lacquer12
02.09.09,15:32
Este na upresnenie: nulty rocnik neznamena cely rok, ale trva od septembra do decembra, plati sa zan, po absolvovani vsetci naraz (aj ti co mali vyborny priemer) zacinaju semester v januari resp. februari (cize nie v septembri ako vsade inde, ale vsetko je posunute o pol roka, aj statnice budu v januari alebo februari)
lacquer12
02.09.09,13:33
A priemer je potrebny iba na pokracovanie na Mgr., inak je sumafukjedno, aky mas priemer tie 3 roky
alki
02.09.09,18:07
ďakujem za objasnenie, zas som o niečo múdrejšia. :) no a vy ako, celý natešení do nového akademického roka?? :)
Janka Grznarova
02.09.09,18:52
ďakujem za objasnenie, zas som o niečo múdrejšia. :) no a vy ako, celý natešení do nového akademického roka?? :)
jasne,ze sa tesime do noveho akademickeho roka na stresy zo skuskoveho sa zabudlo a uz nam to aj poniktorym chyba. Tesim sa ,ze po prazdninach opat uvydim spoluziakov. Sobota bez skoly uz ani nie je ono.
Monika z MT
03.09.09,06:03
Este na upresnenie: nulty rocnik neznamena cely rok, ale trva od septembra do decembra, plati sa zan, po absolvovani vsetci naraz (aj ti co mali vyborny priemer) zacinaju semester v januari resp. februari (cize nie v septembri ako vsade inde, ale vsetko je posunute o pol roka, aj statnice budu v januari alebo februari)

- podľa mojich informácii je to ale takto: končiaci tretiaci akademický rok 2008/2009, ktorí nedosiahli priemer do 1,60 vrátane už teraz začínajú nultý ročník, bude trvať cca 1 mesiac. A 1. ročník Mgr. začína už niekedy v októbri. Posunuté to mali len tretiaci, ktorí končili v akademickom roku 2007/2008.
Priemer sa berie po semetroch + štátnice.
lacquer12
03.09.09,06:53
Dalsi dokaz toho, ze podmienky studia sa menia za pochodu a kazdym rokom je to inak...ano mas pravdu Monika z MT, dnes to mame uz aj my na stranke skoly, vsetkych 5 predmetov musia studenti absolvovat v mesiaci september...skoda ze my sme zbytocne stratili pol roka zivota cakanim na zaciatok semestra az vo februari
vladino4
03.09.09,09:08
Ahoj Janka Grznarova ,:D mám na teba prosbu poslala by si mi tvoj email. Chcel by som sa dozvedieť niečo o VSEMVS.
alki
04.09.09,03:59
a na čo je potom ten nultý ročník? tam sa učia od začiatku tie predmety, z ktorých mal študent najhoršie známky? či ak. takže trvá iba mesiac? ja len dúfam, že ten nultý ročník nestojí toľko, koľko semester, resp. akademický rok..:)


ahoj Janka Grznárová, normálne si ma akosi naladila, trošku sa už začínam aj ja tešiť na ten študentský život..:)
lacquer12
04.09.09,04:52
Nulty rocnik (toho roku to nazvali ze KURZ :) ) je pre studentov pod priemerom 1,6 a absolvuju po 1 prednaske z 5 predmetov, nejde o to, kto mal zle znamky z akych predmetov, na to sa neprihliada. Vsetci musia mat tych 5 predmetov. Toho roku su to predmety:
Krízový manažment ,VET , Financie a mena , Verejná správa ,
Marketing a plati sa iba nejaky poplatok, nie ako skolne za semester.
účtovník 007
04.09.09,05:56
Nulty rocnik (toho roku to nazvali ze KURZ :) ) je pre studentov pod priemerom 1,6 a absolvuju po 1 prednaske z 5 predmetov, nejde o to, kto mal zle znamky z akych predmetov, na to sa neprihliada. Vsetci musia mat tych 5 predmetov. Toho roku su to predmety:
Krízový manažment ,VET , Financie a mena , Verejná správa ,
Marketing a plati sa iba nejaky poplatok, nie ako skolne za semester.

Myslím, že nad priemer 1,6;).
vladino4
04.09.09,09:32
Lacquer12 Si študent školy vsemvs? Ak si študentom tej školy napísal by si nejaký email na teba. Alebo niekto kto tam študuje prosííííííííím. Potrebujem nejaké informácie o škole. A najlepšie informácie sú od študenta, lebo ten povie pravdu.
účtovník 007
04.09.09,10:08
Myslím si, že po prečítaní príspevkov sa dá celkom dobre spraviť názor. Nikde nie je všetko ideálne. Škola robí tiež chyby. Ale ani študenti nie sú bez viny. Častokrát opatrenie, ktoré sa zavedie zo strany školy, je vyústením úžasne sofistikovaných spôsobov podvádzania. Človek by si myslel, že dospelí ľudia myslia inak a učivo má pre nich určitú hodnotu, ale po 3 rokoch som stratila nielen ilúziu o mnohých ľuďoch s kopu titulov, ale aj o dospelých -študentoch. To, že som za školu vyvalil nehorázne peniaze neznamená, že automaticky dostanem titul. Ale vysoké % študentov si to myslí.
A vyučujúci? U niektorých vysoké úsilie, u niektorých odtrpenie si soboty.
Vysoko si vážim vyučujúcich pána Paulíka, Filipa, Konečného,Hamalovú, Bartákovú, Čajku a mnohých iných.
Ale niektoré prednášky sú pohroma. Štyri hodiny počúvať na účtovníctve o tom, aké sú účtovníčky hlúpe, akí sme študenti hlúpi.....alebo celú sobotu počúvať o rodinných trampotách pani profesorky a nakoniec nevedieť, čo nám mala prednáška dať. To považujem za stratený čas.

V súčasnosti škola začala vydávať vlastné knihy, literatúra je dostupná. Škola tiež organizuje rôzne súťaže, zapája svojich študentov do ŠVOČ, umožňuje účasť na seminároch.
Lenže externisti majú o tieto aktivity malý záujem.
Takže úplne na záver. Nič nie je biele ani čierne a nič nie je zadarmo.
lacquer12
04.09.09,10:28
Vladino4: kludne napis lacquer12@gmail.com
Katarínka1
04.09.09,11:20
Myslím si, že po prečítaní príspevkov sa dá celkom dobre spraviť názor. Nikde nie je všetko ideálne. Škola robí tiež chyby. Ale ani študenti nie sú bez viny. Častokrát opatrenie, ktoré sa zavedie zo strany školy, je vyústením úžasne sofistikovaných spôsobov podvádzania. Človek by si myslel, že dospelí ľudia myslia inak a učivo má pre nich určitú hodnotu, ale po 3 rokoch som stratila nielen ilúziu o mnohých ľuďoch s kopu titulov, ale aj o dospelých -študentoch. To, že som za školu vyvalil nehorázne peniaze neznamená, že automaticky dostanem titul. Ale vysoké % študentov si to myslí.
A vyučujúci? U niektorých vysoké úsilie, u niektorých odtrpenie si soboty.
Vysoko si vážim vyučujúcich pána Paulíka, Filipa, Konečného,Hamalovú, Bartákovú, Čajku a mnohých iných.
Ale niektoré prednášky sú pohroma. Štyri hodiny počúvať na účtovníctve o tom, aké sú účtovníčky hlúpe, akí sme študenti hlúpi.....alebo celú sobotu počúvať o rodinných trampotách pani profesorky a nakoniec nevedieť, čo nám mala prednáška dať. To považujem za stratený čas.

V súčasnosti škola začala vydávať vlastné knihy, literatúra je dostupná. Škola tiež organizuje rôzne súťaže, zapája svojich študentov do ŠVOČ, umožňuje účasť na seminároch.
Lenže externisti majú o tieto aktivity malý záujem.
Takže úplne na záver. Nič nie je biele ani čierne a nič nie je zadarmo.

Súhlasím s tým, čo je vyššieuvedené napísané. Je to úplná pravda. Idem do 3. ročníka, IKS BA. Tiež som sa stretla počas dvoch rokov so všelijakými prednášajúcimi a takisto aj so všelijakými študentami. Niektorí ako napr. ja poctivo študujú, majú otlaky na zadku z toho, koľko presedím nad učením a niektorí si prelezí len na ťahákoch, to považujem za vrchol drzosti. Ale myslím, že konkrétne náš manažér s nimi robí krátky proces. Vyhadzuje ich zo skúšky, ani sa nebaví, čím ďalej, tým menej ľudí podvádza, lebo to nemá zmysel. zase na 2. strane viem, že vyhodili aj niekoho, kto sa iba pohol, to je zase choré, ale opäť je to iba o ľuďoch.

