mon075
24.09.08,19:07
nájde sa niekto??????
lacquer12
25.09.08,06:32
a co potrebujes?
vera81
26.09.08,17:03
ahoj mon075, pokračujem v štúdiu na MGR., s čím potrebuješ poradiť??
Monika z MT
02.10.08,12:14
Ahojte, zdravim. Teraz v sobotu 4.10 zaciname v IKS Cadca - prednaska cudzi jazyk. /1. rocnik/Cim je to blizsie, tym mi je horsie. Na skolu si uz ani nepamatam - koncila som pred 15 rokmi. Napiste, starsi /myslim tym vyssie rocniky/, skusenejsi, ako to prebieha. Dufam, ze som termin nedoplietla, nasla som to na stranke vsemsv - rozvrhy. Tak, uz sa tam len niako dopravit a prezit to.
marco04
02.10.08,16:12
Ja tiež idem do Čadce a maturovala som v 88, a bojím sa toho cudzieho jazyka, učila som sa totiž nemčinu, a vôbec sa mi nechce učiť sa anglicky a začína podľa rozvrhu 4.10.
katka s.
04.10.08,15:19
Ahojte študenti. Dnes som absolvovala prednášku z AJ v Čadci prvý ročník. Poviem pravdu, bola som dosť sklamaná - hlavne z organizačných vecí. Miestnosť, celkové info atď. Keďže nás bolo mnoho nič som nevidela cez stĺpy, počula sem-tam. Po organičných veciach som odišla s tým, že prvé dve lekcie sa doučím bez prednášky s rodinným školitelom.
Skúsenejší študenti neviete či to bude s každou prednáškou takto? Nedajú sa zistiť požadované učebnice ešte pred konkrétnou prednáškou? Dnes sme tam sedeli väčšina začiatočníci a neviem či niekto z toho niečo mal. Ale možno som mala zostať. Uvidíme ako ďalej. Ale odhodlanie sa zatiaľ drží.
amber2
05.10.08,17:59
Tiež som sa včera zúčastnila prednášky...Pocity mám rovnaké, k tomu aj "handicap", lebo som mala NJ a RJ a to straaaašne dávno. Lektorka však podala výborný výklad toho, čo treba zvládnuť. Myslím, že pre úplných začiatočníkov je to dosť náročné, skúšala som aj "domácu úlohu", a veru mala som čo robiť...
Standa
06.10.08,12:57
Ako tak čítam tie Vaše vyjadrenia sa k angličtine, začína ma chytať panika, mňa prvá prednáška ešte len čaká lebo chodím no NZ. Čo konkrétne očakávajú od začiatočníkov?
Ďakujem Stanka
raduska184
06.10.08,15:29
Zdravim všetkých študentov.....chcem sa spýtať už starších študákov či sa platia nejake poplatky za skúšky, lebo nieco som zapocula a neviem ako to vlastne je???
lacquer12
07.10.08,07:54
Studovala som 3 roky v Presove a ziadne skusky sme neplatili.
Monika z MT
07.10.08,08:26
Zdravim vsetkych prvakov, ktori maju po prednaske z AJ. Ja tiez. V /CA/ Odporucanu ucebnicu, prac. zosit, gramatiku, budem mat k dispozicii v priebehu buduceho tyzdna a dame si to prefotit. /nove to stoji cca 1300,-Skk v akcii/. Neviem, co s tym testom, ktory bude az v LS spolu so ZS. Ja by ho radsej robila teraz, /zaciatocnik/lebo by sme mali viacej terminov, myslim aj na opravu, keby nahodou... V sobotu mame pravo a vobec neviem co si mam tam zobrat. na CD som nic take nenasla.
účtovník 007
07.10.08,08:51
Zdravim vsetkych prvakov, ktori maju po prednaske z AJ. Ja tiez. V /CA/ Odporucanu ucebnicu, prac. zosit, gramatiku, budem mat k dispozicii v priebehu buduceho tyzdna a dame si to prefotit. /nove to stoji cca 1300,-Skk v akcii/. Neviem, co s tym testom, ktory bude az v LS spolu so ZS. Ja by ho radsej robila teraz, /zaciatocnik/lebo by sme mali viacej terminov, myslim aj na opravu, keby nahodou... V sobotu mame pravo a vobec neviem co si mam tam zobrat. na CD som nic take nenasla.

V prvom ročníku budete mať pracovné právo, tak Ti stačí zákonník práce.

PS: O prefocovaní kníh tu moc nepíš:rolleyes: Nemajú to radi.
Monika z MT
08.10.08,05:27
pre účtovník 007:
Ď. za radu
katka s.
09.10.08,05:08
Dobre ráno prváci. Aj ja som zohnala učebnicu z AJ. Zatiaľ požičanú z knižnice. Asi si ju budem zabezpečovať postupne ako budem postupovať v škole aj ja. Len neviem čo s tým prac. zošitom. Čo sa týka ostatných kníh, neviete či neexistuje nejaká burza kníh, kde sa dajú kúpiť staršie učebnice za prijateľné ceny. Veď nemusíme mať všetci nové. Vyzerá to tak, že skoro všetky učebnice vydáva škola. Alebo možno súčasny štvrtáci - ak ich už nepotrebujú, ale to neviem.
Hefaistos83
18.10.08,19:15
Ahoj može mi niekto poslat webovú stránku ktorú nám zverejnil programový manažér Pajtinka Vojtech z IKS CADCA? dakujem za pomoc
marco04
20.10.08,05:32
pajtinka.googlepages.com
RDRena
20.10.08,09:11
Dobre ráno prváci. Aj ja som zohnala učebnicu z AJ. Zatiaľ požičanú z knižnice. Asi si ju budem zabezpečovať postupne ako budem postupovať v škole aj ja. Len neviem čo s tým prac. zošitom. Čo sa týka ostatných kníh, neviete či neexistuje nejaká burza kníh, kde sa dajú kúpiť staršie učebnice za prijateľné ceny. Veď nemusíme mať všetci nové. Vyzerá to tak, že skoro všetky učebnice vydáva škola. Alebo možno súčasny štvrtáci - ak ich už nepotrebujú, ale to neviem.
Ahoj Katka s. Som študentkou 1.ročníka IKS TNak si už mala AJ, ako to prebiehalo a aké máte materialy, nás to ešteln čakaá...
libero712
22.10.08,16:15
pre vsetkych co reagovali na moje prispevky:

Je tazke sa nevyjadrovat k takym spolocenskym javom ako je uroven vzdelania na SVK. Musime spolocne vsetci uznat ze nie moc vysoka. Polutovania hodne je vsak ze dakto si otvori kram, nazve ho vysokou skolou a predava vzdelanie. Neviem preco sa Vas to tak dotyka ked Vam pisem pravdu. Nikoho nezhadzujem. Len hovorim ako to je. Je to velmi slabe. Ja mam moznost posudit ake je to studovat na vysokej skole denneho typu... nic tam nie je lahke. A na moje pocudovanie, dnes uz je kazdi Bc. Ja sa pytam len preco. Preco musia byt vsetci "vzdelani"? Aj uplni tupci...
marco04
23.10.08,04:52
To som teda nepochopila, to chceš povedať, že všetci čo idú študovať externe sú samí tupci. No to dúfam, že nemyslíš vážne. Zamyslel si sa nad tým, že možno nemajú inú možnosť a možno, že ani pre nich to nie je až také lahké chodiť do práce, starať sa o rodinu a ešte na úkor svojho nie práve veľa volného času študovať
RDRena
23.10.08,05:29
To som teda nepochopila, to chceš povedať, že všetci čo idú študovať externe sú samí tupci. No to dúfam, že nemyslíš vážne. Zamyslel si sa nad tým, že možno nemajú inú možnosť a možno, že ani pre nich to nie je až také lahké chodiť do práce, starať sa o rodinu a ešte na úkor svojho nie práve veľa volného času študovať
Súhlasím s s marco 04, tiež študujem externe, keďže som hlavá účtovníčka, som v praci viac ako 8 hodín a v sobotu škola, samozrejmosťou je domácnosť a rodina, a deň má len 24 hodín, nám nič nehovorí pojem krásny študenský život
RDRena
23.10.08,05:34
Dobre ráno prváci. Aj ja som zohnala učebnicu z AJ. Zatiaľ požičanú z knižnice. Asi si ju budem zabezpečovať postupne ako budem postupovať v škole aj ja. Len neviem čo s tým prac. zošitom. Čo sa týka ostatných kníh, neviete či neexistuje nejaká burza kníh, kde sa dajú kúpiť staršie učebnice za prijateľné ceny. Veď nemusíme mať všetci nové. Vyzerá to tak, že skoro všetky učebnice vydáva škola. Alebo možno súčasny štvrtáci - ak ich už nepotrebujú, ale to neviem.
katka s. prosím ťa, ešte sa vrátim k tomu AJ? Mohla by si mi prosím ťa napísať názvy učebníc, aby som si ich mohla v predstihu zohnať? ďakujem ti veľmi pekne a môžme si vymieňať skúsenosti medzi IKS Čadcou a TN.
katka s.
23.10.08,06:02
libero712 porovnáva denné štúdium, ale s externým asi nemá skúsenosti. Ja som hneď po škole rok bola na dennom štúdiu a potom som to nechala. Teraz to ľutujem. Škola, starostlivosť rodičov, náklady so školou nízke - sladký život študentský. Externí študenti majú jednu prednášku a potom si pomáhaj sám. Žiadne cvičká, konzultácie, učenie sa na intráku. Všetko zostáva len na nás. Bola som na prednáškach tri soboty a ten jeden deň v týždni mi veľmi chýba. Dve deti, domácnosť, manžel pracovne v zahraničí a robím účtov. na živnosť. A vieme, že daňové termíny nás nepustia - škola, neškola. A podľa posleného info sa pritvrdili podmienky na postup na druhý stupeň. Takže porovnávajme ak vieme o všetkých pre a proti.
inuš
23.10.08,07:13
katka s. prosím ťa, ešte sa vrátim k tomu AJ? Mohla by si mi prosím ťa napísať názvy učebníc, aby som si ich mohla v predstihu zohnať? ďakujem ti veľmi pekne a môžme si vymieňať skúsenosti medzi IKS Čadcou a TN.
Len si ich nevymienajte takto verejne, ale radšej cez emaily.
RDRena
24.10.08,11:36
Ďakujem Ti veľmi pekne Beatris za správu a informáciu, rada by som sa s Tebou skontaktovala cez emaily
abasys
28.10.08,09:31
ja som z iks tn, tiez mame nieco... mozno ine ako vy
sonja1234
04.11.08,18:38
Ahoj vsetkym prvakom na VSEMvs v NZ...externe studium...najde sa niekto???
kackanz
07.11.08,14:50
študovala som 3roky na IKS NZ anič sme neplatili zaskúšky
sonja1234
15.11.08,08:46
Ahoj Standa...ak si to precitas, prosim ohlas sa mi na mail
striebornaszavinacazet.sk
filip.kotian
20.11.08,17:30
ahoj kolegovia,

chcel by som vas poprosit o malu pomoc. moja mamina studuje na VSEMVS v Trencine, 1. rok a caka ju skuska z informatiky. chcel by som vas poprosit ci by ste mi nemohli poslat nejake poznamky, co by jej pomohli :) ak ano poslite prosim na fifuk(at)azet(dot)sk, dakujem vam vsetkym

f
Mishou
29.11.08,17:52
Prosim Vas potrebovala by som pomoc. Kto je absolventom VSEMVS v IKS Cadca?
sonja1234
07.12.08,18:28
...ahoj prvaci VSEMvs, prosim o pomoc!!!...mal uz niekto skusku z Financii a meny od Sysakovej...ako to prebiehalo, prosim poradte...dakujem
sonja1234
08.12.08,10:22
...dakujem...
sonja1234
08.12.08,10:23
...tiez drzim palce...
sonja1234
08.12.08,16:56
ahoj Monika dostala si moj mail...mam este nejake otazky,prosim ta pomozes mi...ozvi sa mi na moj mail...diky moc
luciaciz
09.12.08,10:58
Zdravím, som absolventkou tejto školy v IKS BA, v prípade potreby rada posuniem nejaké materiály ďalej.
Marilisa7
11.12.08,06:28
Zdravím, som absolventkou tejto školy v IKS BA, v prípade potreby rada posuniem nejaké materiály ďalej.

