gingers
02.08.07,15:21
zelam dobry den.
som zuufaly z mojej situacie. pokial som pracoval v zahranici, manzelka sa 'spustila' ale doslova spustila......pocas 7 mesiacov uz ma druheho partnera a navyse nie sme ani rozvedeny.dohodli sme sa na rozvode,ale zaroven mi xce znemoznit navstevovat moju dcerku /xce sa prestahovat do ineho mesta/.
mam dokazy o jej nevere, zaroven aj o tom ako ma vyhlasuje za idiota, blazna, osocuje ma a uraza a ze je so mnou len kvoli peniazom.navyse sa mi vyhrazala ak jej nebudem platit tak nedovoli mojim rodicom navstevovat malu.
po i-nete rozosielala nahodnym znamym svoje eroticke fotky a pod., muzske navstevy u nas doma pocas mojej nepritomnosti tiez neboli zvlastnostou....pri poslednej navsteve ked som nasej 4-rocnej dcerke povedal ze uz nebudem byvat s nou v jednom byte, tak sama od seba povedala /dcerka/ ze ona bude byvat radsej so mnou..........
ako dosiahnut aby dcerka bola zverena do mojej opatery. viem ze na slovensku sudy automaticky zveruju deti manzelke. a to aj v pripade ze manzel je 'poskodeny'
na dcerke mi velmi zalezi, ale jednoducho preto ze ona si potrebovala 'uzivat' a najst noveho partnera, tak ja mam pykat a stratit dcerku, ktoru mam nadovsetko rad. poradte mi prosim...
tuta
02.08.07,13:38
Nestrácaj hlavu, osobne poznám prípad, keď súd zveril výchovu maloletej dcéry otcovi. Stálo ho to síce veľa námahy a podarilo sa mu to až na druhý krát.
Ale dnes je dievčatko krásne usmievavé so svojim ockom. Držím Ti palce, aby sa Ti to podarilo.
willma
02.08.07,19:55
no jedine dobrý právnik a svedectvá. Inak držím palce.
Ajuška
02.08.07,20:35
...som zuufaly z mojej situacie... viem ze na slovensku sudy automaticky zveruju deti manzelke. a to aj v pripade ze manzel je 'poskodeny'

...verím Ti... že si zúfalý... som typ, ktorý si nedokáže predstaviť, že by mi niekto mohol zabrániť v tom... aby som svojím deťom mohla pošúchať chrbátik... keď to najviac potrebujú...
...taktiež verím... že ani na slovensku nie sú súdy, ktoré automaticky zverujú deti... komukoľvek... proste zhodnocujú fakty ktoré im účastníci predostrú a nie je to ľahká pozícia...
...a už vôbec nechápem v danej situácii výraz... že manžel je poškodený...
Je ťažké sa odosobniť od svojich pocitov "prehry"... ale pokiaľ moje dieťa je pre mňa "nadovšetko" povznesiem sa a snažím sa naozaj vnímať to, čo je pre dieťa najlepšie...
...nemáš ľahkú etapu pred sebou. Si v nevýhode minimálne preto, že si bol dlhé týždne /?/ ďaleko... keď Tvoje dieťa potrebovalo pofúkať obité kolienko... /ja viem - zabezpečenie príjmov nie je nepodstatné/... lenže zatiaľ tie obité kolienka fúkala mamina...
...je šanca zabojovať... nik však v tomto boji nehrá fér... len zváž aké zbrane vytiahneš - deti si veľa pamätajú... ak nechceš po zvyšok života bojovať s výčitkami vlastného dieťaťa že čo všetko si dopustil... dvakrát meraj...:rolleyes:
Jara
03.08.07,05:03
Kto hovorí ten má pravdu. Nehnevaj sa, ale myslím, že v tejto veci Ti Poraďaci moc neporadia. Jedine obrátiť sa na súd a vypočuť si obidve strany. Ak si presvedčený, že máš pravdu tak bojuj. Problémom ale naozaj môže byť Vaše vzájomne odlúčenie, takže tieto problémy sú veľmi zložité a nikdy ich nemožno riešiť vypočutím len jednej strany. Čo ak má Tvoja manželka argumenty ktoré viac zavážia, keďže ona bola s deťmi kým ty si bol preč. Ak máš pravdu na 100% tak neváhaj ale len a len ak to bude na prospech Tvojej dcérky. Tu sa nesmieš pozerať na to, že manžel alebo manželka je ten kto je poškodený. Najviac trpia deti... Veľa šťastia.
JAJA11
03.08.07,07:22
na dcerke mi velmi zalezi, ale jednoducho preto ze ona si potrebovala 'uzivat' a najst noveho partnera, tak ja mam pykat a stratit dcerku, ktoru mam nadovsetko rad. poradte mi prosim...[/quote]

