Maxima25
02.08.07,13:51
Dobry den, prosim vas o vas nazor:
mesacny platca dph vystavil fa do holandska za konzultacne sluzby za jun 2007. fa vystavíl aj s dph. nakolko je vsak miestom dodania sluzby holandsko (§15/7) - fa mala byt vystavena bez dph.... co teraz?:eek:treba urobit dodatocne danove priznanie a len vymenit fa za fa so spravnymi udajmi?? alebo urobit dobropis s datumom 7/2007, a v danovom priznani si odvedenu dph vyziadat naspat....
odberatel uhradil len zaklad dane - pozaduje opravenu fa.
dakujem za odpoved.
KEJKA
02.08.07,14:42
danové priznanie za jún si podala. Urob dobropis (všetko mínusom) a novú faktúru. Nemôžeš mať dva doklady na to isté plnenie - takto preukážeš, že si "stornovala" pôvodný doklad. Kedže chybu si urobila Ty, nejde o opravu
v zmysle zákona o DPH. Treba dať dodatočné DP_DPH za jún.
cloe
02.08.07,17:21
Nemusíš mať stres z dodatočného DP DPH, keďže bola predtým tvoja daňová povinnosť vyššia a v dodatočnom bude nižšia, nebudú žiadne sankcie;)
Maxima25
03.08.07,10:59
danové priznanie za jún si podala. Urob dobropis (všetko mínusom) a novú faktúru. Nemôžeš mať dva doklady na to isté plnenie - takto preukážeš, že si "stornovala" pôvodný doklad. Kedže chybu si urobila Ty, nejde o opravu
v zmysle zákona o DPH. Treba dať dodatočné DP_DPH za jún.
prosim, a s akymi datumami budu tieto nove doklady?? povodna fa je s datumom vystavenia 9.7.2007, zdanit. plnenie 30.6.2007,uhradena 20.7.2007, ake datumy bude mat dobropis a ake bude mat nova fa??
dakujem
ALBO
03.08.07,11:50
prosim, a s akymi datumami budu tieto nove doklady?? povodna fa je s datumom vystavenia 9.7.2007, zdanit. plnenie 30.6.2007,uhradena 20.7.2007, ake datumy bude mat dobropis a ake bude mat nova fa??
dakujem
No ja by som sa poradila s odberateľom aby som mu nenarobila problémy, keďže to chcete riešiť stornom a novou Fa. lebo on možno tú daň už odviedol v 7. mesiaci, keďže píšete, že neakceptoval tú sl. DPH. A keď mu pošlete novú z augustovým dátumom vystavenia, tak bude mať v tom zmätok.V tomto prípade by som ju vystavila so siedmym mesiacom kôli nemu-odberatelovi, nech sa netrápi, čo s tým.(dátum dodania vždy šiesty)
Ja by som ale skôr vystavila len jednu rozdielovú na tú DPH s mímusom a základ dane nič. Dátum dodania by bol 6. mesiac a dátum vystavenia 8. mesiac. A on by si mal daň dodaniť z tej pôvodnej siedmej keďže ju zaplatil a zaučtoval.
Môj názor.
KEJKA
03.08.07,18:24
Ja by som ale skôr vystavila len jednu rozdielovú na tú DPH s mímusom a základ dane nič. Dátum dodania by bol 6. mesiac a dátum vystavenia 8. mesiac. A on by si mal daň dodaniť z tej pôvodnej siedmej keďže ju zaplatil a zaučtoval.
Môj názor.
Dátum dodania
- podľa povodnej faktúry a DPH mínus....presne podla ALBO (ZD=0)
dátum vystavenia august.

Ty podáš dodatočné DP za jún (bez stresov :) !)
odberateľ si týmto dobropisom vyrovná povodnú faktúru - zaplatí len rozdiel-základ na povodnej faktúre.
Ak je znalý zákona, tak samozdanil povodný doklad, a má všetko
v poriadku.