toptom
01.08.07,22:05
Zdravím!
Práve som bol prijatý na externú formu štúdia na VŠEMvs v Zlatých Moravciach. Chcel by som, aby sa mi prihlásili absolventi uvedenej školy a poinformovali ma o priebehu štúdia atď. Zároveň hľadám študentov tejto školy z okolia Topoľčian. Maturoval som pred 25 rokmi a vzdelanie si dopĺňam pre uplatnenie v zamestnaní. Najväčšie obavy mám z AJ, maturoval som totiž z ruštiny a angličtinu ovládam jedine z bežného okolia.
anelly
02.08.07,05:41
Zdravím, som na tom podobne. Prijali ma na tú istú školu ale ja som si vybrala Trenčín. Držme si palce. Asi si vyberiem angličtinu, ktorú som sa predtým neučila(na strednej som mala RJ a FJ, ale viete ako sa za komoušou učilo. Ja som z Partizánskeho, možno si navzájom pomôžeme, ak sa to bude dať časovo.
renatka.zem
02.08.07,05:44
Ja som čerstvá absolventka VŠEMvs v Bratislave - v konzultačnoinformačnom centre v Trenčíne. Neviem čo konkrétne ťa zaujíma o priebehu štúdia, ale neboj sa toho s študuj, ja mám 42 rokov a zvládla som to v pohode. Samozrejme na skúšky sa treba pripraviť, ale dá sa to...niektorá bola ľahšia, niektorá ťažšia, ale záleží aj na tom kde pracuješ, aké máš záujmy a ako vieš svoje doterajšie vedomosti použiť v prípade potreby. A čo sa týka angličtiny, ja som nemčinárka, po anglicky som nevedela povedať ani ako sa volám, ale pomohla mi dcéra, nejaká literatúra, cédéčká s angličtinou a ešte som si pridala kurz pre začiatočníkov tu v TN na jednej strednej škole a skúšky som spravila, dokonca vraj až moc dobre na úplnú začiatočníčku, tak len odvahu a prajem veľa úspechov.
toptom
02.08.07,11:08
Ďakujem za povzbudivé slová. Budem i naďalej sledovať tieto stránky a v prípade potreby (svojej alebo Vašej) sa ozvem. Zatiaľ veeľká vďaka.
Jozef I
08.08.07,10:59
Renatka.Zem a ako prebiehala bakalárska skúška? Len obhajuješ bakalársku prácu alebo skúšali aj z ostatných predmetov? Bolo to písomne či ústne? Vôbec si to neviem predstaviť. Ďakujem za odpovede.
renatka.zem
08.08.07,11:39
My sme mali obhajobu bakalárskej práce + odpovedať na tri okruhy otázok: ekonómia, manažment a ekonomika verejného sektora. Napr. manažment bol zložený z otázok :základy manažmentu, finančný m., marketing m., personálny m.
Komisia bola 5členná a otázky sme si ťahali z kopy, teda 3 otázky, z každého okruhu po jednej a odpovedalo sa ústne. Otázky môžem poskytnúť, keby si mal záujem na tvoj mail. Ak chceš ozvi sa na ss. Bola som pripravená tak, že keby som si bola čokoľvek vytiahla , bola by som vedela, tak hovorím, že to šlo...ale niektorí aj neurobili, neviem v čom mali problém, v septembri ich čaká opravák. Len odvahu a študuj...
inuš
09.08.07,07:41
Hovoríte o VŠ ekonomiky a manažmentu verejnej správy v Bratislave? Je to súkromná VŠ? Lebo ja som sa chcela prihlásiť tiež na Trenčín, ale nejak som prespala termín. Platí sa okolo 30 000,- Sk za ročník. To čo píšete mi dodalo odvahu prihlásiť sa na rok do školy, lebo tiež mám školské lavice daleko za sebou. Len som chcela vedieť, či je to tá istá súkromná škola, kde som chcela ísť aj ja. Vopred ďakujem za odpovede.
renatka.zem
09.08.07,08:35
inuš, myslím, že ešte sa dá prihlásiť aj tento rok, veď na túto školu berú bez prijímacích skúšok, skús sa poinformovať na študijnom oddelení školy alebo priamo cez programového manažéra pre TN.
účtovník 007
09.08.07,10:02
Pozri tu:
http://www.vsemvs.sk

Treba si tam zavolať, minulý rok brali prihlášky až do konca augusta. A hlavne netreba štúdium odkladať o rok.
anelly
10.08.07,12:54
inuš, môžeš si dať prihlášku ešte do konca augusta a podľa mojich informácií ťa do Trenčína vezmú s otvorenou náručou (priemer do 2,00). Keď si zavoláš na študijné oddenie do Blavy, sú veľmi zlatý a ochotný. Potom napíš ako si dopadla a možno sa tam stretneme. Inak zápis je 28.8.
ucetni_fantozzi
10.08.07,15:46
renatka a co druhy stupen? akreditaciu vraj nemaju...
inuš
13.08.07,08:01
akreditáciu nemajú pre druhý stupen ešte udelenú, ale bude to onedlho /povedali mi v Bratislave ked som tam volala/. Inak prihlášky berú len do 15.08.2007 - hovorím tak, ako mi bolo povedané na študijnom oddelení VŠEMvs v Bratislave. Takže idem vyplnať prihlášku do Trenčína. Ahojte:--- :---
Mikolajova
13.08.07,08:29
Pozor na tú akreditáciu lebo ja som teraz v 2. ročníku idem do 3. a nám to tvrdia od začiatku. Je možné, že ju ani nedostanú, ktovie, ale treba aj s tým počítať, že je tu aj tá možnosť.
renatka.zem
13.08.07,08:47
Zatiaľ nemajú, sľubujú nám to už tri roky, neviem, či ju vôbec získajú..."je to vo hviezdach" ale dá sa pokračovať aj na iných školách, ktoré majú akreditáciu...ja zatiaľ čakám, lebo ani Trenčianska univerzita nemá na tento odbor ani nič príbuzné. Treba to sledovať ako sa to vyvinie, určite by som chcela pokračovať.
ucetni_fantozzi
13.08.07,17:19
no ved prave, ked akreditaciu neziskaju, co budu robit cesrtvi bakalari? a dalsia vec je, neviem aku ma ta skola povest - ci teda studenti hlasiaci sa napriklad na EU nebudu odsuvani na druhu kolaj...

