bučo
01.08.07,07:16
Ahojte, prosím o radu.
Zamestanec zaplatil za nákup PHM firemnou kartou,tento doklad však stratil. Zaúčtovali sme 335/221. Na stratený doklad som dostala čestné prehlásenie a teraz váham ako to zaúčtovať MD-nedan. náklad/D 335, len neviem či mám z toho urobiť DPH (aj vstup aj výstup) aby mi na MD zostal len základ dane, kedže viem, že to bolo kúpené od platcu.
Další problém je v tom, že tento nákup bol uskutočnený v roku 06 a nebola na to urobená rezerva, môžem to zaúčtovať ako nedaň. náklad tohoto roku?
Dakujem:confused:
liba2
01.08.07,05:47
Ahojte, prosím o radu.
Zamestanec zaplatil za nákup PHM firemnou kartou,tento doklad však stratil. Zaúčtovali sme 335/221. Na stratený doklad som dostala čestné prehlásenie a teraz váham ako to zaúčtovať MD-nedan. náklad/D 335, len neviem či mám z toho urobiť DPH (aj vstup aj výstup) aby mi na MD zostal len základ dane, kedže viem, že to bolo kúpené od platcu.
Další problém je v tom, že tento nákup bol uskutočnený v roku 06 a nebola na to urobená rezerva, môžem to zaúčtovať ako nedaň. náklad tohoto roku?
Dakujem:confused:
Zaúčtovaním 5xx/335 by som skončila. V r. 2007 ide o nedaňový náklad. Na odpočítanie DPH nie je nárok - chýba doklad v zmysle ZDPH.
SILVIA54
29.10.09,13:57
Ahojte,mám podobný prípad.Kolegovia prišli zo zahraničnej služobnej cesty a stratili bloček z ubytovania.Stačí mi ich čestné prehlásenie (aby som im zaplatila to ubytovanie) a zaúčtujem to na 512 - nedaňovú?