Profesorov ešte všetkých nepoznám, ale ešte by som vyzdvihla prednášky profesoriek Neubauerová a Beňová - skvelé dámy, v pravom slova zmysle, boli fakt úžasné, aj na prednáškach aj na skúškach. Učia Ekonomiku verejného sektora, to bolo zaujímavé, všetci boli ticho a počúvali, lebo nikoho neurážali, komunikovali s nami ako s normálnymi ľuďmi. Tým pádom aj skúška z tohoto predmetu bola viac ako v pohode, veľa ľudí spravilo na 1. krát.
Napr. každý strašil s Doc. Tokárovou (NHP) a u nás bola úplne super, aj na prednáške aj na skúške, ešte aj poradila, kto nevedel. doc. Paulík je tiež super, človek z praxe. Rovnako aj doc. Konečný.
Naopak, úplná hrôza je Nináčová - tá patrí už fakt na dôchodok, to je proste des. Ju nezaujíma, či počúvaš, či rozumieš, nič ju nezaujíma, a hlavne ničomu nerozumie a trepe 2 na 3 a poskytuje strašné materiály, v tom sa ani divá sviňa nevyzná.
ďalšie hrôza bola Kachaňáková (Personálny manažment) - strašná "rafika", ju zaujímala na skúške presná citácia z knihy - a to nikdy nevieš, či sa trafíš - výsledok zo skúšky bol: 220 ľudí vyletelo z asi 270 ľudí.
ale sú tu aj v pohode profesori. Myslím, že na žiadnej škole to nie je ideálne, niektoré veci treba prekusnúť, ale niekedy je aj fakt sranda. Hlavne ked si človek nájde aj kamarátov v škole, ktorí pomôžu s materiálmi na učenie, všetko potom ide ľahšie.
Takže, kto len začína študovať, hlavu hore, treba myslieť pozitívne a netreba sa dať odradiť nejakým prípadným neúspechom. Všetko sa dá zvládnuť, keď človek chce:)
sfortuna
05.09.09,23:57
Je mozne dochadzku aj nejako ospravedlnit? Beru to az tak prisne v 4. rocniku? Pocula som ze sa davaju pisat seminarne prace za neucast. Uznaju tu pracu ako dostatocnu nahradu toho ze som nebola na prednaske alebo to nepostacuje a znamka sa mi kvoly tomu zhorsi?
JIP
06.09.09,18:03
Po dlhej dobe konečne dva naozaj rozumné príspevky (účtovník 007 a Katarínka 1). Už dlhú dobu sledujem túto diskusiu o VŠEMvs (niekedy zmysluplnú, inokedy tragikomickú, prípadne zastrašujúcu potenciálnych študentov), ale až dnes som sa rozhodla do diskusie zapojiť svojou troškou informácií. Milí potenciálni študenti, aj momentálni kolegovia (študenti). Keďže som študentom tejto školy už dostatočne (relatívne) dlho, dovolím si skonštatovať, že žiadna škola nie je ľahká, ale ani taká ťažká, aby sa nedala zvládnuť. Treba len chcieť - to je základ. Mnohí ste tu popísali o VŠEMvs naozaj všeličo, hlavne prísne subjektívneho. Ale skúste sa na vec pozrieť aj z objektívneho aspektu: škola je pomerne mladá, krátkotrvajúca, v podstate je stále v štádiu formovania sa, v určitom zmysle sa ešte stále hľadá. No aj napriek tomu nás učia z 98% vysokoškolskí učitelia s vynikajúcim kreditom (skúste si niekedy kliknúť ich mená na internet :)). Isteže, nie každý vie prednášať tak, aby vyhovel všetkým a vôbec - nie každý vie prednášať. Ale to je predsa normálne... Všetci sme len ľudia, aj naši učitelia. Mňa tiež niektoré prednášky zaujmú viac, niektoré menej a niektoré vôbec. Avšak po niekoľkoročnom štúdiu som si uvedomila, že ak náhodou na niektorej prednáške chýbam (je jedno, z akého dôvodu), tak mne osobne to veľmi chýba. Možno niekomu nie, to podľa mňa záleží zase len od toho, ako sa kto dokáže učiť. Ja sa, napríklad, veľa naučím práve na prednáške. A že nás učia učitelia rôznej kvality? Po prvé - to je zase len náš neodborný subjektívny názor a po druhé - všade sa nájdu ľudia takej alebo onakej kvality. A učiteľ je tiež len človek. Koniec-koncov, ruku na srdce, milí spoluštudenti - my sme všetci tak desne kvalitní? Škoda, že ústnych skúšok je málo, pretože som zažila skúšanie pani docentky Hamalovej, a teda poviem Vám, že už len za to, čo všetko si musela z našich úst vypočuť, určite pôjde, ako sa vraví, do neba... A že sa dá prejsť na ťaháky? Nuž, vážení, čiastočne to pravda je, pretože kde je také množstvo študentov v posluchárni, tam to jeden človek ťažko ustráži. A nakoniec, prečo by sa mal degradovať na strážneho psa, keď každý z učiteľov vie, že pri štátniciach Vám ŽIADEN! ťahák nepomôže... A ja už jedny štátnice na tejto škole mám za sebou. A hoci nie som žiadna padavka, bol to pre mňa jeden z najstresujúcejších zážitkov, pretože boli naozaj veľmi ťažké - čo do rozsahu aj obsahu učiva a v porovnaní s inými obdobnými školami. A tam, vážení, pred komisiou, sme sa nemohli na seba ani poriadne pozrieť a nie že si niečo ukázať, našepkať, alebo opísať (?!). Takže ono je to tak, že tými ťahákmi neklameme nikoho iného, len a len seba (učiteľa už vôbec nie, ten to vie). Naša nevedomosť nás totiž skôr-neskôr dobehne a o to viac budeme musieť makať na štátnice. Mnohí, ktorí to mali v paži, dúfajúc, že nejako bolo a nejako bude, si štátnice pekne zopakovali a nebolo ich málo...:(. Pravdou je, že aj pre mňa je nepochopiteľné to trápne naháňanie dochádzky na prednášky zo strany niektorých programových manažérov, pretože naozaj sme tam samí dospelí ľudia a myslím si, že je na nás, či usúdime, že nám tá ktorá prednáška bude alebo nebude chýbať. Ale to je zase len o ľudskom faktore a niektorí jednoducho robia nadprácu a chcú byť pápežskejší od pápeža... Potešiteľné je, že nemáme (väčšinou) problém so študijnými materiálmi. Na iných školách to samozrejmosťou nie je a vedecké knižnice majú limitované počty. Týmto oznamujem začínajúcim študentom, že skriptá, vydané našou školou, nájdete aj vo vedeckých knižniciach (v typických zelených obaloch). A čo sa týka akreditácie - mňa v podstate milo prekvapilo, že skutočnosť, posúdená objektívnou (?) komisiou, týkajúca sa našej školy je taká, aká je. Pretože vzhľadom na dĺžku trvania VŠEMvs som sa obávala, že nebudeme spĺňať napríklad kritérium výskumnej činnosti a aj niektoré ďalšie. A my vlastne nespĺňame to, čo všetci... A ako za tie roky poznám našu pani rektorku, tak nakoniec bude všetko v ažurite. Je to veľmi šikovná a ambiciózna ženská, ovšem aj veľmi prísna. Ale riadiť také teleso asi nie je žiadna sranda a predpokladám, že jej cieľom nie je firma na pár rokov, ale dlhodobo dobre fungujúca firma. Takže milí potenciálni študenti, len kľudne poďte medzi nás. Škola má určite budúcnosť a ostatné je na každom z Vás (myslím tým prístup k štúdiu a tiež k samovzdelávaniu). Vysoká škola nie je o tom, že nás bude niekto ešte stále vychovávať, nútiť nás do učenia a doslova nás kŕmiť vedomosťami. Vysoká škola je o tom, že buď chcem alebo nechcem študovať, a ak chcem, tak potom k tomu aj tak pristupujem, zháňam si informácie, aby som mal všeobecný prehľad, neobmedzujem sa len na heslá z ťaháku. A práve vysoká škola mi ukáže, ako a kde sa zorientovať pri získavaní informácií. Samozrejme, že skúšky sú aj o určitej dávke šťastia, tiež závisia od subjektívneho hodnotenia skúšajúceho (zase ľudský faktor), ale to je predsa takto všade, nielen na VŠEMvs, ale aj na univerzitách (a ja to viem porovnať, preto viem, o čom hovorím). Myslíte si, že na univerzitách sú učitelia lepší? Že nepodliehajú normálnym ľudským slabostiam, ako je ješitnosť, náladovosť, sympatie, nesympatie, že medzi sebou nesúťažia a nevyužívajú študentov k tomu ako rukojemníkov? Že sú kvalitnejší odborníci? Fundovanejší? Majú samé vynikajúce prednášky? to by ste sa čudovali... tiež sú takí aj onakí. A poniektorí kašlú napríklad na to, z čoho sa budú študenti na jeho skúšku učiť... A ešte odkaz tým, ktorí na tomto fóre tvrdili, že stačí byť zapísaný v prezenčke... Áno, sú aj také školy (viem konkrétne), ale VŠEMvs k nim rozhodne nepatrí. Že si niektorí prednášajúci na prezenčku potrpia, to je tiež pravda, ale to zase nie je špecifikum iba tejto školy. Proste učitelia sú všade rôzni a majú rôzne "muchy". Na každej škole sú "ľahšie" a "ťažšie" predmety a skúšky (zápočty). Chybou celého nášho vysokého školstva je, že sa všade uprednostňuje písomná forma skúšok a keďže v dnešnej dobe málokto číta knihy, tak potom je vyjadrovacia schopnosť a jej úroveň taká, aká je (napríklad aj na tomto fóre)... väčšinou na zaplakanie :mee:. Takže tak, všetko má svoje pre aj proti, svoje slabé aj silné stránky, výhody aj nevýhody. Ale získanie vysokoškolského vzdelania môže mať pre nás v každom prípade v dnešnej dobe hlavne výhody. Preto kašlite na zlomyseľné poznámky (závistlivých) "dobroprajníkov", samozvaných hodnotiteľov kvality-nekvality a podobne. Podstatné je, či chcete - ak chcete, študujte, snažte sa, rodina to tých pár rôčkov vydrží a povedzte si, že keď to dokázali iní, dokážem to aj ja ;). A keby sa náhodou! stalo, že by škola nemala v budúcnosti akreditovaný druhý stupeň, tak naše štúdium je tak dobre skoncipované, že Vás bez problémov zoberú doštudovať druhý stupeň na hociktorú inú školu podobného zamerania (teda ekonomickú). Kašlite na jalové reči - študujte :D.
Janka Grznarova
08.09.09,16:57
Ahoj Janka Grznarova ,:D mám na teba prosbu poslala by si mi tvoj email. Chcel by som sa dozvedieť niečo o VSEMVS.
jenny.grznar@gmail.com
boboka16
09.09.09,12:42
Ahojte,

môžte mi opísať trošku dôsledky, ak by som sa nemohla zúčastňovať prednášok, / 1 - 2 absencie za mesiac/ , z pracovných dôvodov.

ďakujem
JIP
09.09.09,17:08
...záleží na tom, z akého si IKS a ako vážne to berie váš programový manažér, prípadne ten-ktorý prednášajúci (niektorí na tom bazírujú, iní to pokladajú za náš problém). Ideálne je, ak sa zapíšeš (alebo niekoho požiadaš, aby Ťa zapísal) do prezenčky a budeš sa tváriť, že si tam bola :D. A úplne najideálnejšie je, ak tú prednášku niekto aj zaznamená na nejaké médium, aby si si ju mohla ex-post napríklad aspoň prečítať. V prípade, že sa na Vašom IKS z absencie na prednáške robí humbuk, tak je lepšie sa vopred ospravedlniť (aj s prípadným potvrdením od zamestnávateľa) buď u programového manažéra alebo u prednášajúceho. Ovšem to je len moja skúsenosť (IKS Košice), možno na iných IKS to prebieha inakšie. Dajte vedieť z iných IKS...:confused:
bolacka
10.09.09,10:22
ahojte, vedeli by ste mi povedat, ti co mate skusenosti s predanskami na tieto tazky :
1.prednasky su cca od 7:30 do 15:30 co je 8 hodin, su tie prednasky vkuse?alebo su aj nejake prestavky na oddych a jedlo..ak ano ako dlho a kedy
2.Prednasky a aj skusky su len v soboty?alebo stava sa casto ze mate predsnasky a skusky aj cez pracovny tyzden? Ja som zamestnana na TPP pondelok az piatok do 15:30robim-bude sa to dat kombinovat?
3. Kde prebiehaju zvacsa prednasky a skusky v IKS Bratislava?
Dakujem za pomoc a zelam pekny den.
wolverin
13.09.09,16:10
Zdravím všetkých,
mohli by sa mi ozvat nejakí externisti z LC? Prípadne ľudkovia čo idú teraz na zápis do Blavy? Ďakujem
alki
23.09.09,03:59
ahoj, ahoj. :) mala by som ešte otázočku. kedy začína skúškové obdobie? pekný jesenný deň. :)
bolacka
23.09.09,04:16
ahoj, ahoj. :) mala by som ešte otázočku. kedy začína skúškové obdobie? pekný jesenný deň. :)
Ahoj, neviem ci si bola na zapise, ale tam to hovorili..externisti teoreticky skuskove nemaju..denni to maju presne stanovene..presne datumy si nepamatam ale trva to cca mesiac..ja som externista cize som pocuvala hlavne to pre externistov..ono to je tak ze externista moze si urobit skusku kedykolvek pocas semestra..ale v praxi to funguje tak ze na kazdy predmet da profesor daneho predmetu styri terminy..zvacsa ludia idu na riadny termin na jeden z tych troch a ten stvrty si nechavaju ako opravny..lebo keby si sla na riadny ako stvrty posledny termin, tak tym padom nemas moznost opravy a mozes potom uz len ziadat o rektorsky termin, ktory ti schvalit nemusia..cize tak..no a dopredu sa vraj dava vediet cca tri tyzdne pred skuskami vraj-...ale to nehovorili uz na zapise..to som len pocula:)..
alki
24.09.09,03:50
Na zápise som už bola, aj som počula o skúškach. len ma zmiatla jedna kolegyňa, ktorá chodí na inú univerzitu a 19.9. mali prednášku, 22.9. zápis a že za nejaké 2-3 týždne im začína skúškove obdobie. a to tiež chodí externe. tak som si nebola istá. takže to majú akési divné. :) a na ktoré ikc ideš?
bolacka
24.09.09,04:25
Na zápise som už bola, aj som počula o skúškach. len ma zmiatla jedna kolegyňa, ktorá chodí na inú univerzitu a 19.9. mali prednášku, 22.9. zápis a že za nejaké 2-3 týždne im začína skúškove obdobie. a to tiež chodí externe. tak som si nebola istá. takže to majú akési divné. :) a na ktoré ikc ideš?
ja chodim na ikc bratislava..mozno sme boli spolu v pondelok na dodatocnom zapise:))..
...no ja si myslim ze nase skuskove bude priblizne vtedy ako maju denni studenti..moc neverim ze by dali skusku z poredmetu o dva tri tyzdne po prednaske ...ale na druu stranu nemusi to byt na skodu lebo aspon clovek bude mat predmet za sebou a este co to si bude pamatat z prednasky..tak ci tak tu skusku absolvovat treba...:)
Katarínka1
24.09.09,06:28
ja chodim na ikc bratislava..mozno sme boli spolu v pondelok na dodatocnom zapise:))..
...no ja si myslim ze nase skuskove bude priblizne vtedy ako maju denni studenti..moc neverim ze by dali skusku z poredmetu o dva tri tyzdne po prednaske ...ale na druu stranu nemusi to byt na skodu lebo aspon clovek bude mat predmet za sebou a este co to si bude pamatat z prednasky..tak ci tak tu skusku absolvovat treba...:)


ahojte, ja idem do 3.ročníka IKS BA, skúška z hociktorého predmetu je asi, tak že profesor sa skoro vždy snaží so študentami dohodnúť, tak to platí na externom, na dennom to majú striktne až po prednáškach.
My externisti máme skúšky počas prednášok a to tak, že to môže byť aj tie 2-3 týždne po prednáške. Treba sa učiť tak priebežne, aby to nevyprchalo všetko z hlavičky:). Ale dá sa to zvládnuť, len si to treba dobre rozvrhnúť a mať svoj systém v učení.
Veľa šťastia všetkým.;)
PlayBoyBunny
24.09.09,07:30
Prosím vás neviete že v NZ kedy začíname?26 ale o kolkej?
bolacka
24.09.09,07:47
ahojte, ja idem do 3.ročníka IKS BA, skúška z hociktorého predmetu je asi, tak že profesor sa skoro vždy snaží so študentami dohodnúť, tak to platí na externom, na dennom to majú striktne až po prednáškach.
My externisti máme skúšky počas prednášok a to tak, že to môže byť aj tie 2-3 týždne po prednáške. Treba sa učiť tak priebežne, aby to nevyprchalo všetko z hlavičky:). Ale dá sa to zvládnuť, len si to treba dobre rozvrhnúť a mať svoj systém v učení.
Veľa šťastia všetkým.;)
ahoj a prosim nevedela by si ako sa mam ospravedlnit ked nemozem prist na prvu prednasku?uz od januara mam na tuto sobotu program..a od zapisu sa snazim skontaktovat s program.manazerom a aj so studijnym odd...studijen odd nevie mi povedat ze komu a ake ospravedlnenie mam poslat(este nemame ani rozvrh takze ani neviem ake predmety budu na prvej prednaske ale len vieme ze bude prednaska) a programovy manazer nereaguje na mail hoci ma na neho teta zo studijneho odkazala...a v sobotu je uz prednaska..bude stacit ak poslem doporuceny list a tam sa ospravedlnim?
alki
24.09.09,07:50
no asi sme sa nestretli, lebo ja idem do TN..:)) škoda. :) a ešte Katarínka 1 ako si to myslela, že skúšky počas prednášok? a máte viac písomnych, alebo ústnych??povedz, že písomnych..:)))))
bolacka
24.09.09,07:51
no nas externistom na iks bratislava je tento rok prvakov 450:)cize pocitam ze nas ustne budu skusat jedine ked budeme obhajovat bakalarku:D
alki
24.09.09,07:53
no a my máme prvú prednášku 26.9.2009 (sobota) o 9:00 hod., takže to bude asi všade, len neviem z ktorých predmetov.
janulka...
24.09.09,08:00
ahoj ahoj .... tak všade bude o 9:00? ja nastupujem prvý krát tak dúfam že nebudem meškať lebo to by bola sranda xixi..
PlayBoyBunny
24.09.09,08:04
Dakujem...no to by bola sranda...ale nechápem že prečo nemajú vypísané že o kolkej a rozvrh všsňak slúbili že 23.09.2009 budú na nete
lulu2703
24.09.09,09:21
ahojte je tu nekto kto ide externe do Nz do 1. rocnika? neviete kedy mame prednasky???
Nora_
24.09.09,10:46
Pekný deň,

ak by niekto vedel, ako sú prednášky v IKS Zlaté Moravce, 1. ročník VS, bolo by to super...
Ja som zápis nestíhala, bola som sa zapísať v Blave, tak neviem vlastne nič.
lulu2703
24.09.09,12:02
ludia je tu niekto kto ide do nz na externe? pls dajte vedet diky moc
Katarínka1
24.09.09,12:49
no asi sme sa nestretli, lebo ja idem do TN..:)) škoda. :) a ešte Katarínka 1 ako si to myslela, že skúšky počas prednášok? a máte viac písomnych, alebo ústnych??povedz, že písomnych..:)))))


myslela som tým, že ešte počas obdobia, kedy sú prednášky už môže byť nejaká tá skúška. Napr. ak je odprednášaný napr. predmet Podnikové hospodárstvo v 1. ročníku, tak môže dať profesor skúšku o pár týždňov (napr. o 3 týždne), záleží, ako sa dohodnete. Väčinou sa dá dohodnúť. je to inak lepšie, hovorím z vlastnej skúsenost, aspoň toho potom nie je naraz veľa. Ale 2. ročník bol dosť náročný na skúšky, hlavne letný smester..uff, ešteže je to za mnou. Máme hlavne a vlastne len písomné skúšky, ja osobne som mala v 2.ročníku 1 ústnu a to z english. Dá sa to zvládnuť, len to chce sebadisciplínu.
Inak tie písomné skúšky sú niekedy o držku, stíhať to je niekedy umenie, treba makať:)
Katarínka1
24.09.09,12:55
ahoj a prosim nevedela by si ako sa mam ospravedlnit ked nemozem prist na prvu prednasku?uz od januara mam na tuto sobotu program..a od zapisu sa snazim skontaktovat s program.manazerom a aj so studijnym odd...studijen odd nevie mi povedat ze komu a ake ospravedlnenie mam poslat(este nemame ani rozvrh takze ani neviem ake predmety budu na prvej prednaske ale len vieme ze bude prednaska) a programovy manazer nereaguje na mail hoci ma na neho teta zo studijneho odkazala...a v sobotu je uz prednaska..bude stacit ak poslem doporuceny list a tam sa ospravedlnim?


