mertinkova
31.07.07,11:44
Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?
Johanka
31.07.07,09:48
Aké hlásenie ? Si v téme PÚ - nič súvisiace ma nenapadá...
... možno myslíš štvrťročný Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov :confused:
mertinkova
31.07.07,09:53
pardon myslela som Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona ......
katkaj
31.07.07,09:54
pardon myslela som Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona ......

Tak toto sa posiela raz do roka do 31.3. Ale to potom treba zaradiť otázku do miezd ;)
atka4
31.07.07,09:55
Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?

Ak máš na mysli
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov FO zo záv.č............tak to sa podáva 1 x ročne k 31.03. po skončení bežného roka.

Zrejme máš na mysli Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon") z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse (§ 33 zákona) za uplynulý kalendárny štvrťrok

ktorý,
je podľa § 39 ods. 9 písm. a) zákona povinný predkladať zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane miestne príslušnému daňovému úradu do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka podľa § 49 ods. 2 zákona.(t.j. za 2.q.2007 do 31.07.2007, t.j. DNES)
Mikolajova
31.07.07,09:58
Nie náhodou do 30.07.2007? Opravujem sa, predsa len do 31.07.2007 podľa aktuálnej zmeny v zákone.
VERONIKA6
31.07.07,10:01
Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?
Vyvsetli presne o čo saTi jedná.
mertinkova
31.07.07,10:10
čiže este raz Hlásenie o vyúčtovnaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse. Toto sa podava za kal. rok prhľad alebo oznámenie štvrťročne, že?
Stina
31.07.07,10:13
Hlásenie sa podáva do 31.03. príslušného roka, nasledujúceho po zúčtovaní .
Prehľad sa podáva štvrťročne.
atka4
31.07.07,10:16
[quote=mertinkova;505882]čiže este raz Hlásenie o vyúčtovnaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse. Toto sa podava za kal. rok do 31.03. nasledujúceho roka, prehľad alebo oznámenie štvrťročne, že? PRESNE TAK :)
Príjemné prebudenie po dovolenke;) , máš dnes asi čo robiť, tak veľa zdaru.
mertinkova
31.07.07,10:17
Dakujem este mám jednu otazku p. Mikolajová - poraďák, sa opravovala v dátume hovorila o hlásení, ak ano kde si možem načítať niečo o tej zmene?
mertinkova
31.07.07,10:20
ďakujem krásne za pomoc, este ak môžem, pani Mikolajová - poďák sa opravovala v dátume, myslela že ak som nepodala prehľad že ho môžem podať ešte aj dnes bez "finančného pozdravu" z daňového úradu? Ak sa menil zákon kde si to môžem načítať ? dakujem
Johanka
31.07.07,10:21
Zákon o dani z príjmov
§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia

.....
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do 30 dní do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

Uvedené zeleným platí od 1.1.2007, takže nejaká super aktuálna zmena to nie je ;) .
Mikolajova
31.07.07,10:21
Ak máš na mysli
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov FO zo záv.č............tak to sa podáva 1 x ročne k 31.03. po skončení bežného roka.

Zrejme máš na mysli Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon") z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse (§ 33 zákona) za uplynulý kalendárny štvrťrok

ktorý,
je podľa § 39 ods. 9 písm. a) zákona povinný predkladať zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane miestne príslušnému daňovému úradu do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka podľa § 49 ods. 2 zákona.(t.j. za 2.q.2007 do 31.07.2007, t.j. DNES)

Ak si klikneš v tomto príspevku na zákon 595/2003 Z.z. novelizovaný od 01.01.2007 a pohľadáš poragraf 49 odst.2 zákona tam je uvedená tá zmena.
ZuzanaP
31.07.07,10:22
mikolajova myslela prehľad o zraz. a odv. ...., ten sa podáva do konca mesiaca nasledujúcho po štvrťroku, teda za 2. Q podávame do 31.07.2007. Predtým sa podával do 30 dní po ukončení štvrťroka.
atka4
31.07.07,10:25
Dakujem este mám jednu otazku p. Mikolajová - poraďák, sa opravovala v dátume hovorila o hlásení, ak ano kde si možem načítať niečo o tej zmene?