co sa ziskania akreditacie tyka, neviem ako je to realne, terajsia garnitura nie je velmi naklonena sukromnemu skolstvu...
toptom
13.08.07,19:16
Možno by bolo dobré, keby sa ohlásil niekto, kto má s touto školou nejaké skúsenosti, prípadne aká povesť predchádza túto ustanovizeň atď...
renatka.zem
14.08.07,07:40
O povesti tejto školy sa zatiaľ veľmi nedá hovoriť, pretože tento rok sme boli jej prví bakalári a až čas ukáže ako nás budú ostatné školy rešpektovať v prípade, že by sme išli pokračovať na nejakú inú. Ale myslím si, že je to aj o vedomostiach aké študent preukáže na skúškach a to už nie je úplne len vizitka školy ale aj študenta...každý z nás je iný...
Zo získaním akreditácie tejto školy na druhý stupeň štúdia nie som optimista, lebo naozaj dnes sa moc nepraje súkromným školám...
ucetni_fantozzi
14.08.07,08:17
renatka a aka je tvoja dalsia vizia? ved semester o chvilku zacina... ides na EU? alebo si das pauzu a budes cakat, ako sa to na vsemvs vyvinie?
inuš
14.08.07,08:24
Myslíte si , že po ukončení I.stupňa by som mohla pokračovať na hociakej VŠ a dorobiť si II.stupeň, alebo len si nájsť školu, ktorá má velmi podobný odbor. Pretože každá škola má iné študijné predmety. Nemáte skúsenosti ako to prebieha? :--- :--- :---
renatka.zem
14.08.07,09:50
Ja si dávam pauzičku, ale nie celkom, idem sa venovať zase trošku jazykom (nemčina a angličtina) na jazykovej škole tu v TN (ako predtým, než som začala chodiť na VŠ) a budem čakať ktorá škola dostane akreditáciu. Pre mňa je prijateľná VŠEMvs alebo TNUNI. Na iné školy nechcem ísť z dôvodu dochádzania. Pokiaľ sa ide pokračovať druhý stupeň na inú školu ako sa vyštudoval prvý, tak sa robia také skúšky (neviem presný názov) - to vlastne preskúšajú tie predmety, ktoré sme my nemali a boli na škole na ktorú sa hlásiš. Predtým býva príprava na tieto skúšky, vraj sa to dá zvládnuť. Každá VŠ má o tom info na svojich web stránkach. Pekný deň vám všetkým ...a užívajte si ešte posledné dni prázdnin
layla
14.08.07,11:09
ja tiez chodim na spominanu skolu, priamo do BA, ale na denne. co sa tyka tej akreditacie - tak ani sama rektorka sa k tomu vyjadrit nevedela. iba nam oznamuju, ze sa na tom pracuje...
Katarínka1
14.08.07,12:05
zdravím všetkých. Takisto ma prijali na VŠEMvs- stačilo mať priemer maturitného vysvedčenia do 2,00, neskôr to zmenili na 3,00:). Tiež mám rešpekt pred štúdiom, kedže ako mnohí z Vás, budem chodiť na externé štúdium - po práci sa učiť+piatky a soboty v škole. Ale veľmi ma potešila absolventka (42 ročná), ktorá je o trošku dlhšie zo strednej školy ako ja a zvládla to úplne v pohode. Veľmi obdivujem každého, kto to zvládne popri zamestnaní a ešte aj sa stíha venovať rodine. Určite je to aj o podpore okolia a rodiny (partnera a detí). Takže všetkým, ktorí sa chystajú študovať, či už na VŠEMvs alebo na inej VŠ tento rok ako ja, držím palce.
Prajem príjemný deň.
toptom
14.08.07,16:58
A kam Ťa prijali?
Katarínka1
15.08.07,10:44
odpoveď pre toptom - prijali ma na VŠ ekonómie a manažmentu verejnej správy.
Katarínka1
15.08.07,10:49
odpoveď pre manušu - je mi ľúto, neumožňuje mi poslať odpoveď na súkromnú správu, takže odpovedám tu. Na stránke www.vsemvs.sk sú všetky potrebné informácie, ale čo viem, tak prihlášky prijímali do 31.7.2007. Prípadne tam skús zavolať na študijné oddelenie, určite Ti budú vedieť povedať, či ešte môžeš poslať prihlášku. Tú si potom môžeš stiahnuť z www.minedu.sk (stránka Ministerstva školstva), kde je časť o vysokých školách a tam si treba nájsť prihlášku, vyplniť. Treba si dať overiť maturitné vysvedčenia, ja som si dala všetky zo strednej školy. Priemer máš pekný, postačuje, teraz bolo do 3,00:). Poplatok za prijímacie konanie je Sk 1.000,--. Školné je podľa mesta. My tu v Bratislave platíme za semester 19.850,--Sk, mimo BA sa platí 15.850,- , trošku nespravodlivé, ale čo už. Keby si potrebovala info, kľudne napíš. Prajem veľa úspechov. K.
toptom
15.08.07,12:14
Otázka pre Katarínka1 - prijali Ťa na denné alebo externé štúdium? Ja som chcel vedieť, kde Ťa prijali, v akom meste? Trochu sme sa nerozumeli.
Katarínka1
15.08.07,12:51
Prepáč Toptom:), asi som si stála na kábliku. Prijali ma do Bratislavy a na externé štúdium - odbor Verejná správa.
anklar
15.08.07,14:21
inuš, myslím, že ešte sa dá prihlásiť aj tento rok, veď na túto školu berú bez prijímacích skúšok, skús sa poinformovať na študijnom oddelení školy alebo priamo cez programového manažéra pre TN.
Renatka, hlásiť sa dalo iba do konca júla. To ale už iste vieš. Renatka, ja by som sa Ťa rada spýtala: je predmetom aj účtovníctvo? Z toho mám väčšiu hrôzu ako zo zubára. Ak treba aj účto, tak sa tam bud. rok neprihlásim.
inuš
16.08.07,05:10
Tak som to urobila. Včera som si podala prihlášku na externé do Trenčína. Až dostanem odpoved o prijatí alebo neprijatí, tak sa ozvem. Dúfam, že mi to vyjde. Prihlášky prijímali do 15.08.2007 a včera bol posledný den, tak mi to dúfam uznajú. Ozvem sa ako som dopadla. :)
betty123
16.08.07,08:37
Ahojte, ja som tiež študentka VŠEMvs v Dunajskej Strede, v seprt. už som tretiačka. mala by som jeden problém, neviete náhodou ako môžem získať vypracované otázky terajších tretiákov, ktorý už absolvovali BC skúšky? Otázky, už mám, začala som ich vypracovávať, len takto popri práci je to veľmi náročné, a aspoň by som mala pomôcku, aj keď na škole povedali, že budeme mať zmenené otázky.
renatka.zem
16.08.07,09:18
Anklar, ako už písala anuš, dalo sa prihlásiť aj v auguste, treba si len zavolať na študijné, ak nemajú moc záujemcov berú prihlášky až do začatia semestra. A k tej otázke účtovníctva: Je tam myslím, že dva semestre (teda aj dve skúšky), ale neboj sa toho, tiež nie som účtovníčka a dalo sa to, to boli len úplne základy aby človek pochopil podstatu účtovníctva a získal akési všeobecné vzdelanie aj v tejto oblasti - ako absolvent ekonomickej vš si to jednoducho vyžaduje. Dokonca aj môj syn (teraz bude tretiak) tieto skúšky nakoniec zvládol, hoci jednu až na druhý krát, a on mal z toho úplne guláš (pýtal sa ma že to aké sú čísla, kam to má účtovať a také veci...)pre troche chcenia to určite zvládneš (vyučujúci bol super) a na ukľudnenie ti môžem povedať že sú tam oveľa horšie predmety, z ktorými sa určite viac potrápiš, ale len odvahu, veď koľkí to zvládli, prečo by si to nezvládla práve ty? Veľa úspechov prajem...
anklar
16.08.07,10:26
Renatke na príspevok č. 31:
Ahoj, Renatka!
Nie, nie, Renatka, nebude to tak, ako tvrdíš. Nebude z anklára účtovník. Skôr napadne v pekle sneh, než ako by som si ja dokázala osvojiť účto.
Ja som už raz chodila na účtovnícky kurz. Mali sme veľmi dobrú lektorku z Ek. univ. Keď videla aké mám z toho mindráky, prestala ma trápiť a v dobrom zmysle ma ignorovala. Dodnes mám z toho cukatúru ak sa stretnem s niekým z kurzu. Aj tak ti však ďakujem za prianie. Aj ja ti želám veľa úspechov vo všetkom.
asdfg
16.08.07,19:59
ahoj renatka aj ja chodím na vsemvs ,prosím mohla by si mi poslať tie otázky čo ste mali na bakal.skúške www.esprit111@azet.sk (http://www.esprit111@azet.sk)Ďakujem IVA
betty123
17.08.07,07:12
Renakta.zem, chcela by som ťa poprosiť, či by si mi nemohla preposlať vypracované otázky čo ste mali na bakalárske skúšky, mne by to veľmi pomohlo, alebo by si mohla poradiť, kde ich môžem získať. Ja už dobredu sa bojím od BC skúšky. keby si to posielala tak na túto adresu allianz22@azet.sk. dopredu ďakujem za informáciu. ďakujem
Sany
17.08.07,07:25
Zatiaľ nemajú, sľubujú nám to už tri roky, neviem, či ju vôbec získajú..."je to vo hviezdach" ale dá sa pokračovať aj na iných školách, ktoré majú akreditáciu...ja zatiaľ čakám, lebo ani Trenčianska univerzita nemá na tento odbor ani nič príbuzné. Treba to sledovať ako sa to vyvinie, určite by som chcela pokračovať.
Ja len chcem upozorniť, že napr. EU v Bratislave neumožňuje pokračovať v magisterskom absolventom VŠEMVS...aspoň mám takú informáciu od jednej záujemkyňe. Vraj kvôli matematike ( nie je povinná na VŠEMVS), na ktorej si na EU tak zakladajú a je často kameňom úrazu mnohých študentov....aj keď nechápem, prečo je tá matematika pre EU taká dôležitá....
Iva001
18.08.07,15:04
Tiež študujem ne tejto vysokej škole a posledného augusta máme zápis do tretieho ročníka. Trochu sa obávam štátnic a obhajoby bakalárky, ale dúfam, že to zvládnem. Ja som so školou spokojná. Občas sa síce vyskytnú nejaké problémy, ale to je asi na každej škole. A už sa neviem dočkať stretnutia so spolužiakmi. Tá akreditácia pre druhý stupeň zaujíma aj mňa a ak sa to nepodarí tak druhý stupeň skúsim na niektorej inej škole, kde sa študuje verejná správa.
inuš
24.08.07,18:06
Tááááááááák a je to tu. Prijali ma na všemvs - konzultačné stredisko Trenčín. Dúfam, že to zvládnem a nesklamem seba a aj najbližších, ktorí ma podporujú. Až niekoho prijali taktiež do Trenčína, ozvite sa prosím vás, rada by som šla na zápis s niekým. Totiž vliezť po 12 rokoch do "jamy levovej" ........... . Proste by mi to dodalo troška odvahy. Prajem Vám krásny večer a príjemný víkend. :o :o
Renaultka
24.08.07,23:11
Čaute všetci prijatý vysokoškoláci na VŠEMVS
Ja som niekde medzi I. a II. ročníkom na IKS Bratislava -externé štúdium. Tiež som do jamy levovej vliezla po 13 rokoch aj zo závažím (partner a 2 deti). Netreba si robiť stres. Keď si nájdete ten správny systém na učenie a budete si vzájomne pomáhať tak ani nebudete vedieť ako ten prvý ročník ubehne.
Matusik
31.08.07,08:41
no čafte študenti...takže ja som sa taktiež dala ukecať na Všemvs...IKS TN, no už teraz mám akúsi "depku" ako to budem zvládať...predsa mám už 12 rokov od strednej, prácu, dieťa...a málo času...no noci to istia...už to vidím...ale veeeeľmi sa teším na nový okruch známich...spolužiakov...tak v októbri...PAPA. A všetkým držím palčeky....
Matusik
31.08.07,09:12
Renatka, asi je to drzé, ale mohla by som aj ja poprosiť o tie vypracované otázky? Ak sa rozhodneš potešiť ma tak vopred vrelá vďaka. Moja adresa : usko@zoznam.sk
Pekný dník:-)
toptom
31.08.07,20:23
Ahojte!
Keď som zakladal túto tému, netušil som, že bude mať taký ohlas. Som rád, že sa k nám pridávajú ďalší a ďalší. Teší ma, že sme spoločne "vyprovokovali" niekoľkých budúcich, vlastne už plnohodnotných študentov ekonómie a manažérov. Hovorím o plnohodnotných študentov, pretože v týchto dňoch sa z nás stávajú majitelia indexov. Ja osobne som bol na zápise medzi prvými a to v pondelok v Zlatých Moravciach. Dojmy mám zatiaľ zmiešané, maturoval som niekedy v minulom storočí, tuším v roku pána 1982. No dúfam, že sa to zohľadní, pretože ináč ... Tiež sa teším na nové spolužiačky - tento rok maturovala i moja dcéra a ide ďalej externe, takže som zvedavý, čo bude hovoriť na svojich nových spolužiakov, myslím tých bradatých ...
Ale keď už sme sa dali na boj (a nieje to boj lacný), musíme v y d r ž a ť ! Aspoň tri roky. ;) ( mimochodom tie otázky a vypracované odpovede by ma potešili a ukludnili - toptom@pobox.sk )
Takže ešte raz užime si posledné voľné véékendy. A píšte o svojich pocitoch a skúsenostiach. Denne sledujem Vaše reakcie. Váš TOPTOM.
Ivett.m
04.09.07,16:05
Ahojte,tiez som bola prijata externe na VSEMvs v ZM. Som z LV,a hladam niekoho na spolocne dochadzanie do ZM. Uz sa tesim a dufam,ze to zvladnem.:)
Ivett.m
04.09.07,16:13
Poprosila by som i ja daku dobru dusicku aby mi poslala vypracovane otazky i odpovede,urcite by mi to pomohlo.Tak vopred dakujem.
ivett.l@zoznam.sk
Renaultka
08.09.07,18:20
Ahojte spolužiaci
Chcela by som Vás poprosiť o informácie hlavne tých čo už máte po zápisoch kedže ja mám zápis do II.ročníka v IKS Bratislava až v sobotu 15.09.2007. Je pravdou, že školné za letný semester sa bude platiť už najneskôr do 30.11.2007 a nie do 15.01.2008 ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch?
Je tiež pravda, že by sa malo platiť za rektorský termín ak nespravíme skúšku v riadnom termíne alebo v opravnom termíne. Aká bude cena rektorského termínu? Viete mi niekto tieto novinky potvrdiť alebo vyvrátiť horím zvedavosťou týždeň je ešte dosť dlhá doba kým to zistím na zápise.
betty123
10.09.07,06:27
Ahojte, ja už mán zápis zasebou. Už som tretiáčka, je to pravda, ďaľšiu splátku treba zaplatiť do 30.11.2007, ďalej viem, že za stratu indexu sa platí 5000,- Sk ( pri novom vydaní). Ináč to čo je pre mňa zaujímavé, že ja som nedostala žiaden dodatok k zmluve, že školné za letný semester treba uhradiť skôr, čo je pre veľmi čudné, lebo potom ako to môžu vyžadovať? aj ostatný to mali takto?
inuš
10.09.07,11:55
No ja som zapísaná do I.ročníka a ja mám v zmluve, že školné sa platí vopred na celý škol. rok - teda na oba semestre som musela zaplatiť hned ešte pred zápisom a doklad o zaplatení im predložiť. Zdá sa mi to nefér, nakolko ked sa rozhodnem štúdium prerušiť alebo nedajbože neurobím skúšky semestrové a "vyhodia" ma, tak peniaze za II. semester mi nevrátia.
Ivett.m
10.09.07,17:14
Ahojte,ja som ties bola dobrovolne-nutena uhradit oba semestre uz pri zapise.Takze je to nefer.:mee: Na ostatnych skolach studenti platia az ked postup do dalsieho roc. maju isty. Alebo zapisu sa do dalsieho roc. ,a predchadzajuci zaplatia az po uspesnych opravnych skuskach. A tak by to malo byt. Takze ked nechceme prist o prasule ,treba to zvladnut.:D
toptom
10.09.07,19:25
Ahojte! Ja som dokonca doporučeným listom požiadal rektorku o možnosť uhradiť školné v dvoch splátkach, vždy pred začiatkom semestra, nakoľko som nezamestnaný, žiaľ žiadnu odpoveď som nedostal. Keď som sa na to telefonicky spýtal na študijnom oddelení (pretože v kancelárii rektorky mi to nikto nebral), vraj s tým rektorka nesúhlasí. Ale oficiálna odpoveď (a ani žiadna neoficiálna) neprišla. A to na zápise pani rektorka bola osobne a vôbec sa k tejto téme nevyjadrila. Takže nám nezostáva nič iné, iba makať, makať, makať (hlavou samozrejme)!
Renaultka
10.09.07,21:12
Toptom, moja spolužiačka v I.ročníku požiadala rektorku tiež o úhradu školného v splátkach a jej odpoveď bola tiež negatívna vzhľadom k tomu, že ak by jej to umožnili tak by vznikol precedens a museli by vyhovieť aj ďalším. Ale, držím palčeky pri štúdiu a želám veľa, veľa, veľa štastia pri získavaní práce.
Renaultka
10.09.07,21:27
Ahojte, ja už mán zápis zasebou. Už som tretiáčka, je to pravda, ďaľšiu splátku treba zaplatiť do 30.11.2007, ďalej viem, že za stratu indexu sa platí 5000,- Sk ( pri novom vydaní). Ináč to čo je pre mňa zaujímavé, že ja som nedostala žiaden dodatok k zmluve, že školné za letný semester treba uhradiť skôr, čo je pre veľmi čudné, lebo potom ako to môžu vyžadovať? aj ostatný to mali takto?

