Kublihova
02.08.07,22:16
Prosím Vás, potrebujem poradiť. Začínam so skladmi A a neviem si rady. Podarilo sa mi dostať ako počiatočné stavy do zásob nákup materiálu v roku 2006. V tomto roku sa začali z nakúpeného materiálu vyrábať výrobky, takže predpokladám, že si musím v Sklady/zásoby vytvoriť kartu "výrobok". Cez položky povkladám množstvo materiálu, ktorý vchádza do výrobku podľa receptúry. Ale teraz čo ďalej. Vyrobilo sa niekoľko výrobkov a ja ich potrebujem dostať na sklad hotových výrobkov, teda vyskladniť zo skladu materiálu. A neviem sa pohnúť.
Môžete mi niekto prosím poradiť?:confused:
Pidgey
06.08.07,12:59
"Vyrobilo sa niekoľko výrobkov a ja ich potrebujem dostať na sklad hotových výrobkov, teda vyskladniť zo skladu materiálu."
teda, uz si cez menu Sklady/Vyroba dala vyrobit dane vyrobky , hej? tymto ukonom sa totiz pripise dane mnozstvo na skladove karty vyrobkov a zaroven sa odpise mnozstvo zo skladovych kariet, ktore tvoria dane vyrobky (nadefinovane na karte vyrobku). Ja som to tusim kedysi robil tak, ze som si vytvoril dva sklady, resp 3 sklady, podla potreby.1.) sklad bol sklad, kam som prijimal material, 2.) sklad bol sklad, kam som posielal material k spracovaniu, do vyroby, na tomto sklade som mal aj zalozene karty vyrobok, na ktore som poúzival menu sklady/vyroba.a 3.) Sklad, kde som mal uz zalozene zasoby typ "karta" s rovnakym kodom ako je kod vyrobku na sklade c2, a ked bol vyrobok vyrobeny, tak som ho previedol prevodkou zo skladu c2 na sklad c3.Robil som to tak preto, aby som na sklade 3 uz mal solo karty, bez nejakych poloziek,tenm sklad 3 moze byt uz napr sklad priamo predajne, resp sklad z ktoreho sa fakturuje "von".takto sa da zaroven oddelit , ktory tovar je este vo vyrobe, a ktory sa uz odtial dal do predaja.Ale da sa to robit aj vynechanim toho 3 skladu a predavat rovno zo skladu c2,len viem ze som tam mal potom neskor problemy (asi v mojich internych prehladoch, ci statistike), takze asi tak, snad som odpovedal k veci :)
stanula
04.09.07,05:32
Prosím Vás dá sa v Pohode robiť sklad nejako oddelene od účtovníctva ?
Pretože vo firme,kde som nastúpila účtuje sklady v systéme B a chcú prejsť na A. Počas roka sa to nemôže, ale odo mňa chcú, aby som to už teraz začala, sá sa to nejakým spôsobom robiť už teraz ? A od januára, že by sme len nabehli na A ? Máte s Pohodou niekto skúsenosti ?
Pidgey
04.09.07,11:41
Pohoda ma aj rozsirujuci modul k skladom -sklady A, a pokial sa to zapne aj v priebehu roka, tak sa myslim spatne k zaciatku roka prepocitaju sklady podla uctovania typu A a vytvoria sa zapisy do uct dennika (za kazdy pohyb jeden zapis),ale ci sa to da nejako oddelit, hmmm, to moc neviem.Inak, je fakt ze nie som uctovnik, ale preco to potrebuju robit uz teraz, ked to aj tak nemoze ist do uctovnictva? ved vsetku analytiku, ktoru Ackom ziskate viete z pohody ziskat aj bez toho, len je to troska komplikovanejsie (pokial poriadne ovladate v Pohode sklady ani nie), resp to chce zaviest presne postupy,ako nahadzovat doklady.
