duves
04.08.07,09:50
Zda sa mi, ze treba zalozit temu o "čoby remeselnikoch", kludne uvadzajte aj vlastne zazitky, ci ste takych mali doma.

Takze, nedavno som videl a nafotil machra, asi Pata co staval taku budku na Gaštanovom hájiku v BA:
http://lh6.google.com/duves1/RqYXNw5kUOI/AAAAAAAABEI/SMv0IOiP304/1.jpg?imgmax=400
http://lh6.google.com/duves1/RqYXNw5kUPI/AAAAAAAABEQ/sPSKlYJzcYo/2.jpg?imgmax=400
http://lh6.google.com/duves1/RqYXNw5kUQI/AAAAAAAABEY/-71G6V3o6nU/3.jpg?imgmax=400
Budka je nedokončená, Pat asi šiel na pivo :D :
http://lh4.google.com/duves1/RrQ1Aw5kUZI/AAAAAAAABGM/D5hs6Hj1QPk/DSC00071.JPG?imgmax=512
Catto
07.08.07,10:45
No, my sme mali takych doma uz niekoľko. Mám pocit, že na Slovensku takí prevládajú. Posledne nám montovali kuchyňu dvaja odbornici, po ktorých som ju ale celú musel prerábat. Keby som to vedel, zložím si ju sám. Tak kryvo by som to nezlozil, ani keby som sa snazil. Našťastie sa mi to podarilo dať do poriadku. Čo si človek sám nespraví, to nemá kvalitne.
AlaNR
08.08.07,06:22
Moj polovičák montoval skrinku - komodu s tromi dvierkami a jedným šuflíkom.

HneĎ prvé dvere pokazil, pretože šróbikmi prešiel až na čelnú stranu, takže na skrinke trčia štyri vyduté drevotrieskové dierky. Keď sa človek lepšie pozrie, vidí aj šróbiky sa lesknúť.... No ale na vine je výrobca, lebo dal dlhšie šróby, ako je hrúbka dverí.....Hlavne, že na ostatných dvierkach boli rovnaké šróby a tam sa už taká vec nestala, lebo to toľko nedoťahoval. To ma šlak triafal prvý krát.:D

Asi po 15 minútach skladania a vymenovaní pomaly všetkých orgánov a aj svätých, ma začal šľak triafať druhý krát.:D
Šuflíky sa teraz robia na takých kovových koľajničkách.
Neviem prečo, náš šuflík nie a nie nasadiť, stále to vypadávalo.
Keď som sa lepšie pozrela - vidím - koľajničky nielenže namontované hore hlavou, ale ešte aj pravá na ľavej a ľavá na pravej.

Keďže bol otec stolár a niekoľko skriniek som mala tú česť skladať s ním, aj som oľutovala, že som sa spoľahla na "šikovnosť" mojej polovičky.
Možno by som ju bola skladala dlhšie, ale aspoň by mi na nej nesvietili štyri ďubky po šrobikoch....

Teraz sa neviem rozhodnúť: či ho mám volať Pat alebo Mat. Ale najskôr obidve mená naraz....
kvalitar
08.08.07,11:55
keby ta pocul :)
Kuzelnicka
08.08.07,12:19
nuz, my sme mali takych tesarov ze sme ich zo stavby museli odvolat, strechu zburat a zase nanovo postavit:(
odvtedy odporucam spytovat sa remeselnikov ci maju na to "skolu", jednoducho ci to nie su ucitelia, strojvodocvia atd. co si chcu len cez prazdniny privyrobit.
AlaNR
08.08.07,13:03
keby ta pocul :)

On sa tým, Kubo, sám chváli.

