White Dog
01.08.07,08:56
Ahojte,

Mám trošku problém. Neviem sa rozhodnúť ako viesť účtovníctvo. Začínam podnikať a neviem či si mám zaobstarať software na vedenie účtovníctva alebo to viesť nejakým iným spôsobom. Účtovať viem to nie je žiaden problém.
Rozmýšlaľ som nad kúpov software ale je to príliš drahé a nechcem si dať demoverzie, ktoré majú obmedzenia. Ešte rozmýšľam nad podvojným alebo jednoduchým (len živnosť).
Poraďte mi niečo vhodné.
plavčík
01.08.07,07:01
Ak si len živnosť a budeš mať málo pohybov počas roku, skús si stiahnuť OBERON-je to síce s dákym obmedzením , ale môj známy živnostník - JU/ takto robí už roky a je spokojný.

Cez soft je to rozhodne ľahšie i keď sa JU dá robiť aj ručne či cez Excel
evina
01.08.07,07:01
Ahojte,

Mám trošku problém. Neviem sa rozhodnúť ako viesť účtovníctvo. Začínam podnikať a neviem či si mám zaobstarať software na vedenie účtovníctva alebo to viesť nejakým iným spôsobom. Účtovať viem to nie je žiaden problém.
Rozmýšlaľ som nad kúpov software ale je to príliš drahé a nechcem si dať demoverzie, ktoré majú obmedzenia. Ešte rozmýšľam nad podvojným alebo jednoduchým (len živnosť).
Poraďte mi niečo vhodné.

Z môjho pohľadu určite viesť účtovníctvo pomocou softwearu. Myslím si, že napr. také MRP alebo Proluč len pre JÚ nie sú cenovo až tak veľmi náročné, ak chceš podnikať.
liba2
01.08.07,07:01
Klikni tu:
http://www.porada.sk/t36345-element.html

Vyskúšala som ho, je jednoduchý, zrozumiteľný, pracuje presne, kedykoľkovek sa dá čokoľvek opraviť počas roka, je možnosť zrušiť ročnú uzávierku - opraviť - a urobiť uzávierku znova. Odporúčam.
Marína
01.08.07,07:17
MRP teraz ponúka zadarmo "DROBNÝ PODNIKATEĽ"(JU) alebo "MALÁ FIRMA"(PU).
V JU v peň. denníku môžeš spracovať 550 zápisov, vystaviť 100 faktúr a 100 objednávok. V sklade zaevidovať 200 sklad. kariet a 550 pohybov. Výškou obratu nie si obmedzená.
Podobne v PU.
V programe Mzdy môžeš vystaviť 20 miezd.
http://www.mrp.sk/
JAJA11
01.08.07,08:03
Aj firma KROS ponúka JU zdarma, ak obraty nepresiahnu 200.000,- Skk. :rolleyes:
Program sa volá ALFA. :)
rastom
01.08.07,10:43
1. sa rozhoduješ či jednoduché, alebo podvojné? pri SZCO? .. no nechápem... hm
2. Nie je pravda, že SW majú obmedzenia funkcií. Väčšina majú plné funkcie a obmedzenie majú len na počet záznamov.
3. Ak nechceš kupovať SW, čo takto tabulka v excely? jednoduché a prehľadné a zúčtuješ aj to, čo sa v SW dá ťažšie.
Len sa v tom treba trochu vyznať.
Ak začínaš a nechceš veľa investovať a "vieš účtovať"
odporúčam excel