stanca
14.02.05,09:24
Ako to je s nárok na dovolenku pri žene, ktorá ide na materskú dovolenku?Na dovolenku nastupuje v júni, takže má nárok na celú dovolenku za rok alebo len na alikvotnú časť?
Aňuška
14.02.05,09:16
Ako to je s nárok na dovolenku pri žene, ktorá ide na materskú dovolenku?Na dovolenku nastupuje v júni, takže má nárok na celú dovolenku za rok alebo len na alikvotnú časť?
Mala by mať plný nárok /odpracovala 60 dní v kalendárnom roku/ a doba poberania
rodičovského príspevku v kalendárnom roku nepresiahne 100 dní /inak by sa jej nárok krátil podľa par. 109 ZP/.
Julka
14.02.05,13:08
Ako je to s dovolenkou, ked zamestnanec nastúpil do PP 7.6 a mzdárka mu nepriznala za 6.mesiac dovolenku s odôvodnením, že neodpracoval celý mesiac? Zamestanenec bol do 6.6 na úrade práce a mzdárka sa odvolávala aj na to, že keď je na úrade práce, tak mu nárok na dovolenku nevzniká.
Viete mi poradiť nejaký argument, príp. zákon, ktorým sa môžeme ohradiť? A ešte zaokrúhľuje nárok 12,49 ako 12 dní......
Dakujem
majam
14.02.05,19:09
Za 6 mesiac mu nepatrí nemá odpracovaný celý mesiac.Zaokruhľovanie 2,25=2 dni,2,26=2,5 dňa , 2,68=2,5dňa,2,76=3dni je to tak aj v národnom poistení 1/2005 0,26-0,75=1/2dňa
jana991
15.02.05,06:21
Mám jednu otázku, ako si vysvetľujete §110, odst. 2. Ak pracovníkovi skončila pracovná zmluva 31.12.2004 a uzavreli sme s ním novú prac. zmluvu od 1.1.2005. Ide o nový pracovný pomer, nie o predľženie. Ako s dovolenkou? Môžem mu nevyčerpanú dovolenku z predch. roka dočerpať v novom roku? Bola taká dohoda so zamestnancom, tak sa mu na koci roka nepreplácala.
Informovala som sa už na inej porade a tam mi bolo povedané, že musím náhradu dovolenky rátať podľa predpokladaného zárobku a nie zo mzdy za 4Q/2004. A, čo chce povedať potom ten §110?
Luba2
15.02.05,08:44
Mám jednu otázku, ako si vysvetľujete §110, odst. 2. Ak pracovníkovi skončila pracovná zmluva 31.12.2004 a uzavreli sme s ním novú prac. zmluvu od 1.1.2005. Ide o nový pracovný pomer, nie o predľženie. Ako s dovolenkou? Môžem mu nevyčerpanú dovolenku z predch. roka dočerpať v novom roku? Bola taká dohoda so zamestnancom, tak sa mu na koci roka nepreplácala.
Informovala som sa už na inej porade a tam mi bolo povedané, že musím náhradu dovolenky rátať podľa predpokladaného zárobku a nie zo mzdy za 4Q/2004. A, čo chce povedať potom ten §110?
Citujem Barancovú -Za nepretržité trvanie prac. pomerut.j. za bezprostredne naväzujúci vznik nového prac. pomeru zamestnanca sa považuje jeho vznik v najbližšom nasledujúcom pracovnom dni, keď skončil predchádzajúci prac. pomer. Tým sa umožňuje aj presun čerpania dovolenky z predchádzajúceho do nového pracovného pomeru, ktorý zamestnancovi vznikol k tomu istému zamestnávateľovi. Takéto nepretržité trvanie prac. pomeru sa výlučne pre účely dovolenky posudzuje ako jeden pracovný pomer....

No a podľa môjho názoru, keď sa niečo posudzuje ako jeden pracovný pomer, tak aj pri priemerke za dovolenku to beriem ako jeden pracovný pomer a dám priemerku za posledný štvrťrok.