Betty123, tiež je to pre mňa dosť čudné, lebo keď som si prečítala zmluvu medzi mnou a školou, tak som našla len ustanovenie v ktorom si nárokujú len zvyšovať výšku školného ale nikde ani zmienku o tom že by mali právo resp. nárok zmeniť termín úhrady školného ten je v zmluve presne ošetrený.
členka
16.09.07,19:29
Pozdravujem všetkých študujúcich na všemvs -na všetkých iks.
Na stránke externých študentov tejto šloly v Bratislave http://www.info-vs.com/1r/index1.html

je usmernenie k téme do kedy treba zaplatiť školné za letný semester.
Oficiálnu správu v tomto podaní som však nepočula. Malo by to byť pre všetkých študentov na všetkých IKS rovnaké. Aj my v Prešove vieme, že len do 31.11.2007 .:confused:
betty123
24.09.07,16:14
ahojte, už je zverejnený rozvr na www.vsemvs.sk
Katarínka1
25.09.07,07:39
Pozdravujem Vás všetkých. Ano, je pravda, že školné je potrebné uhradiť do 30.11.2007, avšak programový manažér nám na zápise povedal, že kto tú možnosť nemá, je potrebné uhradiť najneskôr do 15.1.2008, ale v tento deň už musia byť peniaze na účte VŠEMvs. Budem sa to snažiť uhradiť čo najskôr, aby nevznikol nejaký problém.
Všetkým študentom držím palce.
Prajem krásny deň.
Ip1
25.09.07,08:55
Dobrý deň prajem, som milo prekvapená, aké pozitíva sa píšu o spomínanje škole. Ja som jej čerstvý absolvent a bolo nás viac, ktorí povedali, že nikdy viac. Mali sme to asi o to ťažšie, že naša zodpovedná za IKS bola svojimi inteligenčnými schopnosťami pod bod mrazu a komunikovala s nami, ako keby sme teraz vyšli zo základnej školy. Arogancia, drzosť nepoznala hranice, ale na zaplatení školného si potrpela na čas, ako náhodou niekto nemal doklad, tak musel sa prepadnúť od hanby, ako ho zhodila, (zabudli ste doklad? len keď ste si šminky nezabudli! a takéto názory, aj keď veková hranica študujúcih bola myslím od 18 - 5x, ale bolo to jedno, správanie bolo pod úroveň, a ak máte takú nadriadenú 3 roky, a chodí Vás informovať o skúškach a iných info, tak znechutí Vám tak náladu, že si pripadáte ako nejaký sopliak, po ktorom môže každý zjapať bez príčiny, ináč príčina sa vždy našla. Ale nehľadiac na našu IKS šéfku sa vyštudovať dalo, aj keď vládol chaos, sťahovali nás myslím za 1. ročník 3x, a čo sa týka skúšok, tak stalo sa aj to, že skúška mala byť ráno, ale pokojne bola až po obede, po prednáške, otázky na skúšku sme dostali pár dní pred skúškou, čo sa dá povedať aj o záverečných skúškach, otázky sa menili myslím, že 2 - 3x, no jednoducho predstavovali sme si to ináč. A čo je kameňom úrazu, tak práve tá akreditácia, bude, bude.... a nie je. Na iných školách každý chce rozdielove skúšky, takže teraz sa nemáte kde uchytiť, pretože, všetky školy už majú po skúškach, a nám ešte v marci pokojne tvrdili, že akreditáciu získajú na papieri práve v spomínanom mesiaci.Tak berieme to zavádzajúco. A čo sa týka hodnotenia skúšok, tak, aj keď sme mali celý rad rovnako písomnú skúšku, hodnotenie bolo rôzne, asi podľa krasopisu, no fakt je to ťažké zvládnuť školu, ktorá prednáša piatky a soboty už len z dôvodu toho, ža zamestnaný má to o to ťažšie, že piatky si musí rezervovať dovolenky, aj keď niekedy sa to jednoducho pri tímovej práci nedá, dovolenkové obdobie atď, súkromné firmy neumožňujú voľno na štúdium a príslušné skúšky, ktoré tomu zodpovedajú, a dobre vieme, že nárok na dovolenku máme 20 - 25 dní, čo je úboho málo. A ešte k štátniciam, termín štátnic sme sa dozvedeli asi ani nie mesiac pred nimi a konkrétny deň týždeň vopred, čiže asi tak. Nechcela som Vás odradiť, len som chcela Vás uviesť do obrazu, že aj také veci sa stávajú v dnešnom svete.
Ivett.m
25.09.07,11:06
Fuha,takze sa mame na co tesit. Uvidime po par dnoch, potom okomentujeme,ci si ziska sympatie,a ci naopak...Tak sobota sa blizi...papa
Matusik
26.09.07,08:49
No zdravím všetkých študentov :cool: . Takže už v sobotu začíname...no na prvý deň sa teším, horšie to bude asi ďalej-no nechám sa prekvapiť. No čo sa týka toho školného...ja som sa zapísala na IKS TN a musela som zaplatiť školného na celý rok:mee: a to som volala s kamoškou, ktorá je taktiež na IKS TN, ale ide do 2.ročníka a ona platila iba zimný semester...takže asi škola nemala peniažky a od nováčikov vyzbierala na "rozbeh", alebo ako tomu mám rozumieť? Dokonca si nemyslím, že má na to právo...keby sa človek do toho obul...ktovie čo by zistil, ale hop..už je to tam...teraz mi zostáva iba makať, makať...lebo tie "nečakané výdavky na letný semester" som si musela požičať a nemôžem si dovoliť flákať. Tak držím všetkým palčeky a teším sa na nových spolužiakov. PAPA
Jozef I
26.09.07,09:13
No zdravím všetkých študentov :cool: . Takže už v sobotu začíname...no na prvý deň sa teším, horšie to bude asi ďalej-no nechám sa prekvapiť. No čo sa týka toho školného...ja som sa zapísala na IKS TN a musela som zaplatiť školného na celý rok:mee: a to som volala s kamoškou, ktorá je taktiež na IKS TN, ale ide do 2.ročníka a ona platila iba zimný semester...takže asi škola nemala peniažky a od nováčikov vyzbierala na "rozbeh", alebo ako tomu mám rozumieť? Dokonca si nemyslím, že má na to právo...keby sa človek do toho obul...ktovie čo by zistil, ale hop..už je to tam...teraz mi zostáva iba makať, makať...lebo tie "nečakané výdavky na letný semester" som si musela požičať a nemôžem si dovoliť flákať. Tak držím všetkým palčeky a teším sa na nových spolužiakov. PAPA

Neboj sa nič. Nie je to ušité len na nováčikov. Aj druháci musia doplatiť do 30.11. letný semester. ;) :) Všetci a všetky IKS
S21
26.09.07,09:22
Ahojte, v utorok začínam na VšBM v KE, školné som uhrádzala tiež na rok dopredu. Spomínali ste tu nejakú zmluvu so školou.. ja také nemám .. Nájde sa tu niekto kto už navštevuje túto školu alebo bude navštevovať?


Založila som pre túto školu novú tému, aby sme sa nemiešali :)

http://www.porada.sk/t61577-vsbm-v-ke.html#post536917
Matusik
26.09.07,09:35
aha...už som sa to dočítala...vďaka...hm, tak to aby som už šetrila...keby sa mi náhodou podarilo prejsť 1.ročník...juj to bude zase obmedzovania..fňuk, fňuk. Pekný dník :-)
Kuchtik
26.09.07,10:36
Toptom a Ivett.m, som študentkou 2.ročníka v IKS ZM a možno poteší som z LV, máme aj ľudí z TO. Aké info by ste potrebovali, čo presne Vás zaujíma.
Ivett.m
26.09.07,10:56
Ahoj.Konecne niekto z LV,takze ked budem potrebovat poradit mozem sa na teba obratit? Este jedna otazocka,ako dochadzas do ZM.dik
Kuchtik
28.09.07,19:23
Keď budem vedieť rada pomôžem. Do ZM chodím na aute.
Ivett.m
29.09.07,18:07
Zdravim vsetkych novacikou,ako ste prezili prvu prednasku? Mne po troch hodinach uz bolo dlho,ale no dalo sa. Kedy budeme mat moznost zakupit brozuru? dako mi to uslo.Dufam ze to bude skor ako v januari!
Matusik
01.10.07,08:23
No nazdiš, prosím nejakú dobrú dušičku, ktorá má kompletné poznámky k predmetu "Financie a mena" 1.roč., aby mi ich poskytol..prosíííííím. Nejak som to nestíhala...uf,uf...Nájde sa niekto taký zlatý? Vopred ďaka.
Kaja.K
01.10.07,13:59
No ahojte novopečení študenti Všemvs :-)
Vítam Vás v našich radoch!
Na túto diskusiu som natrafila úplnou náhodou, takže ju ešte nemám ani celú prečítanú, ale ja budem bakalárovať t. r., IKS BA, takže ak by niekto niečo...
som tu na mail. adrese augustova16@azet.sk ;-)
Držím palce pri štúdiu a želám pekný deň!
Matusik
02.10.07,07:05
Ahoj, Kaja.K,
pekné od teba, že si sa takto ponúkla...určite sa na teba obrátim, keď bude treba, len aby ti to potom až neprekážalo...ale nie, neboj, snáď až taká otrava nebudem :-) Inak, ako zvládaš školu? Dá sa to? Ja mám z toho trošku strach a prvý deň "Financie a mena" ma teda trošku vyplašili...au,au...mja ruka :-) Ale snáď sa to nejak dá...čo ty na to? Pekný dník prajem. PAPA
inuš
02.10.07,10:37
Ja som bola tiež v sobotu na prvej prednáške a Financie a mena je ozaj náročná téma, hoci robím účto niekolko rokov, vela vecí bolo pre mna nových. Vedela som o čom hovorí, ale presné definície niektorých pojmov ma dorazili. Ruka ma bolela riadne a ani ja som všetko nestihla opísať. Samozrejme som ešte odišla skôr, bežala na autobus a roztrhla si ramienka na kabelke, no otras. Ale bus som stihla. Snáď sa na ďalšej hodine nejak bližšie spoznáme, lebo je nás vela a nepoznáme sa. Ak získate tie kompletné poznámky, budem velmi povdačná. Inak sme sa predbežne dohodli, že 1 študen donesie notebook, ďalšia ochotná pani bude komplet písať celú prezentáciu z prednášky a cez e-mail si to potom odošleme. Len neviem ako doriešime napojenie na el.energiu, lebo zásuvku sme našli kdesi vpredu pri katedre. :) Ak to vyjde, budeme mať odlahčené ruky . Inak chodím do IKS TN. Prajem pekný den.
Matusik
02.10.07,12:18
Ahoj, Inuš
tak veru bola to iná makačka...ja som bola zo všetkého úplne mimo, no ja dúfam, že tam boli viacerí takí... :-) Poznámky už mám, takže v pohodke. Kto si pravým menom? Mohla by si mi napísať na usko@zoznam.sk ? Budem rada, že spoznám ďaľšiu spolužiačku...A stým notebookom to je super nápad, len som počula, že si treba nosiť aj predlžovák...veď uvidíme...Tak zatím PAPA. Pekný dník.
Renaultka
02.10.07,19:24
Ahojte prváci
Dávam vám do pozornosti link " www.vsemvs-lahsie.szm.sk " je pravdepodobné že niektoré materiály budú zaheslované, heslo žiaľ nemôžem poskytnúť, verím že pomôže aspoň to čo nie je zaheslované. Držte sa a nevzdávajte to bez boja. Praje všetkým veľa štúdijných úspechov.
Matusik
03.10.07,08:01
Renaultka,
si super...vďaka...človek by ani neveril, že si v dnešnej dobe ľudia takto pomáhajú...Pekný dník. :)
Ivett.m
03.10.07,16:21
REnuš si zlatá,práve si pomohla srašne veľa ľudom.Díkes,díkes,;) ;) ;)
toptom
03.10.07,19:07
Milá Renaultka!
Dovol mi, aby som sa Ti za všetkých študentov VŠEMvs ako zakladateľ tejto témy, t.j. ako krstný otec, poďakoval. Veľkááááá vďaka!!!
Renaultka
04.10.07,20:42
Ahojte
Veľmi ma potešili pozitívne reakcie na link. Ak by sa našla dajaká dobrá duša ktorá má k dispozícii vypracované (alebo i nevypracované) otázky k štátnym bakalárskym skúškam tak by mi veľmi pomohla ak by mi ich poslala na dvsproducts@orangemail.sk Vopred ďakujem.
Heleč
10.10.07,08:49
Čaute spolužiaci
poprosila by som tie otázočky na bakalárky na mail 7lienka@gmail.com
Veľmi pekne ďakujem a držím všetkým palce.
jelalim
11.10.07,15:28
aj mna by potesili vypracovane otazky na Bc. skusky. Aj ked je velmi pravdepodobne ze budu zmenene.