neviem, koho máte ako programového manažéra, ale malo by to fungovať tak, že mu normálne napíšeš do mailu ospravelnenie, že z takého a onakého dôvodu sa nemôžeš zúčastniť na prednáške tej a tej, ktorý deň a tak podobne. On / Ona to poznačí do prezenčnej listiny pre profesora, aby to videl. A hlavne to treba poslať, lebo potom by ti to profesor nemusel uznať a nemusel by ťa pustiť ku skúške, ale to ťa nechcem strašiť. myslím, že keď pošleš tú ospravedlnenku, považuj to za vybavené. Prípadne si to vytlač,a potom naďalšej prednáške, na ktorej už budeš, tak sa spýtať program. manažéra, či to dostal / dostala. U nás to fungovalo doteraz tak ako som napísala, stačilo poslať mail a tým je to vybavené. Asi má dotyčný veľa mailov a na takéto asi neodpisujú. len si nájdi kamošov v škole, ktorí Ti potom ochotne dajú informácie z prednášky, aké materiály treba, knihy, čo bude na skúške a tak, hm:) tak veľa šťastia.
PlayBoyBunny
24.09.09,13:05
ahojte je tu nekto kto ide externe do Nz do 1. rocnika? neviete kedy mame prednasky???
ajoj ja idem tam...zevraj v sobotu o 9...ale nevem to na 100%
PlayBoyBunny
24.09.09,14:21
Rozvrhy na školský rok 2009/10 budú zverejnené dnes v noci (24.9.) na stránke vsemvs
anawinka
24.09.09,18:34
chcem sa opytat, spoluziak nema skusku z informatiky z letneho semestra /1.rocnik/, teraz je zapisany do druheho rocnika, a nevie, ci bude moct si tu skusku urobit teraz v zime, alebo bude musiet cakat do leta....a potom mat v lete 3skusky z informatiky?neviete ako to chodi?dakujeme.
atka4
24.09.09,19:24
IKS Prešov, 1. ročník
Začiatok výuky 26.9.09 o 09,00 hod na Obvodnom úrade Prešov, Námestie mieru 2-malá zasadačka, rozvrh zatiaľ nie je
alki
25.09.09,04:00
Katarínka1 ....prosím Ťa a čo sa týka kreditov, ako to funguje, keď napr. z jedného predmetu treba získať 6 kreditov. známkovanie je A-E, príp. FX :) , ale potom si prednášajúči sám určí výšku kreditov?či ako. stále tomu trocha nerozumiem. ďakujem. pekný deň.
bolacka
25.09.09,04:19
neviem, koho máte ako programového manažéra, ale malo by to fungovať tak, že mu normálne napíšeš do mailu ospravelnenie, že z takého a onakého dôvodu sa nemôžeš zúčastniť na prednáške tej a tej, ktorý deň a tak podobne. On / Ona to poznačí do prezenčnej listiny pre profesora, aby to videl. A hlavne to treba poslať, lebo potom by ti to profesor nemusel uznať a nemusel by ťa pustiť ku skúške, ale to ťa nechcem strašiť. myslím, že keď pošleš tú ospravedlnenku, považuj to za vybavené. Prípadne si to vytlač,a potom naďalšej prednáške, na ktorej už budeš, tak sa spýtať program. manažéra, či to dostal / dostala. U nás to fungovalo doteraz tak ako som napísala, stačilo poslať mail a tým je to vybavené. Asi má dotyčný veľa mailov a na takéto asi neodpisujú. len si nájdi kamošov v škole, ktorí Ti potom ochotne dajú informácie z prednášky, aké materiály treba, knihy, čo bude na skúške a tak, hm:) tak veľa šťastia.
no ja som mu napisala uz mail ohladom toho uz v pondelok a pytala som sa tam aj ako mam pocstupovat..doslo mi potvrdenie ze si tu spravu precital(take to automaticke co maily davaju)..no a este dnes to chcem poslat postou normalne doporucene..sice to dojde uz v pondelok ale od pondelka mi neodpovedal program maanazer a studijne oddelenie ani po dvoch urgenciach mi nevedelo pomoct...cize som vynalozila dost casu a sily na risenie...myslis ze to bude ok?
anelly
25.09.09,04:45
Katarínka1 ....prosím Ťa a čo sa týka kreditov, ako to funguje, keď napr. z jedného predmetu treba získať 6 kreditov. známkovanie je A-E, príp. FX :) , ale potom si prednášajúči sám určí výšku kreditov?či ako. stále tomu trocha nerozumiem. ďakujem. pekný deň.
Počet kreditov za uvedený predmet je daný jednoznačne - t.j. ich počet sa nemení a nie je závislý od známky. ALE známka sa už potom započítava do koncoročného priemeru, ktorý je dôležitý v prípade ak chceš ísť ďalej študovať na 2.stupeň. napr. naša škola má podmienku prijatia na Mgr. priemer 1,6. Prajem veľa šťastia, úspechov....
bolacka
25.09.09,04:49
Počet kreditov za uvedený predmet je daný jednoznačne - t.j. ich počet sa nemení a nie je závislý od známky. ALE známka sa už potom započítava do koncoročného priemeru, ktorý je dôležitý v prípade ak chceš ísť ďalej študovať na 2.stupeň. napr. naša škola má podmienku prijatia na Mgr. priemer 1,6. Prajem veľa šťastia, úspechov....
funguje to tak ze ak napriklad pravo ma 6 kreditov..na skuske ak dostanes znamku A, B, C,D,E-ziskas vzdy 6 kreditov..jednoducho si skusku urobila a ziskavas plny pocet kreditov..ale ak dostanes FX-mas kreditov 0 a mozes ist na opravny termin ak este nejaky je.
...ale pozor..ak by si dostavala same E-cka, sice nazbieras dostatok kreditov..ale nemusia ta pripustit na magisterske studium lebo je nedostacujuce prejst s odretymi usami..mala by si sa snazit najhorsie na B a C dostavat znamky:)..aby ak by si chcela ist potom na magisterske nemusela robit "reparaty" z predmetov bakarskeho studia
Katarínka1
25.09.09,05:24
Katarínka1 ....prosím Ťa a čo sa týka kreditov, ako to funguje, keď napr. z jedného predmetu treba získať 6 kreditov. známkovanie je A-E, príp. FX :) , ale potom si prednášajúči sám určí výšku kreditov?či ako. stále tomu trocha nerozumiem. ďakujem. pekný deň.


Alki, počet kreditov je stanovený fixne, podľa obtiažnosti predmetu, to ste určite mali na takom liste A4 na zápise, kde bol komplet zozna predmetov,ktoré budete mať, aj v indexe to určite máš zapísané tak isto:). Podľa výšky kreditov bude potom aj skúška ľahšia či ťažšia. Hodnotenie A-E, príp. to FX vychádza z percentuálneho hodnotenia tvojej skúšky, je to podľa stupnice A = 100-91 bodov resp. %, B= 90-81, C -80-73...atď...najmenej treba mať 60 bodov, alebo %. Ale treba počítať s tým, že každý profesor je "jedinečná bytosť", každý z nich má iný meter na hodnotenie. Niektorí sú naozaj fajn, ale u niektorých sa nedá dovolať spravodlivosti v hodnotení.
Takže profesori si v žiadnom prípade neurčujú sami výšku kreditov, tá je fixná hneď od začiatku tak, aby mal študent potrebný počet kreditov, bolo to min. 54, ale už stačí 48 na prechod do ďalšieho ročníka. K BC štátniciam treba mať 180, preto si treba dať aj volitelné predmety, v 3. ročníku je toho potom menej. ;)
Katarínka1
25.09.09,05:28
no ja som mu napisala uz mail ohladom toho uz v pondelok a pytala som sa tam aj ako mam pocstupovat..doslo mi potvrdenie ze si tu spravu precital(take to automaticke co maily davaju)..no a este dnes to chcem poslat postou normalne doporucene..sice to dojde uz v pondelok ale od pondelka mi neodpovedal program maanazer a studijne oddelenie ani po dvoch urgenciach mi nevedelo pomoct...cize som vynalozila dost casu a sily na risenie...myslis ze to bude ok?

myslím, že si naozaj urobila maximum, aby dostali informáciu, že neprídeš na prednášku. dobre že si si dala to potvrdenie, že prečítal mail. Pre istotu si to nechaj. Ja si myslím, že to úplne stačí, on to zaregistroval a poznačí to do prezenčky, aby si bola ospravedlnená u profesora. prípadne to pošli aj tou poštou a myslím, že to musí maximálne stačiť, keď už nevedia na mail ani odpovedať. dnes sa do školy inak nedovoláš, sú opravné štátnice. Ale progamový manažér to určite má, nemusíš sa báť, myslím, že to bude v pohode, len majú toho teraz veľa kvôli tým štátniciam.;)
alki
25.09.09,05:29
aha, takže takto..ďakujem za objasnenie. :)
bolacka
25.09.09,05:31
nebudem to posielat doporucene lebo prave teraz som poslala program manaz. mail kde bolo to co som chcela poslat postou v prilohe..a precital si to..cize pre man je to uz vec uzavreta..:)
..no a este som sa ta chcela spytat na to ze uplne prva prednaska bude teraz v sobotu, a prve sa bude presnasat zaklady prava..ale ja budem zajtra odcestovana..nemas nejake materialy z prveho rocnika ohladom zakladov prava?a aj program.manazer tam ma davat nejake info..je to nieco co ked nebudem pocut tak uplne vypadnem a nebudem nicomu rozumiet?
PlayBoyBunny
25.09.09,07:22
Nevie náhodou niekto v NZ rozvrh a že kedy začíname...slubili že des už budu na nete ale ...:(
vera81
25.09.09,15:01
Pozri si oficiálnu stránku školy, je tam zverejnený rozvrh.
alki
29.09.09,05:07
ahojte, chcela by som sa spýtať, či už niekto robil skúšku u p. doc. Sysákovej - financie a mena..potrebuje mať všetko od slova do slova z jej kníh?alebo stačí, ak sa naučím, to čo bolo na strednej.vyzerala dosť prísne, tak sa radšej pýtam.:)) pekný dník všetkým.
Katarínka1
29.09.09,06:52
ahojte, chcela by som sa spýtať, či už niekto robil skúšku u p. doc. Sysákovej - financie a mena..potrebuje mať všetko od slova do slova z jej kníh?alebo stačí, ak sa naučím, to čo bolo na strednej.vyzerala dosť prísne, tak sa radšej pýtam.:)) pekný dník všetkým.