Ahoj,
mozes sa mi prosim, ozvat na mail marilisa7gmailcom
anka287
02.01.09,08:43
Ahojte, mal uz niekto skusku z prava doc. Matlak?? 3. rocnik
mojik
02.01.09,16:42
dáva 15 testových otázok. pozor môžu byť aj tri odpovede správne
anka287
02.01.09,18:58
Ahoj, nevies ake boli otazky?? kludne mi napis tvoj email a tam môzeme pokecat o tom
denisa999
06.01.09,08:56
ahoj Luci, som studentkou 3.rocnika a tak ma uz coskoro cakaju statnice, ktorych sa ale velmi obavam.. ak este mas zalohovane nejake materialy a nerobi ti problem pomoct tym niekomu tak by som to velmi velmi ocenila :) chcela by som sa totiz pripravovat skor ako mi bude horiet pod zadkom :)
anka287
06.01.09,12:36
3. rocnik ::::::::::::::::
:::::::::::::::::

Ahojte,
chcem vas poprosit ci nevie niekto ake boli otazky z Prava doc. Matlak. Dakujem. Popripade mozem aj ja nieco posunut dalej.
?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????
Jaja4161
06.01.09,16:43
Ahojko, Financie a mena? Mala som a idem na druhy termin,nemas email? Napisala by som ti
mojik
07.01.09,08:25
anka napíš mail, niečo ti pošlem, kedy máte skúšku
anka287
07.01.09,14:48
anka napíš mail, niečo ti pošlem, kedy máte skúšku

ahoj,
skusku mame 14.1. nejde mi sem napisat email stale mi to
dava dake upozornenie ze musim najprv odoslat 15 prispe.
skusim to takto spoj si to potom. Vsetko
bude spolu a skusim dat za botkou medzeru...
anka287@gmail. com
korny18
08.01.09,16:09
Zdravím, som absolventkou tejto školy v IKS BA, v prípade potreby rada posuniem nejaké materiály ďalej.
Ahoj Luci, prosim ta som v 3 . rocniku a robi mi problemy predmet danovnictvo vyucuje to Ninacova, nemas prosim ta nejake materiali pretoze ja som naucil uz pomaly cely zakon o daniach, vsetky schemy, a teorie tak neviem co odo mna este chce? Moj mail : korny18zavinacazet.sk
Vopred dakujem
nikol1
08.01.09,16:53
Naozaj ste mali až 15 otázok? Nám povedal, že ich bude len 5 testových a 5 voľných. V pondelok ma čaká skúška s ním.
anka287
08.01.09,17:06
Ahoj Nikol1
prosim ta ked budes uz po skuske z prava doc.Matlak.
Das vediet ake boli otazky prosim.
Ďakujem veľmi pekne.
anka287
08.01.09,17:07
3. rocnik ::::::::::::::::
:::::::::::::::::

Ahojte,
mal uz niekto skusku nastroje a institucie financneho trhu doc. Paulik .. neviete nahodou ake boli otazky??? Kto uz ma dake skusky za sebou mozeme sa podelit.
kate1976
09.01.09,07:51
Prosím Vás mal už niekto škúšku z Práva s doc. Matlákom (3. ročník)?
Mohli by ste mi pomôcť, čo bolo na skúške?

Ďakujem!!!!!!
nikol1
09.01.09,11:53
Ahoj Nikol1
prosim ta ked budes uz po skuske z prava doc.Matlak.
Das vediet ake boli otazky prosim.
Ďakujem veľmi pekne.
Ahoj Anka287, potom sa ti ozvem.
Drž mi palce, mali sme sním skúšku v 1. ročníku a bol dosť prísny.
nikol1
09.01.09,11:57
anka napíš mail, niečo ti pošlem, kedy máte skúšku
Ahoj, mohla by som sa opýtať na tú skúšku s Matlákom-máme ju pondelok
marco04
11.01.09,17:09
Prosím mal niekto už skúšku z verejnej správy externé I. roč. s Mgr. J. Vačkom, ako to prebiehalo, my máme 17.1.
Natashka
11.01.09,22:29
Ahojte!

viete mi niekto poradit lebo na stranke vsemvs som este aktualne info nenasla. Mala by som zaujem studovat na tejto skole externe v Ba. Vobec netusim dokedy mozem poslat prihlasku. Tento rok sa tiez nerobia prijimacky? berie sa aspon do uvahy maturitne vysvedcko popripade to, ze uz mam Bc?

Pocula som, ze skola je na vysokej urovni je naozaj tak tazka ako EU alebo o nieco lahsia? Dufam, poplatky nebudu zvysovat :D

Privitam co najviac info

Dik Nataš
Jaja4161
12.01.09,18:10
Ahoj Marco04, my sme mali v sobotu, dalo sa, ak chces vediet viac,napis nejaky kontakt.
Lubka25nz
13.01.09,09:30
na vysokej urovni???????????? :-) :-) :-) :-) :-)
Lubka25nz
13.01.09,09:34
som TRETIACKA, vcera sme mali skusku z prava soc. zabezpecenie s doc. Matlakom. bol test, 15 otazok, mohlo byt viac spravnych odpovedi a aj ziadna. plus je, ze za nespravnu odpoved nedostanes bod a za spravnu dostanes. napr. ked su spravne 3 odovede a zakruzkujes 2 dostanes 2 body. alebo ak su spravne 2 odpovede a zakruzkujes vsetky 3, dostanes 2 body. dufam, ze som to spravila :-) ked nie, rada si to zopakujem. tipos-bingo :-D


mna by zaujimalo, ci ma niekto vypracovany projekt na manazment projektov. zajtra ho mam odovzdat a nemam ani ciarku. mame urobit 1. a 2. kapitolu a tretiu v LS.

dakujem za odpovede

jaaaaaaj, a este otazocka, zajtra mame skusku s doc. Kovacom zo strategie........ mal uz niekto z toho skusku?
layla
15.01.09,10:12
Taktiez sa pripajam k tretiakom =) chcem sa spytat ci uz niekto pisal IS VS???? Ak ano napiste ako skuska prebiehala. Moze byt aj SS. dakujem
ada338
15.01.09,13:12
čaute. kto sa hlasi na VSEMvs do čadce zo žiliny alebo okolia?
anka287
15.01.09,16:38
ahojte, 3.rocnik.......................................... .................................................. ..............................
velmi pekne by som Vas chcela poprosit či neviete
ake boli priblizne otazky z prava? 3 rocnik doc. Matlak..
dakujem .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ......................................
anka287
21.01.09,18:26
Ahojte, 3.ročnik ................................................
mal niekto skusku Hospodarska geografia s prof. Ivaničkom? Neviete ake boli otazky??
Ďakujem .
Danka.NM
22.01.09,13:40
Ahojte,Prosím Vas mal niekto už skúšku z VET externé I. roč. u p. doc. Tancošovej ako to prebiehalo, my máme zajtra.dik za info
nikol1
23.01.09,09:41
Ahojte, 3.ročník.
Mal už niekto skúšku s N.I.N.Á.Č.O.V.O.U- daňovníctvo?
Dík za info
sonja1234
27.01.09,13:48
...ahojte...je tu niekto zo Zlatych Moraviec - prvak/cka ?
sonja1234
28.01.09,15:57
...halooo...Zlate Moravce, prvaci-uz su vysledky z VET?
kate1976
29.01.09,09:10
ahojte tretiaci!

Teraz budem mať skúšku z DAŇOVNÍCTVA s prof.Nináčovou. Mal už niekto skúšku, približne aké boli otázky?

DÍKY!!!!!!!!
janulik46
29.01.09,17:03
ja by som sa vás chcela opýtať že či to niekto študuje aj denne v Bratislave, či sa dá mať ako jazyk francúzština a ako je to s ubytovaníím. budem si musieť sama zhánať nejaký privát alebo niečo také. však? a nemal by s tým byť problém keď len tento rok maturujem? ďakujem za všetky odpovede.
veronikQ
30.01.09,17:30
ahojte,ja som z IKS NZ, 1.rocnik...mal uz niekto skusku z informatiky s Koklesom?
susie77
31.01.09,09:49
Ahoj Sonja. Volam sa Zuzana a som z IKS Cadca. Ak si chces vymienat poznatky zo skusok a prednasok budem len rada. Som prvacka. Moj mail je zuzanap77zavinacyahoo.com
ahoj zuzana
janulik46
01.02.09,10:47
ja by som tiež chcela nejaké informácie ohľadom štúdia, všetci tu píšete , že študujete externe. študuje to niekto vôbec aj denne v BA ? aj ja dúfam že sa poplatky nezmenia, mohli tam už aktualizovať informácie. prihlášky sa určite budú mocť poslať tak ako sú napísane len si zmeň na rok 2009. aj tento rok berú bez prijímacích skúšok, poradie robia podľa maturitného vysvedčenia.
Standa
06.02.09,09:47
Ahoj VeronikQ, Ty si nebola na tých predchádzajúcich termínoch?
Kaja.K
06.02.09,12:04
Zdravíčko,
som absolventkou Všemvs (IKS BA), tak keby ste niečo potrebovali, ozvite sa na
augustova16@azet.sk. Bakalárovala som min. r., teraz som na BVŠP, fak. ek. a man. medzin. podnikania.

Držte sa!
pa,
v.
Jaja4161
08.02.09,11:14
Ahoj Standa, ja tiez chodin do IKS Nove Zamky 1.rocnik a tiez by ma zaujimala ta Informatika. Neviete mi poradit?
veronikQ
12.02.09,18:59
Ahoj Standa, prvý termín mi nevyhovoval, a ako som sa v sobotu dozvedela, druhý som prešvihla, pozerala som na net 2x denne, ale asi zle :(
veronikQ
12.02.09,19:05
ale na net už napisali, ze dalsi termin sa kona v lete, tak sa to budem musiet nasprtat, nech to na prvykrat urobim..no, nie som velmi nadsena..
Jaja4161
13.02.09,14:20
Ahoj VeronikQ, ten druhy termin ani nebol na nete, ale ohlasili ho na prvej skuske,takze ak si tam nebola, nemala si to odkial vediet.
veronikQ
20.02.09,18:23
Jaja, na tom prvom termíne som veru nebola..ale bola tam jedna naša spolužiačka a tiež o ňom nevedela..to už je jedno..leto to istí :)
Jaja4161
20.02.09,19:47
VeronikQ, tusim aj ten prvy povedali na prednaske, ale to si uz nepamatam. Ale ako pises, leto to isti. Ak mas email alebo skype, napis, ak ti budem vediet pomoct, pomozem. Aj ja idem v lete
PPZ
03.03.09,13:33
Ahojte, poslala som si prihlášku do Čadce, som zo Žiliny. Držkajte mi palce, aby som bola prijatá.
PPZ
04.03.09,09:39
Anawinka...
Ahojček, ďakujem za podporu...je to ťažká škola? A čo vyučujúci? Sú OK? Môžem Ťa potom porosiť o nejakú pomoc ( ak ma zoberú ), materiál na učenie alebo ja neviem čo? Som vystresovaná už teraz...
Ďakujem a držaj sa... PA PA PA
milly3112
04.03.09,13:03
Ajoj-te, ja mám tiež externú formu štúdia na VŠEMvs v NZ - 1ročník
- bohužial sa mi nepodarilo spraviť skušku z financii a čoskoro ma čaka opravny, - len je to ťažke, ja sa nedokažem nabifliť tolko učiva :-( , už vidim ako nespravim ani teraz ani na rektorskom, ako sa to padarilo vam? ja som sice zmaturovala v minulom roku, ale aj tak niesom typ na biflovanie :-(
Jaja4161
04.03.09,20:43
Ahoj Milly3112, ja som spravila FaM na druhy termin, takisto sa neviem biflovat, treba si to poriadne precitat a ked vies tak aj pisat vlastnymi slovami, ak mas mail alebo si na nasom gmail tak napis, poslem ti nieco, co som si stiahla a z toho som sa ucila.
PPZ
05.03.09,09:48
Anawinka...
prepáč, že zasa píšem tu, ale nechce ma to pustiť na súkromnú správu, že mám málo príspevkov...pošli mi prosím tvoj e-mail...ďakujem a prajem pekný dnik...
maminka77
17.03.09,12:18
ahoj toptom, tak ako sa ti dari na tejto skole? ja som si prave podala prihlasku tiez do zlatych moraviec a som zhruba tvoja vekova kategoria. vies mi povedat ci si so skolou spokojny a ci to po tolkych rokoch zvladas?
PPZ
20.03.09,12:55
Ahoj maminka 77,
neviem či je táto škola náročná, ale ja slubujem, že sa budem učiť :D...mám tiež veľa starostí, ale za pokus to stojí...
Pekný víkend...
anka287
19.04.09,08:22
Ahojte, 3.rocnik............. VSEMVS...................
mal uz niekto skusku z Regionalnej ekonomiky a politiky doc. Čajka?? Neviete nahodou ake boli otazky???????????????????????????????????????????? ?
anulka210
20.04.09,11:23
AHOJ JAJA4161, ja som anka a som z iks presov, nemohli by sme si vymenit adresy a komunikovat spolu ohladom nejakych skusok.
Prosim odpis. Dik
B-I-A-N-U-L-I-K
20.04.09,17:14
ahojte, som z IKS prešov, 2.ročník, nemohli by sme si vymeniť adresy a pokecať ohľadom školy???
farbicka
23.04.09,11:11
ahoj ja som 2. ročník IKS Bratislava - mal niekto už skúšku z personálneho manažmentu s Kachaňákovou tento ?. Ja som už mala z manažmentu s prof. Sedlákom
anka287
25.04.09,17:54
ahojte, 3 rocnik .................................................. ......
mal uz niekto skusku z auditu???? doc. OLAH. Neviete ake boli otazky,,,,,???
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Lianka
26.04.09,09:40
Zdravíčko,
som absolventkou Všemvs (IKS BA), tak keby ste niečo potrebovali, ozvite sa na
augustova16@azet.sk. Bakalárovala som min. r., teraz som na BVŠP, fak. ek. a man. medzin. podnikania.

