LukBeson
13.02.05,14:19
Daňovník má viac ako 183 dní v ČR živnosť a na slovensku tiež živnosť. Je to v poriadku ak podá na českú živnosť priznanie v ČR a na slovenskú živnosť v SR? To znamená dve priznania v dvoch rôznych štátoch?
alexxandra
13.02.05,13:22
podla mna by mal v danovom priznani toho statu,ktoreho je obcanom, uviest aj prijmy z toho druheho statu a tam zaplatena dan by mala ist ako preddavok . V slovenskom danovom priznani su na to kolonky. Cize jednoducho povedane danove priznania dve, ale v jednom sa mu bude posudzovat celosvetovy prijem a celosvetova dan :-)
Freddy
13.02.05,13:45
A v pripade, ze v CR je zaregistrovana ako samostatna firma? Ved ma ine ICO, DIC, ako na Slovensku... Podla mna pre firmu na Slovensku da zvlast DP a zaplati dan, a na vykony, ktoru vykonavala ceska firma, da DP v CR a tam aj zaplati dan. Alebo sa mylim?
Beata
13.02.05,14:00
Osobne som sa nestretla s takýmto niečím, ale ak má skutočne dve živnosti, teda aj slovenskú aj českú, je zrejmé že je zdaniteľnou osobou oboch štátov a mal by podať DP aj v Čechách aj na Slovensku.
V tejto súvislosti by som sa ja chcela opýtať LukBeson, aké podmienky splnila táto FO, že môže mať živnosť v oboch štátoch? Aké má občianstvo? Alebo ako to je? Veľmi by ma to zaujímalo.
LukBeson
13.02.05,16:37
Situácia je taká že v ČR je prihlásená a vykonávaná živnosť od 1.mája 2004 a na Slovensku do 1. mája 2004. Tým pádom má v ČR viac ako 183 dní a preto podáva priznanie tam ako český subjekt.Avšak na Slovensku má trvalý pobyt a preto by mal podávať priznanie za slovenskú živnosť na Slovensku. Ja len rozmýšľam ako by to bolo z odp.položkami (deti, na daňovníka a manželku). Môže to odpočítať na českú živnosť a zároveň na slovenskú? Som na pochybách.