dvd
02.08.07,09:34
zmenila sa výška DB od 07/2007??? po upgrade mzd. software nam dava DB 555 Sk. nechapem.
Paula
02.08.07,07:35
Zmenila, dobre Ti zadáva.
dvd
02.08.07,07:39
dik, medzitym sme to nasli aj cez vyhladavac, hladali sme aj predtym cez vyhladavanie na tejto stranke, no po zadani "danovy bonus" nevyhodi ziadnu temu o tejto zmene
ZuzanaP
02.08.07,07:41
a čo toto, je to myslím hneď tretia téma zhora, označená ako "dôležité":
http://www.porada.sk/t54516-danovy-bonus-od-1-7-2007-a.html
evina
02.08.07,07:43
Nájdeš presne na stránke www.drsr.sk







Informácia k zvýšeniu sumy daňového bonusu


od 1. júla 2007




Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR opatrením č. 291/2007 Z.z. o úprave súm životného minima upravilo s účinnosťou od 1. júla 2007 sumy životného minima.
Sumy životného minima sa upravujú vždy k 1. júlu bežného kalendárneho roka a to buď na základe koeficientu rastu čistých peňažných príjmov na osobu, alebo koeficientu rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností zistených Štatistickým úradom SR. Pri valorizácii súm životného minima sa zohľadňuje nižší koeficient.
Index vývoja čistých peňažných príjmov na osobu za 1. štvrťrok 2007 v porovnaní s 1. štvrťrokom 2006 bol Štatistickým úradom SR zistený vo výške 112,9 a index rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností v I. štvrťroku 2007 v porovnaní s I. štvrťrokom 2006 bol Štatistickým úradom SR zistený vo výške 102,9 (nižší koeficient).

V súvislosti s valorizáciou súm životného minima sa výška mesačného daňového bonusu podľa § 33 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov poskytovaného na vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom v sume 540 Sk zvyšuje s účinnosťou od 1. júla 2007 na sumu 555 Sk , t.j. zvýšenie o sumu 15 Sk (540 x 2,9% = 15,66 Sk).

Daňový bonus sa podľa § 52 ods. 48 zákona o dani z príjmov zvyšuje rovnakým koeficientom a za rovnaké kalendárne mesiace zdaňovacieho obdobia ako suma životného minima.

Na zabezpečenie jednotného postupu pri zvýšení sumy daňového bonusu vydalo Ministerstvo financií SR Oznámenie, ktoré nájdete TU (http://www.finance.gov.sk/Documents/danovy_bonus_zvysenie%28oznamenie_03072007%29.rtf). /je to na stránke drsr/


[I]

Vydalo: Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica, odbor služieb pre verejnosť, júl 2007
Misicka21
23.06.08,10:11
Ahojte, kedy sa bude opäť zvyšovať daňový bonus?? Bude sa vôbec a na akú sumu?? Ďakujem
Katija
23.06.08,11:04
Ahojte, kedy sa bude opäť zvyšovať daňový bonus?? Bude sa vôbec a na akú sumu?? Ďakujem Podľa platnej legislatívy sa bude daňový bonus zvyšovať od 1.7.2008 a podľa udajov, čo sa objavili na stránke MPSVR SR, to vyzerá na zvýšenie o cca 27,- Sk. Treba však počkať na oficiálne čísla. V júli sa informácia iste objaví na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk).
VladoaKatka
27.06.08,09:24
Hodnota bonusu na dieťa, ktoré žije v domácnosti s daňovníkom, sa od júla zvyšuje o 27 Sk (0,89 eura) na 582 Sk (19,19 eura). Ročná suma daňového bonusu za rok 2008 bude 6822 Sk (225 eur). Daňový bonus sa zvyšuje rovnakým koeficientom a za rovnaké kalendárne mesiace zdaňovacieho obdobia ako suma životného minima. Nové opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR o ustanovení súm životného minima nadobúda účinnosť 1. júla tohto roka. TASR o tom informovala hovorkyňa Daňového riaditeľstva SR Iveta Adamíková.
willma
27.06.08,10:46
VladoaKatka
27.06.08,11:02
http://www.sme.sk/c/3947646/Fico-stopol-Bernatka-a-deti.html tak ja teda neviem