mustafa.jelalim@szm.sk
Heleč
12.10.07,11:33
ale sa nás tu zbieha spolužiakov!!!!
Filipček
23.10.07,12:41
Prosím o radu.
Vykonali sme prepravu pre špeditéra z ČR, ktorý je platcom DPH. Preprava začala na území SR a končila na území ČR. Prosím ako vystaviť zahraničnú faktúru, špeditér požaduje vystavenie v CZK.
Prosím vo štvrtok je DPH a potrebujem to do nej zaradiť.
Ďakujem
Ivett.m
28.10.07,07:44
Ahojte,vie niekto poradit ako si otvorim stranku od Renulky? Nastal tam daky problem?
Ivett.m
31.10.07,13:59
Zdravím,chcem poprosit externistov 1,roč.v ZM,ak nahodou si niekto stiahol prednašky zo stranky www.lahsie....,pošlite (http://www.lahsie....,pošlite) mi ich na mail. Dakujem pekne.
ivca_he
13.11.07,12:12
Pozravujem všetkých. Úplnou náhodou som našla cez google túto debatku ohľadom VSEMvs. Som študentka 3. roč. IKS PO. Našla by sa nejaká dobrá duša a poslala mi vypracované aj nevypracované otázočky na štátnice, ktoré boli minulý rok? Môj mail ivca@condornet.sk. Ďakujem. Pekný deň.
asdfg
20.11.07,08:43
čaute,mohol by mi niekto pomôcť s otázkami na bakl. skúšku/ústnu/?ďakujem Esprit1111@azet.sk
zuzana.tn
30.11.07,14:09
Ahojte, som v prvom rocniku na VSEMVS v Trencine a zatial sa to v pohode da a mame aj dost ludi vo veku okolo 40-50 rokov. Zatial som so skolou spokojna. Jednu skusku sme uz mali a o dva tyzdne dalsiu a potom v januari. Som dost pracovne vytazena, ale zatial sa to da.
Ivett.m
01.12.07,16:14
Ahoj Zuzi tieš som v 1,roč.v ZM. 1.skušku mame teraz 7,12, z prava. Vy ste z čoho už mali,dalo sa to zvladnut?
Beatris
05.12.07,19:23
Ahojte som prvym rokom v Trenčine.Podarilo sa mi nečo stahnuť zo stranky vsemvs lahšie.Takže rada poskytnem.
hursan
07.12.07,15:58
ahoj. Aj ja som prváčka externistka v Nových Zámkoch. Bola by som rada, keby sa mi ozvali prváci z iných miest. Diky.
hursan
07.12.07,16:03
ahoj Zuzana. Z čoho ste mali už skúšku? Ja budem mať teraz 8.12 prvú z angličtiny a o týždeň z práva. Trošku mám z toho strach.
Beatris
07.12.07,17:52
Ahojte može sa mi nekto ozvať čo studuje prvym rokom v Čadci ?
hursan
09.12.07,09:29
Ahoj Ivett. Mohla by si sa mi ozvať na www.hursan@orangemail.sk (http://www.hursan@orangemail.sk) ? Ďakujem.
Matusik
11.12.07,18:33
ahojte, po dlhej dobe som tu zas...tak ako sa nám študuje? Kto má už prosím za sebou skúšku z AJ 1.ročník? Chytá ma už depka...prezradí mi niekto tému? Vďaka. PAPA A držím palčeky pri skúškach... Inak ako vám to ide?
medulka07
11.12.07,19:06
ahoj Beatris, ja som tiež v 1. ročníku v Čadci
medulka07
11.12.07,19:08
ahoj Hursan....tak sa Ti ozývam z 1. ročníka v Čadci
Beatris
12.12.07,09:12
medulka odpiš na adresu b.kolatkova@gmail.com
hursan
12.12.07,09:18
Ahoj Medulka,
Som rada, že sa ozývate. Som už 16 rokov po maturite a trošku ma to deptá. Mám druháčku kamarátku, ktorá sa učí len deň pred skúškou a používa ťaháky. Všetky skúšky spravila na prvý krát, okrem informatiky. Neviem ako vy, ale ja to zatiaľ nevidím veľmi ružovo. Pozdravujem Beatris a Matusika.
Beatris
12.12.07,10:21
Ja sa učim poctivo.Išla so na školu ne kvoli titulu,ale aby som ziskala nejake vedomosti.Snad ked dojdem do 3 ročnika oto lahšie sa mi bude pripravovať na štatnice.Nezufajme ked sme sa na to dali tak bojujme.Pozdravujem všetkych
Matusik
13.12.07,09:18
ahojte...všetci študujúci a zároveň ťažko pracujúci :). No veru nehovorím, že to máme ľahké, ja som presne ten typ stresujúceho človiečika, takže ja mám depky z každej skúšky...no nakoľko mám zatiaľ za sebou iba jednu, tak sa nedá veľmi hovoriť ešte o úspechoch, ale hádam aj tie prídu;). No január máme pestrý, takže tento rok sa akosi nedokážem ani na vianoce tešiť, no snáď aj to príde...A čo sa týka učenia, ja som tiež za to, aby sa nespoliehalo len na ťaháky...teda ja som ten typ, čo ani nevie asi opisovať...lebo mám pocit, že to všetci vidia...blbé, čo? No myslím, že v január sa nemôžem spoliehať iba na to, že sa to všetko zmestí do hlavy...takže budem musieť skúsiť asi aj ťaháčik...pozdravujem vás a držím palčeky pri zdolávaní vrcholov. Pekný dník. PAPA
Beatris
13.12.07,10:44
Ahoj Matusik.Ja sa učim po večeroch namiesto televizie,ale do hlavy mi ti ide velmi tažko.Vždy sa prichitim pritom,že myslim na niečo ine.Mne by stačilo keby som prechadzala na E nehovorim,že lepsie pismenka by nepotešily.Pri prvej skuške som mala pocit,že nič neviem nachvilu som mala blok nim som sa rozpisala.Rada by som použila tahak,ale porad mi kde mam z ekonomie začať pisať? Držim palce ked si Trenčan tak v sobotu na Angline
medulka07
13.12.07,19:17
Ahoj Beatris, my sme v Cadci uz po skuske z Angliny, z Prava, a z Integracnych procesov v Europe, ....januar mame pestry.V jeden den aj dve skusky, neviem ci to zvladneme.
medulka07
13.12.07,19:19
Ahoj Hursan, .....neboj nic....ja mam tiez dlho po maturite.....treba mat dobry rychly material a iste to pojde.Vela stastia.
hursan
16.12.07,14:43
Ahojte, včera som absolvovala skúšku z práva. Tent test ma trošku dostal. Bola som v takom strese, že som popabrala hneď tri testové otázky. Dúfam, že sa to so mnou zlepší. Celé sviatky budem asi sedieť nad VET kom. Držím všetkým palce. Ahoj.
Beatris
16.12.07,16:48
My sme včera robili z Angliny.Tak snad nam to všetkym vyšlo.Vysledky budu až po novom roku.Dalšiu skušku mame 5.1 z informytiky a ta nam de poriadne zabtať.
Matusik
18.12.07,13:28
Ahoj Beatris, no ano som z Trenčína a našťastie už máme tú anglinu za sebou, nakoľko zrovna na jazyky zdatná nie som, bála som sa toho. neviem ako to dopadlo, ale hlavne že už to máme za sebou...uf...a mne veruže stačia E-čka...len aby boli :-) Pekný dník. PAPA. Inak vštkým prajem pekné sviatky...a aj si troška oddýchnite.Pozdrvujem všetkých PA.
Beatris
18.12.07,16:54
Ahoj Matusik,čo povieš teraz na ten podraz a hned dva.V Amerike by ich za to žalovali
Matusik
19.12.07,08:15
Ahoj Beatris,
no ani mi nehovor...včera som bola taká vytočená až hrúza, majú tam tuším riadny bordel...Ale teraz som už kľudná-aspoň si to tajne nahováram, lebo fakt nechcem pokaziť celej rodine vianoce. A neskôr sa s tým popasujem-dúfam. PA.Pozdravujem všetkých.
Beatris
21.12.07,09:30
Prajem všetkým krasne vianoce a v Novom roku vela úspechov pri skuškach
medulka07
23.12.07,07:40
prosim, nemate niekto kapitolu čislo 11 a12 z knihy informatika? 5.1 mame v Čadci skušku, dik
Beatris
25.12.07,17:42
Ahoj Bratislava... Aka bola skúška z ekonómie?My ju mame 19.1 a ked si vzpomenem tak mi je slabo už dnes!
Lydka R
25.12.07,17:56
]Ja sa učim poctivo[/B].Išla so na školu ne kvoli titulu,ale aby som ziskala nejake vedomosti.Snad ked dojdem do 3 ročnika oto lahšie sa mi bude pripravovať na štatnice.Nezufajme ked sme sa na to dali tak bojujme.Pozdravujem všetkych

