Krysta
02.08.07,16:05
Dobrý deň! Nakoľko kúpili sme dom, podala som Návrh na vklad na katastrálny úrad spolu s kúpnimi zmluvami (nakoľko v našom prípade potrebovali 6ks). Teraz by som potrebovala 1kúpnu zmluvu k vybavenie druhej časti úveru (s Prvou stavebnou sporiteľnou zvyšok-20% z úveru), ale ja už zmluvu nemám.:mee: Nemáte s tým skúsenosti, kedy mi tie zmluvy vrátia (4ks)?
Viem, že list vlastníctva by som mala dostať o mesiac, a kúpne zmluvy tiež spolu s tým?
Ten mesiac dodržiava Katastrálny úrad?, dúfam, že áno.
ďakujem.
wagner
02.08.07,18:39
Záleží koľko majú roboty. Mala si radšej požiadať o prednostný zápis. Síce by si musela dobre priplatiť, ale mala by si to do 2 týždňov zapísané. Väčšinou ten mesiac je zbožné prianie. Zmluvy dostaneš s LV. ALebo choď na KÚ a popros, nech Ti požičajú jednu zmluvu, daj si ju nafotiť a overiť na notárstve. A máš po probléme. Jedna kópia zmluvy overená sa zvykne vždy nechať pre vlastnú potrebu.
ZuzanaP
03.08.07,04:02
Môžeš požiadať o prednostné vystavenie LV s poplatkom Sk 8 000,--, vystavenie LV nemá trvať viac ako 30 dní, napr. u nás si tento čas svojvoľne predĺžili na 60 dní, kvôli pozemkom pod diaľnicou. Ja som ho potrebovala pre banku (kvôli št. príspevku pre mladých), tak som tam zavolala a spýtala sa kedy ho asi dostanem. Mala som ho doma do 2 dní aj spolu so zmluvou.
Chobot
03.08.07,08:46
Môžeš požiadať o prednostné vystavenie LV s poplatkom Sk 8 000,--, vystavenie LV nemá trvať viac ako 30 dní, napr. u nás si tento čas svojvoľne predĺžili na 60 dní, kvôli pozemkom pod diaľnicou. Ja som ho potrebovala pre banku (kvôli št. príspevku pre mladých), tak som tam zavolala a spýtala sa kedy ho asi dostanem. Mala som ho doma do 2 dní aj spolu so zmluvou.

Samotné zaplatenie poplatku za urýchlený zápis 8000 SKK nezaručuje nikomu, že ten zápis aj urýchlený bude. Kataster tomôže kľudne zapísať aj v riadnej (nie urýchlenej lehote), akurát že vtedy vráti rozdiel medzi poplatkom za urýchlený zápis a riadny zápis, čiže 6000 SKK.
ZuzanaP
03.08.07,09:00
Nebola som si istá, či vrátia ten poplatok, tak som to nenapísala. Ďakujem za doplnenie.