elena21
01.08.07,12:02
Firma platca DPH v SR , vykonala službu pre rezidenciu veľvyslanectva SR v grécku - ako faktúrovať dph?
Pomôže mi niekto prosím ?
mzdypd
02.08.07,10:59
Služba zo zahraničia a DPH. Dobrý deň! Nenašla som odpoveď na moju otázku, alebo som prehliadla?
Sme platcom DPH v SR, objednali sme projektovú dokumentáciu na prestavbu farmy u firmy z Českej republiky s prefixom CZ. Firma nám vystavila proformu faktúru (není daňový doklad) bez DPH so všetkými náležitosťami s dátumom vystavenia 24.07.2007. Preddavok sme zaplatili dňa 1.8.2007. Neviem radu, mám čakať faktúru vystavenú na prijatie platby a proformu faktúru si nevšimnúť? Prosím pomôžte mi! Bude to samozdanenie na základe § 15 ods. 8 písm. b/ - podobné služby?
Vladimír Ozimý
02.08.07,12:29
projektová dokumentácia sa vzťahuje na par. 15 ods 2 to jest v prípade že ide o nehnuteľnosť umiestnenú v SR tak vystavuje bez dph a vy si to samozdanite v prípade ak v ČR vystavuje s DPH...čo sa týka dph si všímate až ostrú faktúru, proforma nie je doklad na uplatnenie si dph
mzdypd
28.08.07,11:00
Dobrý deň!
Mám problém so zaradením 18 kusov ventilátorov do jednej maštale. Cena jedného ventilátora je 8000,- Sk, spolu 144000,-Sk. Je to náklad a zaúčtujem do triedy 5.., alebo je to TZ a zaraďuje sa do OS 3.
Prosím Poraďáci pomôžte mi!
Vladimír Ozimý
28.08.07,11:58
Dobrý deň!
Mám problém so zaradením 18 kusov ventilátorov do jednej maštale. Cena jedného ventilátora je 8000,- Sk, spolu 144000,-Sk. Je to náklad a zaúčtujem do triedy 5.., alebo je to TZ a zaraďuje sa do OS 3.
Prosím Poraďáci pomôžte mi!

a budú pevne nainštalované na budovu? ak ano bral by som to ako technické zhodnotenie keďže ide o rozšierenie a modernizáciu maštale ak nie ...tak by som to bral každé zvlášť a tým pádom do nákladov a evidoval by som to len v drobnom majetku...
mzdypd
28.08.07,12:35
Ďakujem Vladimír Ozimný.
Budú pevne nainštalované na budovu.
MEDKO
15.11.07,07:42
Dobrý deň.Prevoz tovaru export-import s DPH?Napr. je požiadavka na prepravu tovaru do PL a odtial dovezie tovar na SK prosím ako je to s DPH na FA aj akú splatnosť má takáto FA ktorá sa vystavuje pre zahraničného odberateľa.Ak by sa jednalo o prepravu v tuzemsku akú splatnosť má FA za prepravné služby u nás? Ďakujem.