MichaelaMA
01.08.07,10:29
Dobrý deň. Prosím Vás je tu niekto kto má skúsenosti s firmou Tuma invest s.r.o. alebo s AZ Design? Obe predávajú komínové stavebnice, vraj slovenské výrobky. Tuma invest mi písali, že komín je značka Qatro. Komunikujem s nimi len cez internet, nakoľko sú od nás dosť ďaleko. Problém je v tom, že by sme radi zobrali ten komín cez Tuma Invest, ale treba poslať im na účet zálohu za dopravu(čo samozrejme chápem), len by sme neradi o tie peniažky prišli. Dúfam, že keď menujem konkrétne firmy neporušujem tým nejaké pravidlá. Ak áno, sa veľmi ospravedlňujem. Za vaše odpovede veľmi ďakujem.
zsolt69
01.08.07,12:21
Predtým než vyplatíš zálohu treba spýsať aj nijakú zmlúvu aby si bola chránená.Alebo nech vystavia faktúru a zaplatíš zálohu podla dohody.
Tie fy. nepoznám ale možno nájdeš aj bližšie aby si mohla osobne dohodnúť všetky záležitosti.
Ja len tolko.
220870
01.08.07,20:14
Obrovský pozor .Skadial ste ? Komíny staviam 20 rokov ale o týchto som ešte nepočul. skúste Betonárka Nadlice alebo Prespor.V žiadnom prípade nekupujte ak nemáte referencie od majstrov murárov.Môže sa Vám stať že kúpite krivé ,pokrútené tvárnice.ktoré po niekoľkých cykloch rozmrznú, a poskladať z nich komín môže byť nad ľudské schopnosti.
MichaelaMA
28.08.07,10:39
Znova otváram tému. Ďakujem za rady. Riskli sme to a zaplatili sme tú zálohu firme Tuma invest s.r.o. a môžem odporučiť.. Dnes nám doviezli komín. Je lacný a je to slovenský výrobok, takže snáď aj kvalitný. Uvidíme ako sa z tých tvárnic stavia. Dám vedieť, keď bude hotový. P.S: Prespor je na nás trochu moc drahý. Ale aj tak ďakujem za ochotu.