Plne súhlasím s tebou. Ja som externe študovala ekonomiku -manažment v Prešove (mala som tiež zamestnanie a 2 deti k tomu). Mali sme v skupine niekoľkých expertov - takých, tesne po skončení SŠ, ktorí sa nedostali na denné. A títo s veľkou obľubou používali na skúškach ťaháky a kadejaké finty. My starší - a dovolím si tvrdiť zodpovednejší, sme neraz nadávali, že sme dostali len 2 alebo 3 (poctivé) a oni 1 (s ťahákom). Keď ale prišla diplomovka a štátnice, my "poctivci" sme to zvládli ľavou zadnou s vyznamenaním a oni sa veru vytrápili aby vôbec skončili (a niektorí tie štátnice aj opakovali).
Ivett.m
28.12.07,18:04
Ahojte.mal už niekto skušku z predmetu financie a mena,a z informatiky,bolo to naročne? dakujem.
toptom
29.12.07,14:20
Ahoj!
Nás čakajú v ZM skúšky z informatiky v piatok 4.1. a financie v sobotu 5.1.
Zatiaľ máme za sebou tri skúšky. A čo vy ostatní?
zuzana.tn
30.12.07,16:03
pre vsetkych co sa ma pytali, prepacte dlho som tu nebola: pre ahoj my sme mali pravo a anglictinu a pravo sme sa dozvedeli ze nam nauznavaju lebo sa profesor pomylil a nemali sme ju ani pisat a anglictina sa celkom dala, nevieme este vysledky ale hadam som presla. teraz sa drvim informatiku a financie a menu a neviem neviem, tie financie su dost tazke a je toho vela navyse nevieme aka bude skuska, zmenili nam totiz uz v skuskovom profesora, nemal niekto prednasku so Sysakovou?
Matusik
02.01.08,10:02
Ahoj toptom,
prosím Ťa, mohol by si si troška zapamätať otázočky aké budete mať na informatike? Aj iné skupiny? Prosííííím...lebo mz píšeme deň po Vás...aby som vedela čo tam asi od nás bude chcieť. Vďaka moc :-) Pekný dník. Inak všetko len to najlepšie prajem do Nového roka a veľa úspechov v živote. PA
toptom
04.01.08,21:37
Ahojte!
Infirmatiku máme za sebou!!! Bola to fuška! Boli na nás dvaja!!!
isolda
04.01.08,22:07
nechcem vam radit, ale na komunikaciu o skuskach a skusajucich je vhodnejsie sa bavit cez SS, alebo cez e-mail. Na uvedenej skole su ludia, ktori sa vyzivaju v surfovani po internete a pri akomkolvek naznaku sa snazia spacifikovat narusitela. Niekedy aj cez e-mail, ktory vyzera ako od studenta.
Zdrzte sa konkretnych mien, nazorov na skusky, priebeh skusok. Pisete tu z akeho IKs ste, v profile mate zadanych kopec veci.....hmmmm. Nerobte si zle. Mame s tym vlastne neblahe skusenosti. Neviete si ani predstavit, co dokazalo kompetentnych na danej skole rozzurit do nepricetnosti.
Beatris
06.01.08,12:22
Cely cely týždeň som sa pripravovala poctivo na skúšku a keď prišla hodina H mala som taký blok, že som všetko domotala.Neviem či je to vekom, alebo mam zlý systém učenia.
inuš
06.01.08,18:24
Ahoj Bea, aj ja som sa včera na skúške cítila blbo. Niektoré otázky som zodpovedala len polovične, takže neviem či mi odpoved uzná, alebo to bude brať ako nevypracovnú otázku. ďalej ma trocha domýlili otázky z wordu. Ved predsa si nebudem pamätať, kde si nastavím výšku strany, alebo hlavičku. Viem, kde to mám hladať / napr. v nástrojoch../ , ale až tak dopodrobna si to nepamätám. A ani na cvičeniach nás neupozornila, že to musíme vedieť naspamäť. Ale čo už, máme to za sebou a teraz hurá na financie. Teraz som si prečítala prvú kapitolu a nič si z nej nepamätám. Vôbec neviem, ako to napracem do hlavy. Ale čo už, nejako bolo, nejako bude. Prajem krásny týžden. :):):):):):):):)
Honzik[sk]
07.01.08,14:01
Ahojte, uz ste pisali skusku z Financie a Meny? Ake to boli? Kolko bolo otazok, moze niekto k tejto skuske nieco napisat? Islo o test alebo o vypracovanie otvorenych otazok. Dik
lubikal
07.01.08,17:00
čawte, mohli by ste nam niekto povedat co bolo, ake otazky boli na informatike?
Ja uz sa veru bojim aj informatiky, to je hrozne, dik
lubikal
07.01.08,17:07
no, tak sa mi nik neozval, neviem prečo, asi sa všetci drvia na skusky, ze?
tak idem aj ja, ale ozaj by mi pomohla to info o informatike.
čawte
Honzik[sk]
07.01.08,20:13
Mate niekto uz za sebou skusku z Financii a Meny? Ak ano, hodte mi prosim Vas nejake info do PM o skuske... ci islo o test alebo otazky, popripade kolko ich bolo :) Dik
lubikal
08.01.08,09:31
ahoj Beatrix a Matusik,
ja mam za sebou vetko,no bolo to tiez hrozne,
mali sme 10 testovych otazok, npr vzorec na vypocet nezamestnanosti,bolo tam treba vybrat z a,b,c,d,
to bolo asi tazsie ako otazky, npr:boli 2 otazky ktore mali 3 podotazky npr:1-čo je trhovy mechanizmus,
A/ co je dopyt, ake druhy pozname a vsetko o dopyte
B/ co je ponuka a vsetko o nej rozpiste,subjekty trhu,
C/co je rovnovaha a rozpis,
2otazka INFLACIA
A/priciny co to je preco
B/co je deflator a vsetko okolo
C/ja uz neviem ale nauc sa vsetko o inflacii z knihy
ja som asi mala stastie , lebo tieto otazky sa asi aj dali.
Ak chcete poslite mi na vas nejaky kontakt a mozeme sa navzajom informovat, asi sme kazd z ineho iks.
A neviete čo bolo na F a Mene?
lubikal
08.01.08,14:09
čawte,
prosim vas kto mal už skusku z FaM?
mohli by ste mi povedat nieco blizsie k nej?
dakujem
lubikal
08.01.08,16:18
no,ja mam este jednu otazku, museli ste mat na informatiku pripravene tie 3 ulohy na A4?
lubikal
08.01.08,16:48
ahoj Anelly,
ja som mala tie otazky ale viem ze tam ešte mali vraj npr Gossenove zakony, indiferencnu krivku opisat a znazornit, izokvanta,ekonomicke cykle,
asi z celej knihy, Anelly prosim Ta môzes mi poslat nejake info z AJ a informatiky? dík
anelly
09.01.08,06:46
Mal niekto prosim skusku z financii? My mame tento piatok. Ak budete mat moznost hodit sem otazky alebo na moje SS alebo aspon priblizny okruh budeme vdacni.
Lubikal, z AJ sme 2 skup. zaciatocnici pisali o biznismenovi a pokrocili o osobe ktoru obdivuju. Z informatiky Ti poslem otazky, ked budem doma, aby som Ti ich poslala kompletne.
Beatris
09.01.08,10:29
Vy čo ste nemali Informatiku vám poradím.Chystánim ťahákov strácate čas radšej ho venujte príprave.Na písomke je také tempo,
že namáte nato vôbec čas .A čo sa učiť všetko o čom ste počuli.
juliet8
10.01.08,00:23
ahoj chcela by som sa spytať či sú medzi vami aj 2háci a ak áno tak nech napíšu možme si povymieňať info som z IKS PO
Honzik[sk]
11.01.08,10:31
anelly: pisala si uz financie a menu? Ak ano, bolo to velmi tazke? Kolko ste mali otazok... ak mozes hod k tomu mensie info, dik.
Honzik[sk]
11.01.08,16:36
anelly: bohuzial mi nejdu SS, vraj tu musim byt min 5dni regnuty... takze ti odpisem az zajtra. Inak ak mozes daj vediet potom ake to bolo na F&M. Diks
Lelo3
11.01.08,21:41
juliet8 : Cafky som taktiez student 2 rocnika IKS DS. Neviem ti poslat sukromnu spravu kvoli tej 5 dnovej registracie takze som ti zatial poslal email na tvoju adresu.
lubikal
13.01.08,14:21
čawte,
takze AJ mam za sebou, bola to pohodička
ale mam za sebou aj FaM a to bol horor
to čo som zazila som ešte nikdy nikde nevidela
pani docentka .....?????
a tahak pri nej? tak mozno iba David Coperfild, aj ten s problemom
no, nebudem to tu rozpisovat, ja sa tešim, ked bude po skuškovom /aj po opravakoch/
a čo vy, ako ste na tom?
anelly
14.01.08,08:55
ahol lubikal,
FaM sme mali v piatok večer a absolútne s tebou súhlasím, čo sa týka skúšky a ceromónii okolo nej. Takú moru som nemala ani vo sne! Ešte mám VET a VS. Tak sa držme!
Milka7
14.01.08,17:44
Ahojte, ja som študentkou 2. ročníka IKS Nové Zámky. Neviete mi náhodou poslať nejaké info k skúškam, ktoré budú tento víkend - 18. a 19.1.08?
Konkrétne: Správne právo a INFORMATIKA (vraj sa máme učiť len 8. kapitolu). Ako to prebiehalo minulý rok a aké boli približne otázky.
Veľmi pekne ďakujem... Užitočné informácie môžete posielať aj na mili252@azet.sk :-)
Beatris
16.01.08,14:18
Kto ste už mali skúšku s Verejnej správy?
ivca_he
17.01.08,15:18
Ahoj študenti. HELP.
Nie je tu niekto z BA? Budeme mať skúšku zo Stratégie soc. ekon. rozvoja. Počula som, že v Bratislave už skúšku s doc. Kováčom mali. Nemá niekto vypracované otázky? Mám len poznámky z prednášky a to nie celé a neviem si rady. Ak môžem zase pomôcť ja, tiež pomôžem. Som z PO, 3.r.
Ak, môj mail ivca @ condornet.sk /adresa je spolu/
Ďakujem.;)
hursan
19.01.08,12:54
Ahoj Anelly.

Kedy máte skúšku s VS?
anelly
19.01.08,16:39
Ahoj hursan,
VS máme budúci piatok večer.
hursan
20.01.08,10:54
Ahoj Anelly

My máme vo štvrtok o piatej. Nikto ešte nemal VS, kto by mohol dať nejaké info?
Beatris
21.01.08,14:41
Ahojte. Už mate niekto výsledky z informatiky?
Honzik[sk]
21.01.08,18:27
S vysledkami na tejto skole je to katastrofalne! Tu clovek caka 1-2tyzdne pokym vysledok dostane... nechapem preco, ked si za to este aj platime. Neviete aky cas ma skola na zverejnenie vysledkov podla zakona? Nieje to 7dni od pisania skusky??
Lucie
21.01.08,19:48
Renatka je teraz končím VŠEM vs, zrovna čítam tvoje povzbudivé slová smerom k štátniciam. Rada by som Ťa poprosiť o tie otázky, ak by Ťi to nerobilo problém
Lucie
21.01.08,20:01
Som poslucháčka VŠEM vs ,potrebovala by som vedieť na skúšku, ako sa zostavuje Audit cien vo firme. Nemali ste to niekto?
isolda
22.01.08,07:43
;618667']S vysledkami na tejto skole je to katastrofalne! Tu clovek caka 1-2tyzdne pokym vysledok dostane... nechapem preco, ked si za to este aj platime. Neviete aky cas ma skola na zverejnenie vysledkov podla zakona? Nieje to 7dni od pisania skusky??

Jáááj Honzik[sk], na tejto skole je vela zvlastnych veci. A hlavne nepochopitelnych. To ze nevieme vysledok aj mesiac po skuske , na to sme si zvykli. Vobec nie je cudne ani to, ze sa v stredu dozvies vysledky a v piatok mas opravak. Normalne je, ze sa v ucebni nekuri, ze studenti sedia v kabatoch a 8 hodin sa drgluju, pera sa nedaju v omrznutych rukach udrzat, profesorka v kabate a ruky si zohrieva na pravidelne sa meniacom horucom caji. Je normalne, ze na staznost skolnik odpoveda, ze je mu to jedno, skola nenahlasila vyucovanie, a kedze boli prazdniny, tak oni tyzden nekurili. No a koli 80 ludom snad nebudu zbytocne kurit. A to nechcem hovorit o zaciatku tohto skolskeho roka, kedy z BA prisli 3 zeny zo studijneho, ta jedna bola v pohode, ale tie 2:eek: Arogancia najvacsieho zrna, pohrdanie, jednanie ako s nesvojpravnymi...Proste sme nevychadzali z uzasu. Nieco tak ponizujuce som uz dlho nezazila. Dalsou vecou bolo platenie na cele 2 semestre, proti comu nastala vzbura. Na skole museli ustupit, ale teraz nam rozposlali e mail, kde nam pani rektorka dava pocitit, kto je na skole panom. :rolleyes:A tak dalej, a tak dalej....
Jedine co si vysoko vazim, su prednasajuci. Skutocne klobuk dole, snazia sa napriek zlym podmienkam, vychadzaju v ustrety, zmatky sposobeme skolou sa snazia riesit sami.
lubikal
22.01.08,09:32
ahoj Isolda,
suhlasím s tebou čo sa vysledkov týka, ale tato škola sa mi nezdá až taká hrozna.
Ktora škola si sama vydava potrebnu literaturu?
Kde na škole prídeš a kupiš si bez čakania knihu, ktoru momentalne potrebuješ?
Pokial viem všade si musiš zhanat a niekedy ani nezoženieš čo zrovna potrebuješ.
No,a aby som ešte nezabudla na stanky, kde su vypracovane materialy od minuloročnych druhakov,
a ani naša nieje najhoršia je tam dost info, nezda sa ti?
isolda
22.01.08,11:38
To co som napisala, za tym si stojim.
Nakolko pises o skuske FaM, tak si prvacka a este si toho s uvedenou skolou preskakala veeeelmi malo. Rada by som vedela, kde je taka otvorena stranka, ze tam mozes len tak nakuknut. Kazde IKS si svoje informacie chrani. Treba vediet heslo. Napr. IKS Presov...
A tie tvoje chvalospevy na "knihy",lepšie povedané skripta, to mozno plati pre BA. Ale niektori sme 300 km od BA a k nam sa knihy dostavaju tazsie. A skripta su tak 1 rok. Predtym ziadne skripta neboli a ani pre sucasnych 3 toho nie je moc. Tvojou vyhodou je, ze si prvacka a skola sa za tie 4 roky aj cosi naucila. Ale tie pokusne kraliky z predchadzajucich rokov, to nemali veru lahke. A ani sucasni 3 to nemaju lahke, ver mi.

PS: A bud rada, ze Ta stretlo prekreditovanie. Ste prvi, co im ubrali z predmetov a pridali kredity. Pre nas taketo vyhody neplatia. Vraj rozbehnuty vlak uz dojde po starom. Ono nie je sranda este pred statnicami mat 6 skusok. Obvykle sa to robi tak, ze zimnym semestrom sa konci a uz nech je jedna skuska v letnom. Ale nie dat do letneho kopec skusiek. Opytaj sa minulorocnych tretiakov, ako potili krv, ked mesiac pred statnicami nevedeli otazky a zrazu ich mali vyse 200. Len tolko k tej skole.
členka
22.01.08,17:01
Zdravím všetkých študujúcich na všemvs na všetkých iks
Sledujem túto rubriku už dlhšie a musím pridať aj svoj názor.
Isolda

píšeš možno zatrpknute o niektorých svojich skúsenostiach touto školou.
Školu tvoria učitelia a študenti. Profesorov máme skvelých. Toľko trpezlivosti s "dospelými ľuďmi" - študentami, ktorí neobsedia na zadku by som asi nemala. Ak dospelý človek nevie držať 1,5 h do malej prestávky držku a počúvať tak to je sila. Je to na úkor tých študentov ktorých to zaujíma a nechodia do školy len pre titul.
Čo sa týka kníh, skúsila si niekedy chodiť na inú VŠ a externe.
Žiadna literatúra, žiaden pomocný web, žiadne pokyny, zapíš sa na skúšku , choď o 15.00, keď už nie je voľný termín, zober si dovolenku a stoj celý deň do 17.00,kým prídeš na rad, že nereálne, kdeže....
Škola sa snaží postupne odstráňovať niektoré nedostatky.
Ale ruku na srdce. Hovoríš o 200 otázkach mesiac pred štátnicami.Ale učiť sa treba 3 roky a tie otázky, určite vychádzajú z učiva, predsa vieš či ekonomika verejného sektora je alebo nie je štátnicový predmet. tam ti už ťahák nepomôže....
Určite tých predmetov je nesmierne veľa, aj nás čaká asi 12 - 13 skúšok v LS a tiež chodím do práce, mám rodinu, učíš sa pravidelne do polnoci a pred skúškou do 01.30, lebo bo cez deň to nestíhaš? A tiež som 300 km od BA.
isolda
22.01.08,17:39
Ahoj členka,
videla si niekde moje reptanie na prednasajucich? Napisala som, ze prave tych si vysoko vazim. Ja nepatrim k studakom co sa neucia, tahaky nepisem a snazim sa poctivo ucit. Presne ako pises, niekedy aj do 1,00 v noci. Napriek tomu mozem mat vyhrady k veciam, ktore sa deju. Tie som napisala a nebudem viac o tom pisat, nakolko neviem, ci pod nickom sa neskryva aj niekto zo skoly.
Beatris
22.01.08,18:44
Každý má pravo na svoj názor.My sme knihy dostali v skúškovom období.Keď by som ju dostala po prednáške.Mohla som sa na druhej prednáške na niektoré veci opýtať čo ma zaujali počas učenia.Snád v ďalších ročníkoch sa budeme tomu venovať podrobnejšie a budem mať príležitosť sa na to opýtať.A k výsledkom skúšok každý mame svojich problémov dosť a preto sme podráždení dlhším čakaním lebo človek nevie na čom je, ale snad to nie jak dobojujeme
martinka
23.01.08,07:14
Ahojte vsetci "studenti" :)