Teraz ma napadlo, svokre dávno pradávno, keď neboli kalkulačky robili strechu.
Keď tam to drevo všetko vyviezli a pribili, zistili, že hrady sa im hore nedotýkajú, tak museli dorobiť špičku. No a zo strechy, čo mala mať 6 metrov, bola 9 metrová. :rolleyes:
duves
12.08.07,10:20
Este zaciatkom 90-tych rokov som bol na navsteve u jednych znamych v takej dedinke za NR. Prerabali nejaky dom a mali tam remeselnika ako hovedo. Akurat montoval vodovodnu bateriu v kuchyni. Vybehol na dvor a vo zveraku chcel odpilit z krytky (rozeta sa to tusim vola), lebo obkladac urobil hruby podklad pod kachlicky a krytka sa nedala umiestnit, resp. nevycnieval zavit na namontovanie baterie. Ako to reže, vravim, to čo robíte? Vraj sa nemam do toho starat (mal svetu pravdu, bol som iba na navsteve). Skoncilo to tak, ze ten macher odisiel. Domaci ma skoro pretrhli. Vravim im, ci im to nevadi ako robi svoju pracu. Lenze bol problem, ten "odbornik" im mal namontovat kuchynsku linku. Akurat tam prisla partia na montaz el.vykurovania. Pozical som si vrtacku a namontoval im tu kuchynsli linku.
Zistujem, ze čoby remeselnici stale s kdekym vyje.... teda vybabravaju. Kolega potrebuje v kupenom byte kachlickovat a nejaky slubeny remeselnik sa mu neozval a zašíva sa. Mam dojem, ze to robia tak, ze cakaju, kto pride s lepsou ponukou. Inak si to neviem vysvetlit.
Nic proti remeselnikom, mna vsak rozculuje neserioznost. Preto si v byte robim vsetko sam.
Moja praca, sam obkladal, vymaloval, namontoval, nainstaloval svetla:
http://www.duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1155103600/IMGX0091.JPG
http://www.duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1155103600/IMGX0092.JPG
http://www.duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1155103600/IMGX0093.JPG
http://www.duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1155103600/ObrazokX003.jpg
220870
12.08.07,16:44
Niekedy sú na vine aj samotný investori keď nútia remeselníkov aj do prác ktoré nevykonávajú často od nás murárov chcú dorobyť preložiť batériu zásuvku montovať parkety o maľovaní ani nehovoriac.Takmer každý investor len špekuluje ako všetko urobiť čo najlacnejšie ,a tie otázky a tie otázky nedá sa to inak ,a toto tam musí a nemusí byť.Keď niečo začne praskať nikto nepovie prečo som urobil o 10 cm tenšie základy ako bolo na projekte a prečo som nadal skontrolovať zhutnenie podzákladového lôžka, ale povie že mu to murár doje....Č sa týka toho že remeselníci utekajú za inou prácou nedodržia termín Keď sa s niekým dohodnem že urobím len poter a nič viac ,tak sa potom urážajú že nechcem hneď urobiť aj obklady ( jednoducho už nemám termín , prácu si viem porátať a viem že si na to mám rezervovať dva dni tak si dalších 5 nevytrasiem z rukávu) .O tom rušení termínov by som mohol písať aj verše ,inestor tiež špekuluje a hľadá iného hlavne lacnejšieho a nedá vedieť, že ruší objednávku dohodnutých prác.Nakoniec dám aj za pravdu DUVES-ovi mali sme pomocníkov 2-ks ktorý s nami zateplili tuším 3 dom , dnes už pracujú sami a majú svojich pomocníkov,dnes sa tvária ako majstri sveta a aj tak nejak vypadá ich práca rýchlo a na hov..o.Nerozozná ani silikát od akrylu.Kedysi keď sme stretli inú partiu murárov vedeli sme sa aj porozprávať o práci dnes takmer každý od vás bočí len aby ste nezistili čo je zač ten druhý.To len tak Pat a Mat nie je všetko biele ani čierne.Ale podfinancovanému SK občanovi môžeš aj po hlave dať prednejšia je pre neho cena ako REFERENCIE.
adi11
12.08.07,18:09
Nie si sama čo máš takého polovičáka.
Môj strarý čo chytí do ruky / akože to ide opraviť/, to ešte viac pokazí.Včera nám trochu kvapkalo z kohútika, možno nebol dobre zavretý.Dnes ráno vidím, že z kohútika cícerkom tečie. Hneď som vedela,že to mal rozobraté. Najlepšie na tom je to, že sa k tomu vôbec neprizná a tesnenie kúpiť nepojde.On nič on muzikant, ako sa hovorí. Viem, že všetko sa časom opotrebuje a treba opraviť.len ťažko sa nájde dobrý domáci kutil.Niektoré ženy majú na nich šťastie ja nie.Ale, zase nemusím vysávať, prať a žehliť dečky, obrusy. Hovorím, že do tejto roboty je môj starý zaľúbený. No čo už, asi s tým už nič nenarobím. Niektoré baby mi to závidia.
adi11
12.08.07,18:53
Duves, dobre si spravil, a k tomu ešte koľko si ušetril..polovička musí byť na Teba hrdá
duves
19.08.07,09:50
to adi11:
Skor to beriem ako nevyhnutnosť.
Manzelkin bratranec mal v byte nejakeho murara a ten exot sa tam takmer zamuroval. Chalanisko ako to zbadal, ze co stvara, tak ho hnal kadelahsie.