Držte sa!
pa,
v.


Na margo Kajinho prispevku - pripajam sa aj ja. Ak Vam mozem v niecom poradit alebo odpovedat na otazky ohladom studia na tejto skole, dajte vediet. Studujem v dennej forme (to je dost podstatne), mam ukoncene Bc. studium, odbor Ekonomika a manazment podniku na BVSP - FEP a momentalne studujem v 1. roc. Ing. studia, odbor Ekonomika a manazment medzinarodneho podnikania, na tej istej fakulte. Moj email: natalia.liana@centrum.sk.

Drzim palce vsetkym.

lianka
patrixo
26.04.09,10:23
A to je teraz moderne študovat ekonomiu... len som zvedavy co budete vsetci s tou skolou robit, ked je pracovny trh presyteny ekonomami a čo ja viem pravnikmi, socialnymi vedatormi atď... naproti tomu je malo lekarov, strojnych inzinierov, chemickych inzinierov, elektrotechnikov, konstrukterov.... ale to je dobre.... pre mna:cool:
Lianka
26.04.09,10:50
Ak mozem za seba:
Podnikaniu (v sucasnosti sa v prvom rade venujem vedeniu uctovnictva) sa venujem roky a nadalej mam v umysle sa tomu venovat. Nestudujem kvoli potencialnemu buducemu zamestnavatelovi - robim vsetko preto, aby som sa nemusela ani v buducnosti zamestnanat, byt na "volnej nohe" mi z viacerych dovodov vyhovuje. Rozhodla som sa studovat ekonomiu, nakolko tato oblast je najblizsie tomu, v com pracujem. Vedomosti zo studia mi pomahaju vidiet veci v sirsich suvislostiach. Nic nie je lepsia, ako sklbit teoriu s praxou. Za velku vyhodu povazujem mat najprv prax a dodatocne si doplnat a rozsirovat vedomosti VS studium.

Verim tomu, ze vzdy bude "koho uctovat". Nielen pre male firmy a zivnostnikov, ale aj pre bezneho obcana je velky problem sledovat mnozstvo legislativnych zmien v oblasti dani a poistneho a nasledne z toho vyplyvajucich povinnosti. Som tu aj pre tychto ludi a vidim, ze moje posobenia v tejto oblasti ma stale vacsie a vacsie opodstatnenie.
durikika
17.05.09,09:53
ahojte...mal už niekto skúšku z manažmentu rizika? 1ročník...ak ano tak prosim poraďte ake boli otazky a či sa to dalo zvladnuť..ďakujem :-)
PPZ
19.05.09,12:03
Ahojte,
dnes mi prislo, ze som prijata do Cadce. Trosku mam strach, ze to nezvladnem...poradi mi niekto, ked budem potrebovat? PROSIIIIIIIM
Lianka
19.05.09,12:48
Strach som mala aj ja, mala som 27 rokov, ked som zacala studovat. Chce to odhodlanie, dobre zacat, najst si na ucenie a pripravu dostatok casu a vytrvat. Drzim palce.
Jaja4161
23.05.09,06:40
Ahoj Durikika, my sme to este nemali, ale az v juni, tak ak to budes mat skor, porad prosim, dakujem.
durikika
23.05.09,19:47
to: Jaja4161

no ja uz som mala skušku minuly tyzden :-D bolo to dosť ťažké....otázky+ a,b,c,d možnosti + e) žiadna z uvedeních odpovedí nie je správna....a boli ešte dve otvorené otázky..

a náhodou z podnikového z podnikového hospodárstva nejaké informácie ? :-) ďakujéém
Jaja4161
23.05.09,20:15
Durikika: My sme uz mali Podnikove s Misikom, ak chces tak ti dam moj email,a mozeme popisat
durikika
25.05.09,10:29
Jaja4161..ok mozes dat mail :-) s Misikom? no ja budem mat so Sedlakom...
boboka16
26.05.09,20:18
Ahojte,studenti,

prave sa rozhodujem, ci sa na to dam, potrebovala by som sa poradit, ake ine financne vydavky ma cakaju okrem skolneho. Nakolko som na materskej, dost je to pre mna dolezite. dakujem za odpoved.
účtovník 007
27.05.09,05:32
Ahojte,studenti,

prave sa rozhodujem, ci sa na to dam, potrebovala by som sa poradit, ake ine financne vydavky ma cakaju okrem skolneho. Nakolko som na materskej, dost je to pre mna dolezite. dakujem za odpoved.

1. výška školného je na stránke VS + knihy
2. ak dochádzaš, pripočítaj cestovné, prípadne náklady na PHM
3.ak budete mať školu v piatok a sobotu a máš ďaleko domov, pripočítaj najlacnejšie ubytovanie niekde na internáte
4. dobre si rozmysli, akú podporu budeš mať v rodine (bude treba varovať deti, keď si v škole, keď sa učíš na skúšky)
5. štúdium vyžaduje veľký kus sebazaprenia, písanie seminárok po nociach, ale Tvojou výhodou (teda maličkou) je, že si doma a nemusíš si šetriť dovolenku iba na školu
6. priprav sa, že Tvoja domácnosť bude vyzerať inak;), myslím tým menej času, ktorý budeš mať na deti, manžela, domáce práce....:D

...ale všetko sa dá vydržať, ak chceš a máš podporu rodiny. A to, že budeš zimné topánky a vetrovky spratávať cez letné prázdniny:), okná umývať na Petra a Pavla a kopec iných podobných nepodstatností. No ten pocit, keď skončí skúškové;)
Držím palce!
boboka16
27.05.09,09:11
dakujem za odpoved.

Studium mam v mieste bydliska, jedno plus. dochadzat nemusim, mam zlateho synceka, ktoreho dufam radi povaruju stari rodicia, byvaju tiez v nasom meste, partner mi od zaciatku pomaha v domacnosti, tak uz len ten cas na studium si najst.:)

Uz mam 30 a v kutiku duse som vzdy chcela studovat, len...
Tak uvidim, za pokus mi to stoji, cim skor tym lepsie.
Zuzana68
27.05.09,09:19
neboj ja mám 40 a pokračujem už na magisterkom. občas si hovorím či to stojí za to , ale áno minimálne sa vymaníš zo stereotypu a rozšíriš si obzor. Držím palec. začiatok je ťažší ale potom to už ide
Iva001
28.05.09,06:11
len sa chcem opýtať, nemali ste už náhodou skúšku zo správneho práva. Mňa čaká v sobotu tak by som rada vedela, ako to prebiehalo.
Zuzana68
28.05.09,10:09
Predpokladám, že otázka je na mňa. Mali sme s Vačokom ústnu skúšku. ťahali sme po 2 otázky jedna bola zo Správneho poriadku a druhá z tej teoretickej časti. Dal nám čas na prípravu a následne sme odpovedali. Musím uznať že tento pán vie skúšať. Dokázal vytiahnuť z človeka aj to čo nevedel a naozaj sa snažil. Základ bol začať tou otázkou čo vieš lepšie a spustiť ani nenechal dohovoriť keď videl že vieš. Nechcel znenia § išlo mu o pochopenie problematiky. Bol boží!!!!!! Patrí k mojim oblúbeným prednášajúcim, napriek tomu, že som sa na túto skúšku neskutočne bála.
vera81
28.05.09,16:29
Pre Zuzanu68: Chcem sa opýtať, či Vám dal nejaké otázky / okruhy otázok/ alebo či otázky boli tvorené podľa slaidov z jeho prednášky?
Zuzana68
28.05.09,20:15
Ahoj Vera 81, vôbec nič nám neda. Údajne Škultéty dal zákaz aspoň takto nám to zdôvodnil. No otázky boli typu: 1/ Občianske združenia s povinným členstvom 2/ Vládny splnomocnenec atď. Krátke odpovede a pokoj. No naozaj stačilo naštudovať ( niekolko krát prečítať) poznámky z prednášok a Správny poriadok. Kam chodíš? Mali ste už Hamalku tá ma čaká zajtra a nemám veľmi dobrý pocit.
Ahoj Zuzana
vera81
29.05.09,04:31
Ahoj Zuzana68, Hamalovú sme už mali, skupiny boli čo viem ja od A-J bolo všetko, štyri otvorené otázky, typu čo je to NPS, NPM, obec podľa zákona 369/1990, postavenie mesta Bratislavy....očakávala, že všetci sa prihlásime na ústnu skúšku, ale bohužiaľ.....bolo ich len zopár. Na začiatku nás potešila tým, že z písomných zhruba 50 % neurobí. Bola dosť tvrdá. Treba písať k veci, systémom poučka a vymenovanie.Veľa šťastia.
vera81
29.05.09,04:37
Zuzana 68, napiš mi Tvoju mailovú adresu. Vera
Zuzana68
29.05.09,17:15
Ahoj Vera, zvládla som ju. Keby som bola vedela tak idem na ústnu. Ešte na skúške mi to skontrolovala a povedala že som ju spravila a že sa jej páči, že som neodpisovala atď.Posielam ti aj SS Pa Zuzana
AdkaPOP
01.06.09,15:02
Ahojte všetci!

V Lučenci 2009/10 otvárajú VŠEMvs. Prihlásila som sa.
Mám 30 rokov, a tak trochu obavy ako to vzládnem.
Vy čo už študujete, popíšte ako ste začínali, či to bolo ťažké, Knihy a študijné materiály ste si ako zháňali? Dá sa to zvládnuť popri práci a rodine? Stačia tie prednášky v piatky poobede a soboty? Nie je to málo času?

Veľmi by som bola rada, keby sa ozval aj niekto, kto už študuje inde a je blízko Lučenca...

Ďakujem za odpovede...
boboka16
02.06.09,11:19
ahojte , študenti!

ako možno budúca prváčka, by som sa chcela spýtať:
ako je to so štúdiom jazykov na škole, na akej úrovni ich je potrebné ovládať?????

