yosarian
02.08.07,17:49
Velmi prosim veci znalych o radu a nazor k tejto zmluve. Poslal mi ju predavajuci, nepozdava sa mi platobne podmienky a to ani variant 1 ani variant 2 a prosim aj o posudenie dalsich casti. Velm pekne dopredu veci znalým dakujem. Chcem to platit v hotovosti.
A ospravedlnujem sa ak som neurobil dobre, ze som zalozil tuto temu, ak to uz niekdde je zalozene,ale som tu novy tak sa len rozkukavam
Stina
02.08.07,16:43
Lepšou alternatívou by snáď bolo zložiť kúpnu cenu notárovi a ten by ju vyplatil predávajúcemu po vklade do katastra nehnuteľností.
yosarian
02.08.07,17:45
velmi pekne Vam obom dakujem ani som necakal taku promtnu odpoved, naozaj kvitujem. ja som jednoznacne proti zaplateniu celej sumy uz pri podpisani kupnej zmluvy. Pokial viem, a zmluva to jasne specifikuje, tak kupna zmluva sama o sebe nestaci ze sa stanem vlastnikom nehnutelnosti, ale je len pravnym dovodom pre kataster aby zmena vlastnickych vztahov prebehla a vlastnikom sa stanem az po zapise do katastra. Chcem navrhnut bud zlozenie celej sumy u notara alebo v banke pripadne cast penazi pri podpise zmluvy a zvysok ked prebehne vklad do katastra. Co sa tyka ostatnych nalezitosti je to v poriadku? Celkom dobre nerozumiem tej zmienke o zaloznom prave v prospech spolocenstva bytoveho..A slavica tam je teda zle uvedena zakonná uprava? nie teda § 15 ods. 1 zák. 151/1995 Zb?
A este poprosim, ako si to myslela ze ist s nimi na kataster? Ist s nimi na kataster dat navrh na vklad a potom im vyplatit hotovost? Alebo nevyplatit uplne nic kym kataster byt neprepise na mna a nevyda LV a az potom im to vyplatit v hotovosti. A ked vyplatit v hotovosti, tak to notarsky overit ci netreba? Velka vdaka
maca88
03.08.07,05:09
Dobry den, ja by som sa ku kupe bytu chcela taktiez nieco opytat. V pondelok mame sice stretnutie s nasim právnikom, ale nakolko si chceme vsetko skompletizovat s predavajucou dnes, tak by som vas chcela poziadat o radu.
Byt predava starsia pani, okrem nej je vlastnikom bytu aj jej syn, ktory je vsak dlhodobo v anglicku, pani ma od neho splnomocnenie podpisane pred mesiacom. Chcem sa opytat, co presne ma to splnomocnenie obsahovat. Predpokladam, ze splnomocnenie by nemalo byt vseobecne sa vztahujuce k nehnuteľnostiam, ale konkretne k bytu,ktory sa ide predavat. A co s peniazmi, ma tam byt uvedene na aky ucet sa mu maju poslat?

Dakujem velmi pekne
Maca88
ZuzanaP
03.08.07,08:19
Mamina predvčerom podpisovala takúto plnú moc, bolo tam napísané o akú nehnuteľnosť ide - údaje z LV, na čo splnomocňuje konkr. osobu - zastupovanie pri jednaní s realitkou, k podpísaniu kúpnopred. zmluvy, prebratiu hotovosti za nehnuteľnosť, podpísaniu záložnej zmluvy v prospech budúceho vlastníka
maca88
03.08.07,08:38
dakujem, to vsetko ma okrem prebratia hotovosti. A to asi bude chybat...:(
yosarian
03.08.07,11:36
Kupujúci uhradia kúpnu cenu podľa čl. VI prevodom na účet predávajúcich .................... pred podpisom tejto kúpnej zmluvy.
Predávajúci potvrdzujú, že kúpna cena bola uhradená.:cool: :rolleyes: ???? V podstate je napísaná správne, až by som povedala, že dôkladne :) čo sa týka

.....Určenie a popis spoločných častí... a všetky tie rozmery :) ale určite by som nedala peniaze pred podpisom zmluvy. Ja by som išla spoločne s nimi na kataster zavkladovať zmluvu a hned z katastra do banky dať príkaz na úhradu spolu s nimi, alebo ak hovoríš o hotovosti, dala by som ich po potvrdení vkladu a po podpise, že čiastku prevzali.

...aj predošlý spôsob je možny, ale zase zbytočne drahý, aj keď pri takej sume sa to stratí ;) ... ale to už je na Vás...


ešte by som opravila v zmluve : V zmysle § 15 ods. 1. Zákona 182/93 Z.z. vzniklo zo zákona k bytu a nebytovému priestoru v dome záložné právo v prospech.....

dakujem este prosim o radu v tej casti ohladom toho co si pisala o vyplatení penazi..mam teda vyplatit predavajucim peniaze v hotovosti az po zapisani mna ako majitela na LV, alebo si myslis ze uz mozem zaplatit aj pri podani navrhu na vklad do katastra? Ze tento ukon (navrh na vklad do katastra ) je uz dostatocne dovodny na vyplatenie kupnej ceny? chcel by som v tom mať jasno...Ostatne nalezitosti tej zmluvy co som tu uviedol su teda absolutne v poriadku? vdaka za pomoc.
yosarian
04.08.07,09:33
Zvyčajne sa však nedostatky/aj keby nejaké boli / odstránia a vklad sa povolí. Musel by to byť veľmi závažný nedostatok, aby tomu tak nebolo. Preto ja osobne by som poniaze vyplatila hneď po vklade, lebo aj predávajúci chce mať istotu, že nepríde o byt aj peniaze a iste bude na tom trvať... Napíšte si čestne prehlásenie o vyplatení čiastky a peniaze si odovzdajte. Môžte si to dať samozrejme aj overiť na matrike, alebo u notára

myslela si zrejme ze by si vyplatila peniaze hned po podani navrhu na vklad, ci to zase zle chapem??
no ja rozhodne som nazoru ze peniaze nechcem vyplatit v plnej vyske pred potvrdenim o vklade teda skor ako mi bude doruceny LV.

moja varianta:Kupujuci sa zavazuje zaplatit KC/kupnu cenu/ nasledovne:
a) v den podpisu kupnej zmluvy k rukam predavajucich vo vyske .....(polovica KC) Sk,pričom prevzatie stanovej časti KC potvrdzuju predavajuci podpisom tejto kupnej zmluvy

b) zostavajucu ciastu KC na zaklade rozhodnutia Spravy katastra, ze povolila prevod vlastnickych prav v prospech kupujucich a to do 3 dní od dorucenia tohto rozhodnutia.

Myslim ze je to ferovy postup..
Co sa tyka odovzdania bytu kupujucim: Predavajuci sa zavazuju odovzdat kupujucim byt v den podpisu tetjo kupnej zmluvy

Dalsia vec: v cl. 1 zmluvy nnie je v predmete zmluvy uvedene ze podiel predavajucich je 1:1,

dalsia vec: kedze kupujem byt aj so zariadeniami, sporak, pracka, umyvacka riadu atd..tieto by mali byt uvedene aj v predmete kupy cl.I co nie su..teda do clanku I ma byt v bode 1 písm. a dopisane".... a vnutorneho prislusenstva bytu.."(ktore je potom definovane v cl.II v bode 3.

dalsia vec v cl. II nie je uvedeny v ramci prislusenstva aj balkon..

Uvazujem spravne?