iveta1976
02.08.07,16:33
dobry den,
som zacinanjuca mzdarka v stavebnej firme. Chcem sa spytat ci mi neviete poradit ohladne dohody o vykonani prace. Ci
mozem uzatvorit dohodu od 1.7. - 31.12.2007 s tym ze bude vyplacana kazdy mesiac, lebo som sa docitala ze by mala byt spravne vyplatena az po odovzdani prace. A na druhej strane ak sa jedna o stavebne prace moze byt pracovna napln definovana ako: stavebne prace podla pokynov nadriadeneho, lebo na stavbe sa to da tazko urcit. A ak sa jedna o tu istu pracu, nemoze to byt napadnutelne tym ze je to sustavne sa opakujuca cinnost a
potom to bude musiet byt kratsi pracovny pomer?
Snazim sa dopatrat k rozumnemu rieseniu aby to bolo spravne.
Momentalne mam prihlasenych dohodarov do SP a teraz neviem ci ich
mam odhlasit a uzatvorit s nimi nove dohody na dalsi mesiac alebo nie :(
Jednym slovom chcem sa vyhnut HPP a neviem ako dalej.
Snazim sa dopatrat k rozumnemu rieseniu aby to bolo spravne.
Ak by ste o niecom vedeli bola by som rada:)
dakujem velmi pekne
Zita4
02.08.07,19:44
Ja by som tie dohody uzatvorila len do 31.8. a od 1.9. by som s nimi uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne podľa novely ZP.
iveta1976
03.08.07,05:33
Ja by som tie dohody uzatvorila len do 31.8. a od 1.9. by som s nimi uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne podľa novely ZP.
dakujem velmi pekne za skoru odpoved, tiez som myslela na tu dohodu o pracovnej cinnosti ale moze to mat uzatvorene u jedneho zamestnavatela ja dohodu o vykonani prace a nasledne o pracvnej cinnosti? a aky je rozdiel medzi tymi dohodami?
ZuzanaP
03.08.07,06:28
iveta1976
03.08.07,08:29
pozri, endrju to pekne vysvetlil na príklade:

http://www.porada.sk/t57250-dohoda-o-vykonani-prace-a-dohoda-o-pracovnej-cinnosti-v-novelizovanom-zakonniku-prace.html

dakujem za link velmi si mi pomohla :)