Adina
14.02.05,11:02
Neviem, či má niekto podobný problém. Sme spoločnosť, kde zamestnanci patria do kategórie 3 na ochranu zdravia podľa rozhodnutia príslušného orgánu. Dočítala som sa, že taktáto spoločnosť je povinná prihlásiť sa a platiť doplnkové dôchodkové sporenie za zamestnancov. Ide o zákon 650/2004. Vie mi niekto povedať, či to platilo už aj predtým? Nejak sa k tomu neviem dopátrať. Ďakujem.
Adina
14.02.05,10:09
Tak už som to našla. Ide o Zákon č. 123/1996 par. 35 ods. 4. A teraz čo, keď to spoločnosť neplatila? Treba to doplatiť spätne? Kto nás môže sankciovať?
Vie o tom niekto niečo? Ď.
Luba2
14.02.05,10:13
Nemám takých zamestnancov, ale viem, že to platí už dávno. Kto ťa môže sankcionovať? No ja si myslím, že inšpektorát práce a hlavne zamestnanci, ktorých si tým pádom obrala o dosť peňazí a budú sa ich dožadovať súdnou cestou. Veď si im tým pádom skrátila dôchodok o tú časť z DDP.
Adina
14.02.05,10:41
Prečo ja? Ja som iba účtovník. Myslíš, že som o tom mala vedieť? Kto to má vlastne všeobecne na starosti? Ja som sa až teraz dozvedela, že patria do kategórie 3. Myslím, že najmúdrejšie bude im to spätne doplatiť a zaúčtovať ako PP. Čo myslíš? PS. Oni doteraz nemali ani individuálne Zamestn. zmluvy s DP, až na jednu pracovníčku, ktorá ju uzatvorila v 9/2004.
Luba2
14.02.05,11:06
Ale veď ja neobviňujem konkrétne Teba, ale hovorím o zamestnávateľovi. No a kto to má na starosti? Ten, kto to má takéto veci v popise práce.