mary1
03.08.07,17:19
Ahojte poraďáci,

- vie mi niekto z Vás poradiť, ako treba postupovať v prípade straty poštovej poukážky o úhrade do zdravotnej poisťovne? Musím si toto potvrdenie vyžiadať na pošte alebo sa to dá aj nejakým iným spôsobom (napr. mám zaplatených pred stratou 3 mesiace, po strate som riadne platila, teda vyplýva z toho, že aj keď nemám poštovú poukážku, uhradila som to a môžem to teda zaúčtovať - ale čo je potom podkladom pre účtovanie?)

- v technickom preukaze od os. auta mám uvedenú iba jednu spotrebu (žiadne rozpisovanie mesto, mimo mesta), teda pri výpočtoch spotreby použijem iba túto alebo je potrebné to nejako prepočítavať? V knihe jázd teda rozpisujem iba tam a späť bez km v meste?

Veľmi pekne ďakujem.
Zoltán Kovács
03.08.07,15:27
Ahojte poraďáci,

- vie mi niekto z Vás poradiť, ako treba postupovať v prípade straty poštovej poukážky o úhrade do zdravotnej poisťovne? Musím si toto potvrdenie vyžiadať na pošte alebo sa to dá aj nejakým iným spôsobom (napr. mám zaplatených pred stratou 3 mesiace, po strate som riadne platila, teda vyplýva z toho, že aj keď nemám poštovú poukážku, uhradila som to a môžem to teda zaúčtovať - ale čo je potom podkladom pre účtovanie?) Skúsil by som to na pošte, aby som mal podklad na zaúčtovanie. Keď tam nepochodím, tak v poisťovni.

- v technickom preukaze od os. auta mám uvedenú iba jednu spotrebu (žiadne rozpisovanie mesto, mimo mesta), teda pri výpočtoch spotreby použijem iba túto alebo je potrebné to nejako prepočítavať? V knihe jázd teda rozpisujem iba tam a späť bez km v meste? Áno

Veľmi pekne ďakujem.

........................
renča1
04.08.07,09:57
Ahojte poraďáci,

- vie mi niekto z Vás poradiť, ako treba postupovať v prípade straty poštovej poukážky o úhrade do zdravotnej poisťovne? Musím si toto potvrdenie vyžiadať na pošte alebo sa to dá aj nejakým iným spôsobom (napr. mám zaplatených pred stratou 3 mesiace, po strate som riadne platila, teda vyplýva z toho, že aj keď nemám poštovú poukážku, uhradila som to a môžem to teda zaúčtovať - ale čo je potom podkladom pre účtovanie?)


Veľmi pekne ďakujem.


Bez problémov ti potvrdenie o úhrade poskytnú v poisťovni. Ja som na základe potvrdenia z poisťovne účtovala do daň.uznaných výdavkov.