tammmara
01.08.07,15:19
Dobry den, mohol by mi niekto poradit? Prihlasili sme zamestnanca do SP, ale nenastupil do zamestnania v dohodnuty den, akou formou ho musime odhlasit z SP? Na akom tlacive a da sa to aj mailom?
bv_alexandra
01.08.07,13:33
http://www.socpoist.sk/ext_files/file_ext_document_260.pdf
vplniš registračný list FO a začiarkneš zrušenie prihlásenia;)
a pošleš poštou.
toto som našla na stránke soc. poisťovne, takže sa to dá jedine poštou
Prihlásenie a odhlásenie zamestnanca e-mailom alebo faxom
Odošlite ako prílohu e-mailom na adresu praca@socpoist.sk alebo faxom na čísla +421 2 59248865, +421 2 59248723. V prípade vyššieho počtu zamestnancov použite ďalšiu stranu. Tlačivo sa použije buď iba na prihlásenie, alebo iba na odhlásenie zamestnanca. Údaje je potrebné najneskôr do troch dní potvrdiť v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva „Registračný list FO“! Pokiaľ k vzniku poistenia vôbec nedošlo (odstúpenie od zmluvy) predložte „Registračný list FO - zrušenie prihlásenia“.
Lion Topoľčany
01.08.07,15:01
Súhlasím s vyššie uvedeným, aj u nás vo firme sa to už stalo, odvtedy si robíme srandu, že to bol najkratší pracovný pomer na svete /ak vlastne zamestnanec ani nenastúpi/.
tinka111
16.10.07,06:08
prosim vas viete mi poradit ako mam takehoto zamestnanca ktory proste vobec nenastupil odhlasit v zdravotnej poistnovni. Mam cele oznamenie vypisat rovnako a do platnosti zmeny dat X????
dakujem
tina19
15.05.08,09:48
doš do polička x a daš ze opravný.
Modroocko
16.05.08,12:33
http://www.socpoist.sk/ext_files/file_ext_document_260.pdf
vplniš registračný list FO a začiarkneš zrušenie prihlásenia;)
a pošleš poštou.
toto som našla na stránke soc. poisťovne, takže sa to dá jedine poštou
Prihlásenie a odhlásenie zamestnanca e-mailom alebo faxom
Odošlite ako prílohu e-mailom na adresu praca@socpoist.sk alebo faxom na čísla +421 2 59248865, +421 2 59248723. V prípade vyššieho počtu zamestnancov použite ďalšiu stranu. Tlačivo sa použije buď iba na prihlásenie, alebo iba na odhlásenie zamestnanca. Údaje je potrebné najneskôr do troch dní potvrdiť v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva „Registračný list FO“! Pokiaľ k vzniku poistenia vôbec nedošlo (odstúpenie od zmluvy) predložte „Registračný list FO - zrušenie prihlásenia“.

Súhlasím, až na to, že to ide aj prostredníctvom elektronického zasielania údajov, nie je poštou. Už som to robila.
abel
16.05.08,12:36
:D:D:D máš pravdu, že to ide, ale odpoveď bola ešte z minulého roku, keď ešte registračné listy neboli sprístupnené :D:D:D
Modroocko
16.05.08,12:40
:D:D:D máš pravdu, že to ide, ale odpoveď bola ešte z minulého roku, keď ešte registračné listy neboli sprístupnené :D:D:D

Nie sú sprístupnené ani teraz.:rolleyes:
Ak firma posiela RLFO cez internetový portál, zrušenie prihlásenia sa robí cez Manuálny vstup, kde stačí zadať rodné číslo a meno alebo priezvisko, nedávať hľadať, lebo soc. poisťovňa ešte nemá zaplnený register zamestnancov, ale cez kolonku "Vytvorenie prázdneho registračného listu zamestnanca" zadať "Zrušenie prihlásenia", kliknúť na "Vytvoriť", systém vygeneruje prázdny RLFO so zadanými údajmi firmy, údaje za zamestnanca treba zadať ručne.
LUBY
03.12.08,18:48
Nám sa toto stalo dnes, pracovník nenastúpil do zamestnania, má ale podpísanú pracovnú zmluvu, treba ju nejakým spôsobom zrušiť?
doplňujem : zatelefonoval, zjavne pod vplyvom alkoholu, že na to môže .... a že si nájde niečo lepšie platené :-)))