Ďakujem
hursan
03.06.09,10:46
má niekto info ohľadom PM s K.a.c.h.a.n.á.k.o.v.o.u ?
hursan
03.06.09,11:00
Ahoj Adka,

Ja som teraz druháčka a mám 35 plus k tomu dve deti 5 a 4 ročné. Zvládnuť sa to dá, ak ti má kto pomôcť. Nie je to jednoduché, domácnosť bude na rozpad,deti budú trpieť nedostatkom pozornosti, nič nebudeš stíhať. Vždy budeš mať niečo zanedbané. Ja už teraz ľutujem, že som nešla študovať hneď po strednej. Veľa záleží aj od tvojej povahy, či to berieš vážne, alebo to vieš brať s nadhľadom, či dobre zvládaš stres atď. Ak patríš medzi tých poctivých, čo nepoužívajú ťaháky a spoliehajú sa na vlastné vedomosti, nebudeš to mať ľahké. Ale nakoniec na všetko zlé sa zabudne. Asp. to tvrdia aj mne.
monikahorvathova
04.06.09,10:36
Ahojte,zobrali ma na externé štúdium.Som na materskej a dúfam že to nejak budem zvládať!!!!Chcela by som sa spýtať či výučba je vždy v piatok a sobotu a kedˇ aj v piatok tak v akom čase.Bola by som veľmi rada keby mi niekto poslal nejaké informácie ako to šlape. Ak niekto pomôže veľmi mu budem vdačná !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!:):):)
Beňuška
04.06.09,12:02
Ahojky, tiež si idem poslať prihlášku do Z. Moraviec. Pravdu povediac mám z toho trošku obavy-zo školy som von už pekných pár rokov. Dúfam, že ma zoberú a potom... že to zvládnem. Monika, kde Ťa prijali-mesto?
monikahorvathova
05.06.09,05:24
Ahoj,zobrali ma do Blavy.Maturovala som 7 rokov dozadu.Mám z toho trošku obavy ako to budem zvládať.Pre mňa je zatiaľ aj dosť veľký problém ak školu budeme mať aj v piatok pretože mám dve malé deti a manžel aj rodičia pracujú.Už sa aj chystám že si asi kúpim diktafón,pretože stíhať všetko napísať asi bude makačka.A čo Ty?Pracuješ,či len chceš skúsiť výšku?:)
Jane32
05.06.09,06:46
Ahoj Monika,

ja som práve šťastne ukončila 1. ročník ext. štúdium v BA. Maturovala som oveľa skôr ako Ty, vzdálať sa to dá, ale pravdou je, že niekedy je toho veľa a je to náročné. Treba chcieť a každý kto chce, tak to zvládne. Moje deti sú už väčšie, ale mám spolužiačky, ktoré študujú popri malých deťoch a zvládajú tak isto. Výuku sme mali len v sobotu od 8,30 do 15,30 a vyšlo nám 10 sobôt v ZS a 10 v LS. Ak budeš chcieť ešte niečo vedieť kľudne sa ozvi´.
Držím palce
monikahorvathova
06.06.09,09:25
Ahoj,veľmi pekne dakujem za pomoc.:)Ak by škola bola len v sobotu bolo by to super.Je možné mať na prednáškach diktafón.Napísať čo najväčšie množstvo učiva je ozaj makačka a už som dosť vyšla z takého rýchlejšieho tempa.Knihy si kupuješ alebo sa dajú zohnať v pohode v knižnici.Ako je to s cudzím jazykom?Ja som sa 8 rokov učila anglinu a viem z nej veľký prd.Môžeš si vybrať do akej skupiny sa dáš?Zatiaľ sa maj a držím aj tebe palce :) v dalšom ročníku!!!!!!!!:):rolleyes:
Jaja4161
06.06.09,15:07
Ahojte, ja študujem externe 1.ročník v NZ, pracujem a podľa mňa sa to dá zvládať. Ako to už niekto písal, počas skúškového je to makačka. Diktafón môžeš mať na prednáškach, ale dosť materiálu máš aj na nete (aj spracované poznámky). Prednášky bývali v sobotu od 8,30 do 15,30 ale teraz nám to presunuli na 9,30 do 16,30 a prednášky boli len v sobotu, nejaké skúšky sú sem tam aj v piatok, ale väčšinou od 15,30. Ak potrebujete niečo, kľudne napíšte, ak viem pomôžem.
Jane32
08.06.09,04:13
Knihy sa dajú kúpiť v škole v knižnici, na väčšinu predmetov sa dajú kúpiť. Na niektorých prednáškach sme si len zvýrazňovali v knihách, keď sme si ich vopred kúpili. Inak naozaj veľa poznámok je spracovných a dajú sa stiahnuť z netu. My sme mali dosť materiálu od druhákov, takže samozrejme, že źas tie naše môžeme posunpť prvákom. Aj vypracované otázky na skúšky sa dajú zohnať. Čo sa týka CJ, mali sme len AJ a všetci sme boli zaradení do začiatočníkov s tým, že pokročilí nemuseli byť na prdnáške a išli len rovno na skúšku.
veronika07
09.06.09,11:22
dobrý deň, bol by niekto taký láskavý a informoval ma o matematike na všemvs. je pravda, že tam nie je? alebo ak áno, tak aká je obtiažnosť? :)
vopred ďakujem
Jane32
09.06.09,14:49
Ahoj Veronika, matematika na VSEMvs nie je medzi povinnými predmetmi, my sme ju nemali ani medzi nepovinnými. Vraj niekedy v minulosti bývala v "ponuke" ako nepovinný predmet, ale zrejme si ju nikto nevyberal, tak ju stiahli úplne.
zuzana.tn
10.06.09,04:48
Ahoj posielam moj nazor. Skola nie je nejako velmi narocna. Su lahsie aj tazsie predmety, ale zvladat sa to da popri rodine aj detoch. Ale jedno co sa mi prestava pacit je uroven skoly. Takze pokial budete chodit, skola sa da vystudovat, ale iste veci budete musiet prehliadat a zatat zuby, aj ked vas to bude vytacat. A takyto nazor nemam len ja. V prvom rocniku to bolo ine, bola som spokojna so skolou, viac menej so vsetkym a bolo to to, co nam slubovali, ale teraz ten pocit vobec nemam. Som zvedava do kedy im to takto vydrzi.
Beňuška
10.06.09,18:02
Zuzka, môžeš to bližšie upresniť-s čím nie si spokojná?? Ja som maturovala ešte v minulom tisísročí:):):) /1992/, tak neviem ako to budem zvládať..Chcem sa spýtať, či je nutné byť na každej prednáške-pracujem v nepretržitej prevádzke a neviem ešte čo na to povedia zamestnávatelia-či mi to umožnia alebo to bude boj. :( Viete niekto ako to je s tými učebnými textami na CD, stačia na prípravu na skúšky alebo treba aj knihy? Všetkým vám čo tu už študujete držím palce a nech sa vám darí.;)
zuzana.tn
11.06.09,11:45
Mozem. Na zapise do prveho rocnika nam bolo povedane, ze za to skolne nam bude poskytovana vysoka kvalita a kvalitny profesori. Este v prvom rocniku som si myslela, ze je to pravda, bola som so skolou spokojna. Ale teraz to nemozem povedat. Su profesori, ktorych nepovazujem za kvalitnych, kedze na prednaske nepovie takmer nic co sa tyka uciva. A ked sa ho spytas na "jablka, odpovie ti hrusky". Dalej sa mi nepaci spravanie podaktorych. Pride, nepredstavi sa a slusne spravanie akosi neviem kde ostalo. Takisto niektore skusky nie su preverenim vedomosti, ale ani to neviem pomenovat o co slo. Pokial taketo veci ludom nevadia, budu so skolou spokojny. Pokial chces vediet nieco presnejsie, posli mi mail. Co sa tyka cd, my sme ho nemali ale vraj tam nie su vsetky knihy v elektronickej podobe a knihy si budem musiet kupit, alebo od niekoho zohnat. Kupit sa daju aj priamo v skole. Co sa tyka dochadzky, tak niektorym profesorom to nevadi, ked ludia nechodia, ale niektori za to vyzaduju nieco navyse alebo to zohladnuju na skuske. Ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze niekedy tie prednasky dost chybaju, ked sa ucis na skusku. Ja som nebola len vo vynimocnych pripadoch, asi raz alebo dvakrat. Este som chcela knihy nie su nejak drahe. Ale mozem povedat za seba, ze vediet to co viem teraz pred podanim prihlasky, tak ju urcite nepodam.
veronika07
11.06.09,12:22
dakujem za príspevky. prečítala som si veľa vašich názorov a trošku sa obávam ísť na túto školu a vyhodenia penazí. no uvidíme. pozdravujem budúcich prvákov
monikahorvathova
11.06.09,15:26
Ahojte,som maximálne zaskočená tým čo tu niektorí píšete.Neviem čo mám teraz spraviť!!!!!!!:eek::eek:Či sa na to mám dať,alebo nie.Je tu viac ľudí toho názoru že je táto škola o ničom a že by ste si už sem prihlášku nedali???:(:(
boboka16
11.06.09,18:32
Ahojte, študenti aj možno budúci študenti v Lučenci,

ja tiež mám doma vyplnenú prihlášku a neviem sa rozhodnúť, poslať, či neposlať. Žiaľ je to jediné externé štúdium, ktoré mi po viacerých stránkach vyhovuje, ale či to vobec stojí za to, hlavne za tie peniaze.

Budúci lučenskí študenti čakajú na Vaše názory,
beatam
11.06.09,18:36
Ahojte, študenti aj možno budúci študenti v Lučenci,

ja tiež mám doma vyplnenú prihlášku a neviem sa rozhodnúť, poslať, či neposlať. Žiaľ je to jediné externé štúdium, ktoré mi po viacerých stránkach vyhovuje, ale či to vobec stojí za to, hlavne za tie peniaze.

Budúci lučenskí študenti čakajú na Vaše názory,
Ja som prihlášku poslala. Tiež Lučenec.
Lianka
11.06.09,19:06
Ahojte,som maximálne zaskočená tým čo tu niektorí píšete.Neviem čo mám teraz spraviť!!!!!!!:eek::eek:Či sa na to mám dať,alebo nie.Je tu viac ľudí toho názoru že je táto škola o ničom a že by ste si už sem prihlášku nedali???:(:(

monika, nenechaj sa odradit, ked si este ani len nezacala. To je takmer vo vsetkom tak, ze na zaciatku mas ocakavania, predstavy, prip. ti aj vselico pekne poslubuju a ked to uz na vlastnej kozi zazivas, viac do toho vidis, si z toho znechutena. Pre studium si sa vsak rozhodla kvoli sebe samej, nejaky "system" ta nemoze rozhodit, zvlast, ked o tom len pocuvas (kazdeho nazor moze byt subjektivny, kazdy tam ide s inymi ocakavaniami). Zazivam teraz cosi podobne, aj ked na inej skole - tiez sa mi tam uz nepaci, moc do toho uz vidim, tiez boli vselijake sluby, nastastie nam aspon nerobia "problemy". Chcela som skoncit tam, kde som aj zacala - a v podstate ma mnohi ubezpecuju v tom, ze na inych skolach to nie je o nic lepsie, sla by som z blata do kaluze. Takze nestresuj sa dopredu, sama uvidis, ci ti studium bude vyhovovat alebo nie.
abasys
12.06.09,08:46
Ahojte, študenti aj možno budúci študenti v Lučenci,

ja tiež mám doma vyplnenú prihlášku a neviem sa rozhodnúť, poslať, či neposlať. Žiaľ je to jediné externé štúdium, ktoré mi po viacerých stránkach vyhovuje, ale či to vobec stojí za to, hlavne za tie peniaze.