Teraz je strasny stavebny boom, aj tehliarne nestacia vyrabat tehly. Remeselnici chybaju a co je schopne tak ide robit von (prirodzeny vyber trhu) a tak je teraz dost velky problem zohnat remeselnika za rozumnu cenu. Ustne dohody neplatia, slubeny clovek nenastupi a mate po dovolenke. Tak dajako to robia špekulanti. Zatlkaju sa, nedvihaju telefony, take ma skusnosti aj moj kolega. Jeho problem, lebo nevie si nic urobit. Chce to iba trochu odvahy.
Melnick
19.08.07,10:49
to adi11:
Skor to beriem ako nevyhnutnosť.
Manzelkin bratranec mal v byte nejakeho murara a ten exot sa tam takmer zamuroval. Chalanisko ako to zbadal, ze co stvara, tak ho hnal kadelahsie.

.

:D :D :D :D :D :D Myslím,že ten môj majster je na WC zamurovaný dodnes .:eek: :eek: :eek: Miestnosť zmenšil o polovicu- vyrovnával a vyrovnával a vyrovnával -až sa nebolo kde otočiť.
duves
20.08.07,17:31
Dnes cca o 16:00 sa cez Raču prehnalo tornado (este to preverim) a jeho nasledky su taketo:
časť strhnutej strechy z novej nadstavby, Pekná cesta (Rača, sídl.Krasňany):
http://lh5.google.com/duves1/RsnbtZbS5jI/AAAAAAAABRg/s1kuFE0RPTY/IMG_0303.jpg?imgmax=400

detail z blízka:
http://lh6.google.com/duves1/RsnbtpbS5lI/AAAAAAAABRw/c4Lm9KlPZ-I/IMG_0305.jpg?imgmax=400
Plech sa zachytil až o orientačnú tabuľu:
http://lh5.google.com/duves1/Rsnb2ZbS5nI/AAAAAAAABSA/-4VsICHPhZ0/IMG_0307.jpg?imgmax=400
po okolí je roztrusena izolacia:
http://lh6.google.com/duves1/Rsnb2pbS5oI/AAAAAAAABSI/e0V260C-MAY/IMG_0308.jpg?imgmax=400

dom z diaľky (nadstavba dvoch podlaží bola na jar dokončená). Byty pod strhnutou strechou sú údajne úplne vytopené.
http://lh5.google.com/duves1/RsnbtZbS5iI/AAAAAAAABRY/pXkuOaa1DaA/IMG_0302.jpg?imgmax=400
berry
24.08.07,08:10
Tak tam bola hlavne chyba v nespávnom materiále. Ale samozrejme aj z časti chyba robotníkov.
duves
24.08.07,09:08
Vyzera to, ze tie drevene lišty sa mali priskrutkovať na drevene krokvy konštrukcie - a oni boli iba priklincovane a na lišty sa priklincovalo to plechove pokrytie. Ale vyzera to aj na konstrukcnu chybu, ze aj nejake podfuknutie tam bolo a to moze byt iny problem.
Fany
24.08.07,09:09
to adi11:
Skor to beriem ako nevyhnutnosť.
Manzelkin bratranec mal v byte nejakeho murara a ten exot sa tam takmer zamuroval. Chalanisko ako to zbadal, ze co stvara, tak ho hnal kadelahsie.

