavou reakci na užívání léku, musí to prodiskutovat s lékařem, ten má morální zodpovědnost. Z oblasti alternativní medicíny a z pohledu psychologa se nemusí přímo stresovat, ale v nervózním prostředí se napětí přenáší na vegetativní nervstvo, proto radím především klid, hodně spánku a odpočinku – i za dne, což v Mc Donaldu nemůže mít ani náhodou - čili asi i změnu pracoviště. Neviděl jsem jej, ale předpokládám ze zkušeností z USA jak vypadají mladí lidé ve fast foodech a protože bral čaj ze směsi bylin MATÉ, k redukci váhy – takže doporučuji redukovat tělesnou váhu, pít vodu z vodovodního řadu – ne balenou, kvůli enzymům. Málo solit (mimochodem v zeleninových salátech McD. je 40x více soli, než je denní potřeba!!). Nepít alkohol a kávu, alespoň po dobu, než se návaly ustálí, ale 150/100 není nijak katastrofické. V jídle používat cibuli, česnek a pažitku, grapefruity, HRUŠKY, jeřabinu, černý rybíz a vinné hrozny. Dále kapky obsažené v gemmoterapeutické kúře NEUROGEN = vŕbka biela, ježibaba guľatohlavá, breza, lipa (objednat na: www.evawellness.sk (http://www.evawellness.sk) a užívat dle návodu po nutnou dobu). Co se týče Schwedenkräter, tak u všech bylin platí zásada užívání – 2 dny ano, den neužívat. Nebo 2 měsíce užívat a měsíc ne! Ta pauza je nutná na vlastní regeneraci a očistu každého organismu. Synovi, díky obsahu alkoholu nedoporučuji jeho užívání. Petr
adi11
04.08.07,16:46
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Hneď som to cez skype poslala synovi.Pani Karabínošovú poznám, len som nevedela, že má aj predajňu s bylinkami.Ešte raz prepáčte, bolo to mimotemy .
blazonko
14.08.07,09:57
Ahojte,este k tomu chrápaniu. Skuste zmenit polohu postele. Moj brat chrapal neznesitelne,kym mal postel otocenu z vychodu na zapad. Nedavno sme mu ju otocili v smere sever-juh. Trosku sa to zmenilo. A treba si zvyknut spavat na boku. I to zmiernuje chrapanie.
habibti
15.08.07,06:46
Moj priatel je prave v Martine v spank. labor. Trvalo mi rok prehovorit ho a jemu dalsi kym sa dostal na radu...a to mail ist az buduci november.

Zatial mi hovoril ze ma trochu poskodene srdce-z neokyslicovania- lebo mam aj apnoe-prestavky v dychu- tuto noc spal s nejakym pristrojom kt za nho dycha a chcu mu ho dat domov.
zufalstvo, neviem si predstavit ze 28 r clovek bude mat kazdu noc nieco na tvari, pripaty do elektriny a hlavne ze JE TO JEDINE CO SA DA SPRAVIT...neviete poradit????
BOND
15.08.07,10:19
Chrapal som ze sa okna triasli!
absolvoval som operaciu nosnej prepazky v celkovej anesteze a operaciu podnebia laserom ,neviem preco by to malo byt nebezpecne!!! a uz odo mna zena neuteka do vedlajsej izby!spim ako batoľa.
liduska
15.08.07,10:36
Kde ti robili túto operáciu?
heja3
15.08.07,10:52
Protože můj soused chrápe a já nemohu spát, našel jsem v čase mezi 02,00 až 04,15 hodin na netu další příspěvek k chrápání - viz příloha. A jdu spát. Petr

