victoria
31.07.07,14:20
Ahoj personalisti,
potrebujem poradit, nakolko personalistika nie je mojou silnou strankou. Moze sa zamestnanec so zamestnavatelom dohodnut pocas skusobnej doby na neplatenom volne z dovodu pripravy na statne skusky ? Co ak pocas tejto dohodnutej doby neplateneho volna skonci zamestnancovi skusobna doba ? Alebo sa pocas neplateneho volna skusobna doba predlzuje resp. posuva po ukonceni neplateneho volna ?

Dakujem
Gabi03
31.07.07,12:30
Môžu sa dohodnúť. Je to prekážka na strane ZCa, tak sa skúšobná doba o toto neplatené voľno predlžuje.
victoria
31.07.07,12:58
Dakujem velmi pekne
victoria
31.07.07,13:03
Este predsa len prosim o kontrolu ci rozmyslam spravne. Pokial zamestnancovi konci skusobna lehota 24.8.2007 a od 1.8.2007 nastupi na neplatene volno ktore bude trvat do 4.9.2007, po navrate mu pokracuje skusobna doba v trvani neuplynutych 24 dni t.j. do 28.9.2007 alebo mu pokracuje skusobna lehota v trvani vybrateho nahradneho volna t.j. 34 dni teda do 7.10.2007 ?
Gabi03
31.07.07,13:08
Už nechápem tvoj výpočet, ale je to jednoduché:

dni neplateného voľna = dni o ktoré sa predlžuje skúšobná doba.
Ka-Be
31.07.07,13:40
Dobrý deň,
platí to isté, že skúšobná doba sa predlžuje, ak som si počas nej čerpala dovolenku a mala som jednodňové ošetrenie u lekára?
ďakujem
gogina
31.07.07,16:00
Neplatené voľno je jedna vec, a druhá vec, či zamestnávateľ bude odvádzať odvody z minimálnej mzdy? Alebo zamestnanca odhlási so SP a potom prihlási. Z mojej bohatej skúsenosti, zamestnávateľ nechce platiť odovody za zamestnanca z min.mzdy, ked pre neho nič nevyprodukoval. Radšej ho odhlási, natrvalo, alebo mu to zrazí, to čo zaňho zaplatil. Mám klienta, ktorý to takto spravil, že zamestnancovi poskytol neplatené voľno, odvody išli z minimálnej mzdy, a keď nastúpil, zrazil mu všetko do koruny, to čo zaň zaplatil.
S neplateným voľnom je to komplikované.