Teraz je strasny stavebny boom, aj tehliarne nestacia vyrabat tehly. Remeselnici chybaju a co je schopne tak ide robit von (prirodzeny vyber trhu) a tak je teraz dost velky problem zohnat remeselnika za rozumnu cenu. Ustne dohody neplatia, slubeny clovek nenastupi a mate po dovolenke. Tak dajako to robia špekulanti. Zatlkaju sa, nedvihaju telefony, take ma skusnosti aj moj kolega. Jeho problem, lebo nevie si nic urobit. Chce to iba trochu odvahy.
Lenže, keď príde zákazník do firmy a záleží mu len na tom, aby tá robota bola urobená za čo najmenej peňazí, tak nečudo, že to potom tak aj vyzerá. Vyber si profesionálnu firmu, známu v tvojom okolí, ktorá sa len tak nemôže zašiť, žiadaj písomnú dohodu a na zákazku sa skús pozerať pohľadom "nie všetko lacné je aj dobré, resp. za kvalitu sa platí". A verím, že sa vyhneš mnohým nemilým prekvapeniam. Keď ale obehneš 2-3 firmy, alebo nedajbože "fuškárov" a vyberieš si podľa toho, kto je najlacnejší, nečuduj sa aká bude kvalita a neraz sa napokon tá cena aj tak "dodatočne" vyšplhá na viac, ako ti pôvodne ponúkla profesionálna firma. Držím Vám palce, aby ste vyberali rozumom a nedali sa nalákať na "cenu".
Kazu
24.08.07,09:41
Nie si sama čo máš takého polovičáka.
Môj strarý čo chytí do ruky / akože to ide opraviť/, to ešte viac pokazí.Včera nám trochu kvapkalo z kohútika, možno nebol dobre zavretý.Dnes ráno vidím, že z kohútika cícerkom tečie. Hneď som vedela,že to mal rozobraté. Najlepšie na tom je to, že sa k tomu vôbec neprizná a tesnenie kúpiť nepojde.On nič on muzikant, ako sa hovorí. Viem, že všetko sa časom opotrebuje a treba opraviť.len ťažko sa nájde dobrý domáci kutil.Niektoré ženy majú na nich šťastie ja nie.Ale, zase nemusím vysávať, prať a žehliť dečky, obrusy. Hovorím, že do tejto roboty je môj starý zaľúbený. No čo už, asi s tým už nič nenarobím. Niektoré baby mi to závidia.
Manžel mojej setry tiež umyje, pozavára, uprace kuchyňu aj špajzu. Ale keď treba opraviť práčku, mixér alebo el. zástrčku tak na to je tu sestra. Za tie roky si už na túto deľbu práce zvykli a sú radi, že majú jeden druhého. Takže, čím rýchlejšie si zvykneš, tým skôr budeš spokojná.
adi11
24.08.07,13:58
No tak toto je výborný vtip týždňa, takto z chuti som sa už dávno nezasmiala. Aj som v robote zabudla pizzu z obeda, našťastie mi vrátnička hovorí že aká bola dnes dobrá polievka - a tak som utekala pre moju pizzu.
Ja keď prídem k dcére, tak si predstavím tvoje WC aj so zamurovaným majstrom. U nich v bytovke sú také malé WC, že vždy idem od nich s odretými lakťami.
K príspevku duves - ja musím tiež nevyhnutne začať ztrhávať tapetu v spálni a niečo s tým spraviť, pretože za 1 izbu sa mi nikto nebude unúvať a môjmu to vôbec nevadí ako to strašne vyzerá po 17 rokoch že on nie je maliar. Vlani mi robili stierku v dvoch miestnostiach synovi kamarádi, že to spravia zadarmo Ja som chodila po práce a moj starý bol pri nich.Tak to aj dopadlo. Plná chodba bola prázdnych pivových fľiaš a skrátka dodnes odstranujem po nich nedostatky. Preto radšej si všetko čo sa dá urobím sama aj s deťmi alebo si musím nájsť dobrú firmu a radšej si zaplatím - už nikdy fušerov.
adi11
24.08.07,14:04
Zabudla som fajku na citát :) - bolo to k príspevku č. 13 od Melnick :) :) :) :)
duves
24.08.07,17:18
Tak to aj dopadlo. Plná chodba bola prázdnych pivových fľiaš ...
Bez piva sa to neda, je to taka nevyhnutnost. Pivo sa vyraba vlastne z obilia, cize je to naozaj taky tekuty chlieb, pomoze vtedy ak je vela prace a nie je cas ani na jedlo. Mam maliarske a ine dni, ked som chodil do postele o polnoci a rano šup hore pokracovat, obligatna kava atd, atd.
Fany
31.08.07,07:41
Tak to je aj s napr. plastovými oknami. Jedna firma povie za 30 tisic, druhá za 50 tisíc. Lenže tam za 30 tisíc, máte trojkomorové, jednoduché sklo, bez parapetov... a 50 tisícové tam sú päťkomorové, kvalitné sklo, s parapetmi, sieťkami... Ale babka babke povedala, poradila a tak tých 30 tisícových nestačia robiť. Keď ale zistia, čo si dali namontovať, je už neskoro. Preto pri dohode o cene jasne dohodnite a nebojte sa pýtať, čo v tom všetko je a v akej kvalite. Ak niekto chce vedieť, za čo sa postaví jednoduchý rodinný dom, tak bez bližších info to jednoducho nejde, alebo je to iba chyták na zákazníka
duves
05.09.07,14:56
Lenže tam za 30 tisíc, máte trojkomorové, jednoduché sklo, bez parapetov... a 50 tisícové tam sú päťkomorové, kvalitné sklo, s parapetmi, sieťkami... Ale babka babke povedala, poradila a tak tých 30 tisícových nestačia robiť. Keď ale zistia, čo si dali namontovať, je už neskoro. Preto pri dohode o cene jasne dohodnite a nebojte sa pýtať, čo v tom všetko je a v akej kvalite. Ak niekto chce vedieť, za čo sa postaví jednoduchý rodinný dom, tak bez bližších info to jednoducho nejde, alebo je to iba chyták na zákazníka
V 97 roku som nechal robit okna, profil bol 3-komorovy, vtedy to bola novinka, lebo sa dalo robit aj s 2-komorovymi, cize som si priplatil. Mam ich snad vyhodit? Odbornici vravia, ze 3 komory stacia. Dolezity je prestup tepla cez sklo.
aquila2
08.09.07,16:45
duves: prave naopak .. odbornici hovoria, ze dolezity je prestup cez ram. lebo cez sklo mozes mat kludne 1,1 ale cez ram 2,8 .. takze je tiez ofajc, ze casto udavaju prave to sklo, ale celkova priepustnost okna je taka, ze je jedno ci si zateplil alebo nie ...

