eviketa
31.07.07,11:08
Mate niekto skusenosti, či mi stačí do Chorvatska len OP, musim mať pas ?
plavčík
31.07.07,09:09
Do chorvátska treba PAS
ZuzanaP
31.07.07,09:11
Stačí aj OP - minulý rok sme tak cestovali
misomiso
31.07.07,09:13
Gabi03
31.07.07,09:15
My sme boli pred 2 týždňami. Polovica osádky mala pas, polovica OP. S nikým nerobili problémy. ;)
abel
31.07.07,09:16
Do Chorvátska aj na občiansky preukaz


Do Chorvátska môžu občania Slovenska, podobne ako občania všetkých ostatných štátov Európskej únie, cestovať od 1. júna 2004 nielen na cestovný pas, ale aj na občiansky preukaz. Vyplýva to z vyhlášky chorvátskej vlády.

Myslím, že len pri prechode cez Čiernu Horu treba cestovný pas. Ak tadiaľ neprechádzaš, stačí OP.
eviketa
31.07.07,09:19
tak ako 1:1 ? kde to mam v tom linku pls hladať ?
katkaj
31.07.07,09:20
tak ako 1:1 ? kde to mam v tom linku pls hladať ?

tu to máš z tej stránky ministerstva skopírované

Vízové, konzulárne, turistické a iné užitočné informácie

Podmienky vstupu: Do Chorvátskej republiky môžu slovenskí občania cestovať s platným slovenským cestovným pasom, alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas.
Pracovníci hraničnej a cudzineckej polície Chorvátskej republiky pri vstupe na územie Chorvátskej republiky požadujú od cudzincov aj preukázanie finančných prostriedkov 100,- EUR na osobu a deň pobytu. V prípade, že si cudzinec uhradil hotelové ubytovanie alebo cestuje s cestovnou kanceláriou je povinný preukázať 50,- EUR na osobu a deň, resp. potvrdenie z banky, cestovný šek, alebo medzinárodne platné kreditné karty, ktorými jednoznačne preukáže svoje finančné zabezpečenie. Takejto kontrole sa budú musieť podrobiť osoby, u ktorých je predpoklad, že by mohli zneužiť pobyt na území Chorvátskej republiky za iným ako turistickým účelom. Typ cestovného dokladu: cestovný pas alebo občiansky preukaz
eviketa
31.07.07,09:20
Ok , takže OP hadam stačí. ja som si včera vymyslela cestovať a zajtra idem a samozrejme, že som zistila, že pas je po lehote. tak risknem.
všetkým dakujem
katkaj
31.07.07,09:22
Ok , takže OP hadam stačí. ja som si včera vymyslela cestovať a zajtra idem a samozrejme, že som zistila, že pas je po lehote. tak risknem.
všetkým dakujem

Nič neriskuješ :) Neboj pustia ťa aj na OP ;)
eviketa
31.07.07,09:27
tak vštkým dík a spolieham na vás
brak
25.11.09,10:42
Zdravim,

prosim ako je to momentalne so vstupom do Svajciarska? Stačí OP, nemusim mat pas? Dakujem.
ivka70
25.11.09,10:45
Zdravim,

prosim ako je to momentalne so vstupom do Svajciarska? Stačí OP, nemusim mat pas? Dakujem.

Svajciarsko je uz davno clenom Schengenu, takze staci len OP.
Ak sa chces dozvediet informacie o akomkolvek state, staci zajst na stranku:

www.foreign.gov.sk (http://www.foreign.gov.sk) a hore vpravo : Staty sveta si najst ten svoj, kde su zhrnute vsetky zakladne informacie - a aj podmienky vstupu.
Je napriklad fajn si zapisat telefonne cislo a adresu zastupitelskeho uradu SR, pre strycka Prihodu :)

Podmienky vstupu: Na základe Protokolu rozširujúceho platnosť dohody medzi ES a jeho členskými štátmy a Švajčiarskou konfederáciou o voľnom pohybe osôb na nové členské štáty EU, ktorá vstúpila do platnosti dňa 01.04.2006 môžu občania Slovenskej republiky cestovať s platným cestovným pasom SR, alebo s platným občianskym preukazom SR. V Švajčiarskej konfederácii sa môžu občania SR prechodne zdržiavať po dobu 90 dní bez prechodného pobytového povolenia (turistika, návšteva). V prípade, že by občan SR mal v úmysle sa zdržiavať dlhšie ako 90 dní, alebo vykonávať zárobkovú činnosť, je povinný požiadať o pobytové povolenie u príslušného kantonálneho migračného úradu (bližšie informácie na stránke www.bfm.admin.ch, resp. na Veľvyslanectve Švajčiarskej konfederácie v SR, Tolstého 9, 811 06 Bratislava).
Po 90 dňoch pobytu musí byť pobyt najmenej na jeden mesiac prerušený; celkovo nesmie pobyt v rámci jedného roku presiahnuť 6 mesiacov (max. 2 x 3 mesiace).
Typ cestovného dokladu: cestovný pas alebo občiansky preukaz
Martin Bačík
10.07.11,18:27
chcel by som sa spýtať..a 8 ročná dcéra bude potrebovať pri ceste do Chorvátska čo? vďaka za odpoveď
stonka
10.07.11,18:45
chcel by som sa spýtať..a 8 ročná dcéra bude potrebovať pri ceste do Chorvátska čo? vďaka za odpoveď
Áno, potrebuje. Dieťa od 5 rokov musí mať vlastný cestovný pas. Dieťa do 5 rokov, môže cestovať s dospelou osobou, ktorá sa preukáže platným cestovným dokladom, v ktorom je dieťa zapísané, inak musí mať dieťa vlastný cestovný doklad.
jelalim
10.07.11,18:45
chcel by som sa spýtať..a 8 ročná dcéra bude potrebovať pri ceste do Chorvátska čo? vďaka za odpoveď

Cestovný pas a a aspoň spodný diel plaviek.
Lubaba
10.07.11,19:35
chcel by som sa spýtať..a 8 ročná dcéra bude potrebovať pri ceste do Chorvátska čo? vďaka za odpoveď

Do Chorvátskej republiky môžu slovenskí občania cestovať s platným slovenským cestovným pasom, alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas.
pozri sem:
http://www.foreign.gov.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_DD6F67735A1B6F80C12576350033486B_SK&ALPHA=CH&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta-prehlad_statov_podla_prislusnosti_k_zu&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/karta_statov.nsf/(vw_ByID)/ID_C87DA7EC6BFE177CC125707A00403A71#bookViKoTuInIn fo

VÍZOVÉ, KONZULÁRNE, TURISTICKÉ A INÉ UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
stonka
10.07.11,20:13
dobrá stránka
Martin Bačík
11.07.11,15:41
ok..takže malej pas už je ok..len už čakať na to kedy príde..dúfam že to stihnú za 20dní :-(
Bronka84
12.07.11,17:56
Cez leto mi vzdy stacil obciansky. Urcite to je dost