Budúci lučenskí študenti čakajú na Vaše názory,
Treba vyskusat, ja studujem 1 rok v IKS TN. Nikto nedava znamky zadarmo, ale da sa to...
abasys
12.06.09,08:47
dobrý deň, bol by niekto taký láskavý a informoval ma o matematike na všemvs. je pravda, že tam nie je? alebo ak áno, tak aká je obtiažnosť? :)
vopred ďakujem
Matematiku tam skutocne nemame a dufam, ze uz ani nebude.
Alžbet
12.06.09,09:23
Prijali ma na externé štúdium odbor verejná správa do Prešova, neviem sa rozhodnúť,či pôjdem alebo nie,dá sa to dá zvládnuť popri práci a rodine?
Veľmi by som bola rada, keby sa ozval niekto, kto už študuje alebo sa prihlásil na štúdium na VŠEMvs do Prešova.....veľká vďaka....
Lucka111
12.06.09,09:43
Ahoj, ja som Lucia z Lučenca a tiež som si podala prihlášku na túto školu, bola by som rada ak by si mi vedela dať stránku kde sú tie materiály na skúšky.
Alžbet
12.06.09,10:50
Prosím Vás, vysvetlite mi niekto, čo je to skratka IKS?........vďaka...
Kvietocek
12.06.09,10:58
a na com je to napisane?
layla
12.06.09,12:49
IKS - informacno-konzultacne stredisko ;)
Beňuška
12.06.09,17:08
Zuzka, ďakujem pekne za tieto informácie. Pravdupovediac čakala som, že mi napíšeš niečo takéto- nízka kvalita vzdelania. Viem, že každý má svoj názor, ale mám z toho obavy. U mňa je to asi tak, že je veľa proti štúdijúalebo aspoň fakty, ktoré mi to vôbec neuľahčia a jedna veľká chuť urobiť niečo pre seba do budúcna- doplniť si vzdelanie a uplatniť ho. Môj manžel študoval v čase keď sme už mali naše zlatíčko-syna a skončil, keď sme mali už aj druhé zlatíčko - dcérku a aj podľa toho viem, že to bola miestami riadna fuška a to študoval on a nie ja. :) :) Chcela som tým len povedať, že zvažujem či všetok ten stres, naháňanie sa , problémi v práci a aj peniaze stoja za to, ak nemáš vš získať kvalitné vzdelanie- aspoň pokiaľ človeku nejde len o to aby mal doklad o vš vzdelaní-sú aj takí, ktorím to stačí. Čo sa týka účasti na skúškach, je mi jasné, že každá neúčasť chýba alebo by aspoň mala chýbať. Ide mi skôr o to, že mi to v práci pravdepodobne moc nebudú chcieť umožniť a tak budem musieť hladať rôzne možnosti aby sa to dalo. Manžel ma podporuje a vraj skús to -zvládneme to :) :) :) to sa mu hovorí.:D
v.e.r.o.n.i.k.a
13.06.09,13:06
Ahojte, studujem 1.roč. Mgr., o tyzden mame skusku z Hospodarskej politiky EÚ s Kovacom. Dal nam 13 otazok a sluboval, ze stihne napisat knihu, nestihol to vsak. Tak Vas chcem poprostit, ci niekto nema material k tejto skuske a ci ju uz niekto pisal. Velmi by mi to pomohlo. Dakujem.
Beňuška
13.06.09,16:58
Viete mi ešte niekto povedať ako to je so skúškami, keď študujete inde ako v Blave- Skúšky sú tam kde sa študuje alebo v BA??? Tiež ma zaujíma či skúšky bývajú v sobotu alebo cez týždeň- prípadne ak v sobotu, či sa dá dohodnúť na skúške aj cez týždeň- viem, že niekde to je možné. ;) Díky všetkým študentom tejto školy, ktorí nám svojími príspevkami pomáhate pri rozhodovaní študovať tu alebo nie. Želám vám úspešne ukončiť ročník.
zuzana.tn
15.06.09,08:38
Beňuška, ono keď profesor príde na prednášku a nepovie Ti nič k tomu, o čom je ten predmet a rozprava úplne z cesty, tak to nepovažujem dobrú kvalitu. A správanie profesorov sa tiež odzrkadluje v kvalite štúdia. Ja som tiež mala obrovskú chuť, ale tá začína minznúť s tým ako niektoré veci fungujú. Hlavne keď vidíš, že inde to ide, tak prečo tu nie. Školné je dosť vysoké na to, aby sa takéto veci na súkromných školách nestávali. Potom prichádza skôr znechutenie a čakanie, kedy konečne budeme ma po škole. Takže ak máš chuť, choď do toho, poznám kopec ľudí, ktorí majú doma malé deti a študujú. Dá sa to. Ale takisto buď pripravená, že môže prísť aj to znechutenie zo štúdia, z kvality štúdia aj ľudí. Mňa fakt niekedy vie poriadne vytočiť, že sa o niečo snažíš popri tom všetkom čo ešte máme (domácnosť, rodiny, prácu) a niekto Ťa totálne zhodí. Toto by fakt nemalo stávať. Keby sa niektoré veci zmenili, tak poviem, že tá škola mi plne vyhovuje po všetkých stránkach.
Lubka25nz
15.06.09,10:45
ahojte, prosim Vas, neviete niekto zlozenie statnicovych komisii? dakujem velmi pekne
zuzana.tn
16.06.09,07:09
Beňuška ešte k Tvojej otázke, my mávame skúšky väčšinou v sobotu alebo v piatok poobede, málokedy v týždni, kvôli dochádzajúcim študentom. Skúška je väčšinou o dohode, kedy má čas profesor a kedy my a nejako sa to vždy zladí. Skúšky sa robia v tom IKS, kde si prihlásená, nemusíš dochádzať do BA, iba ak na druhý opravný, alebo rektorský termín. Dva termíny vždy bývajú v našom IKS.
boboka16
16.06.09,09:54
Ahojte,

chcem sa spýtať, študuje niekto popri opatrovaní v Rakúsku, viem , že na niektorých vysokých školách je to možné, má niekto takého skúsenosti????:):)

dakujem
Beňuška
17.06.09,05:04
Zuzka, ďakujem Ti za odpoveď a hoci na škole ešte nie som, myslím, že človek by mal mať predstavu o tom čo od štúdia očakáva. Nezáujem prednášajúceho zrejmä aj mňa rozhodí, ale pokiaľ to bude možné, skúsim to, aj keď asi niekedy budem musieť zaťať zuby. Tebe Zuzka želám, aby si vždy našla chuť prekonať to nepríjemné a úspešne pokračovala ďalej. Neviem v koľkom ročníku si, ale bola by škoda vzdať sa.
Zuzana68
17.06.09,08:31
Prepáčte, ale nedá mi nereagovať na príspevok od zuzany.tn Skončila som bakalára a pokračujem na magisterskom štúdiu. Neviem ako u iných ale v našom ročníku sme sa nestretli s nezáujmom prednášajúceho. Je pravdou že niektoré predmety nám "nesadli" respektíve boli do počtu no myslím si že je to na viacerých školách ako som sa informovala. Ak máš zájem o prednášky je dosť čo ti prednášajúci vie povedať. Na rozdiel od " starých " škôl kde je zaužívaný systém a nie je možné ho meniť ( manžel študuje na technike v Trnave) sa mi tu páči že sa vieš dohodnúť v rámci možností. Jednoznačne zadarmo titul nedostaneš , no pri dobrej vôli sa to zvládnuť dá.
zuzana.tn
17.06.09,18:41
Beňuška aj tebe veľa chuti a síl do štúdia. Ja to zatiaľ prekonávam, uvidím ako bude ďalej.

Zuzana68, asi si nemala to štastie mať na prednáške takého prednášajúceho. Nie všetky strediská máme na predmetoch tých istých a dokonca ročníky nemáme rovnaké predmety. Mňa viac menej zaujímal každý predmet, sedí mi väčšina z predmetov. Nenazvala by som to nezáujem toho prednášajúceho. Rečí a rozprávania bolo dosť na celý deň, akurát nič z toho, čo bolo povedané nijako nesúviselo s tým predmetom. Keď sme položili otázku ekonomickú, bolo nám odpovedané úplne niečo iné, z inej témy. Asi toľko k tomu. A takisto si myslím, že žiadnu skúšku sme nedostali zadarmo.
veronika07
18.06.09,16:54
dakujem pekne trochu ma to ukludnilo :)
v.e.r.o.n.i.k.a
18.06.09,18:38
Ahojte,
chcem sa iby spytat, ci mal niekto skusku s doc. Kovacom. Ci sa da popripade nieco odpisat, ci sa treba vsetko naucit.
Sue8
19.06.09,12:13
ahojte, tento rok som skoncila studium na vsemvs a mam nejake knihy, ktore mozem posunut za par drobnych dalej. Zoznam zaslem na poziadanie.
AdkaPOP
22.06.09,11:38
Ahoj.
Ja teraz v semptembri začínam študovať. VSEMVS. Prosím ťa o ten zoznam. Diki.
Adka POP
Alžbet
23.06.09,09:35
Ja tiež začínam študovať v septembri aj ja by som prosila o ten zoznam.
Veľká vďaka
Alžbet
Katarínka1
26.06.09,12:10
ahoj, skratka IKS = Informačno-konzultačné stredisko, čiže dištančná forma štúdia.
Katarínka1
26.06.09,12:13
A to je teraz moderne študovat ekonomiu... len som zvedavy co budete vsetci s tou skolou robit, ked je pracovny trh presyteny ekonomami a čo ja viem pravnikmi, socialnymi vedatormi atď... naproti tomu je malo lekarov, strojnych inzinierov, chemickych inzinierov, elektrotechnikov, konstrukterov.... ale to je dobre.... pre mna:cool:
a nenapadlo ťa tak náhodou, že niekoho proste tá ekonómia baví??? netreba zatracovať žiadne štúdium, ani povolanie. Možno treba tie povolania, ktoré si menoval, ale aj ekonómov bude vždy treba.
Janka06
28.06.09,14:39
AdkaPOP
Ahoj aj ja som sa príhlásila na VSEMVS do LC
AdkaPOP
29.06.09,16:41
Janka 06

Ahoj.
Tak že by sme spolu začali?
Na aký odbor ideš?Jana VS.
Jana2004
29.06.09,16:52
Ahojte,
chcem sa iby spytat, ci mal niekto skusku s doc. Kovacom. Ci sa da popripade nieco odpisat, ci sa treba vsetko naucit.
Nedá sa opísať, ale skúška je u neho dobrá, nemusíš rapkať poučky, keď vieš vysvetliť. Samozrejme niekedy to bez poučiek ani nejde, ale u mňa to bol najobľúbenejší profesor.
Janka06
30.06.09,06:08
AdkaPOP
Na verejnú správu a ty?
boboka16
30.06.09,11:09
AdkaPOP, Janka 06

Ahojte, buduce spolužiačky!

Tešíte sa na september???

Tiež buduca študentka v LC na VŠEMvs.
Janka06
30.06.09,17:16
boboka16
Ahoj teším sa na september a ty? Už ti prišlo dačo zo školy?
boboka16
30.06.09,18:52
janka 06


ešte nie, ale čakám. neviete niekto náhodou aké sú tam cudzie jazyky, a náročnosť informatiky???
Janka06
01.07.09,13:41
boboka16
Anglicky a Rusky a neviem či aj nemčina je.Nevieš či sa školné platí naraz?Lebo mňa aj do Nitry prijali a tam treba naraz zaplatiť školné.
boboka16
02.07.09,10:33
Janka 06

ahoj, ja som bola v LC na dni otvorených dverí a padla aj otázka školného, možno oficiálne je jednorázovo, ale ak by sa nedalo, dá sa na dve sprátky v septembri a 2. polovicu v januári, možno o to treba špeciálne požiadať, to neviem, ale nás ubezpečovali, že to je možné.
abasys
02.07.09,18:19
Ak sa to nezmenilo, tak sme tento rok platili za každý semester extra.
Janka06
03.07.09,14:38
Je matematika na tejto škole ťažká?
anawinka
06.07.09,10:38
Matematika na tejto skole nie je. Informatika je podla mna narocna, v prvom semestri sme sa mali naucit teoriu, celu knihu...a v teraz v druhom semestri bola skuska z excellu...tiez dost tazka si myslim. a to informatiku mame cele 3 roky, neviem vobec naco...
mojik
06.07.09,11:01
informatika je v pohode, v prvom ročníku teória.A excel, ja neviem, ale mňa to bavilo, stačí sa naučiť princím a samozrejme tomu pochopiť , potom rátanie príkladov na skúške sa dá. naozaj treba sa ale do toho kuknúť, mne tie príklady zabralo jednu nedeľu.
Janka06
08.07.09,09:47
akú knihu budem potrebovať na informatiku pre 1.ročník.
účtovník 007
08.07.09,10:07
Matematika na tejto skole nie je. Informatika je podla mna narocna, v prvom semestri sme sa mali naucit teoriu, celu knihu...a v teraz v druhom semestri bola skuska z excellu...tiez dost tazka si myslim. a to informatiku mame cele 3 roky, neviem vobec naco...