V tej prílohe sa mi pozdávalo to posledné odporúčanie - tenisák na chrbte pižama - neviem ale, či by sa to pozdávalo môjmu mužovi. Neviem, či by chcel byť v posteli ako Quasimodo.:D :D :D :cool:
Už to niekto skúšal?
BOND
16.08.07,06:22
vojenska nemocnica Košice, primar Husťak. je v tom špička
EkoMax
14.10.07,19:16
Mám tento problém s manželom už dlhšiu dobu. Ale teraz sa to vyhrocuje. Na začiatku sme to riešili, podstúpil operáciu nosovej prepážky. "Čo považujem z jeho strany za obrovskú obetu" na vyriešenie problému. Po zákroku sa to upravilo, a dva roky nemal problém. Ale v posledných troch mesiacoch sa chrápanie resp. chrčanie objavilo znova. U neho ide skôr o ťažké dýchanie a chrapčanie, keď spí na chrbáte. Dokonca mám niekedy pocit, že sám seba počuje a nemusím ani ckať a chrápanie prestane.
Bol aj u lekárov, ale krčnný povedal, že nos a dýchacie cesty sú v poriadku, a obvodný doporuči schudnúť.
Ale manžel je pribratejší už 10 rokov, takže myslím že tou váhou to nebude. / pre upresnenie má 36 rokov/. Mal niekto podobný problém ?
On so spánkom problém nemá, preberie sa a znova zaspí. Ale ja už po častom prebúdzaní zaspať neviem. A myslím, že lieky na spanie to nevyriešia. Aj keď užívam len bylinkové výťažky, aj tak ten spánok nie je ono. Neviem si predstaviť, že by sme spávali oddelene. :confused:
renatan
15.10.07,04:16
Ja som to musela riešiť oddelenou spálňou, ale smola je, že to chrápanie počujem aj cez stenu. Môj manžel, neviem ako je to možné, chrápe aj keď nespí na chrbte. Leží na boku, alebo skoro aj hlavou dolu a chrápe ostošesť. Tak neviem, čo je to za záhadu. Keď sa ho čo len dotknem, tak prestane, ale za chvľu je to zasa nanovo.
On spí ako mrtvý a ja som celé noci bola hore a ráno nevyspatá - no je to hrozné, ja som si už líhala s tým, že budem zasa celú noc prevracať moju polovičku. Moje riešenie nie je zďaleka ideálne, ale kto vie čo je to nevyspať sa, vie o čom hovorím.
Marti.ka
15.10.07,05:48
Ja mám problém so 7-ročným synom. Asi pred týždňom začal dosť silno chrápať. Fakt sa nedalo vôbec spať. Teraz sa to trocha zlepšilo, nie je to už také silné a hlavne už nechrápe celú noc. Má nádchu, aj keď z nosa mu netečie, skôr ho má upchatý. V podstate sa mu to zhoršilo, keď začali kúriť. Neviete mi niekto odporučiť, akým spôsobom zvlhčovať prostredie, príp. akým spôsobom mu pomôcť pri nádche i pri liečení podráždenej sliznici. Ďakujem za každú radu.
Olgica
15.10.07,06:07
skúste pozreť stránku www.chrapanie.sk alebo http://liptak.blog.sme.sk/c/15825/Chrapanie.html alebo www.zdravyspanok.sk
renatan
15.10.07,06:09
Treba kúpiť zvlhčovač vzduchu, ja som dávala na radiátory dosť mokré froté uteráky. Mám ten istý problém sama so sebou, ale mám skúsenosť takú, že to trvá len pár dní zo začiatku vykurovacieho obdobia, potom už si na to asi organizmus zvykne.
KvetkaK
15.10.07,06:20
Ja mám problém so 7-ročným synom. Asi pred týždňom začal dosť silno chrápať. Fakt sa nedalo vôbec spať. Teraz sa to trocha zlepšilo, nie je to už také silné a hlavne už nechrápe celú noc. Má nádchu, aj keď z nosa mu netečie, skôr ho má upchatý. V podstate sa mu to zhoršilo, keď začali kúriť. Neviete mi niekto odporučiť, akým spôsobom zvlhčovať prostredie, príp. akým spôsobom mu pomôcť pri nádche i pri liečení podráždenej sliznici. Ďakujem za každú radu.
Ja mám ten istý problém s mojou 3 a pol ročnou dcérkou. A ani som si to tak neuvedomila, ale asi to tiež u nej začalo vykurovacou sezónou. A potom celú noc dýcha ustami a ráno kašle.:confused:
adry
11.11.07,20:13
My máme tiež problém s chrápaním. Priateľ absolvoval operáciu podnebia s likálnou anestézou, pred ktorou ho ubezpečovali, že zatiaľ to zabralo u každého. Tak on je asi výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo, pretože sa dva týždne vytrápil zo spuchnutým hrdlom a nič. Vraj to musí ustúpiť (opuch). No ani po dvoch mesiacoch sa situácia nezmenila. Navrhli mu druhý zákrok v celkovej anestéze, no to už odmieta, priznám sa, že sa mu ani nečudujem, pretože už po tom prvom som ho ľutovala. Cez leto to bolo trošička lepšie, ale posledné dva mesiace sa chrápanie stupňuje. Predtým zabralo, keď sa otočil na bok, ale teraz chrápe aj pri spánku na bruchu. On je ten typ, ktorý nechrápe stále, ale po častiach. Začne, zobudí ma, chvíľu chrápe, potom prestane, je pár minút ticho, potom nastane hlasný "výkrik" a zas ticho.....
Počula som, že tento problém môže spôsobovať aj nedostatok jódu v tele.
Neviete o tom niekto niečo? Nevedeli by to zmierniť aj niektoré vône (aromaterapia), alebo homeopatiká?
renatan
08.08.08,10:45
Počula som taký názor, že vraj chrápanie sa objaví aj po narkóze. Má to snáď súvis so zavedením nejakých nástrojov do krku. Ak je tu na to odborník, môže sa vyjadriť ????
Manžel je po dvoch narkózach a to chrápanie sa neuveriteľne zhoršilo,takže som náchylná tomu veriť.
veronikasad
08.08.08,11:22
Počula som taký názor, že vraj chrápanie sa objaví aj po narkóze. Má to snáď súvis so zavedením nejakých nástrojov do krku. Ak je tu na to odborník, môže sa vyjadriť ????
Manžel je po dvoch narkózach a to chrápanie sa neuveriteľne zhoršilo,takže som náchylná tomu veriť.
Pozri tu :
http://www.zdravyspanok.sk/sleep_medicine/Martin.htm