Ahoj, ja som mala v 1.ročníku u doc. Sysákovej skúšku z predmetu Financie a mena, je naozaj prísna. je to štátnicový predmet za 6 kreditov, takže aj skúška je adekvátne k tomu ťažšia, ale zvládnuteľná:).
Už v jej výraze na tvári, ako vstúpila do miestnosti išla prísnosť sama o sebe. Nebudem ani hovoriť, ako s nami rozprávala, nechcem ťa strasiť ani nič podobné, lebo viem, aké je to byť prvákom, všetko je nové a neznáme, ale netreba sa vzdať ani sa nechať strasiť. Treba si iba naštudovať poriadne jej knihu. Ale dá sa to zvládnuť, netreba sa vôbec nechať zastrašiť - jedným uchom dnu a druhým von púšťaj zbytočné reči, ona ako aj veľa profesorov sú staré štruktúry, nikde inde nerobili, tak sa vyžívajú v buzerácii študentov. Treba odpovedať na otázky vecne, ale u nej naozaj treba vedieť z jej knihy. Inak otázky na skúšku boli fakt presne podľa knihy, myslím, že inú knihu nebolo treba vedieť.
Tak veľa šťastia:).
boboka16
29.09.09,11:38
Ahojte,

v sobotu máme prvú prednášku z marketingu. Mám si dať vytlačiť texty z CD alebo.... ? poraďte ... inak ak by mal niekto na predaj učebnice pre 1. ročník, tak by som mala záujem.
Nejaké bližšie požiadavky na AJ, my máme prednášku až v novembri a na jazyk by som sa chcela skôr začať pripravovať /odporúčaná učebnica atď./

ďakujem
KIAN
30.09.09,10:29
Ahojte,
som študentka 3 ročníka a po uspešnom ukončení Bc., by som rada pokračovala v štúdiu na inej vysokej škole...neviete mi poradiť, či je to možné?..dik
alki
30.09.09,12:22
No teda, to si ma moc nepotešila, pretože v tej knihe to je tak zložito danné.Ale aj tak dám radšej na Tvoje rady, lebo nebolo by moc povzbudzujúce vyletieť na prvej skúške.:) a máš úplnu pravdu, z jej výrazu ide strašne prísny pohľad, vyhadzovala žiakov za dvere, ak na základnej, alebo strednej škole a neviem čo ešte. a ešte takto, koľko predmetov ste s ňou mali??:)) len informatívne..a to vážne bolo na tej skúške, tak ako nám povedala?že 4 otázky a za pol hodinu odovzdať?fúha, si trúfa..a boli dáke obšírnejšie, alebo iba dáke delenia bánk, alebo čo. a ty ako zvládaš tretí ročník. tuším tretí si písala. dá sa?:) a ďakujem, aj ja držím palce..:)
ASPROWALTA
01.10.09,06:03
;)Kto chodí na externú formu štúdia na VŠEMvs v TN do 1 ročníka?
Mali sme na prvej prednáške Finacie a menu.
napiste rada sa s niekim spoznam :)
Katarínka1
01.10.09,07:11
No teda, to si ma moc nepotešila, pretože v tej knihe to je tak zložito danné.Ale aj tak dám radšej na Tvoje rady, lebo nebolo by moc povzbudzujúce vyletieť na prvej skúške.:) a máš úplnu pravdu, z jej výrazu ide strašne prísny pohľad, vyhadzovala žiakov za dvere, ak na základnej, alebo strednej škole a neviem čo ešte. a ešte takto, koľko predmetov ste s ňou mali??:)) len informatívne..a to vážne bolo na tej skúške, tak ako nám povedala?že 4 otázky a za pol hodinu odovzdať?fúha, si trúfa..a boli dáke obšírnejšie, alebo iba dáke delenia bánk, alebo čo. a ty ako zvládaš tretí ročník. tuším tretí si písala. dá sa?:) a ďakujem, aj ja držím palce..:)


Nechcela som ťa nastrašiť, ale taká je pravda, Sysáková je jedna z najprísnejších profesoriek, aspoň pre nás taká bola. Nám ani neprednášala, predmet FaM nám prednášal veľmi milý a sympatický profesor, externý pracovník Doc. Paulík, ktorý nás ale neskúšal, čo bola škoda. Skúšala práve Sysáková, boli 4 otázky a presne z jej knihy, treba vystihnúť podstatu, už neviem presne aký čas sme mali ale asi 40 min. na 4 otázky, tam treba makať. A nemysli si, ostatné skúšky sú asi podobne časovo, najviac 60 min. Záleží, či sú otvorené otázky alebo testové. Ale na FaM sú otvorené. So Sysákovou sme nič iné nemali, väčšinou učí každý predmet iný profesor.

Inak treba sa učiť poctivo od 1.ročníka, lebo to oceníš potom v 2. a 3. atď ročníku, všetko to na seba nadväzuje a potom už budeš vedieť, že toto si niekde už počula a budeš lepšie chápať súvislosti. Druhý ročník bol veľmi náročný, a to nepreháňam, ale netreba sa vzdávať,všetko sa dá zvládnuť.
Tretí nám len začal, takže zatiaľ v pohode, uvidíme, koľko toho bude:), asi dosť, ešte aj BC práca, konzultácie, skúšky, a potom "veľký tres" v podobe štátnic:).
martina obertova
01.10.09,09:56
ahoj mala by som zaujem o nejake skripta a veci co by mi nejak pomohly ....budem rada ak sa ozves...Mata
atka4
01.10.09,10:07
Nechcela som ťa nastrašiť, ale taká je pravda, Sysáková je jedna z najprísnejších profesoriek, aspoň pre nás taká bola. Nám ani neprednášala, predmet FaM nám prednášal veľmi milý a sympatický profesor, externý pracovník Doc. Paulík, ktorý nás ale neskúšal, čo bola škoda. Skúšala práve Sysáková, boli 4 otázky a presne z jej knihy, treba vystihnúť podstatu, už neviem presne aký čas sme mali ale asi 40 min. na 4 otázky, tam treba makať. A nemysli si, ostatné skúšky sú asi podobne časovo, najviac 60 min. Záleží, či sú otvorené otázky /čo to znamená? popisne o nejakej téme alebo ?/alebo testové. Ale na FaM sú otvorené. So Sysákovou sme nič iné nemali, väčšinou učí každý predmet iný profesor.

Inak treba sa učiť poctivo od 1.ročníka, lebo to oceníš potom v 2. a 3. atď ročníku, všetko to na seba nadväzuje a potom už budeš vedieť, že toto si niekde už počula a budeš lepšie chápať súvislosti. Druhý ročník bol veľmi náročný, a to nepreháňam, ale netreba sa vzdávať,všetko sa dá zvládnuť.
Tretí nám len začal, takže zatiaľ v pohode, uvidíme, koľko toho bude:), asi dosť, ešte aj BC práca, konzultácie, skúšky, a potom "veľký tres" v podobe štátnic:).

Ďakujem.
(a /p.t./ Sysáková skúša vo všetkých IKS ?
d.danka
01.10.09,11:26
ahojte, tak aj ja som nastupila do VSEMVS v Novych Zamkoch. Mam 38 rokov , takze budem si musiet poriadne oprasit vedomosti. Ja by so si rada kupila od niekoho komplet vsetku literaturu. kedze dochadzam z Madarska, ak by mal niekto na predaj cely prvy rocnik...
ankao79
01.10.09,13:48
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť niekoho, kto nastupuje tento rok do 4 ročníka, odbor
verejná správa, aby sa mi ozval. Ja nastupujem do IKS Košice a rada by som
sa podelila o informácie s inými strediskami.
Veď taká spolupráca v priebehu semestra je fakt na nezaplatenie...
môžete sa ozvať aj na email: ankao79@azet
Ďakujem...
alki
02.10.09,03:58
Katarínka1. ja viem, že si ma nechcela strašiť a som Ti vďačná za všetky informácie. ani nevieš, ako to pomôže. :) a dokonca si ma tááák potešila, že doc. Sysáková už nebude, ak prežijem túto skúšku.:))
Pekný deň
Katarínka1
02.10.09,11:23
Ďakujem.
(a /p.t./ Sysáková skúša vo všetkých IKS ?

ahoj,neviem Ti povedať, či skúša všade Sysáková, to fakt neviem.

Čo sa týka formy skúšok:
- otvorené otázky- znamená, že Ti dajú otázku napr. Aké funkcie majú peniaze?...a ty rozpíšeš k tomu, čo si si zapamätala z knihy, z poznámok, z prednášky, treba vystihnúť podstatu,ale treba to aj rozpísať, ale k veci samozrejem.

- tesové otázky (myslím, že to na predmete FaM nebude)...tak tam sa vyberá z možností, môže byť 1 správna,2 správne, 3,4, všetky, žiadna, aj s tým som sa stretla,ale nie na FaM.

6-kreditový predmet je určite formou otvorených otázok.
gabkazabka21
02.10.09,12:25
:D zdravim vas vospolok...

tulam sa po nete a hladam a hladam veci co by sa mi zisli k studiu...Napisane je tu toho hodne len nemam tolko casu prechadzat kazdu stranku tak budem rada ked mi poradite, trebars ma usmernite...

Som prvackou externeho studia a velmi by som sa chcela dopracovat k strankam kde by som si mohla stiahnut texty z prednasok... :o pripadne poradit aku literaturu z kniznice si poziciat, trebars zakupit. Zatial sme mali len regionalnu ekonomiku a polituku.

;) budem rada ak pomozete dakujem moc vopred....
bolacka
02.10.09,13:25
Vsetci co momentalne ste zacali studovat na externom studiu bakalarskom, prvy rocnik-verejna sprava popripade aj podnikanie...na stranke spoluziaci.sk som vytvorila nasu triedu (rok ukoncenia 2012...
..kliknite si na stranku, zaregistrujte sa a na hlavnej stranke kliknite na
1. mesto Bratislava
2.potom Bratislava-vysoke skoly
3.potom VSEMvse
4.potom rok ukoncenia 2012
5. potom Verejná správa- IKS Bratislava, externisti
6. heslo je " Bratislava "
..tam si mozeme vymeniat materialy a informacie..
..ja som bohuzial na prvej prednaske nebola ale na dalsich budem a urcite mnohi zo studia maju kamaratov co su vo vyssich rocnikoch a vedia pomoct s poznamkami a podobne. Budem rada ked sa pridate. Pekny den
Janka Grznarova
04.10.09,09:58
Nechcela som ťa nastrašiť, ale taká je pravda, Sysáková je jedna z najprísnejších profesoriek, aspoň pre nás taká bola. Nám ani neprednášala, predmet FaM nám prednášal veľmi milý a sympatický profesor, externý pracovník Doc. Paulík, ktorý nás ale neskúšal, čo bola škoda. Skúšala práve Sysáková, boli 4 otázky a presne z jej knihy, treba vystihnúť podstatu, už neviem presne aký čas sme mali ale asi 40 min. na 4 otázky, tam treba makať. A nemysli si, ostatné skúšky sú asi podobne časovo, najviac 60 min. Záleží, či sú otvorené otázky alebo testové. Ale na FaM sú otvorené. So Sysákovou sme nič iné nemali, väčšinou učí každý predmet iný profesor.

Inak treba sa učiť poctivo od 1.ročníka, lebo to oceníš potom v 2. a 3. atď ročníku, všetko to na seba nadväzuje a potom už budeš vedieť, že toto si niekde už počula a budeš lepšie chápať súvislosti. Druhý ročník bol veľmi náročný, a to nepreháňam, ale netreba sa vzdávať,všetko sa dá zvládnuť.
Tretí nám len začal, takže zatiaľ v pohode, uvidíme, koľko toho bude:), asi dosť, ešte aj BC práca, konzultácie, skúšky, a potom "veľký tres" v podobe štátnic:).
ahoj,
plne s tebou suhlasim 2 rocnik je brutus treti sa da celkom zvladnut a Sysakova na skuske tiez brutus v nultom uz bola super jej prednaska. Drzim vsetky place vsetkym na tejto skole a hlavne to nevzdavajte pri prvom neuspechu vsetko sa da zvladnut len sa treba ucit a mat pevne nervy.
gabika ka
05.10.09,19:05
Ahoje, chcela by som sa spýtať na knihu od doc. Sysákovej. Je jej názov Úvod do teórie financií a meny, alebo nejaký iný?
A čo tie študijné materiály, čo sme dostávali na CD pri zápise? Stačí, ak sa naučím na skúšku financie a mena z materiálov z tohto CD?
Prosím, poraďte
bolacka
06.10.09,04:09
Ahoje, chcela by som sa spýtať na knihu od doc. Sysákovej. Je jej názov Úvod do teórie financií a meny, alebo nejaký iný?
A čo tie študijné materiály, čo sme dostávali na CD pri zápise? Stačí, ak sa naučím na skúšku financie a mena z materiálov z tohto CD?
Prosím, poraďte
Vsak ta kniha v materialoch na CD je ta ista kniha aku maju v ponuke na stranke VSEMvs....
katarina1305
06.10.09,20:34
ahojte, potrebovala by som nejaké otázky na skušku z Financie a mena, 1semester
dakujem
bolacka
07.10.09,04:14
ahojte, potrebovala by som nejaké otázky na skušku z Financie a mena, 1semester
dakujem
aj ja si prosim tie otazky ak by sa ich podarilo zohnat..kujeeeeem
iveta78
07.10.09,13:01
Mali ste už prednásku z financií?
Standa
07.10.09,16:26
Ahojte, kto z Vás ešte platí školné na základe faktúry vystavenej školou a dáva to do nákladov firmy?
katarina1305
07.10.09,20:20
ahoj janka06 napíš mi prosím tvoj mail. potom ti to vysvetlím....dakujem
alki
08.10.09,04:09
Ahojte. Chcela by som sa iba spýtať, ako boli dané otázky na skúške z predmetu financie a mena...ci tam bol napr. európsky menový systém a trebalo o tom všetko popísať, alebo to bolo tak, že iba nejaké členenie (napr. členenie inflácie). Veľmi by ma potešila Vaša odpoveď. Ďakujem. Pekný deň.
katarina1305
08.10.09,07:40
ahoj chcem sa spýtať boli v teste z FaM aj tie vzorce z tej knihy, alebo čisto len charakteristika.... dik
ASPROWALTA
08.10.09,12:55
Kto chodi EXTER.do 1 r.do TN ?

Financie a mena mame formou testu,ved to na prednaske hovorila ze nam to da formou testu.alebo som zle pocula??????????????:(:(:(:confused:
inak mam testove otazky od jednej dobrej duse ale nemusia tam byt, no urcite tam nebudu:mad: ale aspon priblizne to pomoze.:o

a su z celej jej knihy.takze celu knihu musime vediet.
ASPROWALTA
08.10.09,15:19
Kto chodi EXTER.do 1 r.do TN ?

Financie a mena mame formou testu,ved to na prednaske hovorila ze nam to da formou testu.alebo som zle pocula??????????????:(:(:(:confused:
inak mam testove otazky od jednej dobrej duse ale nemusia tam byt, no urcite tam nebudu:mad: ale aspon priblizne to pomoze.:o

a su z celej jej knihy.takze celu knihu musime vediet.
alki

ak chces napis mi e-mail.
účtovník 007
09.10.09,05:31
Financie a mena je jeden zo základných predmetov. Nešpekulujte, nezháňajte otázky( aj keď aj my sme to robili), ale naučte sa to. Spája sa to s mnohými inými predmetmi a keď nepochopíte FM + VET-ko a iné, budete sa iba mechanicky učiť a trápiť sa.
Dobre sa naučiť FM znamená pred štátnicami nájsť poklad.;)
Denisaxx
09.10.09,06:18
Ahoj , ja chodim teraz do 1.roč. v PO a bola by som rada kedy si mi pomohla v pripade otazok ku niektorým predmetom. Dakujem
boboka16
09.10.09,10:00
ahojte,

ak má niekto na predaj Úvod do teórii financií a meny, VET, základy marketingu. mala by som záujem, ´dakujem
katarina1305
10.10.09,15:02
ahoj...to som nepočula že to bude formou testu....možno preto že som prišla neskôr, takže je to isté????
katarina1305
10.10.09,15:03
poslala by si aj mne tie otázky????? dakujem

alki

ak chces napis mi e-mail.
katarina1305
10.10.09,15:05
poslala by si aj mne tie otazky.....?
dakujeeem

Kto chodi EXTER.do 1 r.do TN ?

