m12
02.08.07,14:13
Chcela by som sa spýtať: Vystavujem fa za dopravu: Auto ráno vyštartovalo zo Za išlo do Prostejova v Čr tam ho naložili a náklad odviezlo opať do SR, ako mám postupovať pri vystavovaní fa? Ak do textu uvediem že faktúrujem za dopravu zo Za do Prostejova a spať? môžem dať sumu bez DPH + 19 % DPH, alebo to je inak?
m12
02.08.07,12:31
Môže mi niekto poradiť?
DušanČ
02.08.07,12:44
Chcela by som sa spýtať: Vystavujem fa za dopravu: Auto ráno vyštartovalo zo Za išlo do Prostejova v Čr tam ho naložili a náklad odviezlo opať do SR, ako mám postupovať pri vystavovaní fa? Ak do textu uvediem že faktúrujem za dopravu zo Za do Prostejova a spať? môžem dať sumu bez DPH + 19 % DPH, alebo to je inak?

Málo informácií. Komu vystavuješ fa ? Kde je odberateľ registrovaný ako plátca DPH ?
M&G
02.08.07,12:58
My robíme dopravu z Talianska na Slovensko. Zo Slovenska vyrazí kamión, v Taliansku ho naložia a na Slovensku vyložia. Faktúra je vystavená firmou, ktorá je platcom Dph v SR, firme ktorá je tiež platcom Dph v SR. Čiže je tam základ Dph + 19% Dph.
DELCO
02.08.07,15:46
Treba doplniť kto a komu faktúruje a či sú platitelia DPH alebo nie. Pozrite si §15 ods. 3 a 16 ods.1 Tam je takmer všetko povedané