Nikdy nevieš, čo Ti bude niekedy užitočné. Ja som cez počítače odborníčkaXXL, zapnem -beží, vypnem-nesvieti.:D O kontingenčných tabuľkách som ani nechyrovala a odvtedy som ich už viackrát použila a množstvo iných vecí, grafy...ale nenávidela som informatiku.:confused: Hlavne tá kniha od Koklesa pre širokú verejnosť, bola pre mňa nočnou morou. Možno nie som dosť široká:):):)
jana
15.07.09,05:29
Bola som prijatá do Blavy do 1.ročníka "Manažment malého a stredného podnikania v regiónoch" a mám z toho obavy či to zvládnem. Mám ísť na zápis alebo nie?
beatam
15.07.09,08:47
Bola som prijatá do Blavy do 1.ročníka "Manažment malého a stredného podnikania v regiónoch" a mám z toho obavy či to zvládnem. Mám ísť na zápis alebo nie?
Jasné, že ÁNO.
Alžbet
20.07.09,07:16
Prosím ozvite sa niekto, kto ide študovať alebo študoval v IKS Prešov, neviem sa ešte stále rozhodnúť či ísť na zápis alebo nie......vďaka
Monika z MT
22.07.09,08:26
Ahojte budúci prváci, keď Vás prijali, nemáte nad čím rozmýšľať a ísť na ten zápis. Potom sa do toho len zahryznúť a vydržať. Ja som začínala v 33 /teraz idem len do druhej/, je pravda čím skôr človek začne, tým je to jednoduchšie. /menej povinností/ Riaditeľ nášho IKS nám raz povedal jednu veľkú pravdu, keď ste išli na túto školu mali ste si rozmyslieť: budem mať na to silu, budem mať na to peniaze, bude to akceptovať rodina - domácnosť v skúškovom stojí, sedíte nad knihami, nič nestíhate, do toho ešte práca - dovolenka na skúšky, resp. cvičenia, počas semestra soboty v školských laviciach. Ale verte dá sa to zvládnuť. potom si človek cez prázdniny uvedomí, ako to strašne rýchlo ušlo a to množstvo voľného času. Všetko sa dá, len keď sa chce s Vami učiť dieťa - ako to moje, teraz už 5 ročné, je to horšie, lebo nemáte kľudu, najviac sa mu páčilo právo a angličtina: len tá mi podľa neho nešla, lebo som mala zlú výslovnosť. Potom sa niečo spýtate polovičky /samozrejme zo školy/a tá Vám odpovie, veď ja Ti už vôbec nerozumiem a proste máte chuť s tým seknúť, ale všetko prejde, keď si pozriete výsledky zo skúšky. Určite to stojí za to pustiť sa do toho. Čo sa týka učebníc, neodporúčam nič teraz zháňať, škola má svoje vlastné učebnice, tie sa menia každú chvíľu a prednášajúci Vás sám odporučí na literatúru z ktorej sa máte učiť.
lacquer12
22.07.09,10:46
V auguste ma byt skola opat prehodnotena a otazne je, ci bude poskytovat studium na II. stupni, kedze menister skolstva vymysla nejake vysoke odborne skoly, ktore budu mat len Bc. VSEMVS ma sice akreditaciu, ale nateraz s velkym otaznikom, ci studenti nebudu musiet statnicovat na nejakej inej skole.A to stvrtaci maju na externom studiu za sebou este len prvy semester, cize este neukonceny rocnik, kedze sa zacalo az v januari. Takze keby som mala ist do prveho rocnika, vazne by som sa zamyslela...
boboka16
23.07.09,10:04
Budúci študenti v Lučenci,

už vám prišlo niečo zo školy????
beatam
23.07.09,10:08
Budúci študenti v Lučenci,

už vám prišlo niečo zo školy????
Prišlo. Práve dnes. Ale hlásila som sa na manažment a prijali ma na verejnú správu.
Janka06
23.07.09,10:57
ano prišlo mi dneska...
boboka16
23.07.09,12:47
pre beatam, Janka 06

tak aj ja budem dnes čakať, inak ma nájdete na skype pod Marian69118, kebyže niečo ....
AdkaPOP
26.07.09,12:25
Ahojte budúci prváci v Lučenci!!!

Tak, pomaly sa zbierame, čo?

Aj mne prišlo, že som prijatá... už sa len psychicky pripraviť...

hm?
beatam
26.07.09,13:10
Ahojte budúci prváci v Lučenci!!!

Tak, pomaly sa zbierame, čo?

Aj mne prišlo, že som prijatá... už sa len psychicky pripraviť...

hm?
Ahojte baby, dáme do toho 20.8. nejaké stretko v Lučenci?
Janka Grznarova
27.07.09,12:01
ahojte tiez som skoncila vsemvs teda som v 4 rocniku a mam vela skript a knih ak ma niekto zaujem ozvite sa rocniky 1 az 3
Sue8
28.07.09,10:15
lacquer12 odkial mas prosim ta informaciu, ze skola ma byt opatovne prehodnotena? Myslis tym 1. stupen studia alebo 2. lebo prave sa rozhodujem ci budem pokracovat na 2. stupni. :confused:
lacquer12
28.07.09,12:02
Pozri na nete v hospodarskych novinach clanok sa vola sukromne skoly pridu o titul (nemozem dat link)
lacquer12
28.07.09,12:05
V auguste prídu na hodnotenie Bratislavská vysoká škola práva a Vysoká škola manažmentu a verejnej správy v Bratislave.
citujem z clanku ktory ma nazov:
Vacsina skol padne. Na bakalara. (tiez hospodarske noviny)
účtovník 007
28.07.09,12:17
Nati7
03.08.09,09:41
Bola som prijatá do Blavy do 1.ročníka "Manažment malého a stredného podnikania v regiónoch" a mám z toho obavy či to zvládnem. Mám ísť na zápis alebo nie?
Ahoj Janka, tak to asi budeme studovat spolu, tiez sa chystam.ak by si chcela, mozeme sa vzajomne podporovat ;-)
wolverin
05.08.09,18:39
Ahoj, prosím ťa aká je to vyška a kde sa v Lučenci nachádza a aké odbory sa dajú študovať externe? Vieš mi povedať výšku poplatkov za semester? Mal by som záujem.
Robili ste príjmačky?
Ďakujem
7andrea
05.08.09,18:59
Ahojte milí študenti,
ktorí máte svoje rôčky štúdia už odučené na VSEvs v Lučenci, ale aj mimo LC, ale aj tí ktorých to len čaká. Poprosila by som študentov tejto školy, či by ste mi mohli pomôcť s mojími otázkami :
- je ťažké zvládnuť toto štúdium /Bc./, keď moje stredoškolské vzdelanie nemá nič spoločné s ekomikou
- ktoré predmety by mi robili najväčšie problémy
- mám odvahu sa do štúdia pustiť, ale čo by som si mala najviac zvážiť a nad čím porozmýšľať ako neekonóm
- máte skúsenosti s takýmito ľuďmi, čo nato hovoria, no hlavne ako sa k takýmto neekonómom stavajú profesori
Bola by som rada, keby som dostala rozum od skúsených, aj keď pravda bude bolieť, prečítam si ju a zamyslím sa. Zatiaľ pekne strávený večer. Ahojte
janka 21
06.08.09,15:05
Ahoj Janka Grznárová, ja mám tiež záujem o knihy najmä z 1.ročníka.Prosím pošli čím skôr,ďakujem.
Janka06
06.08.09,15:53
Je tu niekto,kto ide študovat do Lc, odbor verejná sprava z okolia Poltára.
Janka06
06.08.09,15:54
Je tu niekto kto ide študovať odbor verejná správa z okolia Poltára?
janka 21
06.08.09,18:42
ahoj Sue8, mohla by si mi prosim ťa poslať ten zoznam, ďakujem.
ivet1
06.08.09,19:24
Ahoj určite áno už stačí iba začať:-) Ja tiež idem do Prešova
erika podhorska
08.08.09,15:04
Ahojte všetci,
chcela by som sa spýtať, či niekto vie, kedy sa začínajú prednášky v CA, na stránke som našla len minuloročný rozvrh.
Ďakujem
ivka70
08.08.09,16:00
Ahojte všetci,
chcela by som sa spýtať, či niekto vie, kedy sa začínajú prednášky v CA, na stránke som našla len minuloročný rozvrh.
Ďakujem

To mas este cas, vysoke skoly maju dovolenky :)

Tak v polovici septembra by tam uz mohol byt.
erika podhorska
08.08.09,18:17
joj, ved tá dovolenka...mám sa vrátiť 24.9, tak ak by to bolo od toho 25teho, by som to zvládla, len som si myslela, že to hádam bude tak ako minulý rok. A odkiaľ beriete info, ked na stránka to nieje :confused: . Nechcela by som hneď na začiatu vymeškať... Ďakujem za odpoveď.
lacquer12
10.08.09,06:48
Erika Podhorska: Najsamprv bude treba ist na zapis, az potom su prednasky...bezny a zvycajny postup na vysokych skolach. Ked nestihnes zapis, nic sa nedeje, zapisu ta dodatocne. A prednasky na tejto skole nam zacinali v oktobri. A keby si aj vynechala prednasku, zase az tak o vela neprides.
erika podhorska
10.08.09,17:05
Práve na zápise budem, ten je v auguste, len som chcela vedieť, kedy začínajú prednášky. Viem, že na zápise sa to dozviem, len som to chcela vedieť čo najskôr ;)....
lacquer12
11.08.09,05:02
Nadsenie pre ucenie...nech vydrzi...nam starym harcovnikom je srdecne jedno, kedy zacnu prednasky...na tejto skole sa robia nevidane divy:)) Prajem vela uspesnych dni a skusky len za A-cka
palo M
12.08.09,06:56
Ahojte,
ozvite sa, kto ide študovať externe do Prešova - Manažment malého a stredného podnikania v regiónoch.
účtovník 007
12.08.09,07:02
Ahojte,
ozvite sa, kto ide študovať externe do Prešova - Manažment malého a stredného podnikania v regiónoch.

Už si prijatý na tento odbor?
Lebo na tejto škole je normálne, že napíšu o možnosti študovať malé a stredné podnikanie a po prijatí prihlášky šup ťa pekne na verejnú správu. :)
palo M
12.08.09,07:46
Už som bol prijatý na tento odbor,ale v starších príspevkoch som sa stretol s tým, že urobili pri prijatí presun oproti prihláške.
lacquer12
12.08.09,10:11
U nas robili presun nie po prijati, ale v tretom rocniku...proste divy
palo M
12.08.09,10:32
A presun robili bez súhlasu študentov ? Lebo pre mňa je podstatné, aby som študoval tento odbor, ktorý potrebujem k práci. Pracujem vo výrobnom podniku na obchodnom oddelení.
lacquer12
12.08.09,11:35
Studentov sa nikto nic nepytal...jednoducho im to bolo oznamene a basta...aky bol dovod, len ten hore vie...a tiez nie vsetci tuzili studovat verejnu spravu
erika podhorska
14.08.09,17:44
lacquer 12: Ďakujem, ...no a na tie nevídané divy sa teším najviac. Len dúfam, že to tak skutočne bude. Ja by som tú školu veľmi potrebovala dokončiť,no dosť sa tej školy bojím...
Beňuška
16.08.09,13:22
Ahojky, viete už niekto niečo ohľadom toho prehodnocovania vysokých škôl? Dosť by ma hnevalo, keby nám v treťom ročníku povedali, že ďalej sa pokračovať na tejto škole nedá. Je tu aj niekto s tých čo boli prijatí do Zlatých Moraviec? Teším sa na september a dúfam, že všetkým študentom, nie len prvákom ostane aj po septembri kusisko nadšenia. PAPA
alki
18.08.09,13:45
ahooj. s kým sa stretnem 25. augusta v trenčíne o 13:00 hod. na zápis do školy??;) pekný zvyšok dňa..:)
alki
18.08.09,14:18
ahoj absasys. chcem sa ťa iba spýtať, keďže študuješ v TN, kde sa tam tá škola nachádza. či to je ďaleko od autobusového nástupišťa. Lebo železničná ul. je kdesi až za mostom. takže už ideš do druhého ročníka? Nebolo to učivo dáke extra náročné? :))))))))))))) nie, že by som bola až taká zvedavá, ale...:))))))))))díky moc za odpoveď..
Monika z MT
24.08.09,06:09
Téma akreditácie:
až mi zle prišlo, keď som si to prečítala v sobotu ráno, ale dúfam, že sa ešte niečo bude dať robiť.:
- link nemôžem hodiť, lebo mám málo príspevkov, ale je to podľa SME - uverejnené v piatok 20:30.

Súkromné vysoké školy
1 Vysoká škola manažmentu v Trenčíne navrhnutá na preradenie do kategórie vysoké školy bez zaradenia
2 Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave navrhnutá na preradenie do kategórie univerzít
3 Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave navrhnutá na preradenie do kategórie odborné vysoké školy
4 Bratislavská vysoká škola práva navrhnutá na preradenie do kategórie vysoké školy bez zaradenia
Katarínka1
24.08.09,06:26
Pekný deň všetkým.