Studujem na VSEMvs uz 3 rok v Presove. No musim povedat, ze zo skolou som spokojna!!! Hoci sa vyskytli aj v nasom stredisku mensie problemiky, ale aj tie sa zvladli myslim ze vsetkym k spokojnosti. Mame novu programovu manazerku, ktora je super!!!!!! S minulou sa nedalo ani normalne hovorit. Ale podla mojho nazoru rok co rok tato skola vylepsuje svoj kredit. V 1.rocniku to bolo najtazsie - hlavne zvyknut si na system skusok atd. Ale v 2.rocniku to uz bolo v pohode. Takze vsetkym prvakom - len vydrzte!!!! Zo semestra na semester to bude urcite pre Vas lahsie a lahsie. Ja tiez patrim medzi tych,ktori neskutocne stresuju pri skuskach. Ale uz si to dajako ani neberiem. A musim povedat, ze som nebola este ani na jednej opravnej skuske. A ucim sa poctivo. Profesori z Blavy su fakt na vysokej urovni!!!! Nedaju sa ani porovnat s presovskymi. A to som vyhodiarka! Takze to je moj nazor! Urcite sa najdu taki,ktori by so mnou nesuhlasili. Ved kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy ma ine naroky na studium. Takze drzim palce vsetkym studujucim a drzme palce aby tato skola ziskala akreditaciu a mohli sme uspesne pokracovat v dalsom studiu na tejto skole!
inuš
23.01.08,13:06
Ahojte, bola som na stranke akreditačnej komisie a je tam plan akreditácií na rok 2008-09, naša škola má naplánovanú akreditáciu na 1/2009. Ale je tam veľa odkazov a paragrafov, takže neviem aká akreditácia to bude. Či už konečne II.stupeň, uvidíme. Takže hlavu hore :):):):):)
Ivett.m
23.01.08,18:54
Ahojte všetci študujuci. Nás v Zlatych Moravciach čaká posledná skúška,je to drina ale zvládnut sa to dá. trošku ma hnevá zverejnenie vysledkov a tiež rozvrh..., Ale inak som v celku spokojná. Držte sa všetci.papa
Katarínka1
24.01.08,16:47
Aj u nás v Bratislave nás čaka podaktorých posledná skúška v sobotu:). Dúfam, že to dobre dopadne. ahojte všetci.
Honzik[sk]
24.01.08,18:59
Ahojte, mali ste niekto skusku z Uvodu do Studia Verejnej Spravy? Viete niekto k nej nieco napisat? Islo o test? Alebo nejaky okruh otazok?? Dik
lubikal
25.01.08,21:55
Izolda, Izolda,
ano zrušili npr sociologiu, ale namaš ani šancu ako pritvrdili pri skuškach u prvakocv
pri tazkom vedku dali vypracovať ulohy z makra a mikra kamoška druhačka ani nevedela ako na to. Z F a M mam ešte teraz šok,
to vam sa určite nestalo pokial som dobre informovana
a to preto, lebo škola chce ziskat akreditaciu tak musí pritvrdit,
asi ste to mali hekticke, ale pokial viem tak aj lahšie na buduce
ak chceš robit uzaver tak sa najprv lepsie poinformuj
najhorsie na svete je neinformovanost
prajem ti štastne ukončenie školy
Heleč
26.01.08,11:51
Ahoj študenti. HELP.
Nie je tu niekto z BA? Budeme mať skúšku zo Stratégie soc. ekon. rozvoja. Počula som, že v Bratislave už skúšku s doc. Kováčom mali. Nemá niekto vypracované otázky? Mám len poznámky z prednášky a to nie celé a neviem si rady. Ak môžem zase pomôcť ja, tiež pomôžem. Som z PO, 3.r.
Ak, môj mail ivca @ condornet.sk /adresa je spolu/
Ďakujem.;)

Neviem odkial si mala túto info, ale my sme mali SSER teraz v piatok 25.1.08.
anka007
26.01.08,15:25
Dobrý deň,
dnes som náhodou natrafila na túto rubriku a som veľmi rada, že takáto rubrika vôbec existuje.
Som študentkou 2.ročníka IKS Prešov a chcem sa podeliť o "zážitok" z dnešnej skúšky z Ekonomiky verejného sektora. Nato,že je to dvojkreditový predmet, som naozaj nečakala, že zvládnuť skúšku bude také náročné. Proste otázky, ktoré vôbec neboli v knihe boli podľa mňa úplnou normálkou.
A to vlastne ani neviem, či som tú skúšku zvládla, lebo výsledky budú..neviem kedy. Dnes sme mali poslednú skúšku ale zatiaľ ešte nevieme ani jeden výsledok, takže ak niektorému z prvákov vadí to, že výsledky nie sú hneď, tak si bude musieť na to zvyknúť. Chcela by som ale v prvom rade pochváliť našu novú programovú manažérku, ktorá je naozaj super. Proste niet jej čo vytknúť. Ak má niekto ešte pred skúškou, tak rada pomôžem s otázkami. Zároveň chcem poprosiť, ak je tu niekto z druhákov z iného strediska, ak môže, nech sa mi ozve, mohli by sme si v letnom semestri vymeniť nejaké dôležité info o skúškach. Myslím si,že je super, keď si takto študenti z rôznych stredísk pomáhajú.
Totižto dnes som sa stretla s niečím, čo ma dosť prekvapilo. Čo sa týka dnešnej skúšky, pripravovala som sa fakt poctivo, knihu som čítala asi šesť krát, takže viac sa už učiť ani nedalo.No neviem, či mi to k niečomu bolo dobré, keď poniektoré dobré spolužiačky si "pozháňali veci z minulého roka" a tak boli na tom oveľa lepšie ako ja, pretože otázky, ktoré neboli v knihe, som samozrejme neovládala.
Takže ak je niekto z druhákov z iného IKS, ak môže, nech sa ozve, možno by sme niečo v LS poriešli. Rada sa podelím o info zo skúšok a budem rada, ak ma niekto informuje, načo sa mám pripraviť na tej ktorej skúške. Zároveň chcem poprosiť, ak tu je niekto s tretiakov a chcel by sa podeliť o info z minulého roka, budem vďačná keď sa ozve.
isolda
28.01.08,08:31
Izolda, Izolda,
ano zrušili npr sociologiu, ale namaš ani šancu ako pritvrdili pri skuškach u prvakocv
to pritvrdenie moze byt aj subjektivny názor. Bola si v inych IKS? Vzdy zalezi od skusajuceho, preto nie je skuska ako skuska. VET-ko je zaberacka pre vsetkych a pri F a M , myslim, ze potili krv vsetci a vela ludi robilo opravak.
Napriklad taky doc. Kokles skusa rovnako na ekonomickej skole a rovnako u nas.


a to preto, lebo škola chce ziskat akreditaciu tak musí pritvrdit,

Hmmm, tak pritvrdenim sa zvysi kvalita? Ja si skor myslim, ze kvalita sa zvysi hlbsim studiom urcitych predmetov. To sa ale neda, ak je predmetov moc. Vtedy vies zo vsetkeho nieco a vlastne zo vsetkeho nic. Si predtav, ze teraz mame v letnom semestri 15 skusok. Vysvetli mi, do akej hlbky a ako dobre je student schopny sa dane predmety naucit? Do skuskoveho vychadza 14 tyzdnov na prednasky a jun je uz skuskove. To aby sme zacali uz vo februari so skuskami, ak ich chceme porobit. Skuskove je 4 tyzdne, ale nic to, 4 skusky za tyzden je malina. Vela z nas (a aj ja) sa uci priebezne, co sa aj ocakava od externistov, ale toto je fakt nadielka. Proste kvalita a kvantita malokedy mozu ist ruka v ruke.




to vam sa určite nestalo pokial som dobre informovana...
asi ste to mali hekticke, ale pokial viem tak aj lahšie

este Ti prezradim, ze mi vobec nemusime chodit na skusky, kazdy si napise do indexu co chce mat a posle na studijne do BA zapisat.;)



ak chceš robit uzaver tak sa najprv lepsie poinformuj
Rozkaz sefe. A prepacte, ze som si dovolila mat iny nazor.
Beatris
28.01.08,15:30
Ja by som sa učila priebežne, ale to čo počujeme na prednáške je veľmi malo a
knihy dostaneme keď je skúškove.To myslím nie je seriózne, alebo vám dajú zoznam otázok aké budu naučitie sa všetké a nakoniec pri skúške je niečo iné!!!!!!!!!!!!!http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gif
lubikal
28.01.08,19:47
izolda,
to bežne vytrhavaš z kontextu?
asi ano lebo ti to ide
ale tychto omačok mam už dosť
takže sa maj pekne a nech sa ti darí
ps: maš všetko prepačene
Sandra25
30.01.08,19:33
Zdravíčko, Nevie niekto či sú už známe výsledky zo skúšky Úvod do VS? Nejako sa mi nedarí otvoriť našu stránku. (IKS ZM)
Beatris
05.02.08,10:13
Tak vás všetkých vítam v druhom semestri.Prežili sme krute chvíle niektorý z nás potili aj krv.Chcem poďakovať všetkým čo naviazali kontakt a navzájom si pomáhali ako mohli.A dúfam, že do našej rodiny nás pribudne ešte viacej. Teraz si trocha dáme dohromady a môžeme znova isť bojovať.
KGGV
05.02.08,13:00
anka007

Som študentkou 2.ročníka IKS Prešov a chcem sa podeliť o "zážitok"....
Ahoj, som takisto študentkou VŠEMvs v Nových Zámkoch, aj keď je už viacmenej február, nepovažujem zimný semeter za uzavretý, pretože ešte stále máme skúšky, ak by si trvala na tej spolupráci v LS, tak veľmi rada, tu je môj mail,keďže na túto stránku často nechodím a natrafila som na túto tému o našej škole len náhodou.:)
KGGV
05.02.08,13:12
anka007,
chcela som ti poslať svoj mail osobne,ale nedovolia mi to obmedzenia stránky
Jozef I
06.02.08,10:22
Páči sa mi skúška v BA z VET-ka 1. ročník. Zo 114 študentov nespravilo 94. V čom je chyba ? Nepochopili látku ? A skoro polovica ani opravný termín... Hmmm
anka007
21.02.08,09:26
PRE KGGV

Poslala som Ti súkromnú správu s mojím e-mailom.
Ak chceš, tak sa ozvi.
Až dnes som si totižto všimla, že niekto zareagoval na moju správu.
Beatris
21.04.08,18:07
Ahojte, tak ako sa Vám dari v letnom semestri. My v Trenčíne zaťal máme za sebou anglinu a v piatok bude marketing. Tak Vám všetkým držím palce. Beatrice
hursan
22.04.08,08:00
Zatiaľ sa to dá zvládnuť. My máme za sebou len právo a do konca týždňa musíme odovzdať seminárku z ochrany hosp. súťaže. Počul niekto niečo o akreditácii na druhý stupeň? Pošuškáva sa, že sme ju dostali. Vie o tom niekto niečo?
Katuldik
22.04.08,17:06
Ahojte vsetci spoluziaci vo vsetkych strediskach. Som druhackou na tejto skole a rada sa podelim so skusenostami, ci uz dobrymi alebo zlymi. Je pravda, ze co sa tyka vysledkov zo skuskoch tak to nasim vyucujucim vzdy trva dost dlho. Ale clovek si na to zvykne. Cakat na vysledky mesiac nie je sranda, ale inu moznost Vam nedaju. Kazdy kto poctivo studuje, sa nestaci niekedy cudovat co sa deje, a ti co to flakaju tak ti starosti nemaju...... takze drzim vsetkym palce, nech to uspesne dotiahneme do konca. Ak je tu nejaky druhak z ineho strediska ako je Presov, bola by som rada ak by sa ozval. Dakujeeeemmm
Beatris
24.04.08,07:47
Ahojte prváci. Chcem sa opýtať mate niekto predmet Organizácie a Inštitúcie EÚ?
kackanz
12.05.08,08:19
Ja som bola študentkou VSEMVS končila som minulý rok ale bolo to o držku 11 skúšok v letnom semestri a na štátnice som sa nestíhala učiť .Chvala bohu bol aj Júlový termín ale nakoniec som to za 3 týždne zmákla v pohode.Samotné štátnice záležali od komisie do akej si sa dostál Sedlák hrôza len problémy.Neviem čo máte takú hrôzu zo Sysákovej môj osobný názor v pohode .
Beatris
12.05.08,08:59
Hľadám niekoho kto študuje prvým rokom v Dunajskej strede. Nech sa ozve
isolda
12.05.08,11:53
Pozdravujem študentov VSEMVS- hlavne druhákov potiacich krv v letnom semestri.
Termíny našich (tri už máme za sebou)skúšok sú:
12.4.
25.4.
30.4.
16.5.
23.5.
30.5
31.5.-2x
6.6.
13.6.
14.6.
21.6.
28.6.