ale to som uz kusok OT :)

on topic: bohuzial uz bolo viac krat spomenute, dobreho remeselnika je problem najist. aj ked ho chces zaplatit, proste mas problem. jedine riesenie pytat si referencie od znamych.

znamy prerabali barak (od vymeny parkiet cez novu kychynu az po vymenu okien) a vsetko im remeselnici dorvali. museli vytrhavat parkety, davat nove, kuchynu im urobili uplne zle, ze im nesla otvarat umyvacka, alebo sa im nezmestila ladnicka (aj pristroje mali od tej istej firmy)

rodicia malovali a jednu miestnost robili namiesto jedneho dna tyzden... pricom to museli aj tak premalovat, lebo to bolo flakate. odtiel farby bol uplne iny ako chceli.. no katastrofa..
duves
08.09.07,17:39
on topic: bohuzial uz bolo viac krat spomenute, dobreho remeselnika je problem najist. aj ked ho chces zaplatit, proste mas problem. jedine riesenie pytat si referencie od znamych.

znamy prerabali barak (od vymeny parkiet cez novu kychynu az po vymenu okien) a vsetko im remeselnici dorvali. museli vytrhavat parkety, davat nove, kuchynu im urobili uplne zle, ze im nesla otvarat umyvacka, alebo sa im nezmestila ladnicka (aj pristroje mali od tej istej firmy)

rodicia malovali a jednu miestnost robili namiesto jedneho dna tyzden... pricom to museli aj tak premalovat, lebo to bolo flakate. odtiel farby bol uplne iny ako chceli.. no katastrofa..