No mne je zle z celej tejto akreditácie, v tomto štáte je všetko postavené na hlavu.
V jednom článku v Hospodárskych novinách som sa dočítala, že súkromná Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety to má "nahnuté", že nevedia, kam ju zaradia a čuduj sa svete o pár dní je už medzi elitou zvanou "Univerzity".
Našu školu potopili a zaradili medzi odborné školy, ale čo je máličko pozitívne, že je to zatiaľ iba dočasné, lebo majú čas na nápravu, i keď nechápem, čo majú naprávať. článok bol uverejnený v Pravde v sobotu 22.8. Rektorka sa zatiaľ k tomu nevyjadrila, lebo je na dovolenke, však tiež je iba človek, potrebuje si oddýchnuť.
Myslím, že úroveň súkromných vysokých škôl je lepšia ako na štátnych resp. verejných školách. Je to môj názor, čo počúvam iných, čo študujú na verejných školách, aké to tam majú. To s nami zaobchádzajú ešte skvele. Niekde vyhodia študenta zo skúšky naozaj iba pre blbosti a nie pre nedostatok vedomostí.
Navyše generálny prokurátor celú akreditáciu resp. zaraďovanie vysokých škôl do 3 kategórií napadol. Dúfam, že sa to podarí zmiasť zo stola, nech nás nechajú na pokoji.
Ja som študentkou v BA-externé št., idem do 3. ročníka. Štúdium ma celkom baví, v ekonomickej oblasti som doma a keď je niečo nové pre mňa, rada sa dozviem niečo nové. Budúci rok mám ísť do 4. ročníka, tak dúfam,že nám ponechajú možnosť udelovať Mgr. tituly.
Na oficiálnej stránke školy pán Kirchmayer (koordinátor štúdia) už uviedol, že poskytujeme tak ako doteraz, aj Bc., aj Mgr. a potom aj po rigoróznych skúškach titiul PhDr.
Tak veľa šťastia všetkým, čo študujú alebo čo sa chystajú študovať na VŠEMvs. :)
Katarínka1
24.08.09,07:11
Ahoj posielam moj nazor. Skola nie je nejako velmi narocna. Su lahsie aj tazsie predmety, ale zvladat sa to da popri rodine aj detoch. Ale jedno co sa mi prestava pacit je uroven skoly. Takze pokial budete chodit, skola sa da vystudovat, ale iste veci budete musiet prehliadat a zatat zuby, aj ked vas to bude vytacat. A takyto nazor nemam len ja. V prvom rocniku to bolo ine, bola som spokojna so skolou, viac menej so vsetkym a bolo to to, co nam slubovali, ale teraz ten pocit vobec nemam. Som zvedava do kedy im to takto vydrzi.


Chápem, že každý ma svoj názor, ani ho nikomu neberiem, Ale ja osobne nesúhlasím s tým, že je škola ľahká resp. že nie je ťažká. Na nás je vyvíjaný neustály tlak a skúškové obdobie teraz v 2. ročníku a obvzlásť v LS bol mimoriadne náročný. Osobne naozaj obdivujem každého, kto dokáže aj študovať aj sa starať o rodinu a ešte aj do práce chodiť, klobúk dolu.
Ale naozaj nesúhlasím, že je táto škola ľahká. Toľko skúšok, čo sme mali behom pár týždňov, ešte aj písať BC prácu... ufff, mali sme čo robiť a to sa učím prevažne na Áčka a poctivo sedím nad učením. Takže nestačí iba tam chodiť. naozaj sa tomu treba poctivo venovať. viem o niekom, kto chodí na EÚ a ani zdaleka sa nevenuje učeniu toľko čo ja, majú x - y opravných termínov. a tú niektorí profáci už ani rektorské nechcú dávať napr. z manžmentu. Ale je pravda, že niektoré predmety sú aj ľahšie aj ťažšie, ale celkovo chcú od nás dosť veľa. Ale však sme na VŠ, takže s tým aj treba počítať.
akademik
24.08.09,07:56
Sestra bola prijatá tiež na túto školu, zajtra má ísť na zápis. V piatok písala na rektorát a dostala túto odpoveď

Dobrý deň prajem,
vedenie školy pripravuje podklady pre akreditačnú komisiu aj na magisterské štúdium v študijnom programe manažment malého a stredného podnikania v regiónoch. Predpokladáme, že keď nám budú končiť prví bakalári na tomto študijnom programe, akreditáciu už budeme mať. V každom prípade však budú môcť pokračovať na magisterskom štúdiu verejná správa.

Naša škola má platnú akreditáciu na bc študijný program verejná správa, bc program manažment malého a stredného podnikania v regiónoch a mgr. program verejná správa.


S pozdravom

Ing. Eva Šedivá
študijné oddelenie

-----Original Message-----
From: XY
Sent: Wednesday, August 19, 2009 2:38 PM
To: studijne
Subject: Informácia
Importance: High

Dobrý deň,
rozhodnutím o prijatí ....... som bola prijatá na 1. stupeň vysokoškolského štúdia, externá forma, na študijný program manažment malého a stredného podnikania v regiónoch. Prosím o informácie, či aj v študijnom odbore 3.3.16 bude možné po ukončení bakalárskeho štúdia pokračovať na II. stupni v magisterskom štúdiu a či má škola akreditáciu.
S pozdravom XY

Teraz po zverejnené oznamu z 20. 8. 2009 na hlavnej stránke vsmevs vážne uvažuje, či ísť alebo nie do školy. Čo by ste poradili?
Katarínka1
24.08.09,08:02
Pre "akademika"

Ja by som išla na jej mieste. Viem, že sa to platí a nie je to zrovna málo. Ale za 3 roky čo bude študovať BC, tak sa môže zmeniť všeličo, ale ja som tiež nastupovala do školy v r.2007, keď ešte nemali akreditáciu na Mgr. štúdium v odbore Verejná správa a teraz ho majú. Som iba dúfala, že ho dostanú.
Podľa mňa by to mala skúsiť. Ale je to na nej, ako sa rozhodne, držím jej palce:).
účtovník 007
24.08.09,12:16
lacquer12
25.08.09,10:23
Keby som mala riesit 1. rocnik, urcite by som nesla, pretoze ak sa skole priklepne uroven vysokej odbornej skoly, II. stupen nebude poskytovat a kolkym rocnikom sa podari dostudovat, je otazka. Pre vedenie skoly su dolezite prachy, takze samozrejme do poslednej chvile budu tvrdit ze sa nic nedeje. Mam spoluziakov, ktori studovali na inej nemenovanej skole a po troch rokoch studia nedostali ziaden titul.
Katarínka1
25.08.09,11:39
Keby som mala riesit 1. rocnik, urcite by som nesla, pretoze ak sa skole priklepne uroven vysokej odbornej skoly, II. stupen nebude poskytovat a kolkym rocnikom sa podari dostudovat, je otazka. Pre vedenie skoly su dolezite prachy, takze samozrejme do poslednej chvile budu tvrdit ze sa nic nedeje. Mam spoluziakov, ktori studovali na inej nemenovanej skole a po troch rokoch studia nedostali ziaden titul.


To je tvoj názor, nikto Ti ho neberie, ale pre ukludnenie emócií posielam link na "Stanovisko pani rektorky ku komplexnej akreditácii" pre súčasných a prípadne aj budúcich študentov. Urobte si sami obraz a o hodnovernosti informácií, ktoré sa šíria v médiách. ja už názor mám, nič nie je také čierne, ako sa hovorí a píše v novinách.
Myslím, že škola nebude mať problém s akreditáciu v budúcnosti:)
Standa
25.08.09,11:52
Ahojte všetci, neviete mi niekto poradiť kontakt na doc. Ing. Mišíka, prednášal nám Podnikové hospodárstvo a nemám od neho zapísanú známku a akosi mi ani na štúdijnom nevedia dať na neho kontakt. Veľmi pekne ďakujem
Stanka
lacquer12
26.08.09,07:22
Katarinka1:Našu školu potopili a zaradili medzi odborné školy, ale čo je máličko pozitívne, že je to zatiaľ iba dočasné, lebo majú čas na nápravu, i keď nechápem, čo majú naprávať.

Nevies co maju napravat? Napriklad to, ze kvoli peniazom pobrali tolko studentov, ze ich nemaju kedy skusat, brali ich este v decembri, len aby mali co najviac...a toto je momentalny problem, lebo nemaju dostatok vyucujucich pre skutocny stav studentov, preto MAJU CO NAPRAVAT to bez pardonu ano
Janka Grznarova
26.08.09,09:49
ahoj Janka,

mas zaujem o vsetky knihy prveho rocnika ?
atka4
26.08.09,19:12
Ahojte,
ozvite sa, kto ide študovať externe do Prešova - Manažment malého a stredného podnikania v regiónoch.
Ja;)
zuzana.tn
28.08.09,10:38
Katarinka1: Reagujem neskoro, ale predsa. Ja som nepovedala, ze skola je vyslovene lahka. Mam vsetko pred cim si vo svojom prispevku skladala klobuk a takisto som skoncila druhy rocnik a takisto mam vacsinou Acka. Proste to niekto zvlada lahsie, niekto tazsie. Kazdy musi pozriet na to, ako mu to slo napriklad na strednej a zvazit co je narocne pre neho a co nie. A ked clovek vie, ze sa tazko uci, tak musi pocitat s tym, ze to bude tazsie.
anelly
28.08.09,13:07
Keďže sa v posledných dňoch rozvírila diskusia okolo akreditácie VŠEMvs, na základe informácií v správach od agentúry SITA ,
tak som si to začala preverovať.
Výsledok: Informácie z uvedenej agentúry boli zavádzajúce, a preto rekt. Cibáková požiadala o nápravu aj s právnym dopadom.
Odpoveď najdete na tomto linku :

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/46949/Odpoved-Vysokej-skoly-ekonomie-a-manazmentu-verejnej-spravy-v-Bratislave-na-agenturnu-spravu-Na-jesen-sa-ma-zvysit-pocet-univerzit-na-dvanast.html

Ďaľšie informácie si môžete prečítať už pravdepodobne v zajtrajšej PRAVDE alebo na web stránke školy.
palo M
28.08.09,17:57
Ja;)

Pri zápise bolo povedané, že prihlasovacie údaje na našu stránku IKS Prešov,
by mali byť zaslané na naše e-maily do 20.09.2009? Nie som istý dátumom.
janka 21
29.08.09,14:36
Ahoj Janka,
ešte neviem presne, ktoré knihy budem potrebovať nakoľko som si objednávala cd s učebnými textami a ako som čítala niektorí tvrdia, že tam nie je úplne všetko. Objednávala si si ho aj ty? Nevieš náhodou v akom rozsahu je tam obsiahnuté učivo? ....dakujem
Moni K
29.08.09,21:45
Ahoj Renátka. Čítala som tvoj príspevok na tomto fóre a chcem sa opýtať na VŠ, ktorú navštevuješ.
Mňa tiež na ňu prijali, no ešte veľmi rozmýšľam, či aj nastúpim.
Tiež mám 2deti a partnera-manžela a už som 13 rokov zo školy von. Je to veľmi náročné, učitelia sú akí, skúšky., ako je to s jazykom - je to aj od začiatočníkov..????

Strednú školu nemám ekonomického zamerania.

