Najka
31.07.07,09:54
Ahojte, máme stavbu v Ba - 300 km od sídla spol. Konateľ uzavrel nájomnú zmluvu na dom, za účelom ubytovania pracovníkov firmy. Na základe tejto zmluvy im uhrádzame mesačný nájom 50 tis.Sk. Môžem si to dať plne do nákladov? Taktiež vzal do prenájmu byt na 3 mesiace pre seba. Môžem mu tento nájom zahrnúť do cesťáku, keďže ho hneď zaplatil alebo to bude nedaňový výdavok? Konateľ je zároveň aj zamestnancom.
emgeton
31.07.07,07:57
Ahojte, máme stavbu v Ba - 300 km od sídla spol. Konateľ uzavrel nájomnú zmluvu na dom, za účelom ubytovania pracovníkov firmy. Na základe tejto zmluvy im uhrádzame mesačný nájom 50 tis.Sk. Môžem si to dať plne do nákladov? ANO
Taktiež vzal do prenájmu byt na 3 mesiace pre seba. Môžem mu tento nájom zahrnúť do cesťáku, keďže ho hneď zaplatil alebo to bude nedaňový výdavok? Nájomná zmluva je na koho?
Konateľ je zároveň aj zamestnancom.

zvýraznené ..............
Najka
31.07.07,08:05
Najomná zmluvy na byt je na jeho meno
emgeton
31.07.07,08:17
Najomná zmluvy na byt je na jeho meno

Náklady na ubytovanie na sl. ceste sú uznateľným nákladom spočnosti. Keďže náj. zmluva znie na meno konateľa, tak tento náklad dostanete do účtovníctva cez vyúčtovanie cest. náhrad.
Najka
31.07.07,08:35
Takže, keď si bude robiť vyúčtovanie za mesiac júl, môže si do cesťáku uplatniť celý nájom na tri mesiace dopredu, aj keď nevie koľko dní tam bude?
Najka
31.07.07,11:34
Posúvam....
Najka
01.08.07,05:17
Poradí dnes niekto....?
rastom
02.08.07,07:06
A to koľkých zamestnancov tam ubytúvavate? 50-tich???
Lebo to lacnejšie by bolo už aj v najlepšom hoteli :o))))))
Ďanový úrad na to bude mať asi svoj názor.
Dal by som si pozor. :)
Hmmmmm.
Leila2006
02.08.07,07:17
A to koľkých zamestnancov tam ubytúvavate? 50-tich???
Lebo to lacnejšie by bolo už aj v najlepšom hoteli :o))))))
Ďanový úrad na to bude mať asi svoj názor.
Dal by som si pozor. :)
Hmmmmm.

No, ja si nemyslím, že tá suma je na BA vysoká!
svojar
02.08.07,09:53
Či je na Blavu vysoká alebo nie, to asi DÚ riešiť nebude. Ubytovanie nižšieho počtu zamestnancov určite bude podozrelé, náklady na jedného budú dosť vysoké.
emgeton
02.08.07,10:47
DU bude skúmať oprávnenosť nákladu. To že ide o "vysokú" čiastku síce môžu okomentovať, ale veľa toho s tým nenarobia. Ba dovolil by som si povedať, že s tým nič neurobia. Je to daňový náklad a tým to hasne.
svojar
02.08.07,12:33
Každý nech robí ako uzná za vhodné. Ja by som ako kontrolór toto považoval skôr ako príležitosť zabezpečiť ubytovanie pre nejakých známych a nie pre ubytovanie robotníkov. Ale to je môj súkromný pohľad, je treba predpokladať, že je všetko "čisté".