To sú prídavky na deti, ktoré sa vypláca ako sociálna dávka a nie daňový bonus.
NOKIA
01.07.08,11:23
Oficiálne zverejnenie novej výšky daňového bonusu od 1.7.2008 na stránke Ministerstva financií
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6868
Oznámenie MF SR na zabezpečenie jednotného postupu pri zvýšení sumy daňového bonusu podľa § 52 ods. 48 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov
Ročná suma daňového bonusu za rok 2008 sa zvyšuje zo sumy 6 570 Sk (§ 33 ods. 1 zákona o dani z príjmov ) na sumu 6 822 Sk takto:
6 x 555 Sk = 3 330 Sk 1. polrok 2008
6 x 582 Sk = 3 492 Sk 2. polrok 2008
–––––––––––––––––––––––––––––––––
6 822 Sk
willma
01.07.08,19:16
To sú prídavky na deti, ktoré sa vypláca ako sociálna dávka a nie daňový bonus. :otusim v tom mam chaos:D
Maxinka
28.08.08,09:43
Takže DB sa mal po novom vyplatiť už júl/08 výplate? Čo ak sa na to pozabudlo???
drobeceva
28.08.08,09:49
Takže DB sa mal po novom vyplatiť už júl/08 výplate? Čo ak sa na to pozabudlo???
áno, áno, mali byť už za júl vo výške 582.- Sk
VERONIKA6
28.08.08,09:52
Takže DB sa mal po novom vyplatiť už júl/08 výplate? Čo ak sa na to pozabudlo???
Vyrovnáš v ročnom zúčt. dane za r. 2008.
Zlata
05.09.08,07:45
Dobrý deň,
prosím o radu. Dieťa-stredoškolák cez prázdniny mal 1 mesiac riadnu pracovnú zmluvu. Za ten mesiac prináleží daňový bonus sa toto dieťa a treba to nahlásiť na soc. poisťovňu kôli rodinným prídavkom?
Za rýchlun radu veľmi pekne ďakujem.
Tweety
05.09.08,07:46
Dobrý deň,
prosím o radu. Dieťa-stredoškolák cez prázdniny mal 1 mesiac riadnu pracovnú zmluvu. Za ten mesiac prináleží daňový bonus sa toto dieťa a treba to nahlásiť na soc. poisťovňu kôli rodinným prídavkom?
Za rýchlun radu veľmi pekne ďakujem.
Áno, DB mu prináleží.
Zlata
05.09.08,08:13
ďakujem pekne za odpoveď,
takže DB prináleží
a prídovaok na dieťa tiež?
Ciže netreba tento pracovný pomer (na dobu určitú) dieťaťa vôbec brať do úvahy?
Anja111
05.09.08,08:22
ďakujem pekne za odpoveď,
takže DB prináleží
a prídovaok na dieťa tiež?
Ciže netreba tento pracovný pomer (na dobu určitú) dieťaťa vôbec brať do úvahy?
Ak spĺňa podmienky pre nárok na prídavky na dieťa a DB, tak mu patrí oboje. Pracovný pomer dieťaťa na to nemá žiadny vplyv...
zienka
08.09.08,07:03
Vyrovnáš v ročnom zúčt. dane za r. 2008.

A čo keď daného zamestnanca prepustíme? AKo sa to bude potom riešiť?
Zoltán Kovács
08.09.08,07:06
A čo keď daného zamestnanca prepustíme? AKo sa to bude potom riešiť?

Vysporiadá si to v novom zamestnaní cez RZD, prípadne cez DP.
zienka
08.09.08,08:19
Vysporiadá si to v novom zamestnaní cez RZD, prípadne cez DP.

