malos
13.02.05,13:25
.Dobry den. Vie mi niekto poradit,ci mam do dan. priznania FO napisat rodne cislo,alebo cislo ktore mi v decembri pridelil DU?
petra:-)
13.02.05,13:32
No tak toto zaujíma aj mňa, lebo na sprievodnom liste DÚ uviedol, že odo dňa doručenia je platné a má uvádzať na všetkých dokladoch. Včera som vypĺňala DP typ B na stránke drsr, zadala som miesto RČ platné DIČ ale nedovolilo mi to vytlačiť s odôvodnením, že zadané RČ je neplatné. Na školení nám hovorili, že na DP máme uvádzať platné DIČ. Takže som si to vyplnila ručne a vypísala som platné DIČ.
emily100
13.02.05,13:47
Ja som tam písala RČ (takýto príklad som našla aj v odbor. literatúre a bolo tam RČ )
Chcete povedať že som dala zlé ?!
Nike
13.02.05,16:13
Podľa poučenia na vyplnenie daňového priznania citujem " Ak má daňovník pridelené DIČ uvádza sa na r. 01DIČ, inak sa uvádza rodné číslo"
lenkak
13.02.05,16:30
Ja tiež viem, že by sa malo písať DIČ, ale našla som príklady vypĺňania tlačív a uvádzali sa tam ešte rodné čísla. Ale ja by som radšej dala to DIČ. Aj keď je v daňovom priznaní pred kolonkou napísané DIČ/RČ.
jeso
13.02.05,17:23
živnostník uvádza DIČ, RČ sa dáva na §5
alexxandra
13.02.05,19:47
jasne, kto ma DIC, dava DIC, rodne cislo je len pre § 5, 6 prenajom , 7 a 8.

Len mi nieje celkom podla logiky, ci aj na potvrdenie o podani DP sa ma pisat DIC :-) ja tam davam DIC, ked uz som do celeho danoveho dala DIC, ale pripada mi to take neprirodzene ... pretoze v DP mozem uvadzat prijmy podla §6, dobre, na to mam DIC, ale co ak mam sucasne aj 5 a 8 a tam predsa nevystupujem pod DIC, ale pod RC ... tak som z toho teraz na pochybach,no :-)
aladin
14.02.05,05:38
jasne že nove 10 miestne dic.., rodne cislo tam davaju iba nepodnikatelia ako vyplnaju napr. typ B z nejakeho dovodu... pre podnikatelov je trocha metuce to lomene.. ale bolo jasne povedane danovým uradom že stare dic akceptuje len do konca decembra.
je to cosi podobne ako ked je na tlacive napisane datum narodenia....ale ten davaju len cudzinci....
Deda
14.02.05,06:44
.Dobry den. Vie mi niekto poradit,ci mam do dan. priznania FO napisat rodne cislo,alebo cislo ktore mi v decembri pridelil DU?

Na školení 10.2.2005 hovorila Ing.Faiglová z MF, že za rok 2004 budú platiť
rodné čísla aj DIČ, ktoré pridelil DU. Záleží na daňovníkovi, čo napíše.
Upozornila na stránku www.drsr.sk, kde sú tlačivá pre dan.priznanie za rok
2004 a dajú sa priamo vyplniť a vytlačiť. Takto vytlačené daňové priznanie
"vraj" budú rešpektovať aj daňové úrady.
marcelaStanakova
14.02.05,07:37
Mňa by ale zaujímalo čo bude platiť na výpise z DP RČ alebo DIČ nebude to potom problém v poisťovniach kvôli odvodom .