Ma napadla taka vec, ze mozno raz budu remeselnici mat nieco ako certifikat kvality, nejaku ISO licenciu. Remeselnik sa komisionalne predvedie a ukaze co vie. Zaujimave by bolo vytvorit im napr. 3 triedy a jednu top triedu. Potom ak clovek bude zhanat napr.remesellnika na dlažbu, tak si bude vyberat podla licencie a možnosti peňaženky. Mam taky dojem, že kedysi cechy remeselnikov take daco riesilo.
tuxik senior
08.09.07,19:52
no je to z trochu ineho sudka nez stavba ale Pat a Mat su to poriadny.

do labaku k nam chodia na prax dvaja studenti z eletrotechnickeho lycea.
Dali sme im roztriedit material, odpory, kondenzatory, tranzistory, diody a podobne veci.

vsetko co bolo cierne a malo tri nohy boolo automaticky zaradene do krabicky tranzistory. takze sme to museli triedit sami.

nechali sme im triedit sroby a matice - mohli by dostat nobelovu cenu za vynajdenie variabilnych srobov a matic M5, vezmem dve krabicky s napisom sroby M5 a matice M5, vytiahnem srob M5 maticu M5 a nasuniem bez akohokolvek odporu, nakonieco pridem na to ze som si vytiahol sice M5 maticu ale srobik je M4 ci naopak srobik M5 a matica M6.

Nainstalovali sme im programovacie prostredie na Visual Basic ukazali jednoduchy priklad a nechali nech nieco vytvoria. Po pol hodine jeden prisiel a spytal sa ci nemame nejaku manualnu pracu. tak sme ich nechali utriet prach na svietidlach. odvtedy nam nesvieti jeden rad ziariviek.

ked ich posleme s dvoma vecami tak idu najskor s prvou a potom s druhou.
poslali sme ich s plexisklom, po 15 minutach sa jeden vratil opytat kam to vlastne mali ist.

dufali sme, ze uz so zaciatkom noveho skolskeho roka nepridu. bohuzial prisli, uvazujeme ze ich prevelime na sekretariat a budu kopirovat a zalohovat rozne veci z katedry. myslite, ze to zvladnu?

dalsi pat a mat - robotika na strojarine
dostali sme od strojarov robota, ku ktoremu je potrebne urobit elektroniku na pohon a dalsie veci. robota sme vyniesli na parkovisko pred labak, zapli, a namiesto ocakavaneho pohybu vpred sa ozval akurat rachot preklzujuceho remena. tak sme si urobili vlastny napinak, a uz to zacalo jazdit. po prvom zjazde zo schodov sme prisli na to, ze z podvozku trcia valcove hlavy srobov M12. takze cca 8mm vystupky. premontovali sme vsetky sroby. upozornujem, ze ide o robota, ktory ma s dialkovym ovladanim manevrovat v nepristupnych miestach. smejeme sa tomu este dnes a pred predanim robotike pravdepodobne vsetko vratime do povodneho stavu a uvidime ...

taktiez sme mali v labaku experta, ktory pripojil na osciloskop vystup z vysokonapatovej cievky z auta a chcel merat co mu tam lezie (10 000Voltov), nastastie nebol az tak hlupy a prisiel sa opytat ci to ma dobre. to sa mu musi uznat.

ako mechatronici prichadzame do kontaktu so strojarinou, elektrotechnikou a informaitkou. ale mame vo vsetkom co opravovat.

takze Pat a Mat existuju v kazdej oblasti - programatori, ktori nevedia programovat, strojari ktori nevedia co je to srob so zapustenou alebo polgulovou hlavou, stavbari ktoru nevedia co je to meter .... .

inak mne sa uz taktiez podaril jeden "bug", pri programovani som si po stlaceni tlacitka nastavil akciu emulacia stlacenia tlacitka. vysledok? po stlaceni sa zavolalo dalsie stlacenie a tak to rekurzivne pokracovalo az do nekonecna, tj. cely system sa aso po 5 minutach zrutil. chvilu mi trvalo nez som si uvedomil co za trivialnu chybu som urobil.

myslim ze nikto nie sme dokonaly, no niektori ludia vynikaju :D
Paula
08.09.07,20:05
vsetko co bolo cierne a malo tri nohy .....