A "mňa" ako zamestnávateľa nebudú nijako postihovať?
Lebo vlastne zamestnanec si to vysporiada v RZD, a zamestnávateľ?
Anja111
08.09.08,08:27
A "mňa" ako zamestnávateľa nebudú nijako postihovať? Nie.
Lebo vlastne zamestnanec si to vysporiada v RZD, a zamestnávateľ?
Zamestnávateľ to má v poriadku. Daň upravil o takú čiastku DB, akú vyplatil zamestnancovi...

odpoveď v texte
zienka
08.09.08,08:47
odpoveď v texte

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc :). Prajem krasny deň.
Tony1
10.09.08,11:43
Máme zamestnankyňu, ktorej dcéra študuje vysokú školu, je v štvrtom ročníku, mala prerušené štúdium a tretí ročník opakovala. Má 24 rokov. Má nárok na bónus?
Od septembra jej zanikol nárok na rodinné prídavky /bolo jej to oznámené z UPSVaR/, vraj omylom jej vyplatili rodinné prídavky za obdobie, keď opakovala tretí ročník, aby ich vrátila. Nechcela a tak sa dohodli, že vraj teraz by mala mať nárok na prídavky, ale nebude poberať, kvôli tomu roku čo brala predtým.
Je to hrozne domotané, neviem, či ma niekto pochopí.
Na školení nám bolo povedané, že väčšinou je to tak, že keď sa poberajú prídavky, je nárok aj na bónus, mám to tak brať aj v tomto prípade a od septembra jej bónus neplatiť?
ďakujem za odpoveď.
Tony1
10.09.08,12:17
Nepomôže mi niekto?
Zoltán Kovács
10.09.08,13:53
Máme zamestnankyňu, ktorej dcéra študuje vysokú školu, je v štvrtom ročníku, mala prerušené štúdium a tretí ročník opakovala. Má 24 rokov. Má nárok na bónus?
Od septembra jej zanikol nárok na rodinné prídavky /bolo jej to oznámené z UPSVaR/, vraj omylom jej vyplatili rodinné prídavky za obdobie, keď opakovala tretí ročník, aby ich vrátila. Nechcela a tak sa dohodli, že vraj teraz by mala mať nárok na prídavky, ale nebude poberať, kvôli tomu roku čo brala predtým.
Je to hrozne domotané, neviem, či ma niekto pochopí.
Na školení nám bolo povedané, že väčšinou je to tak, že keď sa poberajú prídavky, je nárok aj na bónus, mám to tak brať aj v tomto prípade a od septembra jej bónus neplatiť?
ďakujem za odpoveď.


1. Zatiaľ neprekročila štandardnú dlžku štúdia.
2. Sústavne sa pripravuje na povolanie (denné štúdium)
3. Nemá 25 rokov
4. Aj nárok na rodinné prídavky by mali, len sa dohodli s ÚPSVaR o nevyplácaní, aby sa vyrovnali z neprávom poberaného prídavku.

Teda nárok na bonus je. Je potrebné potvrdenie o návšteve školy.
Tony1
11.09.08,04:43
Dakujem ti smith velmi krasne.
Barbara
11.09.08,05:40
Máme zamestnankyňu, ktorej dcéra študuje vysokú školu, je v štvrtom ročníku, mala prerušené štúdium a tretí ročník opakovala. Má 24 rokov. Má nárok na bónus?
Od septembra jej zanikol nárok na rodinné prídavky /bolo jej to oznámené z UPSVaR/, vraj omylom jej vyplatili rodinné prídavky za obdobie, keď opakovala tretí ročník, aby ich vrátila. Nechcela a tak sa dohodli, že vraj teraz by mala mať nárok na prídavky, ale nebude poberať, kvôli tomu roku čo brala predtým.
Je to hrozne domotané, neviem, či ma niekto pochopí.
Na školení nám bolo povedané, že väčšinou je to tak, že keď sa poberajú prídavky, je nárok aj na bónus, mám to tak brať aj v tomto prípade a od septembra jej bónus neplatiť?
ďakujem za odpoveď.


nemám v tom jasno. prečo jej nechcú vyplácať PnD, z dôvodu, že jej vyplácali vtedy keď mala prerušené štúdium, alebo z dôvodu, že opakovala 3 ročník?keď opakovala 3 ročník, tak predsa nárok na PnD je a mala dostať PnD. jedine ak mala prerušenie nemala dostať PnD.
Zoltán Kovács
11.09.08,05:43
nemám v tom jasno. prečo jej nechcú vyplácať PnD, z dôvodu, že jej vyplácali vtedy keď mala prerušené štúdium, alebo z dôvodu, že opakovala 3 ročník?keď opakovala 3 ročník, tak predsa nárok na PnD je a mala dostať PnD. jedine ak mala prerušenie nemala dostať PnD.

