elizabet100
14.02.05,07:13
Dobrý deň!

Prosím Vás pekne vie mi niekto poradiť? SZČO - paušálne výdavky 60 percent má účet. Z toho účtu si platí splátku úveru zo stavebného sporenia, ktorá nesúvisí s podnikaním. Je to správne? môže si splácať ten úver z toho účtu? Alebo si má otvoriť nový účet ktorý nesúvisí s podnikaním a z tohto splácať ten úver?
janina artin
14.02.05,08:58
Dobrý deň, môj názor je: keďže si uplatňujete výdavky paušálom, prečo by ste si nemohli platiť úver z podnikateľ.účtu aj keď sa netýka podnikania.
Výdavky paušálom znamenájú, že si neuplatňujete preukazateľné výdavky, ale výdavky sú vo výške (vo vašom prípade) 60% z úhrnu príjmov.
Pozrite si § 6 odst. 10 zákona o dani z príjmov.
Pekný deň! Jana
Sefcikova
16.02.05,19:24
súhlasím, pokiaľ má paušálne výdaje, môže si s podnikateľským účtom robiť čo chce

nie je mi ale trochu jasné - podnikat. účet používaš na dosahovanie príjmov, takže priznávaš aj plusové úroky ako príjem a potom v daňovom priznaní v riadku - uhradené preddavky podľa § 43 zák. o Dz P - uvádzaš daň z úrokov

otázka : ten "súkromý" úver mal vyplatený na podnikat. účet ??