Financie a mena mame formou testu,ved to na prednaske hovorila ze nam to da formou testu.alebo som zle pocula??????????????:(:(:(:confused:
inak mam testove otazky od jednej dobrej duse ale nemusia tam byt, no urcite tam nebudu:mad: ale aspon priblizne to pomoze.:o

a su z celej jej knihy.takze celu knihu musime vediet.
abel
10.10.09,15:31
Chodí niekto do Topoľčian?
alki
11.10.09,07:11
skúška z financie a meny určite nebude formou testu..bude formou otvorených otázok. a katarínka mala pravdu, pre všetkých bude najlepšie, ak sa to naučíme a nebudeme vyzvedať, lebo aj tak nám to nepomôže. doc. Sysáková by určite nedala tie isté otázky.:)) takže nič iné nám neostáva, iba učiť sa, učiť sa, učiť sa, aby sme to do toho 16-teho zvládli.. všetkým nám držím palce..:))
gabkazabka21
11.10.09,12:03
ahojte spoluziaci chcela by som vas poprosit ci by ste mi nevedeli poslat poznamky z prednasok z 1 rocnika Integracne procesy v europe, financie a mena, informatika, anglictina aspon nieco dakujem moc :o
gabkazabka21
11.10.09,12:19
mozete rovno na stranku spoluziaci.sk rok ukoncenia 2012 aby mali z toho osoh aj iny nie len ja a par znamich...
ankao79
12.10.09,14:08
Ahojte,
chcela by som touto cestou veľmi pekne poprosiť nejakého dobrého človeka, ktorý je momentálne v 5. ročníku a bol by ochotný mi poskytnúť nejaké materiály prípadne zodpovedať nejaké otázky k niektorým predmetom zo 4. ročníka.
Môžete sa mi ozvať na môj email: ankao79@azet.

Budem veľmi veľmi vďačná.

Vopred ďakujem.
ahava17
15.10.09,19:31
ahojte,

ak má niekto na predaj Úvod do teórii financií a meny, VET, základy marketingu. mala by som záujem, ´dakujem
bobok16, posli mi tvoj email, poslem ti mena a fiancie, neda sa mi poslat ti sukromnu spravu, len teraz som sa registrovala.
gabkazabka21
16.10.09,10:48
ahoj Ahava mohla by si aj mne poslat financie a mena? mail mam na azete pod tymto menom. Neda sa mi tu vlozit mail.Dakujem
gabika ka
16.10.09,16:23
Ahojte všetci, čo ste dnes 16. 10. mali skúšku z financií a meny. Myslím, že nedopadla veľmi dobre, pretože tie otázky zaskočili takmer všetkých. Dúfam, že opravný termín dopadne lepšie
vladino4
16.10.09,18:15
Gabika môžeš napísať že aké otázky boli?
lucik*
17.10.09,14:01
Ahojky gabika ka, mozem ta poprosit poslat mi ake otazky ste mali z financii a meny? :-) my sme mali dnes prednasku ...
ahava17
17.10.09,19:10
Ahojte všetci, čo ste dnes 16. 10. mali skúšku z financií a meny. Myslím, že nedopadla veľmi dobre, pretože tie otázky zaskočili takmer všetkých. Dúfam, že opravný termín dopadne lepšie
ahojky gabika ka, prosim ta, poslala by si mi otazky ake ste mali na skuske z financie a mena???? dakujem
bolacka
18.10.09,06:39
aj mne prosim
ahava17
18.10.09,11:27
ahoj Ahava mohla by si aj mne poslat financie a mena? mail mam na azete pod tymto menom. Neda sa mi tu vlozit mail.Dakujem
mas to tam. pa pa
bolacka
18.10.09,14:59
prosim aj mne na zuzka@nobbi.sk ...dakujeeeeeeeem
Beňuška
18.10.09,16:27
Tie otázky z FaM by sa zišli aj mne. Ak môžeš Gabika ka pošli mi ich. Ďakujem. Mali ste už niekto skúšku z informatiky s Koklesom?
lucik*
18.10.09,16:43
upsss ja som zabudla, gabika ka please posli mi otazky FaM na takacsl atlas sk dakujeeeem :-)
ahava17
18.10.09,17:36
ahojky vsetci, poslala uz niekomu gabika ka tie otazky z FaM ????
bolacka
18.10.09,17:44
ahoj vies mi prosim povedat ako prebiehala prednaska z informatiky a ci mi bude moc chybat ked na nej nebudem?co ste tam riesili? a z coho sa mate ucit na skusku?z nejakej knihy alebo staci z poznamok co odzneju na prednaske?moc si zakladal na tom aby bol kazdy pritomny na prednaske?prosim co napodorbnejsie info mi moc pomoze nakolko nebudem mocst byt na prednaske na informatike lebo budem den po operacii
v.tudlova@zoznam.sk
19.10.09,09:23
ahoj prosim ta poslala by si tie otazky aj mne dakujem.
gabika ka
20.10.09,16:21
Aby som povedala pravdu, tie otázky z FaM sa týkali knihy od doc. Sysákovej. Aj ja som zháňala otázky, ale ako som zistila, vôbec mi to nepomohlo, pretože doc. Sysáková nenechá nič na náhodu a veľmi dobre sa poistí. Ako to bolo v našom prípade. Najlepšia cesta, ako zvládnuť skúšku, je naučiť sa všetky kapitoly, čo obsahuje jej kniha. A buďte naozaj dôslední, pretože je to dosť ťažká skúška. Tak hlavu hore a hor sa do učenia. Nič nie je také zlé, aby nebolo horšie
lucik*
21.10.09,12:53
mmmh gabika,asi tie otazky neprezradi :-(, ono je asi kazdemu jasne a je to aj logicke,ze nebudu tie iste otazky,ide len o to,ze napr. mne by pomohlo vediet ich uz len ako priklad, nech si viem zvolit styl ucenia, inak sa ucim na test a inak na pisomku ... kazdy ma svoj styl ucenia:-)
joko30
22.10.09,06:13
Som študentoku externého štúdiua, IKS Nové Zámky. Prednášku FaM sme mali 17.10 a doc. Sysáková nám dala skúšku na 13.11. čiže 3 týždne. ale aspoň to budeme mať za sebou a nebude toho tak veľa naraz.
mirka1710
22.10.09,07:03
Ahoj mohli by ste prosim vas poslat otazky FaM aj mne? nech viem co ma caka :).... dakujem (mira.mik@pobox.sk)
iveta78
22.10.09,08:15
Mali ste uz niekto prednásku z informatiky? Stací prednáska, alebo je potrebné zhánať knihu?
d.danka
22.10.09,09:24
Ja s a uz pomalicky ucim na skusku z F a M, ale mohli by ste mi napisat z IKS Trencin, vyzadovala pani doc. aj tie vzorce inflacie?? Treba ich presne vediet a popisat ich???
Ja nechapem, preco by sme si nemohli navzajom pomoct, mozno dalsiu skusku bude mat skor nase IKs.
mackabt
22.10.09,10:15
Aké boli otázky z Fam na iks trenčín?
d.danka
22.10.09,10:34
he, no ved to by som aj rada vedela
vladino4
22.10.09,16:23
Ahoje prosím všetkých ktorý máte nejaké skúšky za sebou,;) napíšte otázky ktoré si pamätáte. Iným to pomôže, niektorý si povedia že aj motyka strelí, ale je to lepšie vedieť čo na nás čaká.
anelly
23.10.09,08:39
na tejto škole študujem tretí rok a ako som si všimla, tak najväčšiu diskusiu tu rozpútali študenti prvého ročníka o zháňaní otázok ku skúškam. z vlastnej skúsenosti Vám môžem poradiť, že Vám to nepomôže, zbytočne Vás to pomýli, pretože sa budete orientovať na "získané otázky" a poriadne sa nič nenaučíte. A profesori - boli by ste prekvapený, ovládajú všetky študentské finty, takže zahoďte tú naivitu, že nevedia o "externej komunikácii" medzi študentami a potom jednotlivé otázky medzi strediskami menia. čo sa týka financie a mena, tak dodnes sa "budím zo sna" z tejto skúšky, bola jedna z najťažších! My sme museli vedieť nie len všetko z knihy, ale ja som mala stiahnuté rôzne odporúčané materiály z internetu asi na ďalších 100 strán, pretože na skúške nešlo len o to, či je človek nabiflený, ale či tomu aj rozumie a má všeobecný rozhľad. Takže odporúčam písať, písať, písať všetko čo viete a čo Vás napadne! Držím Vám palce!
bolacka
23.10.09,08:51
anelly a tie materialy by si vedela este niekde vyhrabat?:)ze by sme sa dohodli na cene alebo co?tiez pripadne aj ine materialy:)
d.danka
23.10.09,09:05
Mne napriklad vobec nejde o to sa nepripravit na skusku, ucim sa na nu od prveho dna, lebo viem, ze to potrebujem k dalsiemu studiu. Nejde mi o opisovanie ,robenie tahakov, som dospely clovek a kedze skola stoji nemale peniaze snazim sa tam aj nieco naucit a skolu povazujem za investiciu do buducnosti. Pytala som sa len ako test vyzeral. Ci sa jedna o rozpisovanie otazok, ci len hole farkty- kedze test ma trvat len 20 minut. Je mi uplne jasne, ze pani docentka neda rovnake otazky, sama nam to povedala a povedala nam aj to, ze ziadne pisat a pisat, lebo take omacky ake pisu studenti uz nevladze citat. IKS Trencin mal uplne novu formu testu ako predchadzajuce rocniky- takze chcela som vedie aku.. To je vsetko;
lucik*
23.10.09,13:18
presne ako pise d.danka ... moje slova :-)
abasys
24.10.09,09:04
Mne napriklad vobec nejde o to sa nepripravit na skusku, ucim sa na nu od prveho dna, lebo viem, ze to potrebujem k dalsiemu studiu. Nejde mi o opisovanie ,robenie tahakov, som dospely clovek a kedze skola stoji nemale peniaze snazim sa tam aj nieco naucit a skolu povazujem za investiciu do buducnosti. Pytala som sa len ako test vyzeral. Ci sa jedna o rozpisovanie otazok, ci len hole farkty- kedze test ma trvat len 20 minut. Je mi uplne jasne, ze pani docentka neda rovnake otazky, sama nam to povedala a povedala nam aj to, ze ziadne pisat a pisat, lebo take omacky ake pisu studenti uz nevladze citat. IKS Trencin mal uplne novu formu testu ako predchadzajuce rocniky- takze chcela som vedie aku.. To je vsetko;
no ako dopadla skúška?
mackabt
24.10.09,15:55
Včera sme mali skúšku z FAm u doc Sysákovej -brutus.
Testy mali 4 otvorené otázky a bolo ich asi 30 variantov. Otázky boli úplne zo všetkého -aj podrobnosti .
Napr. Maastrichtské kritéria, jadrová inflácia, medzibankové operácie a úroky, všetky rozdelenia- financie, peniaze, trh atď, operácie na odoberanie likvidity na medz. úrovni, menové agregáty, aktíva, pasíva banky, bilancia, podnikové financie, menový fond, medzinárodné banky, podmienky globalizácie atď- nič iné nezostáva len sa to poctivo naučiť. test trval 20 minút, bolo sa treba vyjadriť presne a stručne:( ale dá sa to zvládnuť:)
ahava17
24.10.09,17:34
Včera sme mali skúšku z FAm u doc Sysákovej -brutus.
Testy mali 4 otvorené otázky a bolo ich asi 30 variantov. Otázky boli úplne zo všetkého -aj podrobnosti .
Napr. Maastrichtské kritéria, jadrová inflácia, medzibankové operácie a úroky, všetky rozdelenia- financie, peniaze, trh atď, operácie na odoberanie likvidity na medz. úrovni, menové agregáty, aktíva, pasíva banky, bilancia, podnikové financie, menový fond, medzinárodné banky, podmienky globalizácie atď- nič iné nezostáva len sa to poctivo naučiť. test trval 20 minút, bolo sa treba vyjadriť presne a stručne:( ale dá sa to zvládnuť:)
noo, ani nevrav, ja už len čakám na výsledky, ale som veľmi prekvapená aké boli otázky..... a nie len ja, po tom, čo sme to dnes preberali, tak viacerí "čumeli" včera :)
alki
25.10.09,06:39
ahojte. chcela by som poprosiť, kto má knihu z predmetu Regionálna ekonomika a politika od Kyjaníčkovej, Ivaničku, či by mi ju nepredal. Bola by som veľmi vďačná, ak by to bolo v priebehu nastávajúceho týždňa.
píšte na adresu: alki2@azet.sk
Ďakujem veľmi pekne.
anelly
27.10.09,06:10
Mne napriklad vobec nejde o to sa nepripravit na skusku, ucim sa na nu od prveho dna, lebo viem, ze to potrebujem k dalsiemu studiu. Nejde mi o opisovanie ,robenie tahakov, som dospely clovek a kedze skola stoji nemale peniaze snazim sa tam aj nieco naucit a skolu povazujem za investiciu do buducnosti. Pytala som sa len ako test vyzeral. Ci sa jedna o rozpisovanie otazok, ci len hole farkty- kedze test ma trvat len 20 minut. Je mi uplne jasne, ze pani docentka neda rovnake otazky, sama nam to povedala a povedala nam aj to, ze ziadne pisat a pisat, lebo take omacky ake pisu studenti uz nevladze citat. IKS Trencin mal uplne novu formu testu ako predchadzajuce rocniky- takze chcela som vedie aku.. To je vsetko;

