MiroKE
02.08.07,21:39
Zdravím Vás .....viem je to blbá otázka že akú firmu zvoliť na stavbu domu lebo vlastne budete robiť reklamu no nevadí :)
Preto dávam tuto otázku lebo zväčša počujem samé sťažnosti na firmy že odflákajú prácu a je veľmi ťažké si vybrať preto by som chcel rady, postrehy, skúsenosti aj dobre aj zle. Som z KE preto by som poprosil firmy ktoré tu dokážu zrealizovať stavbu. Viem že najlepšie je si postaviť sám ale na to nemám ani čas a ani mi veľmi nemá kto pomôcť. Takže tak a ďakujem za všetky podnety. Majte sa
Smolkat
31.08.07,19:26
otvorte si www.eurostav.sk (http://www.eurostav.sk), kde mate e-shop a prezrite si ponuku publikacii so stavebnou tematikou, konkretne ediciu DOBRA RADA NAD ZLATO, kde si mozete objednat Chystate sa stavat rodinny dom?, kde je na konci adresar firiem.
Fany
04.09.07,06:08
Radím obehnúť si zopár oficiálnych stavebných firiem, presondovať ich postoj k uvedenej stavbe, overiť si ich kredit v Obchodnom registri, popýtať sa prípadne na už zrealizované stavby a nebáť sa opýtať na riešenie prípadných vzniknutých problémov. Nezabudnúť samozrejme na spôsob platieb a dokladovanie. Určite by som nevolila medzi drobnými živnostníkmi, alebo "fuškármi" a tiež nevyberala tú najlacnejšiu ponuku. Je fakt, že stavební robotníci sú, akí sú, ale ak funguje spolupráca s vedením firmy, všetko sa dá vyriešiť a prípadne dať do poriadku (fuškár sa pri probléme väčšinou rýchlo zdekuje). Ak si už nejakú firmu vyberieš, rozhodne spíšte spolu Zmluvu o dielo, kde dohodnete všetko, čo je potrebné pre obe strany. Bez dokladov (hoci lacnejšie) by som to určite nerobila, lebo nielenže strácaš akúkoľvek záruku, ale v budúcnosti - a možno dosť krátkej - sa ti to môže riadne vypomstiť, a neraz sa ti celkové náklady na stavbu môžu vyšplhať vyššie, ako keby ti to robila riadna firma ako sa patrí a potom sa často už nemáš ani na koho s reklamáciou obrátiť. Stavať dom nieje žiadna sranda, tak vsaď radšej na kvalitu a serióznosť.