Tatiana19
02.08.07,14:09
Dobrý deň, poprosila by som o radu. Zamestnancovi skončila zmluva na dobu určitú. Uzatvorili sme novú prac.zmluvu na dobu určitú s inou mzdou. Moja otázka je:
- zmena je 10.7 - ako mu budem rátať mzdu za júl, ked nastala zmena, dám mu novú sumu na celý mesiac?
ďakujem
Tatiana
Chobot
02.08.07,12:30
Dobrý deň, poprosila by som o radu. Zamestnancovi skončila zmluva na dobu určitú. Uzatvorili sme novú prac.zmluvu na dobu určitú s inou mzdou. Moja otázka je:
- zmena je 10.7 - ako mu budem rátať mzdu za júl, ked nastala zmena, dám mu novú sumu na celý mesiac?
ďakujem
Tatiana

Neviem síce, prečo ste dali ukončenie doby určitj k 10. v mesiaci, ale budiž...

Už keď ste to tak spravili, najjednoduchšie bolo urobiť dodatok k tej zmluve s tým, že zmena by nastala v dátume trvania zmluvy a v mzdových podmienkach. Tak ste mohli určiť, že mzda platí od ..1.7.2007 / 1.8.2007..

Tatko ste si vyrobili problém, lebo novou zmluvou ste vlastne jeden pracovný pomer ukončili a založili ste nový.

Ako určiť mzdu? V zmluve by to malo byť uvedené, od akého dátumu platí tá mzda. Ak tam nie je uvedené, tak platí od 10.7. teda do 9.7. musíš mu vyplatiť mzdu podľa starej PZ a od 10.7. podľa novej. Zbytočne ste si to skomplikovali. Nabudúce miesto novej zmluvy spravte iba dodatok.
Tatiana19
02.08.07,13:01
dakujem, aj som si to myslela. Novú zmluvu sme urobili preto, lebo sa mzda znižovala, to by sa asi dodatkom nedalo riešiť, či dalo?
Chobot
02.08.07,13:13
dakujem, aj som si to myslela. Novú zmluvu sme urobili preto, lebo sa mzda znižovala, to by sa asi dodatkom nedalo riešiť, či dalo?

Dalo, pokiaľ zmluvu podpíšu obe strany, je jedno, či je to nová zmluva alebo dodatok. Dodatkom môžeš meniť v zmluve čokoľvek (teda skoro čokoľvek, zmluvu na neurčitý čas nemôžeš zmeniť na dobu určitú).
Džanka
02.08.07,14:18
Dobrý deň,

mohli by ste mi prosím, poradiť? Už druhý rok predlžujeme zmluvy so zamestnancami na dobu určitú. V novom ZP sa píše, že sa zmluva môže predĺžiť len raz. Teraz neviem, či po 1.9. môžem ešte zmluvy predĺžiť jeden krát, alebo už nie.
Ďakujem
Chobot
02.08.07,14:37
Dobrý deň,

mohli by ste mi prosím, poradiť? Už druhý rok predlžujeme zmluvy so zamestnancami na dobu určitú. V novom ZP sa píše, že sa zmluva môže predĺžiť len raz. Teraz neviem, či po 1.9. môžem ešte zmluvy predĺžiť jeden krát, alebo už nie.
Ďakujem

AK už tá zmluva bola raz predlžovaná (hoci aj podľa predošlého znenia ZP), tak už ju nebudete môcť opätovne predĺžiť. Znenie zákona neznamená, že po 1.9.2007 budete môcť ktorúkoľvek zmluvu ešte raz predĺžiť.