ale inak sa máme celkom fajn:D
29.6. sa asi celé IKS zresetujeme:D
kackanz
14.05.08,14:28
Ahojte neviete či už akreditácia na Mgr je schválená ak áno do kedy treba podať prihlášky
kate1976
22.05.08,15:41
Ahojte, som z 2. ročníka, teraz budem mať skúšku z národohospodárskej politiky. Nevie mi niekto poradiť, aké boli otázky?? Vďaka
sfortuna
24.05.08,12:49
Ahojte, som z 2. ročníka, teraz budem mať skúšku z národohospodárskej politiky. Nevie mi niekto poradiť, aké boli otázky?? Vďaka
ahoj, ozvy sa na sfortuna zavinac pobox.sk
kackanz
29.05.08,22:07
.
jenesa
03.06.08,11:05
Ahojte, brat chodi na VŠEMvs v Moravciach a potrebovala by som pre neho zohnat seminarku POLITIKA HOSPODARSKEJ SUTAZE V EU. Vie mi prosim niekto pomoct?Dakujem
fjonka
04.06.08,12:28
Prosim Vas nevie niekto kedy budu vysledky z prijimacok na VSEMVS- sak komisia zasadala 15-teho maja a stale mi nic nedoslo ani na stranke to nezverejnili..
ak uz niekomu nieco prislo odpiste pls- a neviete aky priemer este brali??
dakuuuujem
kate1976
05.06.08,17:47
Ahojte! Hľadám niekoho z 2. ročníka na debatu (okrem NZ)
Iva001
06.06.08,08:47
Ahojte tretiaci.
Tak ako Vám ide učenie? Dúfam, že tí, čo budú mať štátnice za sebou dajú vedieť, ako to prebiehalo.
adela33
06.06.08,21:03
ahojte! Som z IKS NZ-2.r a hladam niekoho z inej IKS VSEMVS tiez z druheho rocnika.
ja33
06.06.08,21:06
Ahoj Iva001,
o tyzden v pondelok to vypukne pre IKS Trencin. Je toho dost, strach mozno prekryva to co viem a pri niektorych otazkach mam pocit, ze mam pekne dutu hlavu. Drzte nam vsetci palce, aby nam statnice dopadli dobre.
Iva001
09.06.08,17:11
Mňa to totiž čaká v piatok 20.6. a napriek tomu, že sa učím, stále mám pacit, že nič neviem :-)
Držím palce, určite to zvládneš.
Katuldik
10.06.08,16:39
pre: adela33

ahoj ja som z IKS Presov, 2. rocnik, ak mas zaujem pokecat pis na katuldik zavin.zoznam.sk
hr2008
10.06.08,21:26
Ahoj ľudia...dala som sa popri zamestnaní na štúdiá...prijali ma na všemvs IKS Ba...moje pocity sú rôzne...a prosím niekoho či už z tých skúsenejších, alebo z tých, ktorých čaká zápis v Ba, aby sa mi ozvali na hr2008zavináčpobox.sk - tak napokec o spomínanej škole a štúdiu na nej....ďakujem
fjonka
12.06.08,13:19
zdravim vas raz som sem uz pisala ale nedostala som odpoved,, preto sa chcem este raz opytat ci uz niekomu prislo rozhodnutie o prijati na vsemvs ,, kto si daval prihlasku na prvy termin tento rok- pripadne niekto kto uz studuje - kolko trvalo kym mu to dorucili- ved 15,5,2008 zasadala komisia a stale ziadne info- skoro mesiac

Dakujem za vsetky odpovede
isolda
12.06.08,13:33
Skús si zavolať na štúdijné oddelenie.
Inak u nich vždy všetko dlho trvá. Na výsledky skúšok bežne čakáme 3-4 týždne.
loor_1
12.06.08,17:59
nevie niekto niečo o prebiehajúcich štátniciach ???
hr2008
13.06.08,16:35
Podávala som si prihlášku - IKS BA na riadny termín a odpoveď mi prišla 4.6.08, takže si tam treba zavolať, kde to viazne....
Iva001
13.06.08,16:43
tiež by ma zaujímalo, ako prebiehajú štátnice
loor_1
13.06.08,17:11
tiež by ma zaujímalo, ako prebiehajú štátnice
nie si náhodou z IKS DS ???
Iva001
14.06.08,16:43
nie...som z IKS PO
loor_1
16.06.08,08:30
aha ... som si myslela že si moja spolužiačka. vy máte kedy štátnice??? my ideme ako posledný v piatok. :(
Monika z MT
17.06.08,08:22
Mne prišlo rozhodnutie o prijati až 13.6.2008/piatok/, zobrali ma do IKS Čadca. Podľa podmienok prijimacieho konania maju 30 dni od zasadnutia komisie na to, aby oznamili vysledky, t.j. maximalne do 14.6.2008 musia odpovedať či už tak, alebo tak. Ja som nemala odvahu volať na študijne, po 15.5.2008 som stale otvarala schranku... až som sa dočkala. :)
Iva001
17.06.08,11:08
tiež idem v piatok:-)...nie je tu niekto, kto už má štátnice za sebou?..
loor_1
17.06.08,19:34
tiež idem v piatok:-)...nie je tu niekto, kto už má štátnice za sebou?..

:)
nevieš náhodou nejaké info ??? ja som z toho už úplne zničená!!! úplná katastrofa!!! máš prebraté všetky otázky???
účtovník 007
17.06.08,19:42
Držím palce všetkým mordujúcim sa so štátnicami na VŠEMvs. Hlavne dobré zloženie štátnicovej komisie a šťastnú ruku na otázky. Mňa to čaká na budúci rok, teda ak sa až tam dotrepem.:D
loor_1
17.06.08,20:59
Držím palce všetkým mordujúcim sa so štátnicami na VŠEMvs. Hlavne dobré zloženie štátnicovej komisie a šťastnú ruku na otázky. Mňa to čaká na budúci rok, teda ak sa až tam dotrepem.:D
ďakujem za povzbudivé slová, tú šťastnú ruku budem veľmi potrebovať, pretože je toho strašne veľa :(, ešte aj teraz sa učím, ale najhoršie je, že nič neviem. aj ty sa sem dostaneš, určite, len sa treba učiť.
DURIKOVA
19.06.08,16:19
zdravím vsetkych vo spolok som studentka na VSEMVS v IKS Nove Zamky a tiez mozem suhlasit ze skola sa zvladnut da ked sa clovek uci..:)
kate1976
20.06.08,07:38
Som druháčka, potrebovala by som niečo na Regionálnu politiku EU. Ďakujem!!
Iva001
22.06.08,12:41
tak sa môžem pochváliť, že štátnice mám úspešne za sebou..nebola to fraška, tak ako mi niektorí povedali,ale kto sa pripravoval, ten to zvládol...
kate1976
22.06.08,16:42
Nevie mi niekto poskytnúť pomôcky na Regionálnu politiku EU? Prosím, pomôžte mi niekto!!!
loor_1
22.06.08,19:00
tak sa môžem pochváliť, že štátnice mám úspešne za sebou..nebola to fraška, tak ako mi niektorí povedali,ale kto sa pripravoval, ten to zvládol...
úplne s tebou súhlasím, ten kto sa učil a mal aj trošku šťastie, tak to zvládol. Aj JA!!!!!!! ;) :) :D :D :D :cool:
v ktorej komisii si bola?
Iva001
23.06.08,19:06
bola som v ôsmej komisii...
účtovník 007
23.06.08,20:29
loor_1 a Iva 001 blahoželám. Ja sa ešte trápim v 2 ročníku.:) Je tento semester toho strašne veľa, 15 skúšok. Ak sa chcem pripraviť na všetky poriadne, stojí ma to strašne veľa úsilia a hlavne po 2 mesiacoch sústavného učenia po večeroch a víkendoch mám toho už skutočne plné zuby. Dozvedela som sa od prednášajúcich, že budúci druháci už toho nebudú mať toľko ako my. Vraj od niektorých skúšok upustia. Neskutočné množstvo učiva, čo musíme dostať do hláv za jeden semester.:confused: A to niektorí sa tu snažia prezentovať názor, že to máme ľahšie. Nemáme, je to poriadne tvrdé aj u nás.:cool:
Ale počula som, že aj u vás to bolo perné. Mali sme skúšku po štátniciach a skúšajúci nám o tom rozprával. Niektorí z Vás teda poriadne pokúšali komisiu.:):):)
účtovník 007
23.06.08,20:33
Nevie mi niekto poskytnúť pomôcky na Regionálnu politiku EU? Prosím, pomôžte mi niekto!!!

Čo chceš na regionálnu politiku? Je na to kniha (1 ročník) a je napísaná úplne super. A 2 ročník si musíš hľadať na internete a v knižnici.:cool:
loor_1
23.06.08,20:51
ďakujem ;)
a ohľadom toho učenia, nemyslím si že to máme ľahké, som zvedavá čo povie tvoj spolužiak keď bude pri štátniciach, pretože tam to žiadna sranda nie je. a ako vám povedal aj profesor, žiadne externé pamate sa používať nedajú. takže nepomože nič iné, len poctivé učenie. ale treba vydržať, oplatí sa !!
Iva001
24.06.08,10:38
v druhom ročníku sme tomali ťažké aj my - tiež bolo veľa skúšok, ale tak je to takmer na každej škole a kto vydrží, je o čosi bližšie k titulu:-)
Štátnice fakt nie sú banalita, ale kto sa pripravoval, ten to zvládol - skúšajúci vedia posúdiť, či to vieš a len máš trému, alebo nevieš a myslíš, že ich dobehneš..takže všetkým prajem úspešné skončenie ročníka a veľa zdaru v tom nasledujúcom
Honzik[sk]
24.06.08,20:22
Zdravim vsetkych!
Najde sa tu niekto z prvakov, ktori maju uz za sebou Komunalnu politiku a vedeli by mi zhruba naznacit ake boli otazky? :) Dik
účtovník 007
25.06.08,18:40
;761663']Zdravim vsetkych!
Najde sa tu niekto z prvakov, ktori maju uz za sebou Komunalnu politiku a vedeli by mi zhruba naznacit ake boli otazky? :) Dik

Ja Ti môžem napísať, ako vyzerala komunálna politika u nás minulý rok.:)
Bolo 80 papierov a na každom papieri boli 2 iné otázky. Tak sa vlastne nedal zostaviť zoznam otázok. Asi som ti nepomohla.:D
loor_1
30.06.08,08:15
nemá náhodou niekto fotky z minuloročnej promocie ???
kackanz
02.07.08,07:13
loor a na čo sú ti tie fotky:---
loor_1
02.07.08,17:46
ja som len zvedava ako to celé prebiehalo, vyzeralo :o
kackanz
05.07.08,16:58
ja som mala promócie minulý rok IKS Nové Zámky a a mali sme v NZ a teraz je to v Ba ale všetko bude rovnaké najprv idú profesory potom studenti my sme boli zoradený v troch radoch a tak sme to mali nacviené 3 sme boli za sebou vždy si sa posunul na miesto toho kto pred tebou odišiel boli všetky príhovory aj jeden zo študentou kde sme zlozili slub a potom nás pojednom volali a odovzdali diplomy ta´k to bolo v skratke
Zuzana68
08.07.08,21:07
Dnes som mal promocie v Inchebe a môžem zodpovedne vyhlásiť, že to bolo spravené pekne a na úrovni.
Magduš
16.07.08,13:41
Dnes som mal promocie v Inchebe a môžem zodpovedne vyhlásiť, že to bolo spravené pekne a na úrovni.

