astra
02.08.07,09:46
Trápim s prijatou faktúrou z Čiech. Poradíte??

Prišla mi faktúra z ČR: tovar za 3 450,-Kč a poštovné za 250,- Kč, spolu za 3 700,- Kč všetko bez DPH. Čo s DPH? Akú skratku?
Mám zadať kurz Kč z dňa vystavenia faktúry alebo zo dňa kedy mi prišla? A uhrádzala som to ako dobierku z pokladne v SK!!!!
Ako sa z toho vymotať?
JuKaS
02.08.07,18:37
Fa z ČR - samozdanenie, kurz - deň dodania tovaru - pri FA, pri úhrade kurz v deň úhrady, samozdanenie - § 11 a § 49 ods.2písm.c
Orsz
02.08.07,18:49
Trápim s prijatou faktúrou z Čiech. Poradíte??

Prišla mi faktúra z ČR: tovar za 3 450,-Kč a poštovné za 250,- Kč, spolu za 3 700,- Kč všetko bez DPH. Čo s DPH? Akú skratku?
Mám zadať kurz Kč z dňa vystavenia faktúry alebo zo dňa kedy mi prišla? A uhrádzala som to ako dobierku z pokladne v SK!!!!
Ako sa z toho vymotať?


Ak tovar bol vyslaný z ČR v deň vystavenia faktúry, tak dňom na určenie kurzu pre samozdanenie na DPH je deň vystavenia faktúry. Ja mám v internej smernici, že kurz pre DPH je totožný pre vznik účtovného prípadu - teda zaúčtovanie. Inak závôzok v účtovníctve sa účtuje dňom prijatia tovaru.
Pri úhrade - sa použije kurz komerčnej banky, to znamená, že úhrada bola v SK - táto suma predstavuje úhradu záväzku - kurzový rozdiel zúčtuješ oproti zaúčtovanému záväzku, ktorý si prpočítala kurzom NBS v deň nastania účtovného prípadu, v prvom prípade dňom daň.povinnosti, v druhom dňom prijatia tovaru.