srek
01.08.07,09:16
Ahojte. Prosím poraďte.Manžel ukončil živnosť k 30.06.2007. V majetku mu zostal 1 neodpísaný stroj z ktorého ZC som odviedla DPH (som plátcom DPH) a jeden stroj sa mu podarilo predať ešte pred ukončením živnosti. Na ten predaný stroj som riadne vystavila faktúru. Môže byť ZC predaného majetku v uzávierkových operáciách ako VOZD(prevádzková režia)? Ak áno tak k akému dátumu?
Johanka
01.08.07,10:17
Zostatková cena predaného majetku je daňovým výdavkom podľa §19 ods.3 písm.b Zákona o dani z príjmov. Zaúčtuješ ju interným dokladom v deň jeho predaja (vtedy bude aj na karte IM zápis o jeho vyradení).
Účtovné knihy uzatváraš ku dňu skončenia podnikania.
srek
01.08.07,10:48
Ďakujem pekne za radu.
srek
01.08.07,10:54
Ešte mám jeden problém. A ako postupovať pri tom nepredanom stroji?
A ako postupovať ak ho predám po 30.6.2007.
Anja111
01.08.07,10:58
Ešte mám jeden problém. A ako postupovať pri tom nepredanom stroji?
A ako postupovať ak ho predám po 30.6.2007.
Ak ho predá po ukončení živnosti, tak to bude príjem podľa § 8. Výdavkom bude prípadná zostatková cena stroja.