Mariana B.
04.08.07,10:08
Ahojte poradaci

vie mi niekto poradit recept na dobru koprovu omacku?
A s cim ju zvyknete podavat? S hovadzinou je urcite najmnam, ale na hovadzinu je treba dlho cakat...

Dakujem

Mariana
alenkas
04.08.07,11:06
ahoj, mozem ti poskytnut moj recept, robim tak vacsinu omacok, zaklad je rovnaky:?
Urobis jemnu zasmazku z masla a muky, pripadne oleja. Treba miesat, aby nebola tmava. potom trosku odstavis z ohna, prilejes mlieko a smotanu, dobre premiesas. keby zostali hrudky, preced to cele cez sitko, stava sa to. potom to osol, trosku ocukruj, podla chuti, a pridaj ocot. Musis chutnat, kazdy ma rad inu chut. Prevaris to, miesas a az ked to bude hotove, pridas nasekany kopor, aby sa uz nevaril.
Varene masko je k tomu vyborne, mozes aj so zemialkmi, alebo knedlou, pripadne nejake masko na stave, ale my sme to vacsinou robievali vtedy, ked bola hov. polievka.
Dobru chut
Takto pripravis aj tekvicovu, ked nastruhanu tekvicu chvilku oprazis, ale nepripalis.
alenkas
04.08.07,11:07
ked mate radi, mozes podavat aj s volskym okom
Cila
04.08.07,11:59
ked mate radi, mozes podavat aj s volskym okom

Kôprovej omáčke robím knedlu a sekanú - vlastne to robím ako fašírky, vymažem pekáč olejom, dám trošku vody, vytvarujem bochník / do stredu môžeš dať varené vajíčka 4-5/ prikryješ s mäskom pekne urovnáš , zakryješ alobalom, ja to robím v pekáči čo má pokrievku a upečieš.
Dobrú chuť
Cila
Soňula
07.08.07,08:39
Ja robím kôprovú ako alenkas, ale miesto mlieka dávam kurací vývar. Omáčka ma zaujímavú chuť. Nakoniec dám smotanu. Väčšinou robím omáčku keď varím aj kuraciu polievku kôli tomu vývaru. Skúste. Dobrú chuť.
valéria smejová
22.08.09,16:13
Prosím kto dá dobrý recept na dobrú kôprovú omáčku?
Lenka1979
22.08.09,16:23
tetrisss
22.08.09,16:25
Na maslo das hladku muku, podla potreby asi 1:1 a oprazis do bleda, do toho das cibulu pokrajanu na celkom drobno, poprazis, zalejes studenou vodou do hustej konzistencie a varis 20 min, potom vlejes slahackovu smotanu a doriedis na potrebnu hustotu /mliekom, vodou, vyvarom/, potom rozmixujes ponornym mixerom do hladka, nakoniec dolozime nakrajany kopor. Ochutime trochou cukru, solou, vegetou a okyslime podla chuti.
valéria smejová
22.08.09,18:58
Ďakujem pekne zajtra ju dáme s mäskom na šťave a s knedľou. Robievam ju podobne len som chcela zistiť či má niekto iný spôsob prípravy ako ja, Ešte raz veľmi pekne ďakujem
valéria smejová
22.08.09,19:00
Díky len som chcela vedieť, či má niekto iný recept, robiem to tak isto ako ste poradili. Zajtra dáme kôprovku s knedľou a mäskom na šťave. Ešte raz ďakujem
Darina1234
22.08.09,19:03
Na maslo das hladku muku, podla potreby asi 1:1 a oprazis do bleda, do toho das cibulu pokrajanu na celkom drobno, poprazis, zalejes studenou vodou do hustej konzistencie a varis 20 min, potom vlejes slahackovu smotanu a doriedis na potrebnu hustotu /mliekom, vodou, vyvarom/, potom rozmixujes ponornym mixerom do hladka, nakoniec dolozime nakrajany kopor. Ochutime trochou cukru, solou, vegetou a okyslime podla chuti.
Ja len dodam , že pridavam pre mna velmi doležity bobkovy list a nove korenie, pred mixovanim vyberiem z omačky.
valéria smejová
22.08.09,19:03
Veľká vďaka len som sa utvrdila, že ju robím rovnako ako vy, chcela som zistiť či to niekto robí inak, zajtra to skúsim s tým vývarom
elvisa
18.11.10,20:39
Nedavno som bola v talianskej restauracii a konecne som vyskusala gnocchi(jedlo podobne nasim haluskam, vyrobene zo zem.cesta,da sa zohnat aj polotovar).Boli podavane s koprovou omackou,velmi som si pochutila(pri restauracnych jedlach je to skor vynimocne:).Omacka nebola tak kysla, ako nasa slovenska, skor kremovitejsia, mozno do nej pridali nejaky syr a posypane to bolo parmezanom.Chystam sa to doma vyskusat.