seda
03.08.07,07:28
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné už z vyvolaného filmu, alebo diapozitívov vytvoriť fotografie pomocou scanneru a PC. Vraj by sa mal "zoskenovať" film a nejak tak urobiť fotografie. Vôbec v takýchto veciam nie som zbehlá, no predpokladám, že ak by sa to aj dalo, tak je k tomu potrebný asi aj nejaký program, čo niečo také dokáže. Má niekto s niečim takým skúsenosti? Ďakujem.
Paula
03.08.07,06:05
Dá sa a dúfam Ti niekto dá dobrý návod. Mám zoskenovaných niekoľko sto diapozitívov a aj po vytlačení je veľmi pekné foto. A to sú niektoré aj 35 -ročné. Mne to ale robil šikovný škriatok.
bendži
03.08.07,06:13
Samozrejme sa to da, ale na skenovanie diapozitivov nie je mozne pouzit bezny scanner v dnesnej dobe pomerne rozsireny, ale specialny skener prave na tento ucel. Potvrzdujem, ze fotografie potom vyzeraju skutocne dost dobre :)
seda
03.08.07,08:06
Ďakujem, za odpovede, aspoň viem, že to je možné. Možno sa niekto nájde kto má čas a niečo bližšie napíše. Aj ja chcem dostať do PC zábery pre môjho otca ako ja vravím "storočné", má ich veľké množstvo a bol by veľmi, veľmi šťastný.
Newww
04.08.07,18:24
Skus sa obratit na nejaku fotozbernu (nechcem tu robit reklamu) a tam ti to spravia aj do elektronickej podoby pripadne vytlacia. Teoreticky by to zvladol aj obycajny scaner ale bolo by treba fotky upravit v nejakom programe napr. photoshop
chlap
05.08.07,17:06
Urobia ti to za poplatok v lepšom fotolabe. Sama to ani neskúšaj, potrebovala by si špeciálny scaner - nebolo by to ekonomické.