:D V tomto štádiu čítania sa mi podarilo výdatne oprskať monitorček . Podarilo sa mi aj dočítať napokon. Vďaka za tento večerníčko-nočníček, celý príspevok ma pobavil :)
tuxik senior
08.09.07,21:08
:D V tomto štádiu čítania sa mi podarilo výdatne oprskať monitorček . Podarilo sa mi aj dočítať napokon. Vďaka za tento večerníčko-nočníček, celý príspevok ma pobavil :)

nechavam na kazdom co si pod tym predstavi :D
duves
09.09.07,06:46
to taxik senior: z tych studakov raz budu menežeri, a velmi radi budu delegovat povinnosti na svojich podriadenych. Vidim to tak, že budu vznikat noznice medzi Patmi, Matmi a ozaj šikovnými. Tí šiokovní budú vykonávači (programátori, konštruktéri a pod.) a nad sebou budu mať Mata. A Mat, či Pat už nič nepokazia.:D
tuxik senior
09.09.07,07:07
rofl - dik za zmenu nicku :D je to fakt dobreee

jj presne tak budu z nich manazeri. :D

ked nieco potrebujeme, prichadzame do styku s mnozstvom ludi, takze skusenosti mam vela.

usmevne je aj to, ze vsetci sikovni si uvedomuju ze ich sefovia toho moc nevedia. pri jednom telefonate kde sme riesili problem s budicom nam technik, ktoreho nam prepojili povedal no ze nevie, ze on je programator a kolega elektrotechnik ma dovolenku. takto vymenoval asi troch ludi az sa dostal k sefovi a ten jeho vyrok sa neda zabudnut "Nooo, muzu vas prepojit na sefa, ale vite je to jen sef, ten by Vam k tomu moc nerekl." nasledne mu kolega podakoval, polozil sluchatko a skoro sa od smiechu valal po zemi.

ale takyto sefovia dokazu byt aj velmi neprijemny a co je smutne zneuzivaju pracu sikovnych ludi, tvaria sa, ze oni musia vediet lepsie co ako kde zapojit primontovat, nezaujima ich, ze dodali zle suciastky a ich normocasy si splnetelne akurat tak pri vyrobe automatom na linke.

je to treba brat s nadhladom, starsi sikovni nam hovoria, ze mame byt stastny, ze edistuju taki, mozeme sa tak tesit ze aj v dochodkovom veku budeme mat dost prace a nebude nas mat kto z nasich pozicii vytlacit. nieco na tom pravdy bude.
duves
09.09.07,07:28
rofl - dik za zmenu nicku :D je to fakt dobreee

Jeje, prepac, dajako som si nevsimol;)



....ten jeho vyrok sa neda zabudnut "Nooo, muzu vas prepojit na sefa, ale vite je to jen sef, ten by Vam k tomu moc nerekl." nasledne mu kolega podakoval, polozil sluchatko a skoro sa od smiechu valal po zemi.

Ja ti neviem, ale mam dojem, ze dnes mame topmenežerov, co dnes sefuju v banke, zajtra v nemocnici a pozajtra vo fabrike na zubnu pastu. Nie je to dajako uletene? Mozno by sa mohli k tomu vyjadrit, ak sem obcas zavitaju.
Cize prepadavaju ako odbornici. Lenze to nie je vsetko, oni prepadavaju aj ako ludia. Povedia: "zariadte, zabezpecte, vyrieste". Su vsade, hlavne tam , kde to riadne sype. Ich kredom je to stare zname ceske porekadlo: "Dejte mi lidi a ja to udelám!"
Muška
09.09.07,07:52
Slovenskí šikovní chlapci by mohli začať podnikať podobne ako je to v ČR, myslím, že by boli dosť vyťažení

http://www.manzel.atlasweb.cz/
http://hodinovymanzel.kvalitne.cz/
http://www.hodinovy-manzel.com/
tuxik senior
09.09.07,08:09
to muska:

tak to je mazec, na tom by sa fakt dalo dobre zarobit :-) len neviem ci by stacilo 24 hodin na den. uz teraz by som napriklad ja potreboval den tak 36 hodin a nie som sam

to duves:

v poho nahodou sa mi to velmi pacilo.
oni sa k tomu velmi neradi budu vyjadrovat, maju pocit, ze su uzitocni :) , ze dokazu ovladat a organizovat ludi, tak im nebudeme kazit radost.
inteligentny a sikovny clovek organizaciu od nadriadeneho nepotrebuje, vystaci si sam, neschopnemu nepomoze ani neviem aky manazer.

