rudolf25
31.07.07,13:45
:) kto mi vie poradiť či sa opaltí založiť si živnosť popri zamestnaní, ktorá so vobec netýka toho co v zamestaní robím. Potrebujem nejakym sposobom vystavit spolocnosti jednorazovu fakturu za cinnost ktoru pre nich urobim a potom uz živnost pravdepodobne potrebovat nebudem. Je aj ina moznost ako vystavit fakturu ak nemam zivnost?
Ako je to s odvodmi?:)

dakujem Rudolf
mysimis
31.07.07,11:47
A čo tak dohoda o vykonaní práce?
Monika Kováčová
31.07.07,11:51
Slovné spojenie : Jednorázová živnosť neexistuje. Asi si si ho vymyslel, že?
Johanka
31.07.07,11:54
mimotemy To teraz fičí - napr. kvôli zbrojnému pasu ;) .
rudolf25
31.07.07,12:25
Slovné spojenie : Jednorázová živnosť neexistuje. Asi si si ho vymyslel, že?

To slovne spojenie bolo vymyslene, nevedel som ako inac to nazvat.;)
rudolf25
31.07.07,12:27
To znie OK musim prezistit ako to funguje.

Rudolf
rudolf25
31.07.07,12:27
Myslel som tu dohodu o vykonanej praci.
janka.janka
31.07.07,13:12
alebo zmluvu o dielo skus, to je este jednoduchsie ako dohoda :)
rudolf25
31.07.07,17:09
alebo zmluvu o dielo skus, to je este jednoduchsie ako dohoda :)



Ak by to bolo na zmluvu alebo na dohodu ako by si ta firma potom zapracovala peniaze do učtovníctva, ktore by mi vyplatila? Su to otazky na kt. neviem odpoved lebo som sa nikdy nad tym nezamyslal.
;)
Dik za odpoved
endrju
31.07.07,17:32
Ak by to bolo na zmluvu alebo na dohodu ako by si ta firma potom zapracovala peniaze do učtovníctva, ktore by mi vyplatila? Su to otazky na kt. neviem odpoved lebo som sa nikdy nad tym nezamyslal.
;)
Dik za odpoved
Opäť jeden originálny pojem: "zapracovanie peňazí do účtovníctva" :rolleyes:

"Zapracovanie" vyplatených peňazí do účtovníctva je predovšetkým "problémom" tej firmy, ktorá peniaze vyplatí.
Príjemcu to nemusí až tak veľmi zaujímať, ak k tým peniazom má právne nespochybniteľné doklady svedčiace o legálnom pôvode príjmu. ;)
Johanka
31.07.07,18:05
Ak by Rudolf prezradil, o akú činnosť sa jedná, možno by sa lepšie vyberal typ zmluvy na príležitostný príjem, príp. by sme sa zhodli, že živnosť je nevyhnutná.... Evidente mu však záleží na tom, aby sa pre jeho zamestnávateľa jednalo o možnosť daňového výdavku , takže asi bude potrebné zosúladiť viac "požiadaviek" ;) .
janka.janka
01.08.07,05:17
Ak by to bolo na zmluvu alebo na dohodu ako by si ta firma potom zapracovala peniaze do učtovníctva, ktore by mi vyplatila? Su to otazky na kt. neviem odpoved lebo som sa nikdy nad tym nezamyslal.
;)
Dik za odpoved

no, neviem presne ako si to myslel, ja nie som uctovnicka, ale viem, ze mojmu uctovnikovi staci, ked mu dam ako doklad zmluvu, ktora je potom sucastou uctovnych podkladov. Jednoducho namiesto faktury je zmluva. ;)
rudolf25
01.08.07,07:26
Opäť jeden originálny pojem: "zapracovanie peňazí do účtovníctva" :rolleyes:

"Zapracovanie" vyplatených peňazí do účtovníctva je predovšetkým "problémom" tej firmy, ktorá peniaze vyplatí.
Príjemcu to nemusí až tak veľmi zaujímať, ak k tým peniazom má právne nespochybniteľné doklady svedčiace o legálnom pôvode príjmu. ;)


No problem je asi v tom ze dana spolocnost chce odo mna aby som vystavil fakturu za tu pracu, kedze nie som zivnostnik musim ich presvedcit ze je na to aj iny sposob. Ak mi teda oni vyplatia peniaze v hrubom tak ako by to bolo v dohode tak ako ja z toho odvediem dan a ako to urobia oni.


Rudo
janka.janka
01.08.07,07:42
No problem je asi v tom ze dana spolocnost chce odo mna aby som vystavil fakturu za tu pracu, kedze nie som zivnostnik musim ich presvedcit ze je na to aj iny sposob. Ak mi teda oni vyplatia peniaze v hrubom tak ako by to bolo v dohode tak ako ja z toho odvediem dan a ako to urobia oni.


Rudo

Rudo, nemusis ich o nicom presviedcat - kedze nemas zalozenu zivnost tak nemas ako vystavovat fakturu predsa! :cool: A pokial ide naozaj o jednorazovu cinnost, tak sa Ti kvoli tom otvarat zivnost neoplati. Takze v Tvojom pripade prichadza do uvahy ta zmluva o dielo alebo dohoda o vykonani prace.
Paula
01.08.07,07:46
Mám dojem, že práca už "beží" a spätné (načas) prihlásenie na sociálku z titulu DOVP nie je pre príjemcu služby prijateľné....ale môžem sa aj mýliť.
rudolf25
01.08.07,10:54
Dakujem vsetkym za odpovede a prajem pekny den.

Rudo
unidat
05.08.07,10:54
Mám podobný problém, urobil som pre nemenovanú s.r.o. zakázku (nebude sa opakovať), živnosť zatiaľ nezakladám, je to cca 10.000.-Sk.
Dôležitá poznámka: momentálne som na podpore, nechcem aby som o to prišiel. Takže dohoda o vykonaní práce? Zmluva o dielo? Zákazník mi to kvôli účtovníctvu nemôže vyplatiť do vrecka. Alebo môže napr. jednu moju neuhradenú faktúru uhradiť za mňa?