sztracena
04.08.07,15:32
Dobry den,
prosim o radu ako spravne zauctovat nasledovne:
kreditny urok pripisany v banke, dan z pripisaneho kred.uroku
pripisany kred.urok v banke nezdaneni v banke
poplatky za vedenie uctu, poplatok za uctovne polozky nad ramec balika,
debetny urok, urok za precerpanie na ucte
preddavok dane zo mzdy
SZCO, JU ALFA
Dakujem
tinaM
04.08.07,14:13
Dobry den,
prosim o radu ako spravne zauctovat nasledovne:
kreditny urok pripisany v banke, dan z pripisaneho kred.uroku
pripisany kred.urok v banke nezdaneni v banke
poplatky za vedenie uctu, poplatok za uctovne polozky nad ramec balika,
debetny urok, urok za precerpanie na ucte
preddavok dane zo mzdy
SZCO, JU ALFA
Dakujem
1.pripísaný úrok - iný zdaniteľný príjem
2.daň z úroku - výdaj neovpl. ZD-daň z príjmu v členení zrážka dane z úroku
3.poplatok za vedenie účtu - prev. réžia
4.debetný úrok - prev.réžia /pozrieť zmluvu, či je povolené prečerpanie ak nie, potom výdaj neovpl.ZD./
5.preddavok dane zo mzdy - VOZD- mzdy /vediem si členenie preddavok na mzdy/.
mandula
06.08.07,16:49
Súhlasím s tinaM.
2.daň z úroku - výdaj neovpl. ZD-daň z príjmu v členení zrážka dane z úroku - ja to účtujem ako preddavok dane v členení daň z kredit.úrokov a pri vyplňovaní daň.priznania (typ B, FO) vstupuje do riadku 98 (suma vybratá podľa § 43 zákona o DzP). Neúčtujem v Alfe, neviem či tú sumu prenáša automaticky do daň.priznania, ja to tam musím doplnať ručne.
tinaM
06.08.07,18:10
Súhlasím s tinaM.
2.daň z úroku - výdaj neovpl. ZD-daň z príjmu v členení zrážka dane z úroku - ja to účtujem ako preddavok dane v členení daň z kredit.úrokov a pri vyplňovaní daň.priznania (typ B, FO) vstupuje do riadku 98 (suma vybratá podľa § 43 zákona o DzP). Neúčtujem v Alfe, neviem či tú sumu prenáša automaticky do daň.priznania, ja to tam musím doplnať ručne.
V Alfe to tiež nevstupuje automaticky. Preto si takto stľpec "Daň z príjmu" člením na preddavky a zrážka dane z úroku.
Keď vstúpim do "Prehľadov" tak tam to mám pekne rozčlenené, spočítané do určitého obdobia pokiaľ to mám zaúčtované.