to iste je to s celebritami, ktore maju pocit, ze na nich stoji svet. vela ludi si mysli, ze tomu tak je.
velmi ma potesili slova naseho dekana, ktore povedal na nasich bc. promociach - "Svět nejsou celebrity. Jsou to bakaláři, inženýři, vedci, inteligence a spousta šikovných lidí. Jen s jejích a Vaší pomocí můžou celebrity žít a myslet jsi, že vládnou světem."
duves
09.09.07,10:03
to muska:
tak to je mazec, na tom by sa fakt dalo dobre zarobit :-) len neviem ci by stacilo 24 hodin na den. uz teraz by som napriklad ja potreboval den tak 36 hodin a nie som sam

Ja by som si to vedel predstavit. Ale pri tych cenach 200-250 Sk na hodinu urcite nie. To treba robit na zivnost, to su hned odvody, naklady na kupu naradia, doprava. Potom co ma uplne odradzuje, je vy..bavanie niektorych mudrlantov. Pocul som o pripadoch, ze remeselnik namontuje okna, dostal sice zalohu 80% z ceny diela a zvysok? To uz moze poslat akurat na sudne vymahanie.
duves
11.09.07,04:40
Takze slovensky hodinovy manzelia beru cez tisicku.
Kolega, taky mantinel si zavolal vodara na 2 sifony pod umyvadlo a vaňu a este mu zapajal aj privod vody do wc nadrze. Material+praca=2500 Sk, cas 1,5 hodiny.
AlaNR
11.09.07,08:12
Včera som si omylom prepla na Večerníček a Pat a Mat tam akurát robili kolotoč zo sušiaku na prádlo.
Aby sa im to točilo, použili cirkulárku.
A čo ja nešťastná mám teraz robiť, keď sme starú cirkulárku predali asi pred dvomi týždňami? Čo ma teraz bude točiť?:mee: :D
Kazu
11.09.07,08:27
Musí to zrovna točiť? Vytočiť by nestačilo? A na to netreba ani náradie, stačí trocha dobrej vôle :---
shureido
12.09.07,06:39
Inak by ma zaujimalo ako skončil Pat na Gastanovom hajiku. Uz budku postavil a co v nej ma??? Vie niekto?
duves
12.09.07,07:20
Inak by ma zaujimalo ako skončil Pat na Gastanovom hajiku. Uz budku postavil a co v nej ma??? Vie niekto?
Obcas si spomeniem, budka stoji, nikto v nej, ziadny predaj. Obcas som tam videl Pata ako sa tam motka.:D Uz to ma aj uzamknute.
hanelie
12.09.07,07:44
Včera som si omylom prepla na Večerníček a Pat a Mat tam akurát robili kolotoč zo sušiaku na prádlo.
Aby sa im to točilo, použili cirkulárku.
A čo ja nešťastná mám teraz robiť, keď sme starú cirkulárku predali asi pred dvomi týždňami? Čo ma teraz bude točiť
a nechceš radšej vytočiť, lebo to ťa môže hocikto:)
hanka
hanelie
12.09.07,07:45
Musí to zrovna točiť? Vytočiť by nestačilo? A na to netreba ani náradie, stačí trocha dobrej vôle
:eek: ááá tak tento príspevoček som si nevšimla
hanka:cool:
shureido
12.09.07,07:57
Obcas si spomeniem, budka stoji, nikto v nej, ziadny predaj. Obcas som tam videl Pata ako sa tam motka.:D Uz to ma aj uzamknute.
No ked som isla na bicykli tak som ho tam raz videla predavat sušené marhule...ale budka nebola celkom dokončna...len tak ich mal na stoliku pred budkou....ak som to spravne identifikovala ako marhule..:o takže som zvedavá ako sa mu bude dariť dalej.
duves
14.09.07,15:51
No ked som isla na bicykli tak som ho tam raz videla predavat sušené marhule...ale budka nebola celkom dokončna...len tak ich mal na stoliku pred budkou....ak som to spravne identifikovala ako marhule..:o takže som zvedavá ako sa mu bude dariť dalej.
Este som tam nevidel nic predavat.
Dnesna snimka, a je tam aj Pat, na streche!
http://lh5.google.com/duves1/Ruq7ubhJ4II/AAAAAAAABYk/d0UZVjJxcY8/pat14.09.07.jpg?imgmax=512
duves
16.09.07,16:40