samouk
31.07.07,19:27
Dobrý deň. Zamestnankyni bol vyplácaný daňový bonus na syna, ktorého umiestnili do diagnostického centra od 1,5,2007. Od mája 2007 jej zamestnávateľ nevypláca DB. Syn je však cez prázdniny u matky. Má cez prázdniny nárok na DB?
Ďakujem
Samouk
Johanka
31.07.07,18:17
Zákon o dani z príjmov
§ 33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.


... nemyslím, že by umiestnením dieťaťa do diagnostického centra strácal daňovník nárok na daňový bonus .

Čo je diagnostické centrum som našla na www.obcan.sk (http://www.obcan.sk)
Diagnostické centrum poskytuje psychologickú, psychoterapeutickú, výchovnú a zdravotnú starostlivosť deťom, o umiestnení ktorých rozhodol príslušný orgán štátnej správy alebo o to požiadal zákonný zástupca.
Diagnostické centrum sa zriaďuje ako internátne zariadenie s nepretržitou prevádzkou.
rennka
03.08.07,06:28
Ahojte poradaci, vie mi niekto prosim poradit? Zamestnanec mal od 22.6. PN, ktora stale trva. Prvych 10 dni (do 1.7.) mu platime ako firma, od 11 dna soc. p.Teraz mu vyslo na vyplatu mzda len za 1 den. Chcem sa spytat, ma narok na DB, alebo sa mu vyrovna az v RZD? Mam este jednu otazocku: ako je to pri dlhodobej PN s dovolenkou? Pocula som ze sa krati, ale neviem ako. Dakujem za kazdu odpoved.
ZuzanaP
03.08.07,06:30
Nárok na DB vzniká, ak v prísl. mesiaci dosiahne príjem aspoň vo výške polovice min. mzdy (moment. Sk 3 800,--). Keďže je celý mesiac PN, DB si vysporiada pri RZD.