...ja len k tomu toľko: záleží na tom, kto Vás skúša. My sme nemala doc.Sysákovú.
Peter82
27.10.09,19:07
Zdravím všetkých študentov VŠEMVS.
Tento rok som ukončil úspešne ukončil štúdium na všemvs.
Keďže ďalej nepokračujem mám na predaj rôzne knihy od prvého ročníka,potom každý ročník rozdelenený na 2 semestre poznámkovo /3 veľké zakladače/+plus komplet tri roky /poznámky,materiály na skúšky/na cd.
Knihy sú nepoškodené ,dobrá priehladnosť a z vlastnej skúsenosti mi to dosť pomohlo pri príprave na štátnice ale aj počas celých troch rokov.
Predávam to len komplet.
Ak by mal niekdo záujem ale nejaké otázky ozvite sa mi súkromnou správou
PS:Ďakujem Všetkým čo mi držali palce pri štátniciach 16.6.2009!!!
S pozdravom
exštudent Bc.Peter:) IKS TRENČíN
A ešte jedna rada:nepíšte si tu takto verejne o skúškach:mad:,škodíte si sami sebe!!!
Janka Grznarova
28.10.09,11:22
noo, ani nevrav, ja už len čakám na výsledky, ale som veľmi prekvapená aké boli otázky..... a nie len ja, po tom, čo sme to dnes preberali, tak viacerí "čumeli" včera :)
drzim palce vsetkym prvakom na skusks s FAM jedna dobra rada vsetko co sa naucite sa vam zide na Bc statnice dufam, ze sa vsetkym skuska podari aspon na E aj ked mozno nie na prvy krat. Drzim palce
atka4
28.10.09,13:06
Kúpim učebnicu
Názov: Regionálny rozvoj a regionálna politika
Autor: IVANIČKA, Koloman, IVANIČKOVÁ, Alžbeta

Ďakujem ;). ozvite sa mi prosím na ss
(kúpim aj 2 ks - pre kamošku)
ASPROWALTA
01.11.09,20:45
Kúpim učebnicu Regionálny rozvoj a regionálna politika
Autor: IVANIČKA, Koloman, IVANIČKOVÁ, Alžbeta
Jaja4161
04.11.09,17:25
Ahojte všetci, som druháčka a čaká ma skúška Ústavné právo. Nemal to už niekto? Ako prebiehala skúška?
zuzi248
08.11.09,11:23
cawte, je tu niekto kto uz ma za sebou skusku z predmetu financie a mena v prvom rocniku? ak ano, ozvi sa na email zuzi248@azet.sk diky...;)
Janka Grznarova
13.11.09,21:13
Ahojte,
surne zhanam skripta financny manazment od doc Ninacovej aj na prefotenie
Jana2004
13.11.09,21:21
Mám knihuVšEMVS od Ignáca Prna: Investičná a inovačná politika - posuniem za polovicu, ak má niekto záujem.
Anka42
21.11.09,07:54
Ahojte,
hladam nejaku 4 / 2 semester... ja som 4ročnik v prvom semes.
Neviete náhodou ake ste mali otazky na skuske?? Komnunalna politika ?? pisomna skuska?? Dakujem
Janka Grznarova
21.11.09,19:38
Ahojte,
hladam nejaku 4 / 2 semester... ja som 4ročnik v prvom semes.
Neviete náhodou ake ste mali otazky na skuske?? Komnunalna politika ?? pisomna skuska?? Dakujem
ahoj Anka,
som 4/2 semester IKS Nove Zamky a otazky boli s materialov doc Hamalovej. Forma skusky ustna !!!!!!!!!!! pozri si stranku www.nnp.sk a nasu skkolu a tento predmet mas tam k tomu pomocku
Anka42
21.11.09,20:11
Ahoj Janka Grznarova,
dakujem za stranku. Nevies nahodou presne otazky ake ste mali?? Lebo ja idem pisomne. Nevies nahodou ake davala otazky - čo sa islo na pisomnu skusku.. Konkretne otazky. Dakujem
romikaa
25.11.09,09:01
ahojte ja chodim tiez na VŠEMvs a IKS Cadca 2rocnik chcela by som vas pekne poprosit ci tu nieje tiez niekto kto by bol z druheho alebo 3.rocnika napr aj z inej iks potrebovala by som vediet nieco z informatiky budeme mat v sobotu skusku a viem ze niektorí duhaci uz mali, skuska bola vo forme testuu nepamatate si niekto nieco?Samozrejme ja zas pomozem vam ked budete chciet nejake materialy na skusku.Dakujem mooc
beatam
25.11.09,09:08
ahojte ja chodim tiez na VŠEMvs a IKS Cadca 2rocnik chcela by som vas pekne poprosit ci tu nieje tiez niekto kto by bol z druheho alebo 3.rocnika napr aj z inej iks potrebovala by som vediet nieco z informatiky budeme mat v sobotu skusku a viem ze niektorí duhaci uz mali, skuska bola vo forme testuu nepamatate si niekto nieco?Samozrejme ja zas pomozem vam ked budete chciet nejake materialy na skusku.Dakujem mooc
Ahoj. A nepamätáš sa náhodou aké boli otázky na skúške v 1. ročníku? Čaká ma to o týždeň a mám z toho hrôzu. Radšej by som ešte raz robila FaM. Držím ti palce
Beňuška
25.11.09,09:45
Ahojte. Je tu množstvo debát ohľadom FaM. Naše IKS už má skúšku za sebou. Vychádzajúc z nej, poradím najlepšie ako viem.
Je úplne zbytočné zisťovať aké boli otázky, bolo X verzií a každý mal zadané úplne iné otázky. Všetky však vychádzali z knihy od Sysákovej. V otázkach boli zachytené všetky témy: od financií, MMF, bankovej sústavy, trhov....až po rozpočet. Jedinou radou je naučiť sa to-vedieť z každej témy.

Chcem požiadať ,ak niekto máte nejaký link alebo vzor marketingovej štúdie, aby ste mi pomohli. Nejde mi o úpravu- tá mi je jasná, skôr ma zaujíma obsah a jeho spracovanie. Nejde mi o kopírovanie, ale skôr vidieť vzor, aby som vedela ako na to.

Všetkým študentom VŠEMvs držím palce pri skúškach- nech dopadnú čo najlepšie a opraváky nech sa nekonajú. :)
beatam
25.11.09,13:25
Vďaka Beňuška, ale FaM mám úspešne za sebou. Len som chcela vedieť ako sú postavené otázky na informatike, pretože to nie je moja silná stránka.
Všetko dobré.
romikaa
25.11.09,16:06
okial si ktore iks?nemala si uz informatiku?tiez som druhacka
beatam
26.11.09,08:08
Som prváčka v LC. Som zvedavá, ako sú postavené otázky z informatiky, lebo tá kniha je pre mńa nezrozumiteľná.:eek:
Anka42
27.11.09,17:26
Ahojte,
neviete ake boli otazky? 4 rocnik skuska verejna sluzba prof.Kuril ,?? Bol test alebo otvorene otazky?? Dakujem
Janka Grznarova
28.11.09,21:20
Ahojte,
neviete ake boli otazky? 4 rocnik skuska verejna sluzba prof.Kuril ,?? Bol test alebo otvorene otazky?? Dakujem
ahoj

minuly semester sme mali v 4 rocniku otvorene otazky u prof Kurila
Janka Grznarova
28.11.09,21:22
ahojte

zhanam knihu pracovne pravo Michal Kuril z nasej skoly VSEMvs aj na prefotenie vopred dakujem
krompel
29.11.09,11:50
Ahoj Beatka, ty si aj tu??? neboj sa informatiky, neboj sa nejako len bude a ty to určite zvládneš... :-)))
beatam
29.11.09,12:11
Vitaj na tejto super stránke.:)
natal5
30.11.09,14:38
Ahojte,
neviete ake boli otazky? 4 rocnik skuska verejna sluzba prof.Kuril ,?? Bol test alebo otvorene otazky?? Dakujem
dal nam desat otvorenych otazok, ale bolo to minuly semester ale
uz si ich nepamätam
natal5
30.11.09,14:42
ahojte

zhanam knihu pracovne pravo Michal Kuril z nasej skoly VSEMvs aj na prefotenie vopred dakujem
Ja uz tu knihu mam ale som z Cadce, ale da sa už kupit stoji 19,50 EUR, nam ju doniesla nasa manazerka, tym ktori sa u nej nahlasili, mali ste uz financnu kontrolu, ako to prebiehalo
študentkavs
02.12.09,18:22
ahojte, kto ste už mali skúšky z informatiky 1.ročník?
AdkaPOP
02.12.09,20:25
Ejha, ale sa obávame tej informatiky, čo???
Všetkým držím palce, nech to dobre dopadne!!!
Janka Grznarova
03.12.09,21:58
Ja uz tu knihu mam ale som z Cadce, ale da sa už kupit stoji 19,50 EUR, nam ju doniesla nasa manazerka, tym ktori sa u nej nahlasili, mali ste uz financnu kontrolu, ako to prebiehalo
Ahoj,

finanacnu kontrolu mame den po prave tak to mame vesele a vraj fin kontrola je ustna. Mam nejake materaily tak ak chces posli mail. Knihu na Kurila uz mam z BA. Nevies o niekom kto mal opravny u Janosovej fin. manazemt ver spravy ci presli vsetci na opravaku lebo aj to ma este caka. dik J
študentkavs
04.12.09,10:27
ahojky mám na Teba veľkú prosbu, pamätáš sa či ste robili v 1r seminárku z marketingu? ide o vylepšenie konkrétnej verejnej služby... prosím prosím odpíš mi a porad ako to mám vypracovať lebo s tým neviem pohnúť. dakujem!!!!!!
natal5
04.12.09,14:04
ahojky mám na Teba veľkú prosbu, pamätáš sa či ste robili v 1r seminárku z marketingu? ide o vylepšenie konkrétnej verejnej služby... prosím prosím odpíš mi a porad ako to mám vypracovať lebo s tým neviem pohnúť. dakujem!!!!!!
neviem ako to funguje teraz, lebo ja chodím už do 4.r., ale mi sme si mali otvoriť nejakú firmu alebo organizáciu a všetky odprednášané témy z marketingu sme mali aplikovať na kontrétnom príklade napr. propagácia - ako by som propagovala firmu - reklama, inzeráty, internet .... kontrétny návrh z praxe, treba si niečo vymyslieť. Pri vylepšení verejnej služby napr. otváracie hodiny na úradoch teraz sú tri dni, potom päť dni príp. sobota
nesrine
06.12.09,12:02
ahojte,

je niekto z vás štvrták - ZS v nejakom IKS okrem nové zámky, aby sme si mohli posielať informácie a materiály zo skúšok. ďakujem a čaute
študentkavs
06.12.09,14:15
neviem ako to funguje teraz, lebo ja chodím už do 4.r., ale mi sme si mali otvoriť nejakú firmu alebo organizáciu a všetky odprednášané témy z marketingu sme mali aplikovať na kontrétnom príklade napr. propagácia - ako by som propagovala firmu - reklama, inzeráty, internet .... kontrétny návrh z praxe, treba si niečo vymyslieť. Pri vylepšení verejnej služby napr. otváracie hodiny na úradoch teraz sú tri dni, potom päť dni príp. sobota
dakujem!!! aspon za inšpiráciu :-)
nesrine
06.12.09,18:50
ahoj ty chodíš do 4 ročníka? a z ktorého strediska si? Ja som štvrtáčka posunutého ročníka, teda teraz máme zimný semester. ja som z IKS Nové zámky
Zuzana68
07.12.09,06:41
Ahoj Nesrine, ak chceš ozvi sa mi cez SS ja som v 4.ročníku 2.semester v Čadci.
Zuzana
nesrine
07.12.09,18:48
OK potom sa ozvem ďakujem, nakoľko som nanovo zaregistrovaná SS môžem poslať až za 5 dní
nesrine
07.12.09,19:24
alebo ak môžeš a chceš napíš mi súkromný mail, kde by sme mohli pokecať o škole
marcelr261
13.12.09,22:02
Ahojte ja som z IKS LC mohli by sme navzájom spolupracovať.Kto by mal záujem može mi napísať.Ďakujem
lucik*
15.12.09,15:05
Ahojky,

chcem sa opytat ci uz mal niekto skusku z Integracnych procesov v EU (1.rocnik) s Matusovou? Ako to prebiehalo? dakujem za kazdu odpoved vopred :)
Janka Grznarova
02.01.10,18:41
temy seminarok s marketingu sa menia kazdy rok vyucujuci vedia o tom, ze existuju diskusie kde sa vymienaju informacie. Takze,si treba sadnut a potrapit sa s tymi seminarkami nie je to nic stasne a pomoze to v dalsom studiu a zivote. Drzim vsetkym prvakom palce
brbloš
08.01.10,06:32
ahoj neviem či mám na mysli to isté ale my sme mali skúšku takého typu že sme boli rozdelení po 4 až 5 do skupiny, mali sme dve hod. na spracovanie nejakého problému, podla materiálov, ktoré prof. doniesla a jeden o tom hovoril pred celou triedou. a všetci sme mali A. to bola tá najlepšia skúška.
fridi
08.01.10,16:22
Ahojte, ja som 1. ročník IKS Dunajská Streda tie integračné procesy ma tiež zaujímajú, hlavne nejaké materiály k tomu keby niekto mal...a ďalej ako to vyzerá na skúške z práva?
iveta78
10.01.10,20:04
Ahoj, my sme už mali integračné procesy, skúška bola v pohode, dostatok času :-) otázky boli vybraté z tých 50 otázok, z minulého roku rôzne variácie testov
iveta78
10.01.10,20:07
Právo treba dostatočne vedieť nie je čas na veľké premýšľanie, ale na skúške boli len veci z prednášky.
fridi
11.01.10,16:06
Vďaka za informácie
benkova.zuzana
14.01.10,12:29
právo bolo fajn, ja chodím na IKS Čadca, skúšku som spravila na prvýkrát čo bolo pre mňa prekvapením lebo som si prečítala len to čo diktoval na prednáške zo dva razy ak budete potrebovať materiály ozvyte sa:)
benkova.zuzana
14.01.10,12:40
ahojte, kto ste už mali skúšky z informatiky 1.ročník?
na prvom termíne informatiky som nebola ale vela ľudí vyhodili kvôli ťahákom, nedalo sa opísať, takže by som to ani neskúšala. Viem že tam boli schémy komunikačného procesu a samozrejme teória...držím palce :) My to máme teraz v sobotu 16.01.
študentkavs
16.01.10,19:21
ahojte, je tu niekto z iks Trenčín 1.ročník?
ozviete sa !!! súrne!!!
Janka Grznarova
16.01.10,19:39
zufalo hladam a budem povdacna kazdemu kto mi posle materialy a da typ ako sa ucit a uspesne zvladnut skusku z pracovneho prava zhanam akekolvek materaly okrem zakonnika prace a knihy zaklady pracovneho prava pre VSEMvs. dakujem vopred vsetkym
Petra13
18.01.10,15:29
Ahojte, mal už niekto skúšku z VET 1. ročník?? Aké boli otázky? Dík
fridi
18.01.10,17:07
Ja budem mať v VETka teraz v piatok, keď ti to stačí tak ti ich pošlem
leona68
19.01.10,17:39
Rovnováha firmy v podmienkach nedokonalej konkurencie, charakterizuj monopol, a resp. bolo vypísať čo je dokonalá konkurencia, alebo tabuľku, ktorú na prednáške kreslila, Ekonomický rast a posun hranice produkčných možností.
Graf rovnováha v podmienkach monopolu, ostatné si nepamätám.
Veľa šťastia, skúška bola náročná, je potrebné sa dostatočne pripraviť a porozumieť tomu.
iveta78
20.01.10,06:09
Ja budem mať v VETka teraz v piatok, keď ti to stačí tak ti ich pošlem
Držím palce :-)
Petra13
20.01.10,13:34
ok, díki veľmi pekne
fridi
20.01.10,16:26
Držím palce :-)