ahoj a pokračuješ ďalej v štúdiu na tejto škole
kamila80
20.07.08,15:22
Ahojte, chcela by som sa opytat ohladom skusok a prednasok na VS v Presove. Ako casto su prednasky? Je to kazdy piatok a sobotu, alebo sa tonejako strieda. Pomohla by mi informacia od studentov, ktori tam uz studuju. Co ak v niektory termin nebudem moct dojst kvoli praci, totiz pracujem aj v sobotu. Dakujem za informacie Kamila
Zuzana68
21.07.08,21:46
Rada by som. Keď som sa pozerala na iné školy boli tam cudzie jazyky /tie nemusím/, alebo matematika a tú už vôbec, takže ano pokračujem.
hr2008
22.07.08,17:55
Ahojte prázdninujúci študenti a budúci študenti:! Všimli ste si že škola má už akreditáciu na magisterské štúdium? Celkom ma to potešilo i napriek tomu, že ja som z tých čo sa "sebatrýzniť" len začnú. Ozve sa mi niekto, kto pôjde na zápis do BA na hr2008zavináčpobox.sk. Ďakujem. ;)
lacquer12
23.07.08,08:07
piatky a soboty, niektori profaci trvaju na pritomnosti, stalo sa ze pri hodnoteni skusky znizili znamku o 1 stupen ak si nebola pritomna, inym je to sumafuk...rozny pristup, ktory nevies ovplyvnit, mam spoluziakov ktori neboli za cele studium na ziadnej prednaske a studovali na A-cka, sice neviem ako ale tak to je...potom su ludia co boli na kazdej prednaske a dokonca aj vyleteli takze nevyberies si...zalezi to od konkretneho profaka
nelly1810
23.07.08,08:34
nevieš ako študovali na A-čka??? a tak peniažky ti nehovoria nič?!,prosím vás to ste až tak naivný.veď to bije do očí už len v tom jednom članku.ale aj tak držím palce všetkým študentom a užite si prazdniny len škoda že niesú podľa letných predstáv,a od septembra pevné nervy či plnšie peňaženky?.
Beatris
25.07.08,13:49
My v Trenčíne mame zopár študentov čo študujú na A, ale o tých viem, že si to poctivo odsedeli a po nociach odreli nad učebnicami.
Sú i taký čo si to oddrú, ale tréma urobí svoje. A sú i taký čo nechodia na prednášky a skúšky robia? Len štátnice to potom všetko ukážu.Keď nechodí na prednášky, neučí sa a štátnice urobí tak je to potom ozaj na zamyslenie.Bea
inuš
31.07.08,19:19
Súhlasím s Beou, ozaj, ako prázdninuješ? /Sme spolužiačky na všemvs/. Pár ludí som nevidela na prednáškach , chodili len na skúšky. Myslím si, že je to len o prístupe každého z nás. Kto to berie poctivo, príde aj na prednášku, aj na skúšku. A tí, ktorí sa celé prednášky bavia a rušia iných a samozrejme aj lektora , alebo vôbec neprídu - podaktorí z nich idú aj na opravné. Ozaj je štúdium len na našej zodpovednosti, ako sa k tomu staviame. Pretože sklbiť zamestnanie, rodinu, deti, školu - máme toho dosť a to obdivujem a skladám klobúk dolu pred ovela staršími spolužiakmi, ktorí sa na štúdium dali.
Takže nám prajem krásny zbytok prázdnin, aby sme načerpali sily naˇdruhý ročník štúdia. :)
Vivien01
11.08.08,18:50
Ahojte, tento rok som skoncila druhy rocnik v IKS BA, ale rada by som prestupila na treti rocnik do Trencina, je tu niekto odtial?? Mate daku web stranku? Ako tam je? Nasla som iba, ze sa studuje na SPS Odevnej. A chodite do skoly v sobotu, a aj dake piatky? o kolkej?
Velmi moc dakujem za vsetky informacie..
inuš
13.08.08,05:44
napíš mi na: inuss@post.sk Ja nastupujem do 2.ročníka v TN a zápis máme 23.09.2008 /utorok/ o 11,00 hod. Tretiaci majú zápis tiež 23.09.08, ale až o 13,00 hod.;)
lili99
16.08.08,20:38
ahoj studujem v Presove na tej skole mali sme prednásky v piatok aj sobotu LILI
marco04
17.08.08,16:38
Ide niekto na zápis do 1 roč. do Čadce?
Standa
20.08.08,13:17
Ahojte, mňa pre zmenu prijali do NZ, a maturovala som už tiež pekne dávno a tiež z ruštiny a na jazyky bohvie aké nadanie nemám, takže to bude "zábava". Len teraz od nich čakám novú zmluvu nakoľko sa mi školu rozhodol preplácať zamestnávateľ. Dávajú si riadne na čas lebo na zápis idem 26.8., len dúfam, že s tým nebudú robiť problémy.
tana35
25.08.08,15:46
Ahojte, ide niekto na zápis do 1.ročníka do Trenčína z PD a okolia?
Standa
27.08.08,08:11
Ahojte, bola by som veľmi rada keby sa nešiel niekto ktomi vie poradiť aké štúdijné materiály budem potrebovať do prvého ročníka na ekonomiku a manažment podniku. Veľmi pekne ďakujem
vera81
27.08.08,09:44
Škola má literatúru - vlastné knihy a doporučená literatúra sa objednávala hromadne za celý ročník. :)
Standa
27.08.08,13:28
Aj pre externistov? Lebo zatiaľ sme dostali len nejaké CD.
tana35
28.08.08,15:59
Ahojte, vie niekto či je termín zápisu do 1. ročníka (externe) v Trenčíne 23.9.08 o 15.00 hod? Tak som to mala napísané v oznámení o prijatí, ale keď to pozerám na stránke školy, tak sa mi ten termín s ničím nezhoduje. Neviem, či tam nie sú uvedené iba termíny pre denné štúdium. Ak viete, poraďte mi, ďakujem.
Beatris
31.08.08,15:11
Pokiaľ viem zápis v TN do prvého ročníka už bol. 23.8
Zuzana2
08.09.08,19:40
Ľudia, iba náhodou som sa dostala k tejto téme a verte či neverte, normálne ste ma navnadili. Tuším pôjdem na budúci rok študovať. Teda rôčkov už mám dosť - cez 40, ale takú chuť som dostala na tú VŠEMvs v TN (to je najbližšie), že ak ma to neprejde, určite sa prihlásim a budem študovať!!!!!!!!
(Teda aspoň sa pokúsim.)
lacquer12
09.09.08,06:31
Je tu niekto kto pokracuje na Mgr. studiu?
Jane32
10.09.08,10:10
Ahojte, ja som sa tento rok zapísala do 1. ročníka na externé štúdium v BA a mám 40, takže snáď to zvládnem a na zápise som stretla spolužiačku, s ktorom sme spolu maturovali. Dosť mi pri rozhodovaní, či ísť študovať pomohla táto téma, dosť ma to navnadilo.
libero712
12.09.08,10:08
Podla mna toto nie je ani skola - je to len akysi paskvil... Podla mna musi ludom dobre harasit ked prihlasia na skolu podpriemerneho typu - potom maju rovnaky titul ako ostatni - pritom su o mnoho sprostejsi... viem o com hovorim (priprava na skusku casto spociva v nabifleni 5 stran textu - to je vykon, co???)

Chodit do takej skoly je velka hanba!!!
inuš
12.09.08,10:37
Keď vieš o čom hovoríš, tak si potom aj ty absolvent uvedenej školy. Pokial nie si, tak nehodnot niečo, o čom nevieš a čo si priamo nezažil.
Beatris
12.09.08,12:11
neviem či si absolvent nejakej školy, ale tej určite nie a na tu čo si chodil(la)musela byť strašne uboha
Heleč
12.09.08,12:18
Myslím, že libero712 vie dobre o čom hovorí.....
Kontaktujte sa na absolventov
libero712
12.09.08,18:41
Dovolte aby som reagoval.
Presviedcat vas ze mam alebo nemam vysoku skolu...to asi nema zmysel. Podstatne je ze poznam cloveka, ktory studuje na tejto pseudo-univerzite v Zlatych Moravciach. Dovolim si tvrdim ze tato skola je len akymsi slabim pokracovanim strednej skoly - videl som studijny material z tejto skloy. O com svedci aj sposob prijimania novych posluchacov. Vsetci su prijati - nijaka selekcia! Cize ak mas par korun a vies sa podpisat, tak dostudujes (zdatnost a inteligenciu, nebodaj analyticke myslenie - to urcite nepotrebujes). S rovnakym alebo podobnym akademickym titulom ako studenti ktori fakt studuju a tvoria know-how nasej spolocnosti!!! Zial na SVK je to tak.
inuš
13.09.08,16:00
Ja idem do druhého ročníka, ale nemám pocit, že som dostala niečo zadarmo. Skúšky sú pre mna dosť náročné. Oproti minulému ročníku, ked niekde písali len seminárky si myslím, že nám pritvrdili oproti nim. Ale čo už. S niektorými organizačnými vecami ani ja nie som spokojná, ale nie je v mojej moci to zmeniť. Takže mi ostáva len doštudovať - dúfam, že úspešne.
Ostatné je len vec názoru každého z nás.
anelly
17.09.08,04:45
Nezvyknem reagovať, ale tentokrát sa mi nedá. Asi sme už zabudli na výroky :" túto školu nedoštuduješ, len keď ťa prejde električka" a pod (a išlo o "náročné školy").Taktiež som v 2.ročníku VŠEMvs. Prednášajúcich máme ozaj na vysokej úrovni a nemyslím, že skúšku len tak odfláknu. Ja osobne som sa po nociach učila a nemám pocit, že to bolo jednoduché. Priznávam, že mám kolegov, ktorí ani nevedia termín skúšky a študujú...Myslím, že školu si každý študent urobí náročnú do takej miery ako chce. Ja osobne neštudujem pre titul, mohla som ísť na ľahšiu školu...
Beatris
17.09.08,09:44
Nektorý môže mať i sto titulov aj tie najlepšie školy, ale v bežnom živote sa neuplatni.A sú ľudia so strednou školou a dotiahnú to vysoko a potom si dopĺňa vzdelanie. Aký je percentuálny podiel denných študentov v tej know- how spoločnosti. Titul nie je všetko. Myslím,že sam život ukáže ako tie svoje vedomosti zužitkuje v bežnom živote.
ja33
20.09.08,21:20
Zdravim, mozem potvrdit, ze dodatocny zapis pre studentov nastupujucich do prveho rocnika VSEMVS v IKS Trencin (externe) bude 23.09.2008 o 15,00 hod. Na pficialnych strankach skoly nie je uvedeny.
hursan
21.09.08,09:20
Po prázdninách som sa pozrela na stránku, čo je nové a som v šoku. Teraz začínam druhý ročník na tejto škole a necítim sa byť neinteligentnou ženou a ani ženou bez analytického myslenia. Myslím si, že bez týchto daností by som ani nemohla svoju prácu vykonávať, nakoľko už 15 rokov ako živnostníčka spracovávam účtovníctvo podnikateľským subjektom a komunikujem v ich mene so všetkými úradmi. A naozaj netuším na akú skúšku sa stačilo pripravovať z 5 stranového materiálu. Takže, vážený pán Libero 712, chcela by som vám povedať len toľko, bez ohľadu na to, či vysokú školu máte alebo nie (vysoká škola zďaleka nie je zárukou inteligencie, to len tak na okraj), že urážať ľudí, čo sa niečo snažia dosiahnuť, nesvedčia zrovna o pozitívnych povahových vlastnostiach. Mňa sa vaše výroky dosť dotkli. Som poctivou študentkou, ktorá sa pripravuje na každú jednu skúšku a príprava na ňu mi určite netrvá deň ani dva. Sú to prebdené noci a odriekavanie si voľného času, ktorý by som aj ja mohla tráviť podobne vám, urážaním ľudí. Veľmi pekne by som vás chcela poprosiť, viac na túto stránku nepíšte. Veď my všetci sme len slaboduchí, neinteligentní blbci, ktorí si to zaplatia a nemusia nič vedieť. Načo budete s nami strácať váš drahocenný čas. Veď vy ste na inej inteligenčnej úrovni. Ďakujem vám.
tana35
21.09.08,10:16
Uz som si tam pre istotu zavolala, ale aj tak dakujem.
vera81
24.09.08,09:19
Nezvyknem sa nechať len tak vytočiť, ale na poznámky LIBERA712 sa nedá nereagovať. Vážený LIBERO712 asi sa nevyjadruješ ku škole VSEMVS. My sme nechodili do školy, kde dostaneš skúšku za účasť, ako je to na sociálnej práci, kde prišlo na prednášku 500 poslucháčov a povedalo sa pozbierajte indexy nech Vám zapíšeme A za účasť. My sme nemali na štátnice 30 otázok typu Kto je to sociálny pracovník, ale mali sme 160 otázok, kde v jednej otázke bolo niekoľko podotázok a boli porovnateľné s otázkami na Ekonomickej univerzite, ani sme nedostali titul Bc. za úsmev na besede. Takže si over informácie a potom posudzuj a neurážaj. Ak máš takého informácie priamo od absolventov, tak určite nie od tých, ktorí študovali a študujú na tejto škole.
mon075
24.09.08,18:02
ahoj vera81, pokračuješ v mag.štúdiu na tejto škole?
mon075
24.09.08,18:05
tiež študujem na tejto škole a prosila by som poradiť
bolo by to možné?