oskarko211
01.08.07,09:47
Ahojte,

pracujem pre jednu firmu už vyše 15 mesiacov. Po 14-ich mesiacoch sa mi podarilo vybaviť, aby som nepracoval cez personálnu agentúru (PA), ale aby som sa dostal do zamestnaneckého pomeru. Takže od 1.7.2007 som sa stal zamestnancom. Ako zamestnanec mám aj právo čerpať SF. Vzhľadom na to, že som sa rozhodol ukončiť pracovný pomer, začala mi plynúť od 1.8.2007 výpovedná lehota. Zamestnávateľ mi oznámil, že nemám nárok na čerpanie SF. Zaujímalo by ma, či mám, alebo nemám nárok na čerpanie SF. Ak sa nájde niekto, kto by mi vedel poradiť, budem vďačný.

Pekný deň,

oskarko211
JAJA11
01.08.07,07:56
Ahojte,

pracujem pre jednu firmu už vyše 15 mesiacov. Po 14-ich mesiacoch sa mi podarilo vybaviť, aby som nepracoval cez personálnu agentúru (PA), ale aby som sa dostal do zamestnaneckého pomeru. Takže od 1.7.2007 som sa stal zamestnancom. Ako zamestnanec mám aj právo čerpať SF. Vzhľadom na to, že som sa rozhodol ukončiť pracovný pomer, začala mi plynúť od 1.8.2007 výpovedná lehota. Zamestnávateľ mi oznámil, že nemám nárok na čerpanie SF. Zaujímalo by ma, či mám, alebo nemám nárok na čerpanie SF. Ak sa nájde niekto, kto by mi vedel poradiť, budem vďačný.

Pekný deň,

oskarko211

A na čo chcete čerpať SF? Zo zákona Vám musí zamestnávateľ vyplatiť príspevok na dopravu, ak splňate podmienky, prispieť na stravovanie, ak sa stravujete. Ostatné čerpanie je v zmysle vnútorných smerníc.
oskarko211
01.08.07,08:01
Športové a kultúrne podujatia.
JAJA11
01.08.07,08:08
Športové a kultúrne podujatia.

Takéto čerpanie nie je nárokovateľné, zamestnávateľ nie je povinný Vám poskytnúť príspevok, je to len vnútorná záležitosť firmy.
oskarko211
01.08.07,08:09
Ďakujem za odpoveď.