Díky veď sa uvidí... :))
zofia461
21.01.10,09:40
Ahojte. Prosím Vás viete mi napísať nejaké informácie ohľadne skúšky regionálny rozvoj a regionálna politika s Čajkom. Mali by sme ju mať koncom januára. Ako prebieha. Ďakujem
fridi
21.01.10,17:19
Ide to celkom dobre, dá 4 otázky a treba napísať čo všetko o tom vieš...
zofia461
21.01.10,19:35
Lucik* vieš mi napísať email nedajú sa mi písať súkromné správy. Dám ti viac informácií
zofia461
21.01.10,19:38
mi sme mali VETku začiatkom januára. Mali sme 10 testových otázok a dve rozpisovacie. Ak mám pravdu povedať tie rozpisovacie neboli ťažké ale test ten bol zabijak. U nás väčšinou všetci tipovali
Alžbet
26.01.10,12:13
kto už mal skúšku z VET-ka? AKé boli otázky? Veľmi by mi to pomohlo...dík
Alžbet
26.01.10,12:14
a aké boli tie rozpisovacie?
beatam
26.01.10,13:44
a aké boli tie rozpisovacie?
Rôzne kombinácie makro a mikroekonomie. Napríklad technologické optimum firmy + hospodárska politika a typy politiky alebo rovnováha firmy v podmienkach nedokonalej konkurencie+ekonomický rast a spôsoby merania. A dalšie kombinácie, takže len sa to musíš naučiť. Dalo sa to zvládnuť, nad testovými musíš rozmýšľať, kto sa učil a rozumie tomu, nemá problém. Dalo sa to zvládnuť v pohode, ale treba sa pripraviť.
Držím ti palce.:)
majulka0811
26.01.10,16:29
Ahojte a nahodou informatiku ste este nemali?? ja musim ist na opravny termin, netusite ake otazky ste mali alebo ake by mohli byt? dakujem za kazdu odpoved
beatam
26.01.10,16:50
Ahojte a nahodou informatiku ste este nemali?? ja musim ist na opravny termin, netusite ake otazky ste mali alebo ake by mohli byt? dakujem za kazdu odpoved
Z toho, čo je v učebnici. Ja viem, že je toho veľa...ale...:)
Jedna z otázok na opraváku napr.bola operačné systémy a prostriedky podporujúce osobnú informatiku.
zuzula406
26.01.10,20:12
Dobry den,

chcela by som sa informovat ohladom VSEMVS v Bratislave EXTERNOU FORMU. Pred 5 -mi rokmi som zmaturovala. Momentalne by som mala zaujem ziskat aspon prvy stupen vysokoskolskeho vzdelania. Docitala som sa o tejto skole v novinach, avsak na stranke som nenasla nejak vela informacii. Kedze vidim ze na tomto ddiskusnom fore je asi dost studentov, chcela by som sa popytat na niektore veci o skole.
V prvom rade este nie su zname kriteria na prijatie. To ze beru vsetkych bez prijmacok znamena ze je jedno aky som mala priemer na strednej, alebo je v minulych rokoch bola nejaka hranica, alebo ta hranica sa urci az neskor. Este by som chcela vediet ako je to s prednaskami ci su nejake povinne lebo na stranke som sa dozvedela len ze su v sobotu a ich cas, ci je povinne chodit na kazdu. Dalej by som sa chcela spytat ohladom samotneho studia, co si myslite o skuskach, ci studium vyzaduje nejak extra vela casu, alebo sa daju skusky zvladnut aj popri zamestnani. A na zaver kolko stoji semester studia na externej forme v Bratislave.

Vopred Vam dakujem za odpovede, za kazdu ktora by mi mohla pomoct pri rozhodovani ci ist alebo nie dalej studovat.
majulka0811
28.01.10,14:30
ake ste mali otazky z regionalnej????
ASPROWALTA
29.01.10,06:53
Prosím vás, kde je táto škola v BA ?
ako sa tam dostanem ak pôjdem vlakom?

prosím ak niekto vie napíšte

Dakujem
majulka0811
01.02.10,10:45
Prosím vás, kde je táto škola v BA ?
ako sa tam dostanem ak pôjdem vlakom?

prosím ak niekto vie napíšte

Dakujem

Ahoj, ides na opravny z Informatiky 3.2?? ak hej tak idem aj ja...a vobec sa v BA nevyznam, odkial pojdes a ako?ja idem vlakom z Levic... mohli by sme sa na hlavnej stanici v Bratislave stretnut a isli by sme spolu, uz som zistila trolejbus, ktory nam tam pojde...
kate1976
02.02.10,08:28
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či mal už niekto ÚSTNU SKÚŠKU s INVESTIČNEJ A INOVAČNEJ POLITIKY v 4. ročníku v zimnom semestri a ako prebiehala ? Díky....
majulka0811
02.02.10,15:55
Ahojte, vedel by mi niekto povedať či existuje taká možnosť z informatiky u Romanovej, že ak sa nepodarí spraviť skúšku v zimnom semestri, že sa dá spraviť aj v letnom?? či to zvykla povoliť, keďže ju máme aj v letnom semestri...
anelly
03.02.10,11:53
Ahojte, vedel by mi niekto povedať či existuje taká možnosť z informatiky u Romanovej, že ak sa nepodarí spraviť skúšku v zimnom semestri, že sa dá spraviť aj v letnom?? či to zvykla povoliť, keďže ju máme aj v letnom semestri...

P.Ing.Romanová je jedna z najserióznehšich vyučujúcich. neviem v ktorom si ročníku, ale skúšky zo zimného do letného semestra sa dajú preniesť(posunúť), ide len o to ako to zvládneš, lebo v lete sa to potom nakumuluje. treba sa kontaktovať so svojím programovým vedúcim alebo cez starostu triedy, ktorý majú kontakt s vyučujúcim. u nás si tiež niektorý robili v letnom semestri skúšku aj zo zimného naraz
anelly
03.02.10,12:15
Dobry den,

chcela by som sa informovat ohladom VSEMVS v Bratislave EXTERNOU FORMU. Pred 5 -mi rokmi som zmaturovala. Momentalne by som mala zaujem ziskat aspon prvy stupen vysokoskolskeho vzdelania. Docitala som sa o tejto skole v novinach, avsak na stranke som nenasla nejak vela informacii. Kedze vidim ze na tomto ddiskusnom fore je asi dost studentov, chcela by som sa popytat na niektore veci o skole.
V prvom rade este nie su zname kriteria na prijatie. To ze beru vsetkych bez prijmacok znamena ze je jedno aky som mala priemer na strednej, alebo je v minulych rokoch bola nejaka hranica, alebo ta hranica sa urci az neskor. Este by som chcela vediet ako je to s prednaskami ci su nejake povinne lebo na stranke som sa dozvedela len ze su v sobotu a ich cas, ci je povinne chodit na kazdu. Dalej by som sa chcela spytat ohladom samotneho studia, co si myslite o skuskach, ci studium vyzaduje nejak extra vela casu, alebo sa daju skusky zvladnut aj popri zamestnani. A na zaver kolko stoji semester studia na externej forme v Bratislave.

Vopred Vam dakujem za odpovede, za kazdu ktora by mi mohla pomoct pri rozhodovani ci ist alebo nie dalej studovat.


- pred rokmi bola podmienka na prijatie bez skúšok priemer do 2,00 . Kto mal veľký záujem a nebol prijatý mohol napísať odvolanie a myslím, že vo väčšine prípadov bolo vyhovené pozitívne.
- neviem ako v iných strediskách, ale u nás sú prednášky povinné, t.j. chodíme do školy aj keď sme PN. Kto nemôže prísť môže sa ospravedlniť, ale za neúčasť zväčša musí napísať seminárnu prácu na tému, ktorú určí vyučujúci
- ja mám veľmi náročnú prácu, dieťa, ktoré je často choré a chodím externe do školy. Aby som niekoho vyviedla z omylu - ak si školu platíte, tak to neznamená, že skúšky Vám dajú zadarmo. Poviem to asi takto, kto si ide robiť školu iba pre titul a stačia mu E, tak si podľa mňa veľa námahy nedá, ale kto chce z toho aj niečo mať, tak mu to zaberie čas, sebazaprenie a odriekanie, ale toto podľa mňa platí bez rozdielu na akú VŠ by si išla študovať
- neviem presne koľko stojí externe štúdium v BA, dovolím si len tipovať cca 500 - 600 € /semester
- prajem Ti správne rozhodnutie. študovať určite treba. (ja som už zo strednej 15 rokov vonku). Myslím, že to celkom rozšíri obzor vedomostí, stretneš nových ľudí, nové kontakty...Prajem veľa šťastia.
Monika1018
02.03.10,14:28
Ahojte, ja mám v pláne podať si prihlášku na všemvs. Ale má trochu obavy, ako je to s akreditáciu?neviete niekto? lebo jedna známa, čo tam chodí mi hovorila, že sa vraví niečo o tom že by sa táto škola mala premenovať na vyššiu strednú školu... počuli ste o tom?
Alka27
03.03.10,12:20
ahoj Monika, ináč aj ja si chcem dať prihlášku na túto školu, tiež by som chcela vedieť ako to je s tou akreditáciou...ináč kde do ktorého IKS si chceš podať prihlášku? ja do PO alebo KE...
Monika1018
04.03.10,15:09
No ja by som si chcela dať do Čadce,ale ozaj neviem čo mám spraviť. Asi počkám, veď prihlášky sa možu dat až do 31.júna , ale aj tak neviem ci sa dovtedy nieco dozviem. Tá moja znama bola z toho rozčúlena, plati sa tam dost penazi a ide sa to premenovat na vyssiu strednu skolu??? to hadam nie
Monika1018
04.03.10,15:20
A minuly tyzden radil nejaky odbornik na vs a na otazku ohladom vsemvs odpovedal: "Dobry den, tato vysoka skola este nema ukoncenu komplexnu akreditaciu a tak nie je mozne zodpovedne povedat ci ma alebo nema problem s akreditaciou. Podla mojho osobneho nazoru bude mat narok na udelovanie bakalarskeho titulu, ale ci bude mozne poskytovat aj magisterske studium a v ktorych studijnych programoch je otazne." ale na jeho osobny nazor sa spoliehat nemozem...
B-I-A-N-U-L-I-K
06.03.10,17:24
ahojte, som z IKS prešov, 3.ročník, nemohli by sme si vymeniť adresy a pokecať ohľadom školy???
Alka27
19.03.10,07:04
ahoj, ja by som o tejto škole z tebou podebatila,aj o IKS Prešov, rada sa dozviem niečo nové, a čo ma čaká:)
môj mail:allybe@centrum.sk

ozvi sa, budem rada..
adams
29.03.10,23:30
Ahojte, chcela by som si podat prihlasku na vsemvs IKS Presov... predomnou tu niekto napisal, ze sa prihlasky podavaju o konca juna... ale na stranke skoly som sa docitala len o termine do 31.3. ... tak ako to je s tym terminom?
anka287
01.04.10,17:09
ahojte, mal uz niekto test z Matlakom pravo? 4 rocnik?? dakujem
anka287
01.04.10,17:16
ahojte, pisali ste uz test 4 rocnik? verejnoprospesne subjekty??
Janka Grznarova
02.04.10,11:23
ahojte, mal uz niekto test z Matlakom pravo? 4 rocnik?? dakujem
ozvi sa mi na mail jenny.grznar@gmail.com dam ti viac info
zofia461
06.04.10,18:08
Ahojte. Študujem 1.ročník na všemvs v Lučenci. Teraz máme mať skúšku z podnikového hospodárstva s Neumannovou. Prosím Vás mal už niekto s ňou skúšku ak áno mohli by ste mi povedať niečo bližšie. Ďakujem
vladino4
07.04.10,18:30
Ahoj zofia461 mala si už skúšku z Angl. alebo Infor.
zofia461
08.04.10,12:20
Zatiaľ ešte nie. Ani nemáme ešte termín.
vladino4
08.04.10,13:58
Zatiaľ ešte nie. Ani nemáme ešte termín.
Napísala by si dáky email na teba prosííím. Pokecali by sme o skúškach ktoré nás čakajú.:rolleyes:
anka287
09.04.10,09:12
ahojte, mal niekto test z prava 4 rocnik?? Matlák. Dakujem
Monika z MT
09.04.10,10:42
Ahojte, prosím Vás je tu niekto druhák - bakalárske štúdium. Ja som IKS Čadca.
Ivina 1
11.04.10,14:34
ahojte, mal niekto test z prava 4 rocnik?? Matlák. Dakujem