Jasom to celé pochopil tak, že mala prerušené štúdium, a potom opakovala ročník. No a ÚPSVaR vyplácala prídavky aj počas prerušenia, čo nemala. Preto teraz nedostáva. Ale nie preto, že nemajú nárok, ale preto aby takto vrátili neoprávnene poberané PnD počas prerušenia štúdia.
Tony1
11.09.08,08:21
Teraz som si to cele vyjasnila s pracovičkou ešte raz, lebo mi to nevysvetlita dobre:

dcera je skončila strednu školu, potom nastupila na vysoku, študuje teraz štvrty ročnik,s tym že nemala nič prerušene, a opakovala raz treti ročnik. To znamena, že študuje vysoku školu piaty rok, ma 24 rokov a študuje denne študiu.
Ja som presvedčena o tom, že ma narok cely čas študia na vysokej škole na bonus aj na pridavky na deti. Len v poslednom ročniku- na druhy rok uz nie, lebo bude mat 25 a študovat bude uz siesty rok.
Na UPSVaR jej povedali, ze jej pozastavuju teraz rodinne pridavky, lebo ich brala za obdobie, ked opakovala treti ročnik a vraj nemala narok. A kedze ich nechce vratit, tak jej to vykompenzuju tym, ze nedostane teraz. No myslim, ze je to somarina, este teraz by mala brat aj rodinne pridavky.
Dufam, ze som to vsetko uviedla na pravu mieru a ospravedlnujem sa za nespravne uvedeny problem.
Napiste mi prosim niekto svoj nazor.
Tony1
11.09.08,08:34
Nepoviete mi na to svoj názor?
Tony1
11.09.08,08:47
Posuvam otazku.
Tony1
11.09.08,09:41
Teraz som si to cele vyjasnila s pracovičkou ešte raz, lebo mi to nevysvetlita dobre:

dcera je skončila strednu školu, potom nastupila na vysoku, študuje teraz štvrty ročnik,s tym že nemala nič prerušene, a opakovala raz treti ročnik. To znamena, že študuje vysoku školu piaty rok, ma 24 rokov a študuje denne študiu.
Ja som presvedčena o tom, že ma narok cely čas študia na vysokej škole na bonus aj na pridavky na deti. Len v poslednom ročniku- na druhy rok uz nie, lebo bude mat 25 a študovat bude uz siesty rok.
Na UPSVaR jej povedali, ze jej pozastavuju teraz rodinne pridavky, lebo ich brala za obdobie, ked opakovala treti ročnik a vraj nemala narok. A kedze ich nechce vratit, tak jej to vykompenzuju tym, ze nedostane teraz. No myslim, ze je to somarina, este teraz by mala brat aj rodinne pridavky.
Dufam, ze som to vsetko uviedla na pravu mieru a ospravedlnujem sa za nespravne uvedeny problem.
Napiste mi prosim niekto svoj nazor.
Co si o tom myslite?
katka50
11.09.08,09:53
Co si o tom myslite?
Keďže presiahla štandartnú dĺžku štúdia- bakalár=3 roky - v opakovanom ročníku nemala nárok na PnD. UPSVaR správne posúdil, že jej vyplácal PnD v opakovanom ročníku neoprávnene.
Tony1
11.09.08,10:32
tak takto som to nebrala.to ma nenapadlo.
ale ked studuje dalej dalsie dva roky, ma narok na bonus? ja si myslim, ze este tento rok ano.
Tony1
11.09.08,10:45
tak takto som to nebrala.to ma nenapadlo.
ale ked studuje dalej dalsie dva roky, ma narok na bonus? ja si myslim, ze este tento rok ano.
Je to tak?