Ďakujem pekne Moni K.
Janka Grznarova
31.08.09,05:28
Ahoj Janka,
ešte neviem presne, ktoré knihy budem potrebovať nakoľko som si objednávala cd s učebnými textami a ako som čítala niektorí tvrdia, že tam nie je úplne všetko. Objednávala si si ho aj ty? Nevieš náhodou v akom rozsahu je tam obsiahnuté učivo? ....dakujem
v roku 2005 ked som zacinala ja este moznost ucebnych na CD nebola. Tazkze ucebne texty na CD nepoznam ale ak budes nieco potrebovat ohladom skoly ozvi sa.
natal5
31.08.09,06:39
Ahojte všetci, čo chodíte na toto fórum. Ja už chodím do 4. ročníka. A nastupovala som úplne na začiatku. Vôbec som nevedela, do čoho idem. Zo začiatku to bol chaos. Knihy získať bolo dosť ťažké, teraz je to oveľa lepšie. Čo sa týka skúšok, teraz je to oveľa systematickejšie. Ale je dobré pripravovať sa, hlavne na štátnicové predmety, potom vôbec nemáte problém. Ja som sa napr. na verejnú správu vôbec nemusela učiť, mali sme super prednášajúcich a tak som bola pripravená na skúšky, že mi to potom stačilo len prečítať. Preto odporúčam chodiť aj na prednášky. Teraz v 4. roč. je to ťažšie, čo sa týka skúšok, ale zas je menej predmetov. Napr. hlavné predmety z verejnej správy nám prednášala p. Hamalová, je perfektná, ale ja chodím externe a nestihne odprednášať všetko, preto treba sa doma tomu trochu venovať, ale zas nám dala dobre materiály. Ešte jedná rada kto pracuje vo verejnej správe, alebo má ekonomické vzdelanie je to pre neho ľahšie.
erika podhorska
31.08.09,10:25
Ahojte,
ja som bola na zápise do prvého ročníka, v Čadci, a tam nás riaditeľ ubezpečoval, že škola akreditáciu dostala, že sa nemáme čoho báť :confused: Tak ja už neviem...no uvidííme.
Janka Grznarova
31.08.09,10:39
Ahojte všetci, čo chodíte na toto fórum. Ja už chodím do 4. ročníka. A nastupovala som úplne na začiatku. Vôbec som nevedela, do čoho idem. Zo začiatku to bol chaos. Knihy získať bolo dosť ťažké, teraz je to oveľa lepšie. Čo sa týka skúšok, teraz je to oveľa systematickejšie. Ale je dobré pripravovať sa, hlavne na štátnicové predmety, potom vôbec nemáte problém. Ja som sa napr. na verejnú správu vôbec nemusela učiť, mali sme super prednášajúcich a tak som bola pripravená na skúšky, že mi to potom stačilo len prečítať. Preto odporúčam chodiť aj na prednášky. Teraz v 4. roč. je to ťažšie, čo sa týka skúšok, ale zas je menej predmetov. Napr. hlavné predmety z verejnej správy nám prednášala p. Hamalová, je perfektná, ale ja chodím externe a nestihne odprednášať všetko, preto treba sa doma tomu trochu venovať, ale zas nám dala dobre materiály. Ešte jedná rada kto pracuje vo verejnej správe, alebo má ekonomické vzdelanie je to pre neho ľahšie.
ahoj,
tiez som stvrtacka a nemozem s tebou suhlasit ohladom od na pani Hamalovu podla mna je dost naladova a tiez nepoznam nikoho zo spoluziakov komu by stacili jej prednasky dokonca ani takych co robia vo verejnej sprave.
pani Hamalova nas v nultom semestri dost tvrdo tvrdo titulovala vselicim to tu nejdem rozvadzat len preto lebo sme nemali priemer 1,5 a to nas na tento priemer nikto neupozornil v prvom rocniku.
Takze tu chvalu by som si na tejto skole usetrila treba sa ucit ale, vela krat to nie je o uceni a stasti a hlavne sikovnosti v odpisovani.
lacquer12
31.08.09,12:38
Mas pravdu Janka Grznarova. Bohuzial, ale suhlasim. Ja som dodnes nepochopila, podla akeho kluca nas skusajuci na skuske hodnotia, lebo tam, kde som isla na istotu, t.j. ucila som sa a este k tomu som aj bola v danom predmete viac ako doma, tam som sa nestihla ani divit, ze o com to hodnotenie je. A potom naopak... Takze az sa hodnoti klucom, ze profesor si vezme kopu pisomiek a ledva precita co kto ma napisane a rozdava znamky postupnostou A, B, C, D, E tak potom ten na koho vyjde to E ma sakra smolu.
katarina1305
31.08.09,12:48
ahoj anelly, tiež ma zobrali na všemvs Trenčín, tak sa ťa chcem spýtať ako to prebiehalo, ked si si zvolila AJ. dalo sa to zvládnuť? dakujem
natal5
31.08.09,13:05
V tom hodnotení máš pravdu. Tiež nemám samé áčka. Ale to mi nevadí, hlavne že prechádzam. A tiež sa mi na tejto škole veľa veci nepáči. Veľa záleží od prednášajúceho. P. Hamalovú som so zlou náladou nezastihla, bola jedná z najlepších, čo som na tej škole zažila. Ak môžem porovnať ústnu skúšku a písomnú - ústna bola jednoduchšia.
lacquer12
31.08.09,13:12
A napriklad taka pikoska zo statnic: profesor pri obhajobe bakalarskej prace sa so mnou rozpraval tonom akoze ty slepica jedna, co si si to vymyslela, az po upozorneni mojim konzultantom ze tie veci sa naozaj maju tak, stichol. Myslim si, ze ked uz nemaju precitane tie prace, nech aspon neurazaju studentov.
natal5
31.08.09,13:25
Takéto niečo som nezažila, ale je pravda, že veľa ich tam nepatrí. Ja som zažila, že som musela trikrát prepisovať bakalársku prácu, aj tak som ju odovzdávala podľa toho, čo som mala prvý krát - a tiež som si pri nej užila.
Janka Grznarova
31.08.09,16:30
Takéto niečo som nezažila, ale je pravda, že veľa ich tam nepatrí. Ja som zažila, že som musela trikrát prepisovať bakalársku prácu, aj tak som ju odovzdávala podľa toho, čo som mala prvý krát - a tiež som si pri nej užila.
zazili sme fakt vselico je budem urcite dlho spominat na doc Prna a jeho male statnice skusku z investicnej a inovacnej politiky male statnice 140 otazok a predmet 6 kreditovy Na statnice bolo myslim 160 otazok. Jedna skupina pozostavala z dalsich troch podskupin a hoci sme evidentne vsetci odpisovali a on to vedel aj tak si vytipoval zopar ludi ktorym dal Fx co uz sme vseliaki Bolo to horsie ako manazment hoci tento predmet je postrachom studentov tejto skoly.
abasys
31.08.09,19:19
ahoj anelly, tiež ma zobrali na všemvs Trenčín, tak sa ťa chcem spýtať ako to prebiehalo, ked si si zvolila AJ. dalo sa to zvládnuť? dakujem
anglina sa da, treba sa ale ucit. neviem, ze by nam v 1 roku dali na vyber iny jazyk, aj ked to tak avizuju
katarina1305
01.09.09,12:21
aha, takže je tam iba AJ? to som netušila ale dakujem za odpoved.
alki
02.09.09,05:00
ahojte. všetci mi hovoria, že keď pôjdem na túto školu, tak budem prechádzať iba vďaka dochádzke, keďže sa tam platí také školné. no podľa toho, čo tu čítam, to vyzerá dosť náročne. ako nečakala som žiadne ulievanie, ale väčšina ľudí berie súkromné školy ako školy, na ktorých sa zadarmo rozdávajú tituly. 26. septembra máme 1. prednášku a trocha sa toho už aj bojím. ale na druhej strane, keď som sa už na to dala, tak to nejako dobojujem. :) a ďakujem všetkým, ktorí už študujú za príspevky. aspoň sa mi "prváčikovia" lepšie zorientujeme. aj keď tie negatívne sa až tak dobre nečítajú. :) a ak budete mať čas, tak prosím napíšte niečo bližšie o štúdiu, myslím ako prebiehajú skúšky, či je viac ústnych, alebo písomných. ďakujem vopred. pekný deň.
lacquer12
02.09.09,05:37
Ano ta skola je AJ O DOCHADZKE, ale u koho ako. Ja som napriklad u jednej nemenovanej profesorky dostala za skusku A, ale kedze som bola na prednaske iba dopoludnia, lebo popoludni ma odvolali do prace, kedze som mala pohotovost, vysledok zo skusky v indexe bol D!!!! A nikoho nezaujimalo, ze nie som skolopovinne dieta a ze v praci mam aj nejake povinnosti. V takych chvilach ta chut na studovanie prejde.Za vlastne peniaze a nie male sa s nami bavia ako keby sme mali uroven debilkov a nesvojpravnych. Co uz...
lacquer12
02.09.09,05:44
A k tym skuskam: Cele tri roky sme mali iba pisomne skusky, teraz v 4. rocniku pribudli aj ustne. Prebiehaju tak, ako si to kto zorganizuje, t.j. niekto nadiktoval otazky, niekto doniesol svoje vlastne papiere aj s otazkami, podelili nas do skupin a uz to islo...parkrat sme mali skusku formou testu (odpovede a,b,c,d,e) ale vacsinou to boli takzvane otvorene otazky t.j. zadali otazku a pises co ti napadne resp. co si si zapamatal pri uceni:) Plati pravidlo, ze za kolko kreditov je dany predmet, tolko otazok dostanes, ale vid vyssie ukazkoveho doc. Prna, nie stale toto pravidlo aj plati a studenti sa voci tomu nijako nemozu pochopitelne branit.Studenti na tejto skole nemozu nic.Vobec nic.Len drzat hubu a krok jak sa hohovori...
alki
02.09.09,06:39
no super. takže keď už konečne v práci akceptujú školu, nakoniec to dopadne tak, že v škole neakceptujú prácu..:) takže tiež pracuješ? a dá sa to ako tak zvládať?a čo sa týka učiva, veľa si musíte zháňať aj sami? a učivo je v rozsahu stredoškolského učiva (ekonomického)?alebo aj oveľa viac. :) a ešte raz ďakujem, naozaj to veľmi pomáha, keď sa takto sem - tam dačo dozviem. :)
Jana2004
02.09.09,07:10
ahojte. všetci mi hovoria, že keď pôjdem na túto školu, tak budem prechádzať iba vďaka dochádzke, keďže sa tam platí také školné. no podľa toho, čo tu čítam, to vyzerá dosť náročne. ako nečakala som žiadne ulievanie, ale väčšina ľudí berie súkromné školy ako školy, na ktorých sa zadarmo rozdávajú tituly. 26. septembra máme 1. prednášku a trocha sa toho už aj bojím. ale na druhej strane, keď som sa už na to dala, tak to nejako dobojujem. :) a ďakujem všetkým, ktorí už študujú za príspevky. aspoň sa mi "prváčikovia" lepšie zorientujeme. aj keď tie negatívne sa až tak dobre nečítajú. :) a ak budete mať čas, tak prosím napíšte niečo bližšie o štúdiu, myslím ako prebiehajú skúšky, či je viac ústnych, alebo písomných. ďakujem vopred. pekný deň.

Nie je to náročné. Prešla som z inej školy a toto je oproti nej prechádzka ružovou záhradou. Na bakalárskom štúdiu sme maqli také kvantum unčenia, že sa to fakt dalo zvládnuť s odretými ušami. Teraz je to neporovnateľne menej. A čo sa týka doc. Hamalovej, je to faqkt skvelý pedagóg, jej prednášky som doslovqa hltala. Má neskutočne zaujímavý prejav, vtiahne študenta do deja. Jednoducho je super.
alki
02.09.09,07:45
a tá doc. Hamalová vyučuje aký predmet, keď ju tu všetci tak spomínate..:) dúfam, že ten najťažší, až je najlepšie vysvetlený..:)
lacquer12
02.09.09,07:50
Toho roku boli 2x volby...na skole, ktora vychovava veducich pracovnikov verejnej spravy, jednoducho volby odignorovali tym sposobom, ze my studenti sme opat mali problemy, lebo opat bolo treba byt v pohotovosti v praci (zamestnanci verejnej spravy v case volieb vo vacsine pripadov nesedia v sobotu doma) a opat to nikoho nezaujimalo na cele so studijnym manazerstvom, ktore to vsetko malo dopredu vybavit a nie sa este vyhrazat ze mame povinne prednasky...comu date prednost praci alebo skole? Do prace chodim aby som mohla platit skolu, takze urcite uprednostnujem pracu, ktora ma zivi. Toto su veci, ktore nikdy nepochopim.
K Hamalovej asi tolko: ma konkurenciu. Konecny vobec nezaostava. Ibaze oni dvaja sa vobec nemusia a este to aj verejne prezentuju. To je tiez chore. Co nas studentov do toho, ze oni maju rozdielne nazory.
alki
02.09.09,08:53
Takže je tam bordel, čo? nuž, ale v tejto dobe, kde nie je. mňa už asi ani nič neprekvapí. takéto veci ani ja veru nechápem a asi ani nikdy nepochopím. do ktorého mesta ty chodíš?
lacquer12
02.09.09,09:46
Ja som IKS Košice
alki
02.09.09,13:12
hm, ja idem na IKS Trenčín. a ešte som nepochopila tomu, že študent musí mať priemer 1,5? to za semester? a ak ho nebude mať, tak ho vylúčia?
účtovník 007
02.09.09,13:17
hm, ja idem na IKS Trenčín. a ešte som nepochopila tomu, že študent musí mať priemer 1,5? to za semester? a ak ho nebude mať, tak ho vylúčia?

Zatiaľ bol priemer potrebný iba ak si chcel pokračovať v mgr. štúdiu. Vtedy si musel mať za 3 roky priemer do 1,6 a mohol si študovať automaticky bez nultého ročníka. Ak máš priemer nad 1,6 tak tiež môžeš pokračovť, ale musíš si spraviť nultý ročník za poplatok.;)