Ak Ti na dcérke záleží, tak urob všetko preto, aby si ju získal, ale určite nie tak, že očierniš jej mamu pred ňou. Možno dnes nevie zhodnotiť situáciu, ale svoju maminu určite ľúbi, nech je aká je. Raz Ti môže vytýkať ako si sa správal k jej mame. Preto to rob s rozumom a ak je Tvoja žena až taká ako píšeš, nemal by si mať problém dcéru získať. Ak to však až také zlé nie je (predpokladám, že v súčasnosti na Teba doľahla ťarcha rozvodu a možnej straty milovanej dcéry a vidíš všetko horšie ako je skutočnosť), bude lepšie, ak sa s tým vyrovnáš, nebudeš ubližovať svojej žene a tak ju ľahšie presvedčíš, aby Ti dovolila stretať sa s dcérou.
Janca
03.08.07,07:43
Ak môžem pridám tiež svoj názor.... Ťažko sa radí, keď človek nevypočuje aj druhú stranu, to musíš uznať aj sám. Ak je všetko pravda čo píšeš, na Tvojom mieste by som sa obrátila na odbor sociálnych vecí, ktorý môže na Tvoj podnet urobiť šetrenie v starostlivosti o dieťa, spísať s Tebou návrh na zverenie dieťaťa do výchovy, popr. upraviť styk s dieťaťom, hoci nie ste rozvedení (ak nebývate v spoločnej domácnosti). Ak môžem radiť, bez ohľadu na mieru zavinenia jedného z Vás, nikdy dieťa nehecujte proti druhému z manželov a nikdy nedajte dieťaťu pocítiť závažnosť Vašich nedorozumení. Hoci sa možno cítiš ukrivdený, vedz, že na všetko ste dvaja, aj na to dobré, aj na to zlé, nikdy za problémy nemôže len jeden (či sa Ti to páči alebo nie, niekde sa stala chyba aj z Tvojej strany, inak by ste vzťah nemali tam, kde je dnes. Dúfam, že sa neurazíš za moju odvahu Ti to napísať, ale mám skúsenosti v práci z tejto oblasti a bola som účastníkom nejedného súdneho pojednávania). Dajte však pozor na to, aby to v čo najmenšej miere poškodilo budúci vývoj Vášho dieťaťa, nebuďte egoistami a nemyslite len na seba. Prv než niečo urobíte, alebo poviete, porozmýšľajte, aký to bude mať vplyv na Vaše dieťa. Určite požiadaj o pomoc odborníkov - t.j. odbor sociánych vecí, resp. právnika. Držím palce, aby to dopadlo dobre k Vašej spokojnosti ako rodičov, ale hlavne k dobru Vášho dieťaťa, ktoré si rodičov nevyberá !!!
Monika Kováčová
03.08.07,09:19
jednoducho preto ze ona si potrebovala 'uzivat' a najst noveho partnera, tak ja mam pykat a stratit dcerku, ktoru mam nadovsetko rad. poradte mi prosim..

Pridám aj ja svoj názor:
V tvojom príspevku márne hľadám dôvod, prečo by malo byť dieťa zverené do opatery otcovi a nie matke - neuvádzaš skutočnosti, ktoré by nasvedčovali tomu, že matka zanedbáva starostlivosť o dieťa a výchovu dieťaťa.
Nehnevaj sa ale zmena partnera na matkinej strane neznamená automaticky zanedbávanie výchovy...
Netvrdím, že to čo urobila manželka je normálne, len nevidím dôvod, prečo by mala prísť o dieťa ona...

Pravda bude niekde uprostred... a skutočne o spravodlivom postupe rozhodne len súd za pomoci sociálnych pracovníkov... My na porade určite nie.
dad111
03.08.07,11:05
Ziadny sud a uz vobec nie socialka Ti nepomozu. Na kazdom pojednavani budu proti tebe stat len zeny, vycvicene ako hraniciarske psy na trhanie muzov. Damy. Precitajte si prispevky v inych temach, kde sa stazuju matky napriklad na vysku vyzivneho. Tam mate ine nazory a rady pre osobu predkladajucu otazku. Vobec sa nezaujimate o to, ci nahodou nie je mozne najst chybu aj u pytajucej sa osoby. Nevidim jediny realny dovod, preco by nemohlo byt dieta zverene otcovi. Bojuj. Nadej zomiera posledna. Skutocne je ale treba pozerat hlavne na dieta. Mozno to chce ozaj len cas. Matka Tvojej dcery uz nie je a ani nikdy nebude Tvojou manzelkou. Mozno by to mohol cas zahojit. Dajte este dcere sancu.
M&G
03.08.07,11:13
Myslím si, že pohlavie rodiča by nemalo rozhodovať o tom, či mu dieťa bude zverené do opatery alebo nie. Nikto z nás presne nevie, čo sa v rodine gingers deje, takže nemáme právo tu vynášať žiadne súdy. Ale na základe toho, čo tu písal chcem vyjadriť svoj názor, že sa mi nepáči, že jeho manželka používa dieťa ako prostriedok na vydieranie. (ak jej nebudem platit tak nedovoli mojim rodicom navstevovat malu)