Riky
31.07.07,16:49
Dobrý deň, rád by som sa spýtal tých ktorí majú skúsenosti s kúpou alebo so stavbou novej chaty. Neviem sa rozhodnúť čo urobiť. Rád by som kúpil chatu. Začal som trochu surfovať po internete a pozerať aká a za koľko. Realitky ponúkajú niektoré seriózne chaty ale podľa môjho názoru strašne predražené. Tak isto nielen chaty ale aj staré chalupy. Preto ma napadla ešte jedna možnosť a to dať si postaviť novú chatu. Išlo by minimálne o 2-podlažnú chatu, spodok murovaný, vrch obložený drevom, zateplenú... do 600 000,- Nepoznám nikoho kto by mi vedel v tomto poradiť či je lepšie investovať do novej výstavby alebo kúpiť starú chatu s pozemkom. Poradíte? Ďakujem.
Zoltán Kovács
31.07.07,16:36
Iba vo všeobecnej rovine ti môžem poradiť. Rekonštrukcia starej nehnuteľnosti väčšinou je drahšia ako postaviť novú. Nová je podľa tvojej predstavy, kým stará vždy má obmedzenia, ktoré ťa nepustia realizovať svoj zámer. Napr. nosné steny....
vieroslava
01.08.07,06:02
Zváž si aj vzdialenosť miesta chaty od miesta tvojho bydliska. Pri stavbe je potrebný dozor, ktorý si najlepsie urobí majiteľ sám a aby ťa tie cesty nevyšli draho. Ďalej je potrebné zabezpečovať vybavovačky, zabepečovanie materiálu a pod. My sme pred rokmi riešili túto dilemu kúpou hotovej chaty. Javilo sa nám to lacnejšie a šikovnejšie, ako stavať.
zsolt69
01.08.07,12:37
Súhlasím s predchádzajúcimi, naozaj je velmi ťažké v takom prípade poradiť.Keď máš viac času a vieš viac času stráviť na stavbe tak skôr by som začal novú stavať než starú prestavať.To je len môj subjektívny názor.
220870
01.08.07,20:01
Nič v zlom .Za 600 000 litrov to tam asi nebude UK ani voda možno EL. prúd.A suché WC.
Keď Vám bude štastie priať tak za to kúpite pozemok niekde do 100 km od Bratislavy.