stanula
07.09.07,07:04
Ďakujem. V Pohode som ešte nerobila, ale dúfam,že sa dostanem do toho. Vytvorila som si nové sklady aj s novým členením a tam chcem počas roka nahadzovať už nové príjmy a PS z kariet od skladníka a už potom len z toho robiť výdaje. Tu vôbec nefungovali sklady, tak ako to má byť - členenie a pod.
stanula
07.09.07,09:04
Prosím o radu, vytvorila som si sklad hutného materiálu a chcela by som ho rozčleniť na plechy , profily a pod. Dala som to do vetviev, ale ako dostať skladovú kartu novú pod vetvu. Spravila som si sklad.kartu novú a chcela som ju vložiť do príslušného skladu, ale ju vidím aj v iných vetvách, pri tom by mala byť len v jednej , kde ju chcem mať. Viete poradiť ? Ďakujem.
Pidgey
07.09.07,11:34
V agende Sklady / clenenie sa vytvara clenenie skladov.To ste uz asi spravili. Ked zakladate skladovu kartu, tak v poli clenenie vyberiete do ktoreho clenenia patri.V agende Sklady zasoby mate v lavej casti okna zobrazene clenenie skladu (ak tam nie je, tak si ho aktivujte v agende Nastavenie/ Zobrazit - panel cleneni (prip priamo v zasobach chodte k lavej casti okna kym sa vam mys nezmeni na dve zvisle ciarky so sipkami, a vtedy ked podrzite mys ho viete vytiahnut). kliknutim na dane clenenie v tom strome sa vam zobrazi iba dana vetva. Na zobrazenie cleho skladu, resp vsetkych zasob bud kliknite na prvu vetvu v strome,alebo kliknite na * ktora je vlavo nad zoznamom skladovych kariet.
stanula
10.09.07,11:31
ďakujem, medzi tým som už aj ja na to prišla... vrelá vďaka.:)
stanula
10.09.07,11:37
chceme vysledovať aj v Pohode vydávanie zamestnancom - osobné ochranné a pracovné prostriedky. dá sa to v Pohode ? je ten istý postup ako pri vytváraní nových skladových kariet ? len to nebude skladová karta materiálová, ale bude tam meno zamestnanca ? alebo je to niekde inde v Pohode umožnené ? ďakujem.
Pidgey
11.09.07,11:28
Dobry den.Je to len na Vas ako to chcete mat evidovane.Ja osobne by som si urobil jednu kartu na dany odev ( resp karty podla potreby), a na kazdeho zamestnanca (pokial ich nie je velke mnozstvo) by som si vytvoril analytiku napr v agende stredisko, prip cinnost a pri kazdej vydajke by som potom nastavil komu to bolo dane .Ale to ma zmysel iba vtedy,ak by ste im davali tie veci pravidelne, a viac veci.Inak asi postaci, kde vo vydajke napisete do pola text komu to islo, a potom si to v prehladoch podla tohto pola vyfiltrujete (alebo to nemusiet zadavat do pola text,ale si zamestnancov vytvorite v adresri, a nahodite ho do daneho dokladu).(to posledne je asi najlepsie riesenie)
Tina855
22.01.13,17:24
Prosím Vás ako sa nastavuje, alebo mám niečo zle, potrebujem ručne preúčtovať v pohode príjemku a výdajku (účtuje sa spôsobom A), Na skladovej karte, mám pri nejakom produkte uvedené, že je to výrobok účtovanie na 123, ale niekedy sa stane, že daný model aj kúpime- teda nevyrobíme ho, a vtedy je to nie výrobok ale tovar a potrebujem to dať na 132ku, ale do príjemky mi automaticky dá 123, a ručne účtovanie nejde zmeniť, okienko s účtom je podsvietené na šedo a nedá sa do neho vstúpiť. Čo s tým??????:eek:
Tina855
22.01.13,18:56
Nikto tu nie je kto účtuje v Pohode?