barborka7
31.07.07,13:30
Potrebujem poradiť v takejto veci. Zamestnanec nám minulý mesiac nahlásil, že je poberateľom starobného dôchodku od 2.1.2004. Rozhodnutie mala ešte z augusta 2005.
Sme štátna rozpočtová organizácia. Chcela som zamestnancovi vrátiť poistné na poistenie v nezamestnanosti od 2.1.2004 a od 1.8.2006 aj nemocenské poistenie, ale vraj ak vrátim zamestnancovi poistné za roky 2004-2006 poruším rozpočtové pravidlá, lebo prečerpám prostriedky určené na tento rok.
Neviem, či by bol správny postup, a či sa to tak dá, keby som vrátila zamestnancovi aj zamestnávateľovi odvod do Sociálnej poisťovne, ktoré odviedol za rok 2007 na nemocenské poistenie a poistenie v nezamestnanosti a poistné odvedené za roky 2004-2006 iba za zamestnávateľa, ktoré už nemalo byť odvádzané, by som vyžiadala od Sociálnej poisťovne späť, a zamestnanec nech si to tiež vysporiada so Sociálnou poisťovňou. Keď nám sociálna poisťovňa vráti preplatky, tak by sme to dali do príjmu.
Poradí mi prosím Vás niekto, chcela by som to vysporadať v tejto výplate nech to mám z krku, ale neviem ako by to malo byť správne.:mee:
barborka7
31.07.07,12:24
Prosím, ak niekto vie, ako by som mala v takomto prípade postupovať, poraďte mi, chcela by som to dať dokopy ešte v júlových mzdách.
Ďakujem
ivemar
31.07.07,13:36
Myslim, ze proti navrhovanemu postupu by nikto nemohol namietat. Urcite to treba prekonzultovat aj so SP . Keby sa vracali preplatky z rocneho zuctovania ZP - teda za minuly rok, neslo by o precerpanie rozpoctu ? Ako pre rozpoctovu organizaciu by pre vas podla mna mal existovat niekto kompetentny, na koho by ste sa mali obratit, kto vas metodicky usmerni. V pripade financnej kontroly sa urcite neda odvolavat na radu z Porady, ak by bola nespravna.
barborka7
01.08.07,04:42
Viem, že sa nemôžem odvolávať na to, že na porade mi tak poradili. Ja som si iba myslela, že by sa tu našiel nejaký odborník, čo by mi v tomto poradil. Keď som si čítala zákon o rozpočtových pravidlách, tak tam nebolo nič také a nerozumiem ani tomu, prečo by to bolo prečerpanie rozpočtu, keď ja jednoduchu odvediem o tú sumu do Sociálnej poisťovne menej, ja im neplatím nič navyše. Iné by bolo, keby som musela za ňu niečo doplácať za minulé roky, tak to je prečerpanie rozpočtu a nie keď ja odvediem o tú sumu menej, ja vlastne ušetrím finančné prostriedky.
Skúsim sa dnes ešte poradiť v Sociálnej poisťovni, lebo koľko ľudí, toľko názorov.
Ale aj tak ďakujem za radu.