tomiss
30.07.07,17:07
Dobry den prajem.
Sem to asi nepatri, ale naozaj neviem koho sa opytat, pretoze v banke mi poradit nevedeli. Som zakaznikom SLSP a idem do Ciech. Mam vysoskoskolsky ucet a platobnu kartu VISA Electron. Potrebujem vediet akym kurzom mi prepocitaju vyber z bankomatu z Ceskej Sporitelni. Teda ak v Cechach vyberiem 1000 CZK,- , kolko mi to stiahne z uctu v SK?ä
Vopred dakujem za radu
Monika Kováčová
30.07.07,16:17
To záleží od aktuálneho kurzu, ktorý si určí SLSP. Pozri ich všeobecné obchodné podmienky. Ďalej záleží na poplatku zahraničnej banky, či ti ho SLSP naúčtuje.

na www.slsp.sk nájdeš i toto:

Akým kurzom sú prepočítané transakcie zo zahraničia u VISA kariet?

Závisí to od typu karty a od toho, či máte vydanú kartu k účtu v USD, EUR alebo v Sk.

Pre VISA Electron, VISA Classic, VISA Business a VISA Gold platí:
Transakcie v zahraničí prepočítava spoločnosť VISA z meny transakcie na USD svojím kurzom platným v deň zúčtovania transakcie (nie v deň transakcie). Transakciu z USD prepočíta Slovenská sporiteľňa na menu účtu, ku ktorému je karta vydaná :

* ak je účet vedený v Sk, prepočíta z USD na Sk kurzom devíza predaj Slovenskej sporiteľne v deň zúčtovania transakcie,
* ak je účet vedený v EUR, prepočíta z USD kurzom devíza nákup na Sk a kurzom devíza predaj z Sk na EUR,
* ak je účet vedený v USD, preúčtuje sumu.

V kurze VISA je zahrnutý poplatok za konverziu mien v prípade, že mena transakcie je iná ako USD (pre transakcie v Európe 1 %, mimo Európy 2 %).
milo2
12.01.15,12:06
Keď Vám ôžem poradiť kúpte si tu na Slovensku hotovosť, ako je známe naše zmenárne neberu žiadne poplatky zato VISA je zdierač americka svina.
Okolo 1% berie VISA plus počitajte s tym že aj banka chce nejake drobne, ale to je individualne, takže jedine hotovosť !
tu si pozrite online update kurzy našich zmenární: http://www.kurzy-online.sk/kurzovy-listok/zmenaren/url],

Najlepšie sa vyhnúť bankám.

[U]Zoznam zmenární v SR zobrazujúcich kurzový lístok online:

Zmenáreň CACK Šariš
Zmenáreň Jáger
Zmenáreň Kalken Košice
PEKRAT exchange, Bratislava
Safe Change FK, Košice
Zmenáreň Best Change
Chobot
13.01.15,06:43
Dobré ráno stará mama....

píšeš do témy, ktorá je stará 7!!!! rokov.