Janinka
02.08.07,10:34
Dobry den, skoncila som VS a mam predtym za sebou OA, cize mam pochopene PU aj Mzdy a podobne, ale v praxi som PU este nerobila samostatne, iba ako asistentka. Momentalne som zamestnana a od januara 2008 by som mala prevziat vedenie uct. v nasej firme. Chcela by som poradit, co mozem do janura urobit pre to, aby som bola schopna viest uct. samostatne, kde zacat? Evidujem faktury, komunikujem s terajsou uctovnickou, napadlo ma aj zalozit zivnost a zacat viest jednoduche uctovnictvo nasim zamestnancom, ktori robia na zivnost a podobne. Nechcem iba pocitat priklady z knizky, chcela by som nastudovat zakony a proste nejako zacat v praxi.
Tak ako ste zacinali vy? Ako ste sa dopracovali k profesii uctovnik? Inac prihlasila som sa aj do projektu certifikovany uctovnik. Dakujem
Janinka
02.08.07,10:42
to mi nikto neporadi?
Monika Kováčová
02.08.07,10:57
Začni napr. augustovými dokladmi - akože ich naostro účtuješ....
A čo nebudeš vedieť - pýtaj sa tu... poradíme MD aj Dal...

A január zvládneš ľavou prednou aj zadnou... :)
Leila2006
02.08.07,11:02
Odkukaj čo sa dá od vašej terajšej účtovníčky.
Leila2006
02.08.07,11:14
Tak ako ste zacinali vy? Ako ste sa dopracovali k profesii uctovnik? Inac prihlasila som sa aj do projektu certifikovany uctovnik. Dakujem

Teraz už síce neúčtujem, ale tiez som takmer hneď po škole začala robiť účtovníčku. Ale poviem ti, zákony si čítať môžeš koľko chceš, ale aj tak všetko najlepšie pochopíš na konkrétnych prípadoch a keď sa ťa to priamo dotýka, tak si to lepšie aj zapamätáš. Snaž sa pochopiť tie najčastejšie operácie, ktoré sa vo vašej firme vyskytujú, a pôjde to. A poradia ti aj poraďáci.
kacena26
02.08.07,11:22
sleduj poradu,mne velmi pohohla, tež som bola do praxe hodená rovno zo školy. moja rada bud zvedavá, o vsetkom čo sa deje na firme musíš vediet!hlavne ta to musí baviť, inak ti to pojde velmi zle.
lenkak
02.08.07,17:36
treba vnímať čo robíš, uvažovať nad každou operáciou, tak sa vycvičíš. Potom Ti každodenné účtovanie pôjde v pohode. Prípady, ktoré nebudeš robiť každý deň, pozrieš si nejaké staršie, alebo kniha, aj Porada je tu.