skús o problémoch manžela napísať doc. Vyšehradskému, ktorý sa tejto problematike venuje. Vyšetrenie v spánkovom laboratoriu som absolvovala, ale po napojení na prístroje som nezaspala, takže mi to moc nepomohlo...
Ing. Ľubomír Janoška
01.11.14,08:43
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
člen od dneška, 1 príspevok off-date, zhodou oklností
SPAM
buchač
01.11.14,12:08
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
člen od dneška, 1 príspevok off-date, zhodou oklností
SPAM

Ten stabilizátor sa podobá skôr na niečo iné-erotického charakteru...;)
Popis produktu jak sviňa...jeden sa z neho nevyzná.
lujza.j
01.11.14,13:16
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
člen od dneška, 1 príspevok off-date, zhodou oklností
SPAM

Ten stabilizátor sa podobá skôr na niečo iné-erotického charakteru...;)
Popis produktu jak sviňa...jeden sa z neho nevyzná.
za 149e no nekúp to:D a nezadrhni sa s tým....že stabilizátor jazyka:D...to mohol dať do témy čo pod vánočný stromec.....by urobil niekomu "hobofskú" radosť....
alaya1
01.11.14,14:26
asi je vlna chraposov, lebo uz 3. noc nemozem spat, koli mojmu muzovi, uz ho dnes vystahujem, sak to uz nie je mozne a este nervny, ze mu cmukam !!.
buchač
01.11.14,14:32
asi je vlna chraposov, lebo uz 3. noc nemozem spat, koli mojmu muzovi, uz ho dnes vystahujem, sak to uz nie je mozne a este nervny, ze mu cmukam !!.

Nesťahuj ho/sa ...:cool:
Necmukaj, radšej daj.. ;)
Nebude chrápať, nebudeš nervná...:D :D :D
alaya1
01.11.14,16:49
nemam vobec chut na tieto pridrble odporucania, nespi 3 noci a budes mat dovod mat zlu naladu. Nie riesit minuskovanie na nete.!!.
buchač
01.11.14,17:02
nemam vobec chut na tieto pridrble odporucania, nespi 3 noci a budes mat dovod mat zlu naladu. Nie riesit minuskovanie na nete.!!.

Nespi týždeň,dva poriadne...prípadne aj mesiac.
Ak si vyskúšaš,potom sa mi ozvi a pokecáme....OKI ???
--------------------------------------------------------------------
Nemám náladu na takých, čo srandu nepoznajú...
alaya1
01.11.14,18:24
P.S. Ja som ti neminuskovala prispevky, opat ta ista taktika.
buchač
01.11.14,18:29
P.S. Ja som ti neminuskovala prispevky, opat ta ista taktika.
Nerieš...mne je jedno...

P.S.:
Viem, že nie ;)
arizona
01.11.14,20:14
Mne pomohol prípravok od zubára. Bližšie informácie sú na stránke www.nechrapat.sk
su aj lacnejsie pripravky,ako za kusok umelinky vyhodit tolke peniaze :-D
http://spectrum-tn.sk/wp-content/uploads/2014/10/f3422a4e1db9e1c8cb15758802b1a5d9.jpg