Zákon o dani z príjmov 595/2003 z.z. od 1.1.2007
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 ao daňovom bonuse (ďalej len hlásenie ), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

(10) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 sa predkladá na tlačive, ktorého vzor určí ministerstvo
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

§ 49 (výťah)
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2007-a.html#hore)

(1) Daňové priznanie (§ 32 a41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do 30 dní do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.
mertinkova
31.07.07,10:36
Dakujem este mám otázku aký je rozdiel medzi prehľadom a oznámením
Johanka
31.07.07,10:38
:eek: akým oznámením ?
ZuzanaP
31.07.07,10:39
Akým oznámením? Prehľad sa podáva za kalendárny štvrťrok a hlásenie za kalendárny rok a je to sumár prehľadov.
atka4
31.07.07,10:39
Dakujem este mám otázku aký je rozdiel medzi prehľadom a oznámením

Aké oznámenie máš na mysli?

Vypichla som celé znenia daň. zákona, kt. sa týkajú oznamovacích povinností zo ZČ voči DÚ, žiadne oznámenia sa tu nespomínajú, neviem, čo máš na mysli.
Treba pozorne čítať.;)
Paula
31.07.07,10:40
Oznámenie zrejme o zrážkovej dani....to sa od 1.1.07 nepodáva.
ZuzanaP
31.07.07,10:45
Ťažko si domýšľať....
Johanka
31.07.07,10:46
Dobrý den dlho som sa neozvala. Mám otázku dosla som z dovolenky a este nestiham myslieť. Ako často sa podáva hlásenie?

Dovolenka bola buď dlhá alebo neúčinná....;)
Však prehľad nerobíš prvý raz, už sa tu raz niečo riešilo
http://www.porada.sk/t53993-prehlad-o-zrazenych-a-odvedenych-preddavkoch.html#post474795
Z Tvojich príspevkov je jasné, že si začiatočník a kým nezačneš čítať zákony, nikdy nebudeš mať prehľad v základných povinnostiach. Vysvetľovanie a smerovanie na Porade je len nadstavba, treba aj trocha vlastnej iniciatívy - napr. aj vyhľadávaním v podobných témach ;) .
mertinkova
31.07.07,11:00
som začiatočník, ale aj napriek tomu dakujem za info, ak sa jená o čítanie aj v zákonoch sa hrabem len viete ak neviete čo kde hladať na nič veľké neprídete, ved kazdý raz začínal, a oznámenie som myslala oznámenie platiteľa dane o zrazeni a odvedení dane vyberanej zrážkou podľa zákona č. 595/2003 ....., a ináč kopu doslova blbých otázok mám preto lebo ma poplietla kolegyňa s tým zazračným hlásením. Este raz dakujem.
ZuzanaP
31.07.07,11:17
mimotemy To hlásenie je občas fakt zázračné a chápem tvoju situáciu, tak nejako som sa cítila cca pred 3 rokmi. Takže hlavu hore a držím palce pri zvládaní všetkých nástrah, ktoré sú pri našej práci skoro na každom kroku.....;) mimotemy
katkaj
31.07.07,11:39
som začiatočník, ale aj napriek tomu dakujem za info, ak sa jená o čítanie aj v zákonoch sa hrabem len viete ak neviete čo kde hladať na nič veľké neprídete, ved kazdý raz začínal, a oznámenie som myslala oznámenie platiteľa dane o zrazeni a odvedení dane vyberanej zrážkou podľa zákona č. 595/2003 ....., a ináč kopu doslova blbých otázok mám preto lebo ma poplietla kolegyňa s tým zazračným hlásením. Este raz dakujem.

Možno by nebolo zlé vytlačiť si na nástenku nejaký daňový kalendár s popisom povnností. Na www.drsr.sk taký určite nájdeš ;)