KvetkaK
02.08.07,09:36
Ahojte poraďáci,
skúšam demoverziu OMEGY a chcem poprosiť o pomoc. Potrebujem vystaviť faktúru pre slovenskú firmu ale v EUR. Čiže potrebujem aby boli na faktúre uvedené sumy v EUR a aj v SKK. Keď si zvolím možnosť odoslané faktúry, tam ma jednoducho nepustí zmeniť inú menu ako je SKK. Tak som skúšala možnosť zahraničné odoslané faktúry. Tu by to aj celkom išlo,ale asi iba pri jednom type faktúr mi urobí aj prepočet na SKK.
Nejde to náhodou ešte nejakým iným spôsobom, nemá tu niekto s tým skúsenosti?
Ďakujem.
liba2
02.08.07,07:41
Takéto fa sa vystavujú v rade zOF (z znamená zahr. mena - nie fa do zahraničia :) )
KvetkaK
02.08.07,07:48
Ďakujem, som o niečo múdrejšia :). Ja som ale doteraz číslovala odoslané faktúry jedným číselným radom, či v Skk alebo v EUR. Tu to asi možné nebude.
Tak sa Ťa teda ešte opýtam, ak s tým máš skúsenosť, pri ktorom type faktúry (myslím pri tlači) Ti prepočíta sumu v EUR aj na SKK?.Ja som to našla len vo faktúre komplet, ale ak by som sa chcela rozhodnúť že budem tlačiť iný typ faktúr.
babenko1
02.08.07,07:59
V omege si môžeš nastaviť aj svoju vlastnú faktúru.. len teraz nie som pri omege, tak ti presne neviem opísať, ako sa to tam nadstavuje....

V omege musíš mať zOF z jedného jediného dôvodu.. automaticky ti počíta kurzové rozdiely, ktoré by ti pri obyčajnej OF neprepočítalo...
liba2
02.08.07,10:26
Ďakujem, som o niečo múdrejšia :). Ja som ale doteraz číslovala odoslané faktúry jedným číselným radom, či v Skk alebo v EUR. Tu to asi možné nebude.
Tak sa Ťa teda ešte opýtam, ak s tým máš skúsenosť, pri ktorom type faktúry (myslím pri tlači) Ti prepočíta sumu v EUR aj na SKK?.Ja som to našla len vo faktúre komplet, ale ak by som sa chcela rozhodnúť že budem tlačiť iný typ faktúr.
Ak chceš mať len 1 rad na všetky fa, potom ich zapisuj všetky do zOF. Ale neodporúčam, skúsila som to, je praktickejšie mať oddelené databázy fa vystavených na SKK a zvlášť na cudziu menu.