jana@centrum.sk
31.07.07,21:56
Zdravím Vás všetkých, mám takýto problém. Zamestnávateľ ukončil pracovný pomer dohodou(z dôvodu ekzekucie firmy - krachu) k 29.06.2007. Už v júni mi nebola vyplatená mzda. Výplatná páska mi došla poštou, kde bolo uvedené, že mi bola strhnutá čiastka za stravné lístky, ktoré som už druhý mesiac nedostala(čiže nielen za máj, ale aj apríl).Výplatný termín bol k 15 v mesiaci.Ako mám postupovať v tomto prípade, kedže mzda mi nebola vyplatená za máj, jún + stravné lístky za apríl.

Ďakujem za pomoc.
Chobot
01.08.07,11:08
Zdravím Vás všetkých, mám takýto problém. Zamestnávateľ ukončil pracovný pomer dohodou(z dôvodu ekzekucie firmy - krachu) k 29.06.2007. Už v júni mi nebola vyplatená mzda. Výplatná páska mi došla poštou, kde bolo uvedené, že mi bola strhnutá čiastka za stravné lístky, ktoré som už druhý mesiac nedostala(čiže nielen za máj, ale aj apríl).Výplatný termín bol k 15 v mesiaci.Ako mám postupovať v tomto prípade, kedže mzda mi nebola vyplatená za máj, jún + stravné lístky za apríl.

Ďakujem za pomoc.

Na tvojom mieste by som najprv asi doporučene písomne vyzval zamestnávateľa na vyplatenie nevyplatenej mzdy. Ak nevyplatí a nič neodpovie (čo je dosť pravdepodobné, keďže je v exekúcii), skús zájsť na soc. poisťovňu, či náhodou nemáš nárok na dávku z garančného poistenia podľa § 102 zákona o soc. poistení (vypláca sa vtedy, ak je zamestnávateľ platobne neschopný, čo by asi bol tento prípad).

Pokiaľ neuspeješ na SP, tak ti zostáva len žaloba na zamestnávateľa o vyplatenie mzdy. Ak je však v konkurze, tak sa zaradíš do radu veriteľov v konkurznom konaní a budeš uspokojená z likvidovaného majetku firmy v stanovenom poradí.
plavčík
24.08.07,07:32
nemáte niekto vzor na žalobu ak mi zamestnávateľ nevyplatil odstupné aj nepriek nároku naň.
veronikasad
24.08.07,09:59
nemáte niekto vzor na žalobu ak mi zamestnávateľ nevyplatil odstupné aj nepriek nároku naň.

Dnes mi zrovna prišla kniha Vzory zmluv, žalôb a podaní. Ak máš fax, pošli mi číslo cez ss, pošlem to .

--------
Veronika