lorelei
31.07.07,08:33
Chcem vás všetkých poprosiť o radu. Máme velikánsku záhradu. Ešte len to ideme skultúrňovať okolo domu. Je tam tráva a kopec buriny. Práve sa doma rozhodujeme, či to len zorať a zarovnať teraz a este raz na jar a burina zhnije, alebo to najprv postriekať chémiou a potom zorať a na jar zasa, aby sme už na rok mohli nasadiť aj trávnik a ja konečne moje stromčeky a kvetinky....Tak poraďte, ako to najlepšie vyriešiť.....Už vopred vám ďakujem. A prajem pekný deň.
muri
31.07.07,08:32
Najlepšie je, už som to vyskúšal, postriekať "ROUNDAPOM", do cca 14 dní burina vyschne.
Postrek treba zopakovať, pretože semienka ktoré už vypadli, budú rásť.
Zakopať až na budúci rok, ale aj potom bude treba postrek, ktorý sa používa do nových trávnikov.
Mal som ten istý problém a podarilo sa mi ho vyriešť.
anaman
31.07.07,09:35
Veľmi dobrý spôsob na likvidáciu buriny je teraz parcelu plytko zorať, prudké slnko spáli korienky vytrvalých burín ako je pýr a pod. Na jeseň urobiť klasickú hlbokú orbu, aby pôda cez zimu vymrzla a nabrala vlahy a na jar iba vypracovať kultivátrom a môžete siať rastlinky, sadiť kvetinky a zakladať trávnik aj bez chémie.
Ospaly
31.07.07,10:32
pri použivaní chémie (tiež som dával) počkať 14dni, vytrhať korene a hneď nasiať trávu, lebo ak nenasadíte vyrastie vam znova burina. Pri použivaní som dodržal odporúčané riedenie a množstvo, ktoré malo vystačiť na 600m2 mi stačilo max na 150m2. (treba vyskušať s čistou vodou aká je spotreba s konkretnym postrekovačom)
pikulik
26.08.07,17:54
Muri, chcem sa ťa opýtať či môžem tým Roundapom postriekať záhradku kde mám kvety ale rastie tam aj dosť burinya trávy.Nestačím to vykopávať.Mám posadené aj trvalky.Vopred ďakujem za radu.
muri
28.08.07,07:33
Muri, chcem sa ťa opýtať či môžem tým Roundapom postriekať záhradku kde mám kvety ale rastie tam aj dosť burinya trávy.Nestačím to vykopávať.Mám posadené aj trvalky.Vopred ďakujem za radu.

Roundap je postrek, ktory znici vsetko, aj kvety.
Neviem, ci je postrek, ktory by uchranil kvety. Predavaju postreky do "novych travnikov", ktore znicia burinu, ale travnik zostane. Skus taky postrek, ale najprv si ho vyskusaj na nejakom kusku.
Davaj si pozor, aby postrek nezasiahol kvety.
Drzim palce.