Ahoj Anička, aj mňa čaká skúška s doc. Matlákom. Nejdeme náhodou spolu?
maťaťa
12.04.10,09:42
Ahoj Monika, ja nie som druháčka ale dala som si prihlasku na tuto skolu do cadce a nemozem nikoho najst z okolia ziliny. Hladam blizsie info o studiu. Dakujem
LucinkaKNM
12.04.10,12:36
ahojte. všetci mi hovoria, že keď pôjdem na túto školu, tak budem prechádzať iba vďaka dochádzke, keďže sa tam platí také školné. no podľa toho, čo tu čítam, to vyzerá dosť náročne. ako nečakala som žiadne ulievanie, ale väčšina ľudí berie súkromné školy ako školy, na ktorých sa zadarmo rozdávajú tituly. 26. septembra máme 1. prednášku a trocha sa toho už aj bojím. ale na druhej strane, keď som sa už na to dala, tak to nejako dobojujem. :) a ďakujem všetkým, ktorí už študujú za príspevky. aspoň sa mi "prváčikovia" lepšie zorientujeme. aj keď tie negatívne sa až tak dobre nečítajú. :) a ak budete mať čas, tak prosím napíšte niečo bližšie o štúdiu, myslím ako prebiehajú skúšky, či je viac ústnych, alebo písomných. ďakujem vopred. pekný deň.
Ahoj alki, ja som teraz prváčka na VSEMvs ale IKS Čadca. Presne ako si písala, že si čakala, že to bude ľahšie, keď je také školné, aj ja som si to myslela. Ako nie je to úplne jednoduché, ale zasa dá sa to v pohode zvládnuť. Sú predmety, na ktoré sa musíš poriadne pripraviť a sú aj také,ktoré si stačí niekedy len prečítať. Stačí si len zistiť zo starších ročníkov,čo si môžeš pri ktorom profesoroovi dovoliť. Nemusíš sa toho vôbec báť. Čo sa týka skúšok,tak my sme mali zatiaľ len písomné,lebo nás je cez 120,tak by z toho profesori asi zbláznili skúšať každého. Tak držím palce :)
maťaťa
12.04.10,14:23
LucinkaKNM ty si prvacka v Cadci?Ja som si len dala prihlasku cakam co mi pride. Neviem ci ma vobec zoberu.ako to vsetko funguje?Da sa to zvladat? Si externa alebo denna?
Petra13
12.04.10,19:23
Ahojte, mal už niekto skúšku s Kurilom, Pracovné právo 1. ročník? Aký je? dík za odpoved
LucinkaKNM
13.04.10,09:35
LucinkaKNM ty si prvacka v Cadci?Ja som si len dala prihlasku cakam co mi pride. Neviem ci ma vobec zoberu.ako to vsetko funguje?Da sa to zvladat? Si externa alebo denna?
ahoj maťaťa, no som externe, v Čadci ani nie je možnosť študovať na dennom štúdiu. Dá jasné, že sa to dá,ako som už spomínala niečo je ťažšie,niečo ľahšie. Ale nie je to strašné, úplne v pohode. No a sú tam skúšky vo forme písomiek,takže sa dá si aj pomôcť (ťaháky) len musíš vedieť,pri kom si to môžeš dovoliť. Keby si niečo potrebovala,ozvi sa..tak držím palce
LucinkaKNM
13.04.10,09:40
Ahojte, mal už niekto skúšku s Kurilom, Pracovné právo 1. ročník? Aký je? dík za odpoved
ahoj, no ja som mala teraz v sobotu.. bol úlne v pohodičke najmä jeho veta: "aspoň sa tvárme,že to vieme a neodpisujeme" ešte pred písomkou. Ak vám dal okruh otázok,tak ti stačí len to,nič iné nedával. A ty si ešte nemala skúšku z Podnikového hospodárstva alebo Marketingu v letnom semestri?
maťaťa
13.04.10,10:49
LucinkaKNM prosim ta este ako casto sa tam chodi?Na kolko hodin?
Petra13
13.04.10,12:41
ahoj, no ja som mala teraz v sobotu.. bol úlne v pohodičke najmä jeho veta: "aspoň sa tvárme,že to vieme a neodpisujeme" ešte pred písomkou. Ak vám dal okruh otázok,tak ti stačí len to,nič iné nedával. A ty si ešte nemala skúšku z Podnikového hospodárstva alebo Marketingu v letnom semestri?
Ďakujem Ti . áno, dal nám nejakých 28 otázok, skoro všetko ZP. Aj Vám dal ten istý okruh otázok? Takže dal priamo niečo z tých otázok? Ja som mala skúšku ešte len z informatiky. O 2týždne budeme mať z PH. Vy kedy?
beatam
13.04.10,15:40
Ďakujem Ti . áno, dal nám nejakých 28 otázok, skoro všetko ZP. Aj Vám dal ten istý okruh otázok? Takže dal priamo niečo z tých otázok? Ja som mala skúšku ešte len z informatiky. O 2týždne budeme mať z PH. Vy kedy?
Ahoj. Informatika bola náročná?
Petra13
14.04.10,10:08
Ani nie, celkom sa do dalo zvládnúť. Keď robievaš s excelom, to je predmet, na ktorý sa nemusíš bifliť, len si precvičiť nejaké príkladíky.


Ahoj. Informatika bola náročná?
študentkavs
14.04.10,11:04
ahojky a z ktorého iks si? môžeš mi prosím povedať aj aké príklady to boli?
durikika
15.04.10,07:48
Ahojte kúpim knihu Teória a prax hospodárksej politiky od Vincúra použitú.
Som z BA
Mikolajova
15.04.10,08:40
Ahoj, mam tu knihu kolko chces investovat?
LucinkaKNM
15.04.10,09:35
LucinkaKNM prosim ta este ako casto sa tam chodi?Na kolko hodin?
viesco to záleží ako mozu asi daní učitelia a koľko musí byť odučených za semester hodín..my chodievame soboty + v tento semester myslím, že to boli aj 2 piatky, ale v zimnom to bolo asi 4 alebo tak nejak..no a soboty bývajú od 10:00 do 17:00, ale záleží od profesora, lebo väčšinou nás pustia aj skôr. No a piatky od 13:00 do 19:45, ale v zimnom to bolo inak, nie celý deň ako teraz.
LucinkaKM
15.04.10,10:13
Ďakujem Ti . áno, dal nám nejakých 28 otázok, skoro všetko ZP. Aj Vám dal ten istý okruh otázok? Takže dal priamo niečo z tých otázok? Ja som mala skúšku ešte len z informatiky. O 2týždne budeme mať z PH. Vy kedy?
Ahoj,my ešte nemáme presný dátum na PH, no nám dal 10 otázok,ale aj s tým ZP je to viac... No jasné,len z toho, nič iné nedával.. no ja už mám za sebou Bankovníctvo EU, informatiku, Teóriu rizika a teraz aj Právo..
leona68
15.04.10,12:11
Ahoj,my ešte nemáme presný dátum na PH, no nám dal 10 otázok,ale aj s tým ZP je to viac... No jasné,len z toho, nič iné nedával.. no ja už mám za sebou Bankovníctvo EU, informatiku, Teóriu rizika a teraz aj Právo..

Ahoj. To už máš toľko skúšok, alebo prednášok za sebou?
maťaťa
15.04.10,13:53
Lucinka dakujem moc.Ked budem nieco potrebovat tak sa ozvem.
študentkavs
15.04.10,20:39
ahojky prosím napíš mi aké ste mali príklady z excelu na informatike... dakujemmm
zofia461
16.04.10,05:58
Prosím ťa ako prebiehala písomka z Teórie rizika ja ju mám mať na budúci týždeň. Dík
LucinkaKNM
19.04.10,09:48
Ahoj. To už máš toľko skúšok, alebo prednášok za sebou?
ahoj, no už toľko skúšok.. :)
študentkavs
20.04.10,08:23
Lucinkaknm môžeš mi prosím poslať súkromnu správu s mailovou adresou? chcela by som si s tebou vymeniť nejaké informácie ohladom skúšok dakujem!!!
durikika
20.04.10,08:51
Mikolajova Ahoj no ako nová stojí cca tých 14-15€ za koľko ju ponúkaš?
LucinkaKNM
21.04.10,07:50
Lucinkaknm môžeš mi prosím poslať súkromnu správu s mailovou adresou? chcela by som si s tebou vymeniť nejaké informácie ohladom skúšok dakujem!!!
ahoj, viesco nechce mi to, ked píšem prijať mailovu adresu..tak skús mi napísať svoju a ja sa ti ozvem, hmm? :)
Janka Grznarova
23.04.10,18:20
Ahojte kúpim knihu Teória a prax hospodárksej politiky od Vincúra použitú.
Som z BA
Ahoj,
Mam Teoriu a prax hospodarskej politiky od Vincura ak chces ozvi sa na mail jenny.grznar@gmail.com som uz 5 cka teda 2 cka na druhom stupni a predpokladam,ze mi uz tato kniha nebude treba inak ani na Hospodarsku politiku u Tokarovej som ju nepotrebovala myslim je to 2 rocnik Bc studia letny semester. Inak nieco som davala na www. nechodim na prednasky .sk pod logo vsemvs. ale kludne sa ozvi dohodneme sa na cene aj tak sa chcem zbavit co najviac skrip kedze koncim co neviediet aspon dufam
Janka Grznarova
23.04.10,18:25
predam rozne skripta z nasej vsemvs ky od 1 az do 5 rocnika informacie na maily jenny.grznar@gmail.com
xmafia
24.04.10,17:40
Ahojte, ja som prvacka v IKS Nove zamky, my sme mali pravo pred tyzdnom a bola to katastrofa lebo zo 110 studentov spravilo len asi 12.....
Petra13
26.04.10,10:56
Ahoj, už ste mali teóriu rizika? Prosím Ťa, mohla by si mi napísať aké boli otázky? Podnikové hospodárstvo ste náhodou ešte nemali? My máme za dva týždne. Ďakujem
anka287
27.04.10,10:58
Ahojte,
mal uz niekto FINANCNY MANAZMENT S Ninačovou???? 4.ročník LS.
Ďakujem
Alžbet
29.04.10,11:52
Prosím Vás písal niekto seminárnu prácu z predmetu Komunikácia s verejnosťou na tému Komunikácia vybraného mesta resp.obce s občanmi? ak áno, tak bola by som rada, ak by ste mi poskytli niejaké info....ako mám tú prácu písať....ďakujem

Alžbet
xmafia
29.04.10,15:14
Ahoj, teoriu rizika sme este nemali a ani podnikove hospodarstvo. Na to sa akurat ucim bude 7.5.
anka287
30.04.10,07:18
Ahojte,
mal uz niekto obchodné právo ?? Nemáte vypracované otázky?
JUDr. Pospech. Ja som z BA 4 ročník LS.

Ďakujem
Peter82
03.05.10,08:37
Predám knihy všemvs od 1 do 3 ročníka aj poznámky + štátnicové otázky.
Vypracované seminárky a otázky.Je to všetkého riadna kopa.končil som 06/2009.
stačí sa ozvať.
anka287
06.05.10,10:47
Ahojte,
mal uz niekto obchodné právo ?? JUDr. Pospech. Ja som z BA 4 ročník LS. Prípadne materiál?

Ďakujem veľmi pekne.
zofia461
10.05.10,12:30
Ahojte. Nemali ste komunikáciu s verejnosťou s Mgr. Kohuťárom? Máme mať s ním v piatok skúšku. Dík
anka287
15.05.10,15:07
Ahojte,
mal uz niekto verejne rozpocty ?? s prof.Strazovskou? Ja som z BA 4 ročník LS.

Ďakujem veľmi pekne.
fem
01.06.10,10:04
Ahoj Peter82, ja budem teraz v septembri začínať 1.ročník ext.štúdia na VŠEMvs, IKS Trenčín, manažment malých a stredných podnikov, a potrebujem kúpiť knihy, môžeš mi poslať zoznam tých, ktoré ponúkaš + cenu?Ďakujem.
LucinkaKM
08.06.10,10:31
ahojte, nie je medzi vami niekto, kto sa na VSEMVS preradil z odboru: verejná správa na manažment podniku? lebo ja sa chystám,ale musím si poslať žiadosť a neviem žiadny vzor nájsť na nete, tak keby ste niekto mali, prosím pošlite mi to v súkromnej správe.. vopred ďakujem :)
anka287
09.06.10,14:14
ahojte,
mal už niekto skúšku Verejné rozpočty? Neviete aké boli otázky? (Stražovska). 4.ročník LS Ďakujem
toptom
09.06.10,19:57
Keď som pred 3.rokmi zakladal túto tému, ani ma nenapadlo, že tak relatívne rýchlo a bez väčších problémov zvládnem nároky kladené na absolventov tejto vysokej školy. S radosťou a s trochou hrdosti Vám môžem oznámiť, že dnes, t.j. 9.6.2010 som úspešne ukončil štúdium obhajobou bakalárskej práce a štátnou záverečnou skúškou. Spolu so svojími spolužiakmi oddnes môžem používať titul Bc. Verím, že svoj cieľ dosiahnete i Vy, ktorí ste sa rozhodli študovať na tejto VŠ. Všetkým Vám držím palce a prajem veľa úspechov.
nikol1
10.06.10,06:08
Gratulujem!!!!!!!!! Mňa čakajú štátnice budúci rok ale už na Mgr.
Monika1018
10.06.10,06:25
Ja som si podala tiez prihlasku na tuto skolu, ale dozvedela som sa ze vyska skolneho sa opat zvysi o 100 eur a preto sa chcem opytat vsetkych ktori tam studuju ci to stoji za